REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Bezpieczeństwo, Urlop wypoczynkowy

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Jak podróżować bezpiecznie? Ekspert TomTom radzi

Zbliża się okres podróży i wakacyjnych wycieczek. Część z nas wybierze wypady za miasto, a niektórzy dalekie eskapady na drugi koniec Europy. Niezależnie od tego, gdzie jedziemy, warto pamiętać o kilku podstawowych zasadach, które poprawią bezpieczeństwo naszej podróży. Ekspert TomTom radzi o czym należ pamiętać, aby podróż przebiegła bezpiecznie.

Urlop 2012

Kiedy wziąć urlop w 2012 roku, by nasze wolne dni trwały jak najdłużej.

Urlop 2013

Sprawdźmy kiedy wziąć urlop w 2013 roku, by razem z dniami wolnymi od pracy cieszyć się długim wypoczynkiem.

Święta 2013

Jak wypadają święta (dni wolne od pracy) w 2013 roku. W 2013 r. pracować będziemy łącznie 251 dni, a 114 dni będzie wolnych od pracy (soboty /lub inny dzień tygodnia/, niedziele i święta).

REKLAMA

Święta 2012

Jak wypadają święta (dni wolne od pracy) w 2012 roku. W 2012 r. pracować będziemy łącznie 252 dni, a 114 dni będzie wolnych od pracy (soboty /lub inny dzień tygodnia/, niedziele i święta).

Zaskakujące wyniki badań Continentala: wychowujemy piratów drogowych

Jak wynika z najnowszych badań opublikowanych przez Continental, wiodącego producenta opon na rynku europejskim, rodzice jako kierowcy nie dają swoim dzieciom dobrego przykładu. Kłótnie, krzyki, brak koncentracji i rozmowy przez telefon podczas jazdy - takich zachowań za kierownicą uczymy nasze pociechy.

Projekt Unii Europejskiej w celu poprawy bezpieczeństwa na polskich drogach

W Europie Środkowej odnotowuje się zdecydowanie wyższą liczbę wypadków śmiertelnych przypadających na milion mieszkańców niż w Europie Zachodniej. Unia Europejska postanowiła to zmienić. Jak? Tego dowiecie się poniżej.

Projekt nowego programu edukacyjnego dla kierowców po 50 roku życia

Osoby starsze są obecnie najszybciej rosnąca grupą kierowców, zarówno pod względem ich liczby, jak i liczby przejechanych kilometrów. W przyszłości będą oni odbywali więcej dłuższych podróży i częściej niż obecni kierowcy w starszym wieku. Jak zagwarantować pełne bezpieczeństwo na drodze?

REKLAMA

Końcoworoczna konserwacja auta

Zima to bardzo trudny okres dla auta, szczególnie w Polsce. Podpowiadamy jakie elementy eksploatacyjne aua sprawdzić przy okazji wymiany opon.

Użytkowanie samochodów służbowych do celów prywatnych

Samochody służbowe pracowników są coraz częściej wykorzystywane nie tylko do celów służbowych, lecz również i do prywatnych. Jak kontrolować użytkowanie, by nie powodowało strat dla firmy?

Drewniane zabawki na Dzień Dziecka

Drewniane zabawki na Dzień Dziecka to doskonały prezent zarówno dla młodszych dzieci, jak i dla starszych. Dodatkową zaletą drewnianych zabawek na Dzień Dziecka jest to, że są ekologiczne i całkowicie bezpieczne dla naszych pociech. Zobacz nasze propozycje.

Jak chronić się przed nieprofesjonalnym warsztatem?

Kiedy odbieramy auto po naprawie z serwisu samochodowego lub stacji diagnostycznej oczekujemy, że pojazd będzie w pełni sprawny i pozbawiony wad. Często jednak okazuje się, że zgłoszone przez nas usterki nie zostały naprawione, a pracownicy serwisu lub stacji diagnostycznej wyrządzili nam inne szkody.

Samochodowa karta ratunkowa – dlaczego warto ją mieć?

Samochodowa karta ratunkowa to nic innego jak mały kartonik z rozrysowanym na nim schematem karoserii naszego auta. Taka karta może uratować życie nie tylko pasażerów zakleszczonych w pojeździe ale także członków ekipy ratunkowej. W czym tkwi jej siła?

Urlop 2013

Urlop 2013. Jak najlepiej wykorzystać urlop wypoczynkowy w 2013 r.? Kiedy zdecydować się na wolne?

Dni wolne od pracy w 2013 r.

Sprawdź kiedy wypadają dni wolne od pracy w 2013 r. Ustawa przewiduje 13 takich dni w ciągu roku.

Podwyższenie ceny wycieczki - co robić?

Niekiedy zdarza się, że cena wycieczki ulega podwyższeniu przed samym wyjazdem. Czy takie działanie jest zgodne z prawem? Co mogą zrobić w takim przypadku konsumenci?

Kiedy należy zaliczyć pracę w gospodarstwie rolnym do stażu pracy

Zatrudniliśmy pracownika, który przedstawił nam na piśmie zeznania trzech osób złożone przed notariuszem, poświadczające, że w okresie od 1 stycznia 1965 r. do 31 grudnia 1971 r. wykonywał on pracę w gospodarstwie rolnym (pracownik miał wówczas ukończone 16 lat) o łącznej powierzchni 0,5 ha, prowadzonym przez jego rodziców. Nie uzyskał bowiem z urzędu gminy zaświadczenia, które by to potwierdzało. Od 1 stycznia 1972 r. pracownik jest właścicielem tego gospodarstwa (przejął je na podstawie umowy dożywocia) i prowadzi je wraz z małżonką (przedstawił nam potwierdzający to akt notarialny). Czy okres wykonywania pracy w gospodarstwie rodziców powinniśmy mu wliczyć do stażu pracy, od którego zależy wymiar urlopu wypoczynkowego? Czy zeznania świadków i akt notarialny są wystarczającym dowodem, na podstawie którego musimy uznać, że spełnia on warunki do zaliczenia tego okresu do stażu pracy?

Jak bezpiecznie wynająć mieszkanie na Euro 2012?

Bezpieczne wynajęcie mieszkania na Euro 2012 wymaga przedsięwzięcia pewnych środków ostrożności. Na wynajęciu mieszkania w czasie Euro 2012 można zarobić więcej niż normalnie. Na co zwrócić uwagę, żeby cały ten proces był dla nas bezpieczny?

Jak sprawdzić czy moje dane są w BIK?

BIK, czyli Biuro Informacji Kredytowej gromadzi nasze dane dotyczące zaciąganych przez nas kredytów, tworzy tym samym naszą historię kredytową. Czasem nie wiemy, jak wyglądają nasze dane w BIK-u. Jak je sprawdzić?

Coraz większa ilość kart zbliżeniowych

Coraz większa ilość kart zbliżeniowych znajduje się w portfelach Polaków. Banki regularnie wydają nowe karty zbliżeniowe. Czy wszędzie można nimi płacić? Czy karty zbliżeniowe są bezpieczne?

Po raz kolejny rusza kampania Bezpieczny przejazd – „Zatrzymaj się i żyj!"

Zbliżający się długi weekend majowy to odpowiedni moment by po raz kolejny rozpocząć kampanię Bezpieczny przejazd – „Zatrzymaj się i żyj!".

Jak oszczędzać na przelewach?

Przelewy możemy wykonywać w różnych formach. Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że w zależności od tego, jaką wybierzemy poniesiemy inny koszt przelewu. Jakie przelewy wybrać, by oszczędzić?

Wypadek motocyklowy - nie bój sie pomóc!

Statystyki są nieubłagane – tylko w zeszłym roku na polskich drogach doszło do 6759 zdarzeń z udziałem jednośladów, w których śmierć poniosło 271 kierowców motocykli, 21 pasażerów oraz 313 rowerzystów. Skutki mogłyby być mniej tragiczne, gdyby tylko uczestnicy ruchu drogowego posiadali choć minimalną wiedzę na temat udzielania pierwszej pomocy ofiarom wypadków drogowych.

Kryteria wsparcia finansowego policji przez samorząd

Gminy i powiaty mogą uczestniczyć w finansowaniu zadań policji na swoim terenie, zawierając odpowiednie porozumienia w tym zakresie.

Przegląd szyby czołowej – na co zwrócić uwagę?

Dokonując rutynowego przeglądu auta, np. po zimie, kierowcy często zapominają o kluczowym dla bezpieczeństwa elemencie samochodu jakim jest szyba czołowa. Doradzamy na co zwrócić uwagę przygotowując auto do sezonu letniego.

Czy transakcje kartą zbliżeniową są bezpieczne?

Karta zbliżeniowa powoli zaczyna zastępować tradycyjną kartę płatniczą, ale co z bezpieczeństwem transakcji? Dokonywanie transakcji budzi wiele obaw, użytkownicy najbardziej niepokoją się o bezpieczeństwo swoich pieniędzy. Czy taka forma płatności jest rzeczywiście bezpieczna?

Mazda CX-5: zupełnie nowy crossover

Zaprezentowana Mazda CX-5 jest nowym modelem należącym do segmentu, który przez Mazdę do tej pory nie był reprezentowany. CX-5 należy do mocno obstawionej przez konkurencję grupy kompaktowych CUV’ów – w rozwinięciu: „Crossover Utility Vehicle”.

Jak przewozić ładunki samochodem?

Samochód (także osobowy) stanowi doskonałe narzędzie do przewozu różnych ładunków – zgodnie z przepisami prawa o ruchu drogowym sposób przewozu nie jest jednak zupełnie dowolny. Co i w jaki sposób możemy przewozić samochodem osobowym?

Czy choroba pracownika ma wpływ na wysokość odprawy z tytułu zwolnień grupowych

Jak obliczyć odprawę dla pracownika, którego stosunek pracy ulegnie rozwiązaniu z powodu likwidacji stanowiska pracy z dniem 30 kwietnia 2012 r.? Pracownik otrzymuje stałe wynagrodzenie w wysokości 3500 zł brutto. Jednak w okresie 3 miesięcy poprzedzających prawo do nabycia tej odprawy przebywał na zwolnieniu lekarskim oraz na urlopie. Jak w takim przypadku obliczyć podstawę wymiaru tej odprawy? Czy przy wynagrodzeniu stałym mają znaczenie te nieobecności? Dodatkowo zaznaczam, że wynagrodzenie tego pracownika uległo zmianie (wzrosło) w ciągu tych 3 miesięcy. Pracownik był zatrudniony w mojej firmie 6 lat.

Kredyt przez Internet: zastrzeżenia UOKiK

Kredyt przez Internet został poddany szczegółowej analizie Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumenta. Wśród ofert kredytów przez Internet UOKiK dopatrzył się wielu nieprawidłowości. Warto wiedzieć, że od 18 grudnia 2011 roku obowiązują nowe zasady udzielania kredytów.

Czy pracownik może żądać od pracodawcy zwrotu kosztów wycieczki, jeżeli nie otrzymał urlopu

Pracownik miał zaplanowany urlop wypoczynkowy w terminie od 30 kwietnia do 4 maja br. Jednak z powodu zwiększonej liczby zamówień od klientów w kwietniu br. odmówiliśmy mu udzielenia urlopu w tym terminie. Pracownik żąda od nas zwrotu kosztów zarezerwowanej i opłaconej wcześniej wycieczki, z której nie będzie mógł skorzystać. Czy żądanie pracownika jest uzasadnione?

Jak ustalić wymiar urlopu wypoczynkowego

Jak prawidłowo obliczyć wymiar urlopu wypoczynkowego w przypadku pierwszej pracy pracownika zatrudnionego na umowę o pracę i przy kolejnych zatrudnieniach?

Zmiany w urlopach w 2012 roku Vademecum

Rok 2012 to rok, w którym zmianom uległy urlopy przysługujące pracownikom. Do pierwszej grupy zmian zaliczymy wydłużenie urlopów przysługujących pracownikom w związku z rodzicielstwem, do drugiej zaś zaliczymy wydłużenie okresu w którym należy wykorzystać zaległy urlop wypoczynkowy.

Prawo pracowników niepełnosprawnych do dodatkowego urlopu

Osoby zaliczone do znacznego lub umiarkowanego stopnia niepełnosprawności mają prawo do dodatkowego urlopu wypoczynkowego w wymiarze 10 dni roboczych w roku kalendarzowym. Pracodawca ma obowiązek udzielenia tego urlopu.

Porysowana szyba – polerować czy wymienić?

Szyby w kilku i kilkunastoletnich samochodach z reguły są porysowane. Często jest to wina kiepskich wycieraczek oraz nieostrożnego skrobania w zimie. Rysy mogą być również spowodowane przez uderzające w nasze auto kamyczki.

Co wolno rowerzyście na ulicy?

Rowerzysta w Polsce nie jest mile widziany ani na ulicy ani tym bardziej na chodniku. Mimo, iż ma on prawo poruszać się po drogach publicznych tak jak motocykle czy samochody, to często jest obiektem wyzwisk ze strony kierowców. Trzeba jednak pamiętać, że wszystko jest określone kodeksem o ruchu drogowym.

Co musi wiedzieć osoba ubiegająca się o kartę rowerową?

Może się wydawać, że jazda na rowerze to nic trudnego. Utrzymać równowagę potrafi większość z nas, ponieważ uczyliśmy się tego w dzieciństwie. Ale jeśli mamy zamiar poruszać się po ulicach, gdzie obok nas jeździć będą samochody to znajomość przepisów jest bardzo ważna.

Czy pracownik musi odpracować urlop udzielony w wyższym wymiarze

Pracodawca musi dołożyć szczególnej staranności, wyliczając pracownikowi wymiar urlopu wypoczynkowego, ponieważ – jak się przyjmuje w wykładni prawa pracy – pracodawca nie może kazać pracownikowi odpracować urlopu, którego  udzielił w zbyt wysokim wymiarze.

Pierwszy motocykl - najgorsze wybory

Motocykle w porównaniu do samochodów są pojazdami, które od samego początku eksploatacji wymagają o wiele więcej od swoich kierowców. O ile w samochodach wsiadamy i jedziemy nie bojąc się o to, że możemy się przewrócić, o tyle poruszając się motocyklem bardzo duże znaczenie ma jego masa, środek ciężkości czy nawet pozycja za kierownicą. Oto krótka lista 10 najmniej rozsądnych pomysłów na pierwszy motocykl.

Wyjazd motocyklem w długą trasę

Jazda motocyklem w dłuższej trasie różni się nieco od jazdy codziennej. Różnice polegają na przygotowaniu motocykla i własnego ciała do takiej podróży.

Najlepszy tor jazdy w zakręcie

Właściwy tor jazdy w zakręcie jest zagadnieniem mającym znaczny wpływ na bezpieczeństwo jazdy motocyklem. Jednoślad jest pojazdem znacznie trudniej sterowalnym w zakręcie niż samochód. Z racji tego przygotowanie do wejścia w łuk powinno być należycie wykonane.

Jak prawidłowo składać się w zakręcie?

Składanie się w zakręcie to czynność mająca na celu przeniesienie ciężaru ciała motocyklisty na jednośladzie w sposób korzystny dla jakości pokonania zakrętu. Należy zastanowić się czy taka technika jazdy w codziennym poruszaniu się po drogach jest wskazana lub przydatna chociaż w najmniejszym stopniu. Postaramy się przybliżyć to zagadnienie i rozwiać wątpliwości.

Technika przeciwskrętu

Przeciwskręt jest jedną z technik jazdy, którą powinien znać każdy szanujący się motocyklista. Pozwala ona na kontrolę motocykla w sytuacjach gdy coś zaskoczy nas na drodze, a zwłaszcza w sytuacjach podbramkowych.

Poruszanie się motocyklem w grupie

Jedną za charakterystycznych cech kultury motocyklowej są wspólne przejażdżki. Aby podczas grupowych wojaży nie wydarzyło się nic złego należy zapoznać się z podstawowymi zasadami poruszania się grupie.

Nocna jazda motocyklem

Zapewne każdy motocyklista kiedyś jechał lub będzie jechał nocą. Warto zadbać o odpowiednie przygotowanie do jazdy po zmroku. Nie chodzi jedynie o ekwipunek, ale także o wiedzę, która pozwoli cało wrócić do domu po nocnej eskapadzie.

Keeway Matrix 50

Sportowy nowoczesny look i stosunkowo mała awaryjność to sekrety sukcesu Matrixa – flagowego jednośladu marki Keeway. Jak na chiński skuter, Matrix cieszy się dobrymi opiniami wśród użytkowników.

Jak zabezpieczyć motocykl przed kradzieżą?

Ochrona motocykla przed kradzieżą to sprawa, która spędza sen z powiek niejednemu riderowi. Producenci oferują coraz bardziej zaawansowane technologicznie zabezpieczenia – warto zapoznać się z ich możliwościami.

Jak zabezpieczyć motocykl przed skutkami wywrotki?

Poślizgi, mniej lub bardziej poważne stłuczki, gleby parkingowe – takie sytuacje prędzej czy później przytrafiają się każdemu czynnemu motocykliście. Jak ochronić maszynę przed skutkami kontaktu z asfaltem czy inną nieprzyjazną powierzchnią?

Jak przygotować skuter do sezonu?

Wraz z nadejściem wiosny pojawia się chęć odpalenia nieużywanego od tygodni skutera. Odpowiednie przygotowanie jednośladu do sezonu to podstawa. Nawet jeśli sprzęt pali na zawołanie, nie zapomnijmy o kilku podstawowych czynnościach serwisowych, zanim ruszymy w drogę.

Jak przygotować się do dłuższej trasy?

Podróże na dwóch kółkach dają mnóstwo frajdy i możliwości. Turystyka motocyklowa wymaga jednak przygotowań, które pomogą uniknąć niemiłych niespodzianek na trasie. Jak najlepiej przygotować się do wyjazdu?

REKLAMA