REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Branża motoryzacyjna

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Produkcja samochodów w 2022 r. wzrośnie o ponad 12 proc.

Produkcja samochodów w 2022 r. wzrośnie o 12,1 proc. rok do roku - prognozuje bank inwestycyjny Goldman Sachs. Analitycy szacują, że Europie Zachodniej, USA czy Japonii produkcja zwiększy się procentowo o wartość dwucyfrową.

Brak chipów uciążliwy dla gospodarki

Brak chipów na globalnym rynku uderzył najpierw w branżę motoryzacyjną, powodując przestoje w fabrykach samochodów i zmuszając koncerny do ograniczenia produkcji. W efekcie, według ACEA, w samej Europie sprzedaż nowych samochodów spadła o nawet kilkadziesiąt procent. Kryzys rozlał się już także na inne branże, w tym m.in. na producentów komputerów. Rynkowi eksperci wskazują zaś, że wytwórcy chipów będą potrzebować nawet kilku lat, żeby w pełni odpowiedzieć na ogromny popyt, który wciąż rośnie. – Musimy czekać, aż na rynku pojawią się nowi producenci. Ten okres przestoju, niedopasowania podaży do popytu powinien trwać dwa–trzy lata – prognozuje założyciel Walletmor Wojciech Paprota.

Czy w 2020 roku czeka nas rewolucja w branży motoryzacyjnej?

Rok 2020 będzie trudny dla branży motoryzacyjnej, głównie za sprawą radykalnych zmian norm emisji CO2 przyjętych wiosną 2019 roku przez Parlament Europejski. Samochody osobowe, które są głównym źródłem zanieczyszczeń, odpowiadają za ponad 60% wszystkich emisji CO2 z transportu drogowego w Europie. Celem nowych przepisów UE jest docelowo doprowadzenie do redukcji emisji CO2 z transportu o 60% do końca 2050 roku. W związku z tym emisja CO2 z nowych samochodów sprzedawanych w Unii Europejskiej musi gwałtownie spaść pomiędzy rokiem 2021 i 2030.

Branża motoryzacyjna w Polsce w 2017 r. kondycja i prognozy

Sektor motoryzacyjny jest jednym z najważniejszych dla polskiej gospodarki. W jakiej kondycji znajduje się obecnie branża motoryzacyjna w Polsce? Czy jest podatna na kryzys?

REKLAMA

Lexusy będą produkowane w Indiach!

Jak podaje jeden z portali motoryzacyjnych produkcja Lexusów będzie od teraz odbywać się także w Indiach. Toyota ma przygotować otwarcie nowej fabryki swojego luksusowego dziecka.

Rozwój produkcji samochodów w Chinach

Choć w Europie osiągnięcia Chińczyków w przemyśle samochodowym są raczej nie znane, to historia ich motoryzacji jest ciekawa i bardzo bogata. Jak wygląda chiński rynek samochodowy i czym się charakteryzuje?

Volvo będzie zatrudniać inżynierów!

Osoby z tytułem inżyniera będą mogły starać się o pracę w Volvo. Szwedzki koncern chce zatrudnić ponad 400 inżynierów! Ambitne plany na przyszłość wymagają bowiem nowych ludzi do pracy!

Nowy pick-up: przegląd rynku

Samochody z nadwoziem typu pickup są niezwykle popularne w USA, ale i w Polsce mają swoich wielbicieli. Dla jednych są typowym wozem roboczym i cenione są za ich funkcjonalny charakter, dla innych posiadanie takiego auta to sprawa wizerunkowa. Jakie samochody tego typu są dostępne w Polsce?

REKLAMA

Oferty pracy wakacyjnej w branży motoryzacyjnej!

Firmy z sektora motoryzacyjnego będą poszukiwać tymczasowych pracowników do pracy w okresie wakacji. O pracę mogą zabiegać osoby chętne do zatrudnienia się przy produkcji. Jak wynika z danych Exact Systems, pracy w dynamicznie rozwijającej się motoryzacji jest coraz więcej, ale dostęp do wykwalifikowanej kadry jest coraz trudniejszy.

Nowa fabryka z branży motoryzacyjnej zatrudni 600 osób w Złotoryi

Nawet 600 nowym miejsc pracy ma powstać po wybudowaniu nowej fabryki w Złotoryi. Niemiecki właściciel, firma Borgers Polska, chce produkować w niej m.in. obicia siedzeń samochodowych, podsufitki aut czy maty tłumiące do wnętrz. Zakład powstanie na terenie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Ministerstwo Finansów weźmie pod lupę branżę motoryzacyjną

Straty z tytułu niepłaconego podatku przez przedsiębiorców działających w Polsce co roku sięgają kilkudziesięciu miliardów złotych. MF postanowiło przebadać ściągalność podatków w firmach działających w branży motoryzacyjnej, elektronicznej, paliwowej czy finansowej. Czego dokładnie będzie szukać?

Wartość eksportu polskiej branży motoryzacyjnej

Według prognoz ekspertów wartość eksportu polskiej branży motoryzacyjnej w 2015 r. przekroczy 20 miliardów euro.

Rośnie zatrudnienie w sektorze motoryzacyjnym

Wzrost popytu na części i akcesoria samochodowe wymusza na ich producentach by ci zwiększyli zatrudnienie. W rezultacie można liczyć na nowe miejsca pracy w Polsce. Zatrudnienie powinny znaleźć także osoby przy produkcji samochodów, bowiem w przyszłym roku Volkswagen ma uruchomić fabrykę we Wrześni.

Eksport polskiej branży motoryzacyjnej w 2015 r. osiągnie rekordową wartość?

Według przewidywań ekspertów, eksport polskiej branży motoryzacyjnej, może w roku 2015 osiągnąć rekordową wartość ponad 20 mld euro.

Branża motoryzacyjna tworzy 10% PKB Polski

Branża motoryzacyjna w Polsce to bardzo ważna gałąź krajowej gospodarki. Daje pracę prawie milionowi osób w Polsce i przynosi duże zyski.

Polacy kupują za mało nowych samochodów i na tym tracą

Kondycja polskiego rynku motoryzacyjnego zależy głównie od eksportu, czyli popytu na rynkach zagranicznych. Polscy konsumenci dużo rzadziej wybierają nowy samochód niż społeczeństwa o podobnym stopniu zamożności. Tracą na tym przede wszystkim Polacy. Jest obawa, że jak popyt krajowy nie wzrośnie, inwestorzy będą lokować fabryki u naszych sąsiadów z regionu.

Outsourcing - jakie znajduje zastosowanie w motoryzacji?

Outsourcing czyli powierzenie części funkcji przedsiębiorstwa innej firmie w ramach partnerstwa jest coraz powszechniejszą praktyką w Polsce. Dlaczego? Jakie są zalety i wady tego rozwiązania?

Dlaczego Volkswagen zbuduje fabrykę w Polsce?

Decyzja o ulokowaniu w Polsce najnowszej fabryki samochodów dostawczych marki Volkswagen to potwierdzenie, że Polska to wciąż jeden z najlepszych krajów do inwestycji w branży automotive.

Ekspresowe przesyłki nocne dla branży motoryzacyjnej

Rynek usług kurierskich kieruje coraz więcej specjalistycznych ofert m.in. do branży motoryzacyjnej. Przykładem są ekspresowe przesyłki nocne, dzięki którym towar może zostać przesłany do godz. 7 lub 8 rano.

REKLAMA