REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

BHP, Bezpieczeństwo

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Odpowiednia temperatura w miejscu pracy

Jednym z podstawowych obowiązków pracodawcy jest przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i higieny pracy. Przepisy bhp nakazują pracodawcy m.in. zapewnienie odpowiedniej temperatury w miejscu pracy.

Porozumienie dla bezpieczeństwa w budownictwie

Osiem największych firm budowlanych w Polsce wraz z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych zawarło "Porozumienie dla Bezpieczeństwa w Budownictwie". Celem podjętej współpracy ma być podniesienie standardów BHP na budowach, zmniejszenie liczby wypadków oraz wyeliminowanie wypadków śmiertelnych.

Właściwa temperatura w miejscu pracy

Przepisy bhp nakazują pracodawcy zachować odpowiednią wysokość temperatury w miejscu pracy. W przypadku pracy biurowej temperatura nie może być niższa niż 18 stopni. Jeżeli pracodawca nie będzie przestrzegał norm, wówczas pracownik może odmówić wykonania obowiązków służbowych.

Kamera 360 stopni debiutuje w Volvo

Samochody Volvo zostaną wyposażone w kamerę umożliwiającą rejestrowanie obrazu wokół całego auta. System kamer zostanie oprócz tego wykorzystany do zwiększenia efektywności nowych układów bezpieczeństwa.

REKLAMA

Nowy Nissan X-Trail - wyniki testów zderzeniowych

Nowy Nissan X-Trail zdobył maksymalną notę pięciu gwiazdek w testach zderzeniowych EuroNCAP. W jakich elementach testu wypadł najlepiej?

Czy dzwonić na policję, gdy mija nas pirat drogowy?

Powiadamianie policji o tym, że ktoś naraża życie innych uczestników ruchu drogowego brawurową jazdą to zjawisko powszechne w krajach o wysokiej kulturze jazdy. W Polsce znaczna część kierowców wciąż ma dylemat, czy informować stróżów prawa, że po drodze porusza się kierowca rażąco łamiący przepisy. Ale to, czy jazda po polskich drogach będzie bezpieczniejsza zależy w dużej mierze od nas samych, dlatego powinniśmy dzwonić na policję i eliminować z drogi potencjalnych morderców.

Ubezpieczenie pracowników w branży budowlanej

Ochrona zdrowia i życia pracowników w branży budowlanej jest bardzo istotna. Podczas wykonywania wielu prac budowlanych może dojść do sytuacji zagrożenia życia. Aby ograniczyć ryzyko wystąpienia zagrożeń podczas prac budowlanych, należy przede wszystkim zwracać uwagę na to, aby praca była wykonywana zgodnie z zasadami BHP. Dodatkowym zabezpieczeniem pracowników są też ubezpieczenia.

Korzystanie z telefonu podczas jazdy: porady

REKLAMA

Rozważne korzystanie z telefonu w samochodzie: nowa akcja

Używanie telefonu komórkowego w czasie jazdy jest zabronione bowiem zwiększa ryzyko wypadku. Aby uzmysłowić to ryzyko kierowcom, zorganizowano specjalną akcję „Bądź #smA4rt, jedź bezpiecznie! ostrzegającą o potencjalnych zagrożeniach wynikających z używania telefonu komórkowego w trakcie jazdy.

Akwaplanacja - co to jest, jak sobie z nią radzić?

Zjawisko akwaplanacji to poślizg będący efektem dostania się między oponę a drogę warstwy wody. Jak sobie radzić z tego typu poślizgiem?

Opodatkowanie i oskładkowanie szczepień pracowników

Przychodem po stronie pracownika jest najczęściej zakup szczepionek, w szczególności na najbardziej popularne choroby. Pracownik może jednak odmówić poddania się szczepieniom zapewnionym przez pracodawcę. Zapewnienie szczepień nie zawsze również podlega oskładkowaniu.

Rozmowa przez telefon i jej wpływ na kierowcę

Kierowca, który prowadząc auto rozmawia jednocześnie przez telefon zachowuje się na drodze podobnie jak ten, będący pod wpływem alkoholu. Jak to możliwe?

Dlaczego używanie zestawu głośnomówiącego jest niebezpieczne?

Używanie zestawu głośnomówiącego w trakcie jazdy autem jest prawie równie niebezpieczne co klasyczna rozmowa przez słuchawkę telefonu. Mimo że obie ręce kierowca ma na kierownicy, to nie koncentruje się on w pełni na tym, co dzieje się na drodze.

Wychowywanie młodych kierowców - na czym powinno polegać?

Goodyear w najnowszej odsłonie Białej Księgi skupił się na działaniach mających na celu poprawić umiejętności młodych kierowców, a tym samym ich bezpieczeństwo na drodze.

Brak ustawowego określenia zasad bhp przedstawicieli służb mundurowych - skarga do TK

Brak ustawowego określenia bezpiecznych i higienicznych warunków pracy przedstawicieli służb mundurowych został zaskarżony przez Rzecznika Praw Obywatelskich do Trybunału Konstytucyjnego.

Szkolenie okresowe "Bezpieczeństwo i higiena pracy dla pracowników służby BHP" - 7-10 października 2014 r.

Zapraszamy na szkolenie okresowe "Bezpieczeństwo i higiena pracy dla pracowników służby BHP oraz osób wykonujących zadania tej służby", które odbędzie się w dniach 7-10 października 2014 r. w Krakowie.

Jak podnieść bezpieczeństwo w użytkowaniu floty?

Praca kierowcy wciąż w polskich warunkach należy do niebezpiecznych. Dlatego wiele firm podejmuje działania na rzecz zwiększenia zabezpieczenia kierowców flotowych.

Rozliczenie szkolenia BHP w księgach rachunkowych

Szkolenie BHP w księgach rachunkowych. Firmy przy zatrudnianiu pracowników mają obowiązek przeprowadzić dla nich szkolenie BHP. Pojawia się zatem pytanie, jak prawidłowo zapisać koszty tego szkolenia w księgach rachunkowych. Czy koszty szkolenia BHP można zaliczyć do kosztów podatkowych?

Usterki techniczne auta i ich wpływ na bezpieczeństwo

Zły stan techniczny samochodu ma bezpośrednie przełożenia na liczbę wypadków na polskich drogach. O jakie elementy auta należy bezwzględnie zadbać aby nasz pojazd nie stanowił zagrożenia na drodze?

Pieniądze od ZUS na poprawę warunków BHP w firmach

ZUS daje możliwość ubiegania się o środki pomocowe na inwestycje związane z poprawą BHP w firmach. Dla przedsiębiorców, wciąż czekających na uruchomienie dotacji unijnych z nowego budżetu na lata 2014-2020, może to być ostatnia okazja na zdobycie wsparcia finansowego swoich inwestycji jeszcze w tym roku. Wnioski można już składać - w puli czekają ponad 32 mln złotych. A ZUS obiecuje, że dla nikogo ich nie zabraknie.

Droga do szkoły będzie bezpieczniejsza!

Aby podróż dzieci do szkoła była bezpieczna muszą one posiadać elementarna wiedzę o prawidłowym zachowania na drodze. Jak im ją przekazać? O czym rozmawiać z dziećmi?

Badania lekarskie w stosunku pracy

Badania lekarskie są tak ważne w stosunku pracy, że Kodek pracy uniemożliwia rozpoczęcie bez nich pracy. Zasadą jest, że pracodawca opłaca koszty badania. Jakie badania wyróżnia prawo pracy?

Czy można jechać za pojazdem uprzywilejowanym?

Jak się zachować w przypadku, gdy słyszymy zbliżający się pojazd uprzywilejowany? Czy zawsze należy się bezwzględnie zatrzymać, gdy zbliża się do nas samochód pędzący na sygnale?

Bezpieczeństwo ruchu podczas remontów dróg

Firmy budowlane wykorzystują najnowszą technikę, by odpowiednio zabezpieczyć remontowane odcinki dróg. Jakie rozwiązania wspomagające bezpieczeństwo ruchu drogowego stosuje się współcześnie na remontowanych odcinkach?

Zarządzanie kryzysowe, komunikacja i kooperacja służb

Konferencja jest spotkaniem przedstawicieli służb mundurowych oraz administracji publicznej i ma na celu, poznanie ich potrzeb oraz wskazanie możliwych kierunków zmian, mających na celu rozwój i poprawę skuteczności działania organów w sytuacjach kryzysowych.

Prawidłowe ustawienie zagłówka

Prawidłowe ustawienie zagłówka ma kluczowe znaczenie dla ochrony kręgosłupa podczas kolizji drogowych i wypadków. Prawidłowo ustawiony o jedną czwartą zmniejsza ryzyko wystąpienia urazu w przypadku uderzenia w tył samochodu.

Bezpieczny prowrót dziecka ze szkoły

O tym, czy nasze dzieci bezpiecznie wrócą ze szkoły do domu decyduje nie tylko znajomość przepisów i zasad ruchu drogowego. W dużej mierze wpływ na bezpieczeństwo podróży dzieci ma to, jak poranek rozplanują rodzice.

Co zrobić gdy dojdzie do wypadku samochodowego?

Wypadek samochodowy, kolizja a nawet awaria auta potrafią wywołać na tyle dużą dawkę stresu, aby zakłócić racjonalne myślenie kierowcy. Zamiast wpadać w panikę powinien on wiedzieć jak postępować na wypadek takiego zdarzenia.

Okulary od pracodawcy – dofinansowanie

Dofinansowanie przez pracodawcę zakupy okularów korygujących dla pracownika wynika z regulacji zawartych w Kodeksie pracy. Pracodawca ma obowiązek zrefundowania okularów, gdy badania okulistyczne przeprowadzone w ramach profilaktycznej opieki zdrowotnej wykażą potrzebę ich stosowania podczas pracy przy obsłudze monitora ekranowego.

Powrót z wakacji samochodem - kilka wskazówek!

Wracając wakacji autem trzeba pamiętać o zachowaniu cierpliwości, dostosowaniu prędkości do wymogów przepisów i nie wpadaniu w gniew z powodu korków, które będą dla większości kierowców nieuniknione. O czym przestrzegają jeszcze trenerzy Szkoły Jazdy Renault.

Spada liczba wypadków przy pracy

Z informacji prezentowanych przez Państwowa Inspekcje Pracy wynika, że liczba wypadków przy pracy w Polsce znacznie spadła. Od początku bieżącego roku Państwowa Inspekcja Pracy kontrolowała 29 wypadków.

Jakie są wymagania dotyczące bezpieczeństwa produktu?

Każdy producent powinien przestrzegać wymagań dotyczących bezpieczeństwa wytwarzanych produktów. Jeżeli produkt stwarza zagrożenie dla życia bądź zdrowia konsumentów to należy poinformować o tym fakcie odpowiedni urząd. Jakich zasad muszą przestrzegać producenci, aby ich produkty były bezpieczne?

Wpływ pogody na działalność firm transportowych

Czy w dzisiejszych czasach pogoda ma wpływ na działalność form transportowych? Okazuje się, że tak. Czy znaczny?

Oznaczenia przejazdów kolejowych

Rozporządzenie Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej wyróżnia wiele kategorii przejazdów kolejowych. O czym informuje krzyż św. Andrzeja i jak się zachować na przejazdach kolejowych?

Działania służb oceni Trybunał Konstytucyjny

Trybunał Konstytucyjny wraca do badania skarg Rzecznika Praw Obywatelskich i Prokuratora Generalnego na przepisy regulujące działania służb specjalnych.

Centrum doskonalenia techniki jazdy BMW

BMW otworzyło nowe centrum doskonalenia techniki jazdy samochodem. Tym razem powstało ono w Azji, Korei Południowej.

Kiedy zdarza się najwięcej wypadków na drogach?

Wbrew obiegowej opinii, najwięcej wypadków na drogach zdarza się w okresach najlepszych warunków atmosferycznych. Piękna pogoda i długi dzień ośmielają kierowców do przekraczania granic zdrowego rozsądku.

Kierowca pijany, czy chory na cukrzycę?

Samochód jadący "wężykiem" nie musi być prowadzony przez pijanego kierowcę. Często tego typu sytuacje są spowodowane chorobą. Jak odróżnić kierowcę, który zasłabł z powodu cukrzycy od kierowcy prowadzącego pod wpływem alkoholu?

Zasady ewakuacji

Jakie zasady obowiązują przy ewakuacji i czy polscy pracownicy są ich świadomi? Choć wiedza ta w wykonywaniu codziennych pracowniczych obowiązków jest właściwie zbędna, nie może zostać zignorowana zarówno przez pracowników jak i pracodawców.

Kiedy pracodawca musi zapewnić pracownikom chłodne napoje?

Upalne dni w lecie i związana z tym wysoka temperatura w miejscu pracy powodują, że wielu pracowników nie jest w stanie normalnie pracować. Uciążliwe warunki pracy narzucają pracodawcom obowiązek zapewnienia swoim pracownikom chłodnych napojów. Jaka temperatura powoduje powstanie tego obowiązku?

Jakie oświetlenie przy pracy z komputerem?

Prawo nakazuje pracodawcom chronić zdrowie zatrudnionych osób z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii. W pracy biurowej zalecenie to może być najskuteczniej realizowane poprzez rozwiązania oświetleniowe. Jakie oświetlenie należy zapewnić pracującym przy komputerze?

BHP w halach produkcyjnych i magazynach – barierki i balustrady ochronne

Barierki i balustrady ochronne stosowane w wielu magazynach i halach produkcyjnych, są rodzajem barier ochronnych w miejscach przejść i dojść do linii produkcyjnych. Barierki ochronne pozwalają wytyczać drogi komunikacyjne w zakładach przemysłowych oraz stwarzać bezpieczne miejsce pracy w każdym środowisku.

Szkolenie "Bezpieczeństwo, organizacja i zabezpieczenie prac na wysokości" - 27 czerwca 2014 r.

Zapraszamy na szkolenie "Bezpieczeństwo, organizacja i zabezpieczenie prac na wysokości", które odbędzie się 27 czerwca 2014 r. w Warszawie.

Szkolenie "Bezpieczeństwo, organizacja i zabezpieczenie prac na wysokości" - 27 czerwca 2014 r.

Zapraszamy na szkolenie "Bezpieczeństwo, organizacja i zabezpieczenie prac na wysokości", które odbędzie się 27 czerwca 2014 r. w Warszawie.

Zwrot refundacji kosztów okularów korekcyjnych

Jednym z podstawowych obowiązków pracownika jest przestrzeganie przepisów i zasad bhp. Jeśli lekarz zalecił pracownikowi noszenie okularów korekcyjnych, należy to do jego obowiązków. Czy w takim przypadku nie stosowanie się do zalecenia lekarza uprawnia pracodawcę do żądania zwrotu refundacji kosztów okularów korekcyjnych?

Czy można być za mocno skoncentrowanym za kierownicą auta?

Okazuje się, że zbyt silna koncentracja kierowcy na sytuacji na drodze może stwarzać niebezpieczeństwo. Dlaczego?

Szkolenie wstępne bhp

Jednym z podstawowych obowiązków pracodawcy zatrudniającego nowego pracownika jest skierowanie go na szkolenie bhp. To tzw. wstępne szkolenie bhp. Jakie rodzaje szkoleń się wyróżnia?

Napoje dla pracowników w czasie upałów

Letnia pora roku i związany z tym wzrost temperatury powoduje konieczność zapewnienia zimnych napojów pracownikom wykonującym pracę w wysokiej temperaturze związanej z czynnikami atmosferycznymi. Pracownikom przysługują takie napoje, jeżeli temperatura w pomieszczeniach pracy przekracza 28 stopni. Natomiast pracownicy pracujący na otwartej przestrzeni muszą otrzymywać napoje, gdy temperatura jest wyższa niż 25 stopni Celsjusza.

Przejazd kolejowy - jak go bezpiecznie pokonać?

Z pozoru prosty manewr jakim jest przejechanie przejazdu kolejowego okazuje tym ostatnim dla prawie 40 polskich kierowców. O czym należy pamiętać zbliżając się do przejazdu kolejowego?

Wyprostowana pozycja za kierownicą - dlaczego jest najlepsza?

Pozycja za kierownicą wpływa na szybkość reakcji kierowcy, jego zmęczenie lub sprawność manewrowania. Jak należy dobrać tę najwłaściwszą?

REKLAMA