REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Biznes

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Poznaj 50 wpływowych kobiet biznesu

24 września w Warszawie odbędzie się premiera książki „50 wpływowych kobiet biznesu”. Zaglądamy zza kulisy i zdradzamy jak będzie wyglądała tegoroczna edycja.

Poznaj 50 wpływowych kobiet biznesu

24 września w Warszawie odbędzie się premiera książki „50 wpływowych kobiet biznesu”. Zaglądamy zza kulisy i zdradzamy jak będzie wyglądała tegoroczna edycja.

Innowacyjny lider to otwartość na zmianę

COVID-19 jest rodzajem mentalnej Formuły 1. W procesie zmian i innowacji w organizacjach musisz być szybki. Kupony odcinają ci, którzy już wcześniej byli przyzwyczajeni do testowania i ponoszenia ryzyka i zbudowali sobie taką markę w zespołach, dzięki której ludzi mają odwagę sięgać po nowe i umieć ponosić ryzyko .

Branża Beauty ma pomysł jak ocalić 45 tys. miejsc pracy [PODCAST]

Branża Beauty apeluje o 8% VAT na zabiegi kosmetyczne, co pozwoli na ocalenie 45 tysięcy miejsc pracy w Polsce. W tym celu została opracowana specjalna Tarcza Beauty, która ma być receptą na wychodzenie z kryzysu. Zapraszamy do słuchania podcastu.

REKLAMA

Globalizacja rynku pracy w czasach pandemii [PODCAST]

Jak zmienił się rynek pracy przez pandemię i w którym kierunku będzie się rozwijał? Joanna Torbé w rozmowie z Agnieszką Gorczycą (INFOR.pl) wyjaśnia m.in. jakich rozwiązań potrzebuje teraz rynek pracy z punktu widzenia relacji pracownik – pracodawca i na jakie zawody warto postawić w tym momencie. Zapraszamy do słuchania podcastu.

Dlaczego warto inwestować w nieruchomości na Mazurach?

Wyjątkowy na skalę światową Szlak Wielkich Jezior Mazurskich, niesamowita fauna i flora, niewielka gęstość zaludnienia, a także ogromny potencjał wzrostu wartości ziemi to jedne z licznych argumentów przemawiających na korzyść inwestowania na Mazurach. Jednak ceny działek, szczególnie w czasie pandemii COVID-19 znacznie wzrosły. Eksperci twierdzą, że to już ostatni moment, by zarobić w tym regionie.

15 mln złotych dla firm, które zdecydują się wrócić na rynek

Rusza konkurs "Nowy Start" w ramach którego mikro-, mali i średni przedsiębiorcy, którzy ponieśli porażkę biznesową i ponownie rozpoczęli działalność gospodarczą mogą otrzymać 100 proc. dofinansowania z funduszy unijnych. To ma pomóc w powrocie na rynek. Budżet programu to 15 mln zł.

Polska zyska miliardy USD na przenoszeniu produkcji z Chin

Na przeniesieniu części produkcji z Chin do innych krajów Polska mogłaby zyskać ponad 8,3 mld USD rocznie w formie dodatkowo wytworzonej wartości dodanej - szacują eksperci z Polskiego Instytutu Ekonomicznego. W ocenie PIE, procesom delokalizacyjnym powinna sprzyjać m.in. poprawa stanu infrastruktury, natomiast barierami mogą być dostępność wykwalifikowanej kadry i rosnące koszty pracy.

REKLAMA

Mikrofirmy zwolnione z ZUS przez 3 miesiące (marzec, kwiecień, maj)

Mikrofirmy będą mogły skorzystać ze zwolnienia z ZUS. Uchwalona w sobotę przez Sejm tarcza antykryzysowa zakłada zwolnienie mikrofirm do 9 osób ze składek do ZUS przez 3 miesiące (marzec, kwiecień i maj).

Koronawirus. Czy każdy biznes można prowadzić online?

Prowadząc własny biznes od wielu lat nauczyłam się, że dywersyfikacja ryzyka jest bardzo ważna. Stanie na czterech nogach to filozofia pozwalająca na stabilność małych i średnich firm, ale i w dużych bardzo dobrze się sprawdza. Zmieniająca się rzeczywistość zmusza nas czasem do weryfikacji podejmowanych działań, planów i wizji firmy. Od dawna mówi się, że biznes jest w Internecie. W dzisiejszej sytuacji zadajemy sobie pytanie: Czy każdy biznes można prowadzić online? Co zrobić, żeby przetrwać trudniejsze momenty w prowadzeniu działalności? Czy posiadanie kilku różnych możliwości biznesowych to właściwy kierunek działania? W niniejszym artykule odpowiem na te i inne pytania.

Niezbędnik eksportera: Legalizacja dokumentów na potrzeby uzyskania wizy do Arabii Saudyjskiej

W związku z rosnącym zainteresowaniem polskich przedsiębiorców nawiązaniem bezpośrednich kontaktów z partnerami z krajów arabskich w ramach wyjazdów indywidualnych czy też poprzez udział w targach międzynarodowych należy zwrócić szczególną uwagę na kwestie wizowe.

Niezbędnik eksportera: Zaświadczenia Krajowej Izby Gospodarczej BLCA podstawą uwierzytelnienia firmy

Zaświadczenia i certyfikaty Krajowej Izby Gospodarczej mogą zapewnić sukces w przetargach zagranicznych i handlu zagranicznym oraz mogą być podstawą do zwolnień od odpowiedzialności kontraktowej.

Kilka zagadnień z budowy biznesu z majątkiem w tle

Świadomość użytkowników związana z zarządzaniem składnikami majątku przedsiębiorstwa jest dziedziną, która historycznie rzecz ujmując rozwija się z dwóch kierunków, określających potrzeby użytkowników.

Spółka komandytowa w 444 praktycznych pytaniach i odpowiedziach

Książka "Komandytowa w pytaniach i odpowiedziach" to 444 praktycznych porad na temat spółki komandytowej. Dlaczego warto założyć ten rodzaj spółki? Poznaj zagadnienia z zakresu prawa spółek handlowych, prawa podatkowego i rachunkowości.

Prowadzenie firmy w 2019 r. - podsumowanie i perspektywy w 2020 r.

Business Centre Club przedstawia podsumowanie badania ankietowego na temat prowadzenia firmy w 2019 r. oraz perspektyw dla biznesu w 2020 r. Z jakimi problemami przedsiębiorcy zmagali się w tym roku? Czym w pierwszej kolejności rząd powinien zająć się w nowym roku?

Program "Pierwszy biznes – Wsparcie w starcie" - jak uzyskać fundusze

Program „Pierwszy biznes – Wsparcie w starcie” to nisko oprocentowana pożyczka dla osób, które chcą otworzyć własną działalność gospodarczą, a także dla firm, które chcą utworzyć nowe miejsca pracy. Co należy zrobić, aby otrzymać środki na założenie własnego biznesu.

Centrum Usług Wspólnych rozwiązaniem dla biznesu [PODCAST]

Głównym celem założenia Centrum Usług Wspólnych jest ograniczenie kosztów poprzez eliminację powielanych czynności przez pracowników przedsiębiorstw. Serdecznie zapraszamy do wysłuchania podcastu.

Ryzyko zakupu domen w promocji

Jeżeli zdecydowaliście się na stworzenie własnej strony www, to niezależnie od jej profilu – czy będzie to blog, strona firmowa, portal społecznościowy czy turystyczny – staniecie przed koniecznością zakupu i rejestracji domeny. Naturalnym odruchem będzie poszukiwanie oferty jak najtańszej. Uważajcie jednak, aby nie wpaść w pułapkę taniej rejestracji, jaką zastawiają niektóre firmy handlujące domenami na niedoświadczonych internautów...

CSR czyli Społeczna Odpowiedzialność Biznesu coraz bardziej popularna w Polsce

CSR czyli Społeczna Odpowiedzialność Biznesu oznacza uwzględnianie interesów społecznych oraz kwestii ochrony środowiska przy planowaniu strategii biznesowej. Koncepcja ta jest coraz bardziej popularna w Polsce.

Wizerunek firmy i pozyskiwanie talentów

Jak budować własną firmę krok po kroku? Jak zadbać o wizerunek firmy jako pracodawcy? Jak pozyskać do współpracy utalentowanych pracowników?

Cyberbezpieczeństwo – bezpieczny biznes, bezpieczne państwo

Cyberprzestrzeń i cyberataki to obecnie obszar, w którym państwa muszą zachowywać szczególną czujność i zabezpieczać swoje instytucje oraz kluczowe dla funkcjonowania kraju obszary przed coraz powszechniejszymi wrogimi atakami w sieci. Atakiem może być złośliwe oprogramowanie, kampanie dezinformacyjne czy też wtargnięcia do systemów i sieci. Cyberzagrożenia są obecnie jednym z głównych wyzwań w celu zapewnienia bezpieczeństwa państwa. Dlatego też w sierpniu 2018 roku Sejm RP uchwalił Ustawę o Krajowym Systemie Cyberbezpieczeństwa. Zapisy ustawy pozwolą na systemową organizację cyberbezpieczeństwa w Polsce i stworzą Krajowy System Cyberbezpieczeństwa (KSC).

Bliski dotyk sztucznej inteligencji

Człowiek obcując z nowymi technologiami na co dzień, akceptuje je w coraz bardziej intymnych obszarach swojego życia. Wiele wskazuje przy tym, że część z nich, w tym sztuczna inteligencja, pozostanie z nim na długo. Ale czy hipotetyczne związki między człowiekiem i robotem są naprawdę tylko futurologiczną wizją świata?

Kilkadziesiąt ułatwień dla biznesu od 2020 r. - rząd przyjął Pakiet Przyjazne Prawo

Rada Ministrów przyjęła Pakiet Przyjazne Prawo, który zawiera kilkadziesiąt ułatwień dla biznesu. Nowe przepisy w większości mają wejść w życie 1 stycznia 2020 r. Jakie są najważniejsze założenia projektu?

V Ogólnopolski Szczyt Gospodarczy OSG 2019

Europejskie Centrum Biznesu ma zaszczyt i przyjemność zaprosić do udziału w V edycji Ogólnopolskiego Szczytu Gospodarczego OSG 2019. Szczyt odbędzie się w dniach 26-27 września br. w Siedlcach na Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym. Temat przewodni Szczytu brzmi: „Państwo – Gospodarka – Bezpieczeństwo: Filary polskiej gospodarki przyszłości”.

Sztuczna inteligencja i biznes – związek (prawie) doskonały

Transformacja cyfrowa i związane z nią technologie na dobre wkroczyły do biznesu, w sposób naturalny zwiększając zainteresowanie procesami robotyzacji i automatyzacji szeregu realizowanych procesów (ang. Robotic Proces Automation - RPA). W efekcie roboty, nazywane cyfrowymi pracownikami, algorytmy sztucznej inteligencji czy autonomiczne urządzenia pozostające w środowisku pracy coraz częściej zastępują człowieka w wielu dotychczas wykonywanych przez niego obowiązkach. Jakie będzie miało to znaczenie dla menedżerów i pracowników w najbliższych latach? Co zyska na tym biznes? A co z konsumentem?

Lotniczy transport towarowy w Polsce – struktura, problemy i perspektywy branży

Udział Polski w unijnej strukturze frachtu lotniczego jest niemal niezauważalny, choć nasza przestrzeń powietrzna jest jedną z najruchliwszych w Europie. Ruch towarowy nad Polską jest wręcz ogromy, problem polega na tym, że nikt u nas nie ląduje. Brakuje nie tylko infrastruktury, ale także wiedzy polskich eksporterów, jak efektywnie wykorzystać możliwości transportu lotniczego.

Brokerzy danych - wirtualny cień konsumentów

Działalność brokerów danych polega na zdobywaniu (generowaniu i skupowaniu), syntetyzowaniu i odsprzedawaniu danych o nas samych. Obecnie firmy skupiające brokerów danych to jedne z najdynamiczniej rozwijających się przedsiębiorstw na świecie.

Podróbki towarów powodują milardowe straty legalnej gospodarki UE

Według nowych danych szacunkowych Urzędu Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej (EUIPO), bezpośrednie roczne straty z powodu podrabiania i piractwa w 11 kluczowych sektorach gospodarki UE to aż 261 mld złotych.

Poradnik biznesowy dla przyszłych przedsiębiorców

Książka Macieja Makowskiego pt. "Pomysł na biznes. Własny StartUp czy sprawdzona franczyza?" skierowana jest do osób, które planują otworzyć firmę i szukają praktycznych porad biznesowych, aby zminimalizować ryzyko niepowodzenia. Patronat medialny nad publikacją objął portal Infor.pl.

Konferencja Open Source w Biznesie 2019

Konferencja Open source w biznesie to bezpłatne wydarzenie poruszające tematykę rozwiązań otwartych i ich praktycznego zastosowania w przedsiębiorstwie. Wydarzenie ma na celu zrzeszenie zawodowych specjalistów i entuzjastów otwartego oprogramowania. Konferencja odbędzie się 18 czerwca o godz. 9:00 w Hotelu Coirtyard by Marriott Warsaw Airport w Warszawie. Patronat medialny nad wydarzeniem objął portal Infor.pl.

Zarządzanie projektami - metoda ścieżki krytycznej

Napięte terminy, wieloetapowe projekty, lista potencjalnych problemów i zespół do skoordynowania – a wszystko „na wczoraj”. Jak zorganizować pracę, żeby sprawnie wykonać nawet najbardziej skomplikowane zadanie? Które czynności mogą być zaplanowane równolegle i w jakiej kolejności je układać? Z pomocą przychodzi metoda ścieżki krytycznej, która przy pomocy prostych kroków pomaga uporządkować pracę tak, aby wyznaczyć najważniejsze zadania i stworzyć harmonogramy niezależnie od wielkości projektu.

Polski biznes nieprzygotowany na brexit

Do dziś wiele firm nie podjęło żadnych kroków, aby zabezpieczyć własne interesy przed skutkami brexitu bez umowy. Niestety, bierność tych przedsiębiorstw wpłynie negatywnie na firmy, które przygotowały się na brexit i w efekcie może wydłużyć nawet 6-dniowe kolejki w portach. Międzynarodowy operator logistyczny apeluje do polskich firm o podjęcie stosownych działań.

Pakiet Przyjazne Prawo - kilkadziesiąt ułatwień dla biznesu

Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii przygotowało Pakiet Przyjazne Prawo. Zawiera on ponad 70 punktowych ułatwień dla biznesu. Co się zmieni?

Czym jest analiza biznesowa (Business Intelligence)?

Business Intelligence (BI), zgodnie z definicją „encyklopedyczną”, to proces polegający na przetwarzaniu dostępnych danych w informacje, a tych z kolei w precyzyjną wiedzę. Taka analiza biznesowa pozwala na zwiększenie konkurencyjności przedsiębiorstwa.

Urzędy coraz bardziej cyfrowe

Przedsiębiorcy mogą załatwić coraz więcej spraw przez Internet. Pomocny jest m.in. rządowy portal biznes.gov.

Konferencja „Sztuczna inteligencja w obsłudze klienta”

10 kwietnia 2019 roku w Warszawie odbędzie się konferencja „Sztuczna inteligencja w obsłudze klienta” organizowana przez Polski Instytut Rozwoju Biznesu. Patronat medialny nad wydarzeniem objął portal Infor.pl.

Usługi finansowane w erze digital

Klienci oczekują dziś w pełni zdigitalizowanych usług finansowych, zapewniających dostępność i szybkość działania. Tak działającym fintechem jest Finces.pl. zajmujący się on-linowym faktoringiem dla małych firm i mikroprzedsiębiorców.

2019 będzie rokiem przedsiębiorczości i mobilnej księgowości

Rozpoczął się rok 2019, czyli rok rekordowej liczby działalności gospodarczych w Polsce, rozwoju mobilnej księgowości i zmian w przepisach podatkowych – tak przynajmniej wynika z opinii ekspertów. W świecie zdominowanym przez nowoczesne technologie nadal o lojalności klientów biur rachunkowych będą decydować relacje.

Wprowadź swój biznes w przyszłość z Funduszami Europejskimi!

Przyszłością światowych i regionalnych gospodarek są innowacje. Kluczem do ich wdrażania jest współpraca nauki i biznesu. Dzięki nim wizjonerskie projekty przybierają realny kształt i rewolucjonizują rynek. Dla przedsiębiorców to szansa, by stanąć w jednym szeregu z najlepszymi. Jeśli masz innowacyjny pomysł, wymagający badań, eksperymentów i współpracy z naukowcami, sięgnij po fundusze europejskie!

Przedsiębiorcy o warunkach dla biznesu w 2018 r.

Z badań zrealizowanych przez Konfederację Lewiatan wynika, że aż połowa firm uważa, że w 2018 r. warunki do prowadzenia biznesu były gorsze niż w latach poprzednich. Najgorsze opinie wyrażają przedsiębiorstwa średnie i małe.

Dlaczego firmy powinny korzystać z chmury obliczeniowej?

Pewne cechy chmur obliczeniowych sprawiają, że są one szczególnie atrakcyjne dla biznesu. Jakie są najważniejsze powody, dla których firmy powinny zaufać technologii chmur i wykorzystywać je w swojej pracy?

Ponad ćwierć wieku sukcesów

Nominowana do Symbolu Rozwoju Biznesu 2018 rodzinna firma Szczęśniak Pojazdy Specjalne Sp. z o.o. jako jeden z liderów branży świętuje pobicie rekordu finansowego i rozbudowę zakładu   

CoinDeal buduje światowy biznes

Specyfiką giełd jest niepewność i niestabilność. Jak w takim razie wybrać tę najlepszą, na której można inwestować? Trzeba zwracać uwagę na bezpieczeństwo – i taki cel przyświeca twórcom CoinDeal

Jak skutecznie rozwinąć biznes w Chinach?

Gospodarcza ekspansja Chin nie maleje. Państwo Środka ewidentnie dąży do zostania globalnym liderem. Wizja rozwinięcia tam swojego biznesu jest kusząca, jednak z drugiej strony polski przedsiębiorca obawia się różnic kulturowych, mentalnościowych i ekonomicznych. Jest na to sposób: wystarczy skorzystać z wiedzy ekspertów Europejsko-Azjatyckiej Fundacji Edukacji Biznesowej.

Walory Narewki

Gmina Narewka uhonorowana została wyróżnieniem Symbol Polskiej Samorządności 2018 za synergię rozwoju biznesu i walorów turystycznych regionu.

Jaki zmieni się brytyjski rynek finansowy po Brexicie

Drugi co do wielkości polski bank inwestycyjny i korporacyjny uruchamia swoje pierwsze międzynarodowe biuro w Londynie - jest to jasny sygnał "wotum zaufania" dla Wielkiej Brytanii od zarządzających bankiem Pekao. Czy to oznacza, ze brytyjski rynek finansowy po Brexicie będzie nadal prężnie się rozwijał? Jakie mogą być skutki wyjścia Wielkiej Brytanii z UE dla polskich firm?

Biznes w innym kraju UE - informacje

Masz ochotę prowadzić biznes w krajach UE? Dzięki temu, że Polska jest członkiem Unii Europejskiej, przedsiębiorcy mogą korzystać ze swobód zagwarantowanych w przepisach unijnych dot. między innymi prowadzenia działalności gospodarczej.

Brexit - jak wpłynie na polski biznes?

Impas w rozmowach pomiędzy Wielką Brytanią a Unią Europejską w sprawie warunków przeprowadzenia Brexitu może wywołać poważne konsekwencje dla wielu polskich firm. Skutki Brexitu będą na pewno odczuwalne zarówno w skali makro, a także mikro - na czym może ucierpieć polski biznes.

„Candidate experience” - dlaczego warto dbać o pozytywne wrażenie z rekrutacji?

Efektywny proces rekrutacyjny może sprzyjać budowaniu pozytywnego „candidate experience”. Warto pamiętać o tym, iż rekrutacja ma wpływ na decyzje zakupowe kandydata. Kandydaci bowiem to również klienci.

Druk 3D pokonuje bariery

Technologia 3D wyznaczyła nowe granice możliwości w wielu gałęziach przemysłu. O tym jak rozwiązuje się palące problemy w dowolnej branży z Piotrem Banackim, dyrektorem sprzedaży Materialise S.A., rozmawia Dariusz Łakomski.

REKLAMA