REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Budżet domowy

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Chargeback – usługa, dzięki której można odzyskać pieniądze

Płatności kartą są bezpieczniejsze niż płatność za pomocą gotówki lub przelewu. Jeśli jednak płacąc kartą zostaniemy oszukani, dzięki usłudze Chargeback będziemy mogli odzyskać pieniądze.

Ulgi podatkowe – kiedy można utracić przywileje?

Jeśli twoje dziecko pracuje w wakacje, możesz stracić ulgę prorodzinną. Jeśli nie chcesz stracić przywilejów musisz przypilnować, aby roczne zarobki dziecka Ne przekroczyły 3089 zł.

Ile kosztuje podróż służbowa własnym samochodem?

Jadąc w podróż służbową własnym samochodem, mamy prawo ubiegać się o zwrot kosztów związanych z wyjazdem (tzw. dietę oraz kilometrówkę). Zobacz, w jakich przypadkach pracodawca powinien zwrócić nam koszty poniesione podczas podróży oraz jakie to powinny być kwoty. Radzi Kamil Jabłoński, aplikant radcowski w TGC Corporate Lawyers.

Ile kosztuje rejestracja pojazdu używanego sprowadzonego z zagranicy?

Koszt rejestracji pojazdu używanego sprowadzonego z zagranicy jest uzależniony od rodzaju pojazdu, który chcemy zarejestrować. Dużo więcej zapłacimy, gdy zdecydujemy się na indywidualną tablicę rejestracyjną. Przeczytaj, ile kosztuje rejestracja pojazdu używanego sprowadzonego z zagranicy.

REKLAMA

Ile kosztuje rejestracja pojazdu używanego kupionego w Polsce?

Kupienie pojazdu używanego w Polsce wymaga rejestracji. Koszt rejestracji pojazdu używanego nie należy do tanich i uzależniony jest od rodzaju rejestrowanego pojazdu. Warto wiedzieć, jakiej kwoty należy się spodziewać, dlatego przeczytaj za co trzeba zapłacić i ile.

Ile kosztuje rejestracja nowego pojazdu kupionego za granicą?

Koszt rejestracji nowego pojazdu kupionego za granicą jest uzależniony od rodzaju rejestrowanego pojazdu. Rejestracja nowego pojazdu kupionego za granicą wymaga wyrobienia nowych tablic rejestracyjnych, dowodu rejestracyjnego, naklejki legalizacyjnej, nalepki kontrolnej. Przeczytaj, ile zapłacisz za wszystko.

Ile kosztuje wyrobienie dowodu osobistego?

Od 2010 roku wyrobienie dowodu osobistego jest bezpłatne. I to niezależnie od tego czy wyrabiamy dowód osobisty po raz pierwszy, czy utraciliśmy go w wyniku kradzieży, zgubienia lub zniszczenia. Jedyny koszt, jaki ponosimy to zrobienie odpowiedniego zdjęcia do dowodu osobistego.

Bezpieczne wakacje: ubezpieczenie podróżne na wyjazd za granicę

W wakacje zachowujemy się bardzo beztrosko i zapominamy o własnym bezpieczeństwie. Żeby spędzać wakacje w pełni komfortowo warto kupić ubezpieczenie podróżne na wyjazd za granicę. Takie zabezpieczenie w postaci ubezpieczenia podróżnego gwarantuje pomoc w nieprzewidzianych sytuacjach. Przeczytaj, co tak naprawdę daje nam ubezpieczenie?

REKLAMA

Jaki kierunek studiów wybrać, żeby mieć pracę?

Co roku maturzyści stają przed wyborem kierunku studiów. Decyzja nie jest prosta, trzeba przewidzieć, jakie będzie zapotrzebowanie rynku pracy za kilka lat. Jaki kierunek studiów wybrać, żeby mieć pracę i nieźle zarobić? Przeczytaj, zanim podejmiesz decyzję.

Abonament RTV zapłacą wszyscy

Minister kultury, Bogdan Zdrojewski, w czasie rozmowy w „Sygnałach dnia” w radiowej „Jedynce” ogłosił, że zostanie zniesiony obowiązkowy abonament RTV, ale zostanie on zastąpiony opłatą audiowizualną, którą poniesie każdy obywatel. Jak to będzie wyglądało? I ile teraz będziemy płacić?

Porównanie ubezpieczeń podróżnych

Szykując się na wyjazd staramy się aby w naszym bagażu znalazło się wszystko to co może się przydać w miejscu naszego wypoczynku. Tak zaopatrzeni czujemy się bezpiecznie. Często zapominamy o najważniejszej rzeczy – polisie podróżnej pomagającej w trudnych sytuacjach mogących zdarzyć się za granicą. Co powinno być w polisie i ile to kosztuje?

Concierge i CashBack – usługi bankowe, przydatne w okresie wakacyjnym

Concierge i CashBack to usługi bankowe dzięki którym możemy zaoszczędzić pieniądze i czas. Concierge pomoże nam zarezerwować bilety lotnicze, natomiast dzięki CashBack będziemy mogli wypłacić pieniądze bez prowizji.

Najlepsze konto oszczędnościowe – ranking banków 2013

W którym banku jest najlepsze konto oszczędnościowe z korzystnym oprocentowaniem? W przeciągu kilku ostatnich miesięcy na wielu kontach oszczędnościowych w różnych bankach oprocentowanie spadło z 4,2 do 3,5%. Wiele banków ma też w swoich ofertach konta oszczędnościowe z oprocentowaniem ok. 4%. Zobacz, w którym banku najlepiej jest założyć konto oszczędnościowe.

Cashback – wypłata gotówki, taniej niż w bankomacie?

Cashback to usługa, które może znacznie ułatwić wypłacanie pieniędzy. Zamiast wypłaty gotówki w bankomacie, który pobiera prowizję, możemy wypłacić gotówkę z pomocą Cashback. Zobacz na czym polega, wypłata pieniędzy za pomocą usługi Cashback.

Ile kosztuje wyrobienie międzynarodowego prawa jazdy?

Międzynarodowe prawo jazdy nie jest potrzebne w krajach należących do Unii Europejskiej, niezbędne jest zaś w krajach, które nie podpisały Konwencji Genewskiej o ruchu drogowym. Wyrobienie międzynarodowego prawa jazdy nie wymaga zdawania dodatkowego egzaminu. Ile kosztuje wyrobienie międzynarodowego prawa jazdy?

Ile kosztuje wyrobienie paszportu?

Wyrobienie paszportu nie zawsze kosztuje tyle samo. Wszystko zależy od tego dla kogo jest wyrabiany paszport i przez jaki okres ma być ważny. Przeczytaj, kto, ile musi zapłacić za wyrobienie paszportu, a także, kto i w jakiej sytuacji dostanie go za darmo.

Gaz i prąd – w Polsce drożej niż w innych państwach europejskich

Gaz i prąd w Polsce są zdecydowanie droższe niż w innych państwach europejskich (po uwzględnieniu wartości wynagrodzenia pochłanianego przez opłaty). Aż o 80% więcej za gaz płacimy od Anglików i 50% więcej za prąd od Francuzów. Przeczytaj, ile więcej płacimy od Europejczyków.

Ubezpieczenie zdrowotne jako alternatywa dla niewydolnego NFZ

Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę, że o swoje zdrowie dbać warto. Jednak większość z nas miała również okazję korzystać z usług NFZ, które do najprzyjemniejszych nie należą, a to może zniechęcić do dbania o zdrowie. Alternatywą dla NFZ jest ubezpieczenie zdrowotne. Co warto wiedzieć na temat ubezpieczeń zdrowotnych?

Konto osobiste – które banki dają zarobić? Ranking

Konto osobiste, czyli rachunek oszędnościowo–rozliczeniowy (ROR) pozwala na niewielkie zyski, jednak często jest to uzależnione od korzystania z dodatkowych usług bankowych. Nie każdy bank również pozwala zarobić na koncie osobistym, ale są wyjątki. Które banki dają zarobić na koncie osobistym?

Jakie inwestycje są bezpieczne i gwarantujące zysk?

Do niedawna lokaty były bezpieczną formą inwestowania gwarantującą zysk. Jednak obniżki stóp procentowych zmniejszyły oprocentowanie lokat i tym samym zysk z nich. W związku z tym warto poszukać alternatywnych form inwestowania, ale co będzie bezpieczne i zagwarantuje zysk?

Remont mieszkania: kredyt gotówkowy czy pożyczka hipoteczna

Lato to najlepszy czas na remont mieszkania. Kiedy dzieci są na koloniach, my możemy spokojnie zająć się remontem mieszkania. Możemy przeprowadzić remont częściowy lub kompleksowy. Wszystko zależy od naszych potrzeb, kreatywności i finansów.

Inwestycje w fundusze – o czym warto pamiętać?

Dla inwestujących graczy giełdowych bieżący rok nie będzie gorszy od poprzedniego. Nudzą Was malejące dochody z lokat? Chcecie poprawić wyniki funduszy inwestycyjnych? Poznajcie kilka podstawowych zasad, o których warto pamiętać podczas inwestowania w fundusze.

IKE, którą formę wybrać?

IKE, czyli Indywidualne Konto Emerytalne jest częścią systemu emerytalnego, konkretnie III filaru, korzystanie z tej formy oszczędzania jest całkowicie dobrowolne. W ramach IKE można zawrzeć umowę w sześciu formach z pięcioma rodzajami instytucji finansowych. Którą formę wybrać?

Jak poradzić sobie w czasie kryzysu finansowego?

Trudna sytuacja na rynku pracy nadal trwa, coraz więcej osób musi poradzić sobie z prywatnym kryzysem finansowym. Pół biedy, jeśli pracodawca zmniejszył nam tylko pensję, ale nadal możemy pracować, choć i taka sytuacja nie jest komfortowa. Jak poradzić sobie w czasie kryzysu finansowego?

Ubezpieczenie na życie jako zabezpieczenie spłaty kredytu gotówkowego

Skorzystanie z oferty kredytu gotówkowego bądź hipotecznego oprócz obciążenia miesięcznego budżetu domowego ratami kredytowymi niesie ze sobą dodatkowe ryzyko braku możliwości spłaty zadłużenia w przypadku wystąpienia nieprzewidzianych zdarzeń. Banki posiadają w swojej ofercie ubezpieczenia na życie, które sprzedają razem z kredytem. Czy jednak oferta przygotowana przez bank jest korzystna dla klienta?

Czy na znanych dziełach sztuki można zarobić?

Dzieła znanych i uznanych twórców cieszą się dużą popularnością, ich wartość stale rośnie. Dobrym przykładem tego typu inwestycji była sprzedaż za 1 milion złotych obrazu Jana Matejki. Jednak żeby zarobić na znanych dziełach sztuki oprócz sporego kapitału trzeba wykazać się również wiedzą na temat tego, co kupujemy.

OFE – krótki przewodnik po najważniejszych zagadnieniach

Otwarty Fundusz Emerytalny, czyli OFE pozwala zaoszczędzić na emeryturę więcej niż ZUS. Jednak OFE jest rozwiązaniem mniej korzystnym dla polskiej gospodarki, powstają pomysły o częściowej likwidacji funduszy, a docelowo mają zniknąć one na stałe. Co oferuje nam OFE, a co ZUS?

Dzieła sztuki jako lokata kapitału

Lokowanie kapitału w dzieła sztuki wydaje się być bezpieczną formą inwestowania. Wartość dzieł sztuki nie spada w czasie kryzysów na rynku finansowym. A wręcz przeciwnie, z czasem zyskują na wartości. Na co zwrócić uwagę w czasie lokowania kapitału w dzieła sztuki?

Inwestowanie w dzieła sztuki

Inwestowanie w dzieła sztuki może przynieść duży zysk, ale wiąże się to z koniecznością posiadania kapitału. Żeby inwestować w sztukę trzeba wykazać się również wiedzą na jej temat, unikniemy wydatku na dzieła, które nie są warte swojej ceny. Najdroższe dzieła kupowane są za kilkadziesiąt milionów dolarów. Przeczytaj za ile były kupowane znane dzieła sztuki.

Nowe opłaty za śmieci – ile więcej zapłacimy?

Nowe opłaty za śmieci będą obowiązywać od 1 lipca 2013 roku, będą one naliczane przez gminy. Ma to na celu zapobiec nielegalnemu wyrzucaniu śmieci, niższymi opłatami będzie nagradzana segregacja śmieci. W jaki sposób będą naliczane nowe stawki za wywóz śmieci? I dlaczego zapłacimy więcej niż dotychczas?

Co zrobić, kiedy brakuje pieniędzy na remont?

Skąd wziąć pieniądze na remont? Choć często wiemy, w jaki sposób chcemy odnowić dom lub mieszkanie, sytuacja z uzyskaniem pieniędzy na remont nie jest już tak oczywista. Co wybrać: kredyt gotówkowy czy pożyczkę hipoteczną – radzą eksperci Związku Firm Doradztwa Finansowego.

Rozliczenie podatku za 2012 rok – o czym trzeba pamiętać?

Rozliczając się z podatku za 2012 rok musimy przede wszystkim pamiętać o terminie składania PIT-ów – dla osób fizycznych jest to 30 kwietnia. Drugą ważną rzeczą jest wybranie odpowiedniego formularza do rozliczenia podatku. Ostatni raz możemy skorzystać na starych zasadach z ulgi internetowej i z ulgi na dzieci. Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Jak bezpiecznie inwestować i pomnożyć pieniądze?

Po aferze z Amber Gold Polacy są ostrożniejsi powierzając innym swoje oszczędności. Według CBOS, jedynie 26% badanych zainwestowałoby dodatkowy zastrzyk pieniędzy. Na rynku jest bardzo dużo ofert różnych produktów finansowych, z których pozwalają nam inwestować pieniądze na różne sposoby. Eksperci Związku Firm Doradztwa Finansowego (ZFDF) radzą, aby wybierać produkty, który poza tym, że pozwolą nam zarobić będą także chronić nasz kapitał.

OWU, czyli ogólne warunki ubezpieczenia mieszkania

Podpisując umowę ubezpieczenia wraz z polisą otrzymujemy ogólne warunki ubezpieczenia zwane w skrócie OWU. Agent lub pośrednik ubezpieczeniowy zobowiązany jest do przekazania klientowi OWU wraz z polisą, ponieważ tylko taki komplet dokumentów zawiera pełną informację na temat zakresu i warunków ubezpieczenia.

Mobilne płatności za pomocą aplikacji Sprytny Bill

Posiadacze smartfonów mogą dokonywać płatności za pomocą aplikacji Sprytny Bill, powstałej w wyniku współpracy z liderami na rynku płatniczym. Inicjatorem projektu Sprytny Bill jest MasterCard Mobile, bezpieczeństwo przelewów nadzoruje BillBird S.A. Aplikacja dostępna jest w wersji na iPhone’a i Androida.

Jak nie nabrać się na promocje i zabiegi marketingowe?

Promocje w sklepach w rzeczywistości często wcale nimi nie są. Pewnie każdy z nas spotkał się z sytuacją, w której produkt promocyjny miał inną cenę na półce od tej na paragonie, niestety „pomyłki” zawsze są na naszą niekorzyść. Przeczytaj, jakie metody stosują sklepy.

Jak oszczędzać na zakupach?

Oszczędzanie na zakupach wcale nie musi oznaczać odmawiania sobie czegokolwiek. Często, żeby oszczędzać na zakupach wystarczy mieć świadomość działania pewnych mechanizmów stosowanych przez sklepy. Jak się przygotować do zakupów i na co zwracać uwagę w trakcie?

Karta kredytowa – jak to działa?

Karta kredytowa nie kojarzy się już z luksusem, stała się częścią finansowej rzeczywistości, jednak w dalszym ciągu słyszy bezmyślnie powtarzane mity na temat korzystania z tej formy płatności. Jakie możliwości daje nam karta kredytowa? Czy korzystanie z jej dobrodziejstw może być korzystne? Na to i inne pytania znajdziesz odpowiedzi poniżej.

Losowanie OFE – w tym roku bez tajemnic

Losowanie OFE odbędzie się 31 stycznia, w tym roku nie będzie dreszczyku niepewności, do którego funduszu trafimy. Ponieważ wymagania w tym roku spełnił tylko jeden Otwarty Fundusz Emerytalny (Amplico), losowanie będzie tylko formalnością.

Czym jest III filar?

III filar jest jedną z form oszczędzania na emeryturę, inaczej nazywany jest Indywidualnym Kontem Emerytalnym, w skrócie IKE. Żeby zacząć inwestować w III filarze niezbędne jest otworzenie takiego indywidualnego konta, można to zrobić w towarzystwie ubezpieczeniowym, w funduszu inwestycyjnym, w biurze maklerskim lub w banku. Co warto wiedzieć o III filarze?

Co to jest bancassurance?

Termin bancassurance, inaczej określany jako „bankowość ubezpieczeniowa”, pochodzi on z języka francuskiego. Jest to rodzaj umowy banku z towarzystwem ubezpieczeniowym. Bancassurance polega na sprzedaży wszelkiego rodzaju ubezpieczeń przez banki.

Becikowe 2013 – kto go nie dostanie?

Becikowe w 2013 roku przyznawane jest na podstawie dochodu netto w przeliczeniu na jednego członka rodziny. W 2013 roku becikowe dostaną tylko rodziny posiadające dochód nieprzekraczający 1922 złotych netto na osobę. Oznacza to, że tego świadczenia zostały pozbawione osoby lepiej zarabiające.

W co inwestować w 2013?

Inwestować można w sposób aktywny i pasywny. Inwestycje aktywne obciążone są większym ryzykiem, ale wiążą się też z większym zyskiem, natomiast inwestycje pasywne są bezpieczne, ale również mniej opłacalne. W co warto zainwestować pieniądze w 2013 roku i nie stracić?

Koszt utrzymania mieszkania

Utrzymanie mieszkania drożeje najszybciej i to pomimo tego, że inflacja spadła poniżej oczekiwań Rady Polityki Pieniężnej. Wiele usług i dóbr staniało, trzeci miesiąc z rzędu odnotowane są spadki cen paliwa, tanieją ubrania, niebawem tańszy będzie też gaz, ceny w pozostałych kategoriach wzrosły tylko nieznacznie.

Płatności gotówkowe będą zaokrąglane o dwa grosze

Narodowy Bank Polski zaprezentował projekt ustawy o zaokrągleniu płatności i jego uzasadnienie. Ustawa ma ułatwić transakcje handlowe i tym samym ma ograniczyć zapotrzebowanie na monety jednogroszowe i dwugroszowe. Płatności gotówkowe mają być zaokrąglane w górę lub w dół o dwa grosze, zasady dokonywania płatności internetowych i przelewów tradycyjnych nie ulegną zmianie.

Kalendarz domowych wydatków – jak go stworzyć?

Kalendarz domowych wydatków pozwala nam kontrolować codzienne koszty utrzymania. Dzięki kalendarzowi domowych wydatków zawsze wiemy, ile możemy wydać, a co za tym idzie możemy świadomie dysponować pieniędzmi i część z nich odkładać na nieprzewidziane sytuacje. Dodatkowo stworzenie takiego kalendarza nie jest trudne.

Losowanie OFE – do kiedy mamy czas

Losowanie OFE, czyli Otwartego Funduszu Emerytalnego odbywa się dwa razy w roku, 31 stycznia i 31 lipca. Przynależność do OFE jest obowiązkowa dla osób urodzonych po 31 grudnia 1968 roku, jeśli po rozpoczęciu pracy nie wybierzemy go sami, weźmiemy udział w losowaniu. Jak tego uniknąć i co zrobić, jeśli nie odpowiada nam wylosowany fundusz.

Jak uniknąć zadłużenia - sposoby na planowanie domowego budżetu

Na budżet domowy składają się nasze dochody oraz wydatki. Większość z nas raczej mało kiedy dokładnie analizuje wydatki. Kiedy jednak przychodzi nam sprawdzić, ile pieniędzy wydajemy, często okazuje się, że wydajemy znacznie więcej, niż myśleliśmy. Podpowiadamy, w jaki sposób rozplanować budżet domowy, aby uniknąć zadłużenia.

Obniżka oprocentowania depozytów

2013 rok rozpoczął się obniżką oprocentowania depozytów. Na taki krok zdecydowało się większość banków. Banki obniżkę oprocentowania depozytów tłumaczą luzowaniem polityki pieniężnej – spadkiem stopy WIBOR i hamowania akcji kredytowej.

5 sposobów na oszczędności w 2013 roku

Jednym z postanowień noworocznych może być kontrola domowych finansów i tym samym uzyskanie oszczędności. Żeby na koniec następnego roku saldo domowego budżetu było na plusie wystarczy podjąć proste kroki. Przedstawiamy 5 sposobów na finansowe oszczędności w 2013 roku.

REKLAMA