REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

BHP, Bezpieczeństwo

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Jakie przepisy drogowe obowiązują w Zjednoczonych Emiratach Arabskich?

Jeździć po drogach największego symbolu luksusu i przepychu – Dubaju - można na podstawie międzynarodowego prawa jazdy. Tyczy się to tylko samochodów z wypożyczalni. Stan dróg jest bardzo dobry, na autostradach jednak czyhać będzie na nas duża liczba radarów.

Jakie przepisy drogowe obowiązują w Malezji?

W południowo – wschodniej Azji musimy przyzwyczaić się do ruchu lewostronnego. Sieć dróg w Malezji jest bardzo dobrze rozwinięta i jedynie północna część Borneo, należąca do państwa, może nie przedstawiać się już tak obiecująco, jak na Półwyspie Malajskim. Aby podróżować po Kuala Lumpur należy przetłumaczyć krajowe prawo jazdy na angielski lub wyrobić jego międzynarodową wersję.

Jakie przepisy drogowe obowiązują w RPA?

Drogami Johannesburga, Kapsztadu czy Pretorii można poruszać się autobusem oraz wynajętym samochodem. Najlepiej wypożyczyć go nie przy lotnisku, lecz w centrum miasta – ceny będą duże niższe. Poruszając się po drogach RPA musimy liczyć się z dość wysoką przestępczością – dlatego wycieczki krajoznawcze najlepiej zaplanować na dzień.

Pracownik nieogrzewango magazynu ma prawo do dodatkowych przerw

Czy pracownicy magazynu, który jest nieogrzewany, mają (zimą, wczesną wiosną) prawo do dodatkowych przerw w pracy? Czy pracodawca powinien im zapewnić pomieszczenie do ogrzewania się i posiłek regeneracyjny?

REKLAMA

Więcej praw dla rowerzystów

Rowerzyści dostaną specjalne pasy ruchu, będą mogli jeździć bez kasku i po chodniku - takie zmiany planują ustawodawcy.

Czy wiesz jak bezpiecznie wykonywać naprawy pod samochodem?

Prace pod samochodem mogą skończyć się tragicznie, jeśli nie podejmiemy odpowiednich środków ostrożności i dojdzie na przykład do zsunięcia się podniesionego auta. Jak zadbać o bezpieczeństwo w domowym warsztacie?

Zawieszenie pneumatyczne – czy jest bardziej awaryjne od konwencjonalnego?

Zawieszenie pneumatyczne jest powszechnie stosowane w samochodach osobowych już od ponad 30 lat. Takie rozwiązanie gwarantuje wyższy komfort jazdy oraz dużą ładowność. Pneumatyka jest trwała, ale ma i swoje wady. Wymaga systematycznej kontroli i obsługi, bez tego może być źródłem wielu problemów.

Jak poprawić seryjne zawieszenie?

Seryjne zawieszenie jest tak zestrojone, żeby było uniwersalne. Nastawy są wyśrodkowane pomiędzy komfortem a pewnością prowadzenia. W większości przypadków to rozwiązanie optymalne gwarantujące maksimum bezpieczeństwa. Co jednak zrobić, gdy praca zawieszenia nie spełnia naszych oczekiwań?

REKLAMA

Jak poradzić sobie z "syndromem autostrady". Ekspert radzi

"Syndrom autostrady" to silne uczucie senności spowodowane kombinacją powtarzających się bodźców wizualnych i zmęczenia. Może być spowodowane zmęczeniem lub monotonią krajobrazu podczas jazdy.

Wstępne badanie lekarskie pracowników - nowe przepisy

Badania lekarskie i szkolenia bhp pracowników młodocianych

Jakie są uprawnienia i obowiązki młodego kierowcy?

Ustawa o kierujących pojazdami wprowadza liczne ograniczenia dla młodych kierowców. Poza wprowadzeniem dwuletniego okresu próbnego, obowiązkiem oznaczenia samochodu zielonym listkiem, ustawa przewiduje także limit 50 km/h w obszarze zabudowanym, który będzie obowiązywał młodego kierowcę także w nocy.

Jakie uszkodzenia samochodu mogą spowodować zwierzęta?

Często nie zdajemy sobie sprawy, jak wiele uszkodzeń naszego samochodu może być spowodowanych przez towarzyszące od zawsze człowiekowi, zwierzęta.

Jak obsługiwać nowoczesne układy hamulcowe?

Jeszcze do niedawna wiele prac związanych z obsługą hamulców w samochodach osobowych było możliwe do wykonania przez średnio doświadczonego mechanika, a nawet przez samego posiadacza pojazdu. Postęp w konstrukcji układów hamulcowych sprawił, że nawet tak prosta czynność jak wymiana klocków hamulcowych wymaga wiedzy oraz specjalistycznych narzędzi.

Co zrobić, gdy utracimy kluczyk do samochodu?


Bez kluczyka nie jesteśmy w stanie ani otworzyć, ani tym bardziej uruchomić samochodu. Czasami jednak zdarza się, że kluczyk zostanie nam skradziony lub po prostu go zgubimy lub przypadkowo zniszczymy.

Jakie podzespoły samochodu można regenerować?

Awaria lub zużycie części samochodu nie jest jednoznaczna z trafieniem jej do kosza lub na złom. Niektóre podzespoły można poddać zabiegowi regeneracji, co niższym kosztem niż wymiana, przywróci je do stanu fabrycznego.

Jak poznać powypadkowy samochód?

Większość używanych samochodów oferowanych do sprzedaży jest reklamowane jako bezwypadkowe. Co dzień jednak widzimy na drogach mnóstwo większych lub mniejszych kolizji. Auta, które w nich uczestniczyły, często po niechlujnej naprawie wracają na rynek wtórny jako bezwypadkowe „igiełki”.

Kultura jazdy autostradą oraz drogą ekspresową

Autostrady i trasy szybkiego ruchu budowane są, abyśmy mogli podróżować bezpiecznie, szybko i bez stresu. Z tego względu, podróżując po autostradzie, powinniśmy zachowywać się tak, aby nie powodować zagrożenia oraz nie tamować ruchu, po prostu podróżować bezpiecznie i szybko. Autostrady i trasy szybkiego ruchu są miejscem, gdzie „wolno” nie zawsze znaczy bezpieczniej.

Jak jechać w korku? Jak go najlepiej pokonać?

Jazda w korku jest nieunikniona w dużych aglomeracjach. Codziennie jesteśmy narażeni na stres związany z jazdą w korku. Niestety, nie ma sposobu na jego szybkie pokonanie, ale możemy ułatwić sobie i innym jazdę stosując kilka prostych zasad.

Jak prawidłowo zapiąć pas bezpieczeństwa?

Konstruktorzy samochodów dążą do zapobiegania negatywnym skutkom wypadków. Samochody wyposażane są w elementy minimalizujące obrażenia, jakich można doznać podczas wypadku, konstruowane są przede wszystkim z uwzględnieniem wszelkich zasad bezpieczeństwa.

Jak jeździć z ESP?

ESP, czyli Elektroniczna Kontrola Toru Jazdy, to układ elektroniczny stabilizujący tor jazdy samochodu podczas pokonywania zakrętu przejmujący kontrolę nad połączonymi układami ABS i ASR. System ten uaktywnia się samoczynnie, przyhamowując jedno lub kilka kół, z chwilą, gdy odpowiedni czujnik wykryje tendencję do wyślizgnięcia się samochodu z zakrętu.

Jak jeździć bezpiecznie z dzieckiem?

Podróż samochodem to dla dziecka dobra zabawa, ale również stres. Jadąc z dzieckiem trzeba zadbać nie tylko o jego komfort, ale także bezpieczeństwo.

Jak bezpiecznie hamować samochodem z ABS?

ABS to układ stosowany w pojazdach mechanicznych w celu zapobiegania blokowaniu się kół podczas hamowania. Wyposażone w niego są obecnie wszystkie auta sprzedawane na terenie Unii Europejskiej od 1 maja 2004 roku.

Jak dbać o opony w samochodzie?

W jaki sposób można zadbać o opony w samochodzie? Jakie wpływ na ich stan ma styl jazdy czy sposób ich przechowywania?

Opony w samochodzie: jak o nie dbać?

Opony to ważny element bezpieczeństwa. Na co zwracać uwagę i jak je użytkować, aby zawsze były w dobrym stanie?

Jak wybrać żarówkę do samochodu?

Przepisy prawa określają pobór prądu, geometrię żarnika oraz wszelkie parametry świetlne. Dzięki temu dowolna żarówka odpowiedniego typu pasuje do różnych aut. Wiele żarówek sprzedawanych masowo w zwykłych sklepach i hipermarketach nie nadaje się do użytku. Tylko markowe żarówki z bezbarwną bańką świecą najjaśniej i są bardziej trwałe niż niebieskie.

Bezpieczne podróżowanie po zmroku

Kiedy droga jest dobrze oświetlona, kierowca widzi lepiej i wcześniej zauważy wszelkie przeszkody na drodze. Poza tym lepsze oświetlenie pozwala na dokładniejsze określenie dystansu pomiędzy pojazdami.

Badania i pomiar czynników szkodliwych w środowisku pracy – nowe obowiązki pracodawców

Pracodawca musi niezwłocznie poinformować pracowników narażonych na działanie szkodliwych czynników o wynikach ich pomiaru. Jest to obowiązek pracodawcy wymagany od 3 marca 2011 r. wraz z wejściem w życie nowego rozporządzania określającego zasady oraz częstotliwość badania i pomiarów czynników szkodliwych w środowisku pracy. Ich katalog określono bardziej szczegółowo niż dotychczas.

Czy pracownikowi przysługuje odprawa lub odszkodowanie w razie wypowiedzenia umowy o pracę po badaniach okresowych

Magazynier został skierowany na badania okresowe. Okazało się, że ma on wadę wzroku, która uniemożliwia mu pracę przy wózkach widłowych. Ich obsługa jest podstawą wykonywanej przez niego pracy. Gdy przedstawił orzeczenie o niezdolności do pracy, pracodawca wypowiedział mu umowę o pracę zawartą na czas nieokreślony. Czy pracownikowi przysługuje odprawa lub odszkodowanie?

Jakie przepisy drogowe obowiązują w Armenii?

U stóp Małego Kaukazu, przy granicy z Gruzją i Azerbejdżanem, rozciąga się kraj ze stolicą w Erewanie. Na jego teren można dostać się samochodem przez granicę z Azerbejdżanem. Jeśli będziemy chcieli udać się do Republiki Górskiego Karabachu, to musimy zdawać sobie sprawę, że nie zostaniemy wpuszczeni na teren Azerbejdżanu z pieczątką wizową tej enklawy.

Jakie przepisy drogowe obowiązują na Ibizie?

Najbardziej gorąca wyspa z archipelagu Balearów, na której trwa niekończąca się impreza. Widok wybrzeża i wzgórz porośniętych figowcami i migdałowcami najlepiej oglądać z samochodu. Tylko wcześniej dowiedzmy się, jakie przepisy i zwyczaje drogowe panują na hiszpańskiej wyspie.

Jakie przepisy drogowe obowiązują na Krecie?

Kreta – jedna z malowniczych wysp greckich to miejsce turystycznych pielgrzymek od wielu lat. Nie dajmy się zaskoczyć krętym górskim drogom i w większości nieczynnym fotoradarom na drodze szybkiego ruchu – New National Road.

Jakie przepisy drogowe obowiązują w Mongolii?

Po Wielkim Stepie Mongolskim najlepiej poruszać się jeepem, tej przyjemności można zaznać wypożyczając go w Ułan Bator lub wziąć udział w ekspedycji zorganizowanej w Polsce. W ojczyźnie Czyngis Chana warunki drogowe nie należą do najlepszych, zadziwiają natomiast bezkresne stepy, czy ogromne wydmy pustyni Gobi.

Jakie przepisy drogowe obowiązują w Tajlandii?

Tajlandię, „mekkę orientu”, odwiedzaną tłumnie przez turystów zwiedzać można autem, gdyż dobrej jakości drogi są w Bangkoku i innych częściach kraju. Sam wylot do Tajlandii łączy się ze sporą ilością formalności. Podczas wypożyczenia samochodu, należy zachować szczególną ostrożność, w związku z barierami językowymi i możliwością oszustwa bądź kradzieży paszportu.

Kia Optima: pierwszy zdobywca pięciu gwiazdek

W testach zderzeniowych amerykańskiej organizacji NHTSA, Kia Optima uzyskała najlepsze oceny – pięć gwiazdek. To już kolejny tegoroczny sukces Kii Optimy w testach bezpieczeństwa.

Ocena stanowiska pracy wyposażonego w monitor ekranowy

Jakie przepisy drogowe obowiązują na Korsyce?

Korsyka jest przepiękną wyspą, uznawaną za region administracyjny Francji. W ojczyźnie Napoleona obowiązują przepisy francuskie. Osobliwe i charakterystyczne są natomiast kręte drogi i serpentyny, którymi poruszamy się ze wschodu na zachód.

Jakie przepisy drogowe obowiązują w Tunezji?

Ziemie starożytnej Kartaginy dla turystów od dawna stały się synonimem raju na ziemi. Polecamy wycieczkę jeepem po piaskach Sahary, którą można wykupić w biurze podróży w Polsce bądź z skorzystać oferty wycieczek fakultatywnych na miejscu. Do Tunezji dostaniemy się samolotem bądź promem.

Jakie przepisy drogowe obowiązują na Majorce ?

Jedynie 80 km dzieli Hiszpanię od tej cudownej wyspy, otoczonej wodami śródziemnomorskimi. Długość ze wschodu na zachód nie przekracza 100 km, dzięki temu pobyt możemy podzielić na część objazdową i wypoczynkową w hotelu.

Jakie przepisy drogowe obowiązują w Sardynii?

Będąc we Włoszech, warto przeprawić się promem na malowniczą Sardynię. Na murach kościołów i budowli rozgrywa się burzliwa historia rzymsko-kartagińska. Na wyspie odnajdziemy też wpływy kultury Fenicjan.

Jakie przepisy drogowe obowiązują w Maroku?

Maroko to kraj maghrebu, który tłumnie jest odwiedzany przez turystów z całego świata. Po wypożyczeniu samochodu będziemy mogli zwiedzać malownicze tereny, rozciągające się pomiędzy Saharą a Atlantykiem.

Czy wiesz jak ustawiać lusterka w samochodzie?

Lusterka ułatwiają większość manewrów, do wykonania niektórych są wręcz niezbędne. Ich poprawne ustawienie zwiększa nasze bezpieczeństwo i komfort jazdy. Zobacz, jak dobrze ustawić lusterka w Twoim aucie:

Raport awaryjności TUV 2011

Raport TUV wykonywany jest na podstawie okresowych badań technicznych pojazdów w niemieckich stacjach diagnostycznych. Z raportu TUV możemy dowiedzieć się, jakim modelom nie przytrafiają się usterki, a także jaki jest średni przebieg konkretnego modelu używanego auta.

Raporty awaryjności: co to jest, kto je tworzy, czy są przydatne?

Coroczne raporty awaryjności pojazdów mają na celu pomóc w wyborze samochodu o najmniejszej usterkowości, w przypadku gdy nabywca decyduje się na zakup auta używanego. Poniżej prezentujemy cztery największe niemieckie firmy badające awaryjność oraz podobieństwa i różnice między nimi. Czy warto zawierzyć do końca tego rodzaju rankingom?

Czy zakaz palenia wyrobów tytoniowych w miejscu pracy dotyczy e-papierosów?

Jakie są sposoby na fotoradary?

Metod jest wiele, ale w części to legendy miejskie, w części – sposoby nielegalne. Najtańszą i najpewniejszą jest zachowanie dozwolonej prędkości.

Jakie przepisy drogowe obowiązują w Turcji?

Kraj częstych wycieczek turystycznych, położony nad trzema morzami, czyli nad Czarnym, Śródziemnym i Egejskim, oraz nad cieśninami czarnomorskimi Dardanele i Bosfor, rozciąga się na terytorium Europy i Azji Mniejszej. Podczas korzystania z usług wypożyczalni samochodowych musimy być bardzo ostrożni i nie zgadzać się na zostawianie paszportu w depozycie.

Jakie przepisy drogowe obowiązują na Ukrainie?

Mistrzostwa Euro 2012 zbliżają się wielkimi krokami, a część rozgrywek odbędzie się na terytorium sąsiadującej z nami Ukrainy. Na mecz do Kijowa można pojechać samochodem, lecz warunkiem jest znajomość przepisów drogowych i obowiązujących tam obyczajów.

Jakie przepisy drogowe obowiązują w Szwecji?

Do monarchii położonej w sercu Skandynawii możemy dostać się promem. Przed wjazdem na szwedzkie autostrady zapoznajmy się z przepisami drogowymi obowiązującymi w tym kraju.

Jak urządzić bezpieczny pokój dla dziecka?


Psychologowie zalecają, by już od drugiego roku życia dziecko mieszkało we własnym pokoju, troskliwy rodzic powinien urządzić bezpieczny pokój dla dziecka. Urządzenie bezpiecznego pokoju dla dziecka wymaga spełnienia szeregu warunków. Samodzielny pokój to równie duże wyzwanie zarówno dla dziecka, jak i samych rodziców. Dlatego warto zadbać, by pokój naszego malucha spełniał wszystkie wymogi bezpieczeństwa. Oto kilka rad, jak urządzić bezpieczny pokój dla dziecka.

REKLAMA