REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Bezpieczeństwo, Urlop wypoczynkowy

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Jaki „zapas” wozić w bagażniku?

Pełnowymiarowe koło zapasowe, tzw. dojazdówka, a może specjalny zestaw naprawczy. Przedstawiamy kilka pomysłów, które pozwolą na szybką reakcję po stracie jednej z opon.

Jaki "zapas" wybrać?

Pełnowymiarowe koło zapasowe nie jest jedynym wyjściem. Są inne rozwiązania takie jak "dojazdówka" czy specjalny zestaw naprawczy. Przedstawiamy możliwe rozwiązania po stracie opony.

Jak ustawić światła drogowe?

Doświadczyliśmy tego wielokrotnie – zbliżający się samochód i blask jego świateł uniemożliwiający nie tylko identyfikację marki, ale przede wszystkim bezpieczną jazdę. Z tego powodu, przez kilka sekund, kierowca czuje się, jak niewidomy.

W czym przechowywać paliwo?

Trzylitrowy, czyli podręczny kanister na paliwo kosztuje w przeciętnym markecie kilkadziesiąt złotych. Może się przydać, o ile nie będzie z plastiku.

REKLAMA

Czy warto wymieniać śruby w kołach?

Sezonowa zmiana opon to okazja do wnikliwej analizy stanu śrub koła. Zardzewiałe mogą mieć wpływ na nasze bezpieczeństwo.

Wymiana śrub w kołach. Poradnik eksperta

Rdza na śrubach ma istotny wpływ na nasze bezpieczeństwo. Warto jest je co pewien czas wymieniać. Na co zwrócić uwagę?

Prawidłowe przechowywanie opon

Posiadacze garażu lub pomieszczenia gospodarczego, mają ten komfort, że nie muszą ponosić dodatkowych wydatków związanych z przechowywaniem ogumienia u wulkanizatora.

Jak prawidłowo przechowywać opony?

Jeżeli jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami garażu lub komórki nie musimy płacić wulkanizatorowi za sezonowe przechowywanie naszego ogumienia.

REKLAMA

Jak wybrać alarm samochodowy?

Wybór jest naprawdę szeroki. Kierowcy mogą decydować czy chcą, aby ich samochód chronił jedynie alarm z tradycyjnymi czujnikami otwarcia klapy i drzwi czy nowoczesny wyposażony w czujniki położenia samochodu.

Jak jeździć z przyczepą?

Jazda z przyczepą nie jest trudna, ale wymaga przyzwyczajenia. Przyczepa sprawia, że auto jest bardziej obciążone i dłuższe. Podpowiadamy jak bezpiecznie jeździć z przyczepą.

Jak często wymieniać filtr kabinowy?

Filtr kabinowy jest w stanie zatrzymać blisko 100 proc. alergicznych pyłków oraz kurzu. Jednak wyłącznie wtedy, gdy nie będzie zbyt mocno zużyty.

Czy można prowadzić samochód będąc na lekach przeciwbólowych?

Lekarstwa mogą wprowadzać organizm w stan podobny do tego po spożyciu alkoholu. Oprócz senności powodują zawroty głowy, zaburzenia równowagi, widzenia, a przede wszystkim senność i wydłużenie czasu reakcji.

Volkswagen Golf III: naprawa regulacji świateł

Uszkodzenie regulatora przednich reflektorów w Volkswagenie Golfie III może oślepiać innych kierowców i stanowić także zagrożenie dla nas. Warto zatem kontrolować stan techniczny układu regulacji świateł w naszym Golfie.

Na co muszą uważać kierowcy w trakcie święta Wszystkich Świętych?

Święta Wszystkich Świętych to niewątpliwie okres, w którym ruch drogowy jest wzmożony, a do tego możemy napotkać pewne utrudnienia związane z zamknięciem niektórych dróg. Podpowiadamy, jak przetrwać bezboleśnie ten okres za kierownicą.

Terminy nabywania uprawnień pracowniczych

Pracownikowi studiującemu na ostatnim roku studiów przysługuje 21 dni urlopu szkoleniowego m.in. na przygotowanie pracy dyplomowej oraz przygotowanie się do egzaminu dyplomowego. Jeśli pracownik z urlopu nie skorzysta przed egzaminem, to urlop przepada.

Jak parkować przy cmentarzach podczas Wszystkich Świętych

Zaparkowanie przy zatłoczonym cmentarzu podczas Wszystkich Świętych może być nie lada wyczynem. Z pewnością wielu kierowców może poczuć się zagubionymi. Podpowiadamy, jak poradzić sobie z problemem.

Kiedy przychodzi czas na zmianę i jakie opony wybrać?

W okresie jesienno zimowym nadchodzi czas kiedy należy przygotować się na wymianę opon na zimowe. Rynek wciąż się powiększa, producentów jest coraz więcej a w związku z tym trafia na niego wiele produktów niewiadomego pochodzenia.

Zmiana opon – jakie wybrać i kiedy zmienić?

Okres jesienno-zimowy to czas kiedy powinniśmy się zastanowić nad zmianą opon na zimowe. Rynek producentów jest coraz większy i coraz więcej też pojawia się produktów nieznanego pochodzenia.

Gdzie serwisować i naprawiać auto?

Wszyscy użytkownicy nowych aut są zobowiązani do wykonywania okresowych przeglądów w autoryzowanych stacjach kontroli. Jednak serwis gwarancyjny na wielu stacjach ASO pozostawia wiele do życzenia.

Jak wyciągnąć samochód z rowu?

Są sytuacje, w których po niegroźnym wydarzeniu nie warto wzywać profesjonalistów z pomocy drogowej. Z wieloma problemami można poradzić obie samemu. Jednym z nich jest wyciąganie auta, które wpadło do rowu lub ugrzęzło w miękkim polu.

Jak odstraszyć gołębie, nie raniąc ich?

Każdy kto zetknął się z problemem gołębi z pewnością przynajmniej przez chwilę zastanawiał się nad bezpieczeństwem potencjalnych metod odstraszania tych zwierząt.

Jak ratować się hamulcem ręcznym w razie awarii hamulca nożnego?

Ręczny hamulec jest w zasadzie hamulcem postojowym, dlatego jego skuteczność w zatrzymaniu jadącego samochodu jest znikoma. Bywa on jednak przysłowiową deską ratunku w krytycznych sytuacjach.

Jak wymieniać uszkodzone lub zużyte pierścienie Simmera (simmeringi)?

Istotną rolę w uszczelnieniu zarówno silnika, jak i skrzyni biegów oraz innych podzespołów, w których elementami pracującymi są wałki lub czopy obrotowe, są pierścienie Simmera, zwane też simmeringami. Oto jak wymieniać uszkodzone lub zużyte pierścienie Simmera?

Jak uniknąć zderzenia czołowego?

Czołowe zderzenie dwóch pojazdów jest najgroźniejszym ze wszystkich wypadków na drodze. Rzadko kończy się bez ofiar śmiertelnych. Nawet przy bardzo małej prędkości uczestniczących w nim samochodów, zawsze są ranni.

Jak postępować po zagotowaniu płynu w chłodnicy?

Jedną z częstszych awarii zgłaszanych w upalne dni, lub podczas mrozów jest zagotowanie się wody w układzie chłodzenia silnika. Jak poradzić sobie z taką sytuacją?

Jak wykonywać poważniejsze naprawy?

Nie święci garnki lepią, więc i nie święci naprawiają samochody. Są tacy, którzy to robią nie w ramach służbowych obowiązków, ale dla siebie, remontując i naprawiając swoje auto, często traktując je jak przedmiot kultu, do którego nie mają dostępu postronne osoby, czyli – mechanicy.

Kiedy wypłacić wynagrodzenie jak za urlop wypoczynkowy

Obowiązkiem pracodawcy jest prawidłowe ustalenie wynagrodzenia za pracę. Najczęściej do jego obliczenia brane są pod uwagę stawki wynagrodzenia wskazane w umowie o pracę.

Jakie przepisy drogowe obowiązują w Kosowie?

Republika Kosowa została proklamowana 17.02 2008 roku. Obywatele polscy nie są zobligowani do posiadania wizy podczas przekraczania granicy z tym państwem.

Czy wiesz jak dzieci znoszą długie podróże?

Długa podróż z dzieckiem jest trudnym wyzwaniem, ale może też być ciekawą przygodą. Wszystko zależy od tego, jak dobrze zorganizujemy wyprawę.

Jakie przepisy drogowe obowiązują w San Marino?

Przedstawiamy kilka przydatnych wskazówek dotyczących przepisów ruchu drogowego w San Marino. Warto je zapamiętać, bo nieznacznie różnią się od tych, które obowiązują w Polsce.

Jaki urlop przysługuje po pięciu miesiącach pracy?

Jaki urlop należy się pracownikowi, gdy po 5 miesiącach pracy nastąpi rozwiązanie stosunku pracy za porozumieniem stron, a pracownik jeszcze nie wykorzystał należnego mu urlopu? Ile dni urlopu należy mu się przed rozwiązaniem stosunku pracy?

Jaki urlop przy zmianie pracy w ciągu roku?

W dniu 1 lutego 2009 r. rozpoczęłam pracę w firmie ubezpieczeniowej, w oparciu o umowę o pracę zawartą na czas nieokreślony. Nie była to moja pierwsza praca. W dniu 30 maja 2009 r. wypowiedziałam umowę, przestała obowiązywać 31 czerwca 2009 r. W dniu 1 października 2009 r. podjęłam kolejną pracę i pracowałam w niej przez cały do końca roku. W jaki sposób i w jakim wymiarze obaj pracodawcy powinni mi udzielić urlopu? Dodam, że z uwagi na krótki staż pracy przysługuje mi 20 dni płatnego urlopu wychowawczego.

Odpowietrzanie układu hamulcowego

Układ hamulcowy, w którym z różnych przyczyn znajdzie się powietrze, prowadzić może wprost do tragicznego w skutkach wypadku. Osłabione działanie hamulca lub dziwna praca samego pedału może na to właśnie wskazywać.

Antykorozyjne zabezpieczenie profili zamkniętych

Aby w pełni zabezpieczyć samochód przed szkodliwymi czynnikami wywołującymi korozję, oprócz zabezpieczenia podwozia, warto też wykonać prace konserwujące na profilach zamkniętych. Nasz przewodnik poprowadzi Cię krok po kroku.

Wymiana szczęk hamulcowych

Dziwne odgłosy z okolic tylnych kół mogą świadczyć o kończących się szczękach hamulcowych. Wymiana przeprowadzona samodzielnie nie należy do skomplikowanych, a może uchronić nas przed dodatkowymi wydatkami.

Jakie przepisy drogowe obowiązują w Rumunii?

Rumunia to kraj, który od pewnego czasu coraz bardziej rozwija się turystycznie. Ponadto posiada zapychające dech w piersiach krajobrazy: wspaniałe góry i piękne równiny czy też miejski wizaż rodem z Bukaresztu.

Jak opisać hałasy mechanikowi?


Hałas to niewątpliwie pierwsza oznaka psucia się jakiegoś elementu samochodu. Dobry mechanik potrafi zdiagnozować usterkę na podstawie charakterystycznego dla niej odgłosu, dlatego podpowiadamy, jak mu w tym pomóc.

Jak szukać wycieków oleju silnikowego?

Olej w silniku to jeden z witalnych płynów naszego samochodu. Jego wycieki mogą być niebezpieczne dla silnika, mogą też wskazywać na jego usterkę. Podpowiadamy, jak zlokalizować wyciek.

Jak sprawdzić śruby w kołach?

Koła to jeden z elementów samochodu, który jest absolutnie niezbędny do poruszania się. Wraz z zawieszeniem są łącznikiem pomiędzy drogą a samochodem. Podpowiadamy więc, jak sprawdzić czy są poprawnie przymocowane.

Jak przygotować się do wyjazdu do Pragi? Cz.I

Do Czech możemy się wybrać samolotem i w mgnieniu oka dostać się z nad Wisły nad Wełtawę. Inną możliwością jest przejazd pociągiem z czeskiego Cieszyna prosto do stolicy, która była niegdyś areną I etapu wojny trzydziestoletniej.

Jak uniknąć wypadku?

Podróżując samochodem pamiętajmy o najważniejszych zasadach bezpieczeństwa, które dadzą nam większą szansę uniknięcia wypadku. Jeśli już do niego dojdzie musimy przestrzegać kilku ważnych reguł, które mogą ocalić nas i innych pasażerów od pogorszenia stanu zdrowia czy nawet śmierci.

Jak najlepiej przygotować sie do podróży? Poradnik

Przed dłuższą podróżą naszym samochodem musimy zadbać nie tylko o perfekcyjne przygotowanie techniczne pojazdu. Niebagatelny wpływ na jakość jazdy będzie miało wyznaczenie jak najkrótszej trasy podróży, optymalne rozplanowanie postojów czy też zadbanie o zmianę kierowcy po maksymalnie czterech godzinach prowadzenia samochodu.

Jak korzystać z promu samochodowego? Ekspert radzi

Wjeżdżając na prom furtą przeznaczoną dla pojazdów musimy wiedzieć o kilku przepisach. Uświadomi nam to zalety podróżowania tym środkiem komunikacji, stanowi on dużą konkurencję dla Euro tunelu.

Jakie przepisy drogowe obowiązują na Węgrzech?

Najczęściej odwiedzanym miejscem w Republice Węgierskiej jest ciągle region znajdujący się w okolicach Jeziora Balaton – magicznego miejsca nazywanego węgierskim morzem.

Urlop wypoczynkowy a opieka nad dzieckiem

Pracownica miała zaplanowany urlop wypoczynkowy i złożyła odpowiedni wniosek. W pierwszym dniu urlopu wypoczynkowego zachorowało dziecko pracownicy i otrzymała zwolnienie lekarskie w celu opieki nad nim. Czy w tej sytuacji urlop wypoczynkowy rozpocznie się we wskazanym terminie i czy ma tu zastosowanie art. 165 k.p.?

Wakacje w Egipcie – czy warto wynająć samochód?

Do ziemi Faraonów możemy przyjechać własnym samochodem i po spełnieniu licznych warunków spokojnie podróżować nim po kraju, ale lepiej chyba jednak jest wynająć auto na miejscu.

Jak przygotować się do wyjazdu do Kazachstanu?

Kazachstan to państwo, w którym panują trudne warunki atmosferyczne. Z powodu srogiej zimy, niewystarczającej ilości znaków drogowych oraz rozległych, niezamieszkałych przestrzeni, lepiej unikać podróżowania po Kazachstanie w zimie.

Wyprawa samochodem na Rodos

Podróż samochodem po greckich wyspach to niezapomniane przeżycie pełne licznych atrakcji. Trasa naszej wycieczki rozpoczyna się w urokliwej i tętniącej życiem Stolicy – Rodos, w miejscu, w którym według legendy w starożytności w miejscowym porcie stał fenomenalny i potężny Kolos Rodyjski.

Jakie przepisy drogowe obowiązują w Macedonii?

Macedonia to kraj o niskim standardzie placówek medycznych, wysokich karach za wykroczenia i przestępstwa oraz wymagającym od nas dużej ilości formalności przy wjeździe do kraju np: posiadania zielonej karty oraz obowiązkowego meldunku.

Jakie przepisy drogowe obowiązują na Islandii?

Islandia to piękny kraj o zimnym klimacie. Jest bardzo atrakcyjny turystycznie, szczególnie zimą. Panują tu jedne z najtrudniejszych warunków meteorologicznych na świecie.

REKLAMA