REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Bezpieczeństwo, Urlop wypoczynkowy

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Czy pracownik może złożyć wypowiedzenie na urlopie?

Obecnie przebywam na urlopie wypoczynkowym i dostałam inną, ciekawszą ofertę pracy. Czy przebywając na urlopie, mogę wypowiedzieć umowę o pracę?

Czy należy martwić się zaparowanymi reflektorami? Porada

Para wodna osadzająca się na kloszach reflektorów to normalne zjawisko fizyczne. Poniżej kilka słów o procesie parowania reflektorów.

Jak uniknąć podsterowności?

Zjawisko podsterowności pojawia się w momencie, gdy przednie koła wchodząc w zakręt mają niewystarczającą przyczepność, przez co zwiększa się kąt poślizgu. Jak reagować? A może jest sposób na jej uniknięcie?

Czy warto kupić opony z kevlaru?

Do zakupu opon z kevlaru odstraszać może cena, ale miłośnicy szybkiej jazdy będą je uwielbiać, ponieważ kojarzą się z Formułą 1 i dużymi prędkościami. Czy sprawdzą się podczas codziennej jazdy?

REKLAMA

Opony z kevlaru - czy warto?

Bardzo wysoka cena opon wykonanych z kevlaru, działa odstraszająco. Jednak nie na miłośników szybkiej jazdy, którzy kojarzą je z Formułą 1 i dużymi prędkościami. Ale czy takie opony mają zastosowanie w codziennej jeździe?

Jak samodzielnie zamontować tarcze hamulcowe?

Ci kierowcy, którzy zdecydują się na samodzielną wymianę, muszą pamiętać, że tarcze hamulcowe nie będą funkcjonowały prawidłowo, jeżeli zamontujemy niezgodnie z instrukcją.

Jak dobrze wybrać koło pasowe?

Przy wyborze koła pasowego należy kierować się technologią stosowaną przez producenta pojazdu. W tym przypadku nie warto oszczędzać na zakupie tańszych kół metalowych.

Wady i zalety silnika dwusuwowego

Silnik dwusuwowy jest bardzo wydajny w porównaniu do silnika czterosuwowego, ale ma też swoje wady. Są one powodem wycofania tego typu silników z rynków samochodowych. Przybliżamy więc zarówno wady, jak i zalety tych konstrukcji.

REKLAMA

W jakim przypadku egzaminator przerwie egzamin na prawo jazdy?

Przystępując do egzaminu musimy wiedzieć, w jakim przypadku egzaminator może przerwać nasz praktyczny egzamin. Zdecydowanie są to sytuacje, w których stwarzamy zagrożenie. Podpowiadamy więc, na co szczególnie uważać.

Na czym polega teoretyczny egzamin na prawo jazdy?

Egzamin teoretyczny na prawo jazdy to test komputerowy, mający na celu sprawdzenie, czy przepisy o ruchu drogowym są nam znane na tyle dobrze, że możemy poruszać się po drogach publicznych. Podpowiadamy, jak wygląda taki test.

Jak wygląda wstęp do praktycznego egzaminu na prawo jazdy?

Praktyczny egzamin na prawo jazdy to nie tylko bezbłędna jazda po mieście. Sprawdza on także różne inne, przydatne kierowcy umiejętności. Podpowiadamy, jak będzie wyglądał prawidłowo przebiegający egzamin.

Jak wygląda kurs nauki jazdy?

Aby przystąpić do egzaminu na prawo jazdy, musimy ukończyć kurs przygotowujący nas do samodzielnego kierowania pojazdem. Przybliżamy, jak taki kurs wygląda.

Racjonalne zaplanowanie podróży cz.II

Podróżowanie musi łączyć się z racjonalnymi metodami przygotowania się do podróży. Przedstawiamy kilka cennych wskazówek, jak należy przygotować nasze auto do drogi.

Jak parkować na swojej posesji lub w jednym z szeregowych garaży?

Parkowanie nie jest sztuką łatwą, o czym można przekonać się każdego dnia na ulicach. Ale chyba parkowanie na własnej posesji lub w garażu, którego drzwi prowadzą na ulicę lub drogę osiedlową nie powinno nastręczać trudności?

Jak uchronić się przed kradzieżą auta na postoju?

Samochody wyposażane są w coraz nowocześniejsze i coraz bardziej zaawansowane technologicznie urządzenia przeciwkradzieżowe, a mimo to są nadal kradzione przez amatorów łatwego zarobku.

Żółte Anioły – czyli pomoc drogowa przyszłości

Czy długie oczekiwanie na pomoc drogową irytuje Cie od dłuższego czasu? Czy wypadek, bądź kolizja muszą pokrzyżować Ci wakacyjne plany? Okazuje się, że nie, ale tylko pod warunkiem, że na horyzoncie pojawią się „żółte anioły”.

Wyjazd samochodem kempingowym w podróż

Posiadanie kempingu daje nam możliwość nieograniczonego przemieszczania się po całej Europie bez potrzeby bukowania miejsca w pokoju hotelowym.

Racjonalne rozplanowanie podróży

Niebagatelny wpływ na jakość jazdy będzie miało wyznaczenie jak najkrótszej trasy, optymalne rozplanowanie postojów czy też zadbanie o zmianę kierowcy po maksymalnie czterech godzinach prowadzenia samochodu.

Polityka zdrowotna w UE

Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego jest bardzo przydatna podczas przebywania za granią. Dzięki niej leczymy się za darmo w krajach Unii Europejskiej, na warunkach określonych przez państwo w którym przebywamy.

Najniebezpieczniejsze drogi Europy

Przedstawiamy ranking najbardziej niebezpiecznych dróg w Europie sporządzony przez unijne biuro statystyczne UE.

Jak ustrzec się przed wypadkiem?

Jeśli podczas podróżowania samochodem, dojdzie do wypadku, musimy przestrzegać kilka ważnych reguł, które mogą ocalić nas i innych pasażerów od pogorszenia stanu zdrowia czy nawet śmierci.

Jak wybrać najlepszą pomoc drogową?

Wybierając profesjonalną pomoc drogową zwróćmy uwagę na obszar działania firmy, czas reakcji oraz zasób sprzętu jakim dana firma dysponuje.

Czym polska drogówka różni sie od brytyjskiej?

Angielska policja drogowa odznacza się skutecznością działania, najnowocześniejszym sprzętem oraz posiadaniem własnych informatyków, którzy ułatwiają policjantom pracę i sprawiają, że ich interwencję są perfekcyjnie i błyskawicznie przeprowadzane.

Fotelik samochodowy z systemem ISOFIX - czy warto go kupić?

Na rynku standardem są obecnie foteliki mocowane w systemie ISOFIX. System ten polega na stałym zamontowaniu bazy fotelika na tylnej kanapie. Czy warto kupić fotelik z systemem ISOFIX?

Jak znaleźć i naprawić usterkę kierunkowskazów?

Kierunkowskazy należą do najważniejszych elementów wyposażenia samochodu. Dzięki kierunkowskazom inni użytkownicy drogi mogą dowiedzieć się jakie manewry planuje kierowca i odpowiednio na nie zareagować. Awaria kierunkowskazów jest bardzo łatwa do zauważenia.

Jak zabezpieczyć się przed opadnięciem maski podczas prac przy silniku?

Maska każdego samochodu ma co najmniej jeden specjalny wspornik, pozwalający na utrzymanie jej w pozycji podniesionej, tak aby móc wykonać bezpiecznie różne prace w komorze silnika. Nie zawsze takie zabezpieczenie zapewnia całkowite bezpieczeństwo pracy.

Jak ustawić światła przeciwmgielne przednie? Krok po kroku

Każdy bez wyjątku reflektor, nawet wyprodukowany przez najbardziej renomowaną firmę, traci ogromną większość swoich walorów, gdy jest wadliwie ustawiony.

Jakie są przepisy celne w Rosji?

Nieznajomość przepisów celnych oraz innych regulacji prawnych może prowadzić do poważnych konsekwencji ze strony władz rosyjskich. Przeczytaj, a dowiesz się jak się przed nimi ustrzec.

Samochodem do Bawarii

Podróżując samochodem po Niemczech nie możemy zapomnieć o Bawarii. Jest to region o silnie zakorzenionym katolicyzmie, którego perłą jest Monachium. Na jego terenie spotkamy się ze świetną komunikacją, dużą ilością zabytków oraz ciekawym ukształtowaniem terenu.

Jak przygotować się do wyjazdu do Andory?

Przedstawiamy kilka cennych porad mających na celu, ułatwienie podróżnym zaplanowania wyjazdu na terytorium Andory.

Jak wprowadzić samochód w poślizg – lift-off oversteer?

Lift-Off Oversteer, czyli nadsterowność spowodowana ujęciem gazu. Stosuje się ją we wszystkich rodzajach pojazdów, chociaż najgorzej działa ona w przypadku aut przednionapędowych i tych z automatyczną skrzynią biegów.

Jak wprowadzić samochód w poślizg? Scandinavian flick - Skandynawskie szarpnięcie

Jest kilka sposobów na wprowadzenie samochodu w poślizg, na przykład na „rybkę”, „wahadło”, „skandynawskie szarpnięcie” czy z ujęciem gazu.  W tym poradniku przybliżymy istotę "skandynawskiego szarpnięcia".

Jak wprowadzić samochód w poślizg? - Pendulum

Na „rybkę”, „wahadło”, „skandynawskie szarpnięcie” czy z ujęciem gazu – sposobów na wprowadzenie samochodu w poślizg jest przynajmniej kilka. Nie polecamy trenować ich na drogach publicznych.

Jak radzić sobie z zamarzniętą szybą?

Nadejście zimy sprawia, że zamarznięta szyba w naszym aucie to codzienność. W poradniku radzimy co zrobić, by polepszyć widoczność przez przednią szybę auta.

Wyjazd do Kazachstanu. O czym pamiętać?

Przed podróżą do Kazachstanu musimy zdobyć sporą wiedzę na temat funkcjonowania jego ustroju, zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt oraz przygotować się na bardzo trudne warunki atmosferyczne.

Czy warto samodzielnie zakładać opony run flat?

Eksperci są zdania, że pomimo wyglądu zbliżonego do zwykłych opon, run flat’y powinny być montowane przez odpowiednio przeszkolonych pracowników i przy użyciu specjalnego sprzętu. Montaż na własną rękę jest raczej ryzykowny.

Gdzie montować opony typu run flat?

Pomimo wyglądu zbliżonego do zwykłych opon, montaż opon typu run flat, powinno się zlecać odpowiednio przeszkolonym ludziom, dysponującym specjalnym sprzętem. Podejmując się montażu na własną rękę, sporo ryzykujemy.

Czy można samodzielnie ocenić zużycie hamulców?

Nasze hamulce zużywają się i nieważne czy często ich używamy, czy staramy się hamować biegami. Trwałość części ściernych zależy przede wszystkim od intensywności eksploatacji. Co powinno wzbudzić nasz niepokój?

Czym grozi jazda z nieszczelnym tłumikiem?

Nieodpowiednio dobrany do oporów przepływu i pojemności, zasad prac i mocy silnika, może w dużej mierze przyczynić się do osłabienia osiągów jednostki napędowej. Ale nie tylko.

Czym grozi jazda z niesprawnymi amortyzatorami?

To, że nic nie piszczy i nie stuka w zawieszeniu twojego samochodu, wcale nie oznacza, że wszystko jest w porządku. Niesprawne amortyzatory mają wpływ na każdy aspekt prowadzenia auta.

Jak zadbać o opony letnie po założeniu zimowych?

Opony wrzucone w róg garażu, na strych czy do komórki nie stracą przez kilka miesięcy swoich właściwości jezdnych, ale przechowywane w prawidłowy sposób posłużą nam nieco dłużej.

Po wymianie na zimówki czas zadbać o opony letnie

Opony przechowywane we właściwy sposób, pozwolą cieszyć się ich dłuższą eksploatacją. Będą mniej narażone na zużycie i zniszczenie niż opony rzucone bezładnie w kąt garażu.

Jak hamować z ABS?

W niektórych negatywnych opiniach o systemie hamowania ABS jest ziarnko prawdy. Aby jednak ABS mógł pracować skutecznie, należy mu to umożliwić.

Co robić, gdy samochód „ściąga”?

Przyczyn, z powodu których samochód nie utrzymuje kierunku do jazdy na wprost jest kilka. W niektórych przypadkach może być to dla kierowcy sygnał, że niedługo będzie trzeba sięgnąć do portfela.

Jak dbać o światła? Poradnik.

Najczęściej przypominamy sobie o nich, gdy przestają świecić. I nie szukamy przyczyny takiego stanu rzeczy. A czasem naprawdę warto.

Czy przez CB radio mogę wezwać pomoc w razie wypadku?

Nieco wątpliwa etykieta rozmów tzw. mobilek sprawia, że najważniejsze funkcje CB radia zostały przyćmione przez te najpraktyczniejsze. Nie wszyscy pamiętają, że oprócz kanału „19” istnieją też inne. Oto wykaz kanałów CB radia.

Jak efektywnie korzystać z systemu Bluetooth podczas jazdy?

Możliwości, jakie daje system bezprzewodowej łączności, rosną z roku na rok. Obecnie Bluetooth to już nie tylko sposób na nawiązywanie połączeń za pomocą słuchawki.

Jak jeździć, by nie uszkodzić podwozia?

Uszkodzony zderzak, wgnieciona misa olejowa czy pęknięty katalizator, to tylko kilka efektów nieostrożnej jazdy. Kierowcy i to nie tylko, ci sportowych samochodów, powinni pamiętać, że można zminimalizować ryzyko takich usterek.

Czy warto kupić sportowe klocki hamulcowe?

Odpowiadając na to pytanie musimy przede wszystkim szczerze określić, jak często sprawiamy, że nasz układ hamulcowy jest rozgrzany do czerwoności.

Co robić, gdy wydłuża się droga hamowania?

Przede wszystkim trzeba reagować, bo szczególnie podczas sezonu jesienno-zimowego długość drogi hamowania staje się krytycznym parametrem. Źródeł problemu należy szukać w kilku miejscach.

REKLAMA