REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Bezpieczeństwo, Uokik

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Propozycja NaviEkspert na Wszystkich Świętych

Producent aplikacji NaviEkspert we współpracy z lokalnymi władzami przygotował w nawigacji okolicznościową aktualizację informacji i map wokół cmentarzy w wielu miastach. Każdy klient może skorzystać z bezpłatnego siedmiodniowego testu nawigacji.

Sukces Forda – program "Gwarancja12"

Firma Ford Polska Sp. z o.o. przedstawiła dotychczasowe wyniki sprzedaży swojego programu "Gwarancja12" . W okresie listopad 2009 – 10 października 2011 prawie 24.000 klientów zdecydowało się na program ochrony gwarancyjnej, to oznacza statystycznie tysiąc kontraktów zawieranych w każdym miesiącu.

Sypialnia dla alergika

Jak alergik powinien zadbać o sypialnię, aby uniknąć przykrych dolegliwości? Sypialnia jest miejscem, w którym odpoczywamy i nabieramy sił. Wielu alergików jednak często wstaje niewyspanych i zmęczonych bardziej niż po dniu ciężkiej pracy. Nikt nie chciałby rano budzić się z zatkanym nosem i zaczerwienionymi oczami.

Bajkowe sprzęty dla dziecka: GALERIA

Bajkowe sprzęty dla dziecka zachęcą je do samodzielnego przygotowywania prostych potraw i przekąsek. Dla rodziców niezwykle istotne jest wybranie bajkowych sprzętów, które oprócz atrakcyjnego wyglądu zapewnią mu bezpieczeństwo.

REKLAMA

Niemcy wyróżnili oponę zimową Nokian

Niemieckie, renomowane magazyny "auto motor und sport" oraz "Auto Zeitung" w testach opon zimowych 2011, przyznały oponie Nokian WR D3 ocenę – „szczególnie godna polecenia”.

Przydatne sprzęty w pokoju niemowlaka

Przydatne sprzęty w pokoju niemowlaka oprócz swej funkcjonalności wyróżniają się również atrakcyjnym wyglądem. Wszyscy młodzi rodzice chcą wyposażyć pokój niemowlaka we wszystkie niezbędne sprzęty. Zobacz, co może Ci się przydać.

Kolejne tytuły dla Fiata 500

W USA Fiat 500 zdobył najwyższe noty w testach bezpieczeństwa amerykańskiego Instytutu Ubezpieczeniowego (IIHS).

W co ubrać się do auta zimą?

Co wpływa na nasze bezpieczeństwo na drodze? Wydawać by się mogło, że ważny jest stan techniczny auta, systemy wspomagające kierowcę, czy kondycja psychofizyczna kierującego autem. A ubranie kierowcy? Należy pamiętać, że to, jak ubierzemy się zanim wsiądziemy do auta, może mieć duży wpływ na nasze bezpieczeństwo i komfort jazdy.

REKLAMA

UOKiK wygrywa z bankiem przed sądem

Brak zasad ustalenia kursu walutowego wymiany jest niedozwoloną klauzulą umowną. Sąd Apelacyjny ostatecznie potwierdził zastrzeżenia UOKiKu i odrzucił odwołanie Banku Millenium.

Wkrótce nowy most na rzece Skawie

Czeską firmą Firesta-Fiser podpisała umowę z Generalną Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad na budowę mostu na rzece Skawie w Suchej Beskidzkiej w ciągu drogi krajowej 28, zwanej trasą karpacką.

Budowa autostrady A2 opóźniona

Dwutygodniowe opóźnienia w budowie odcinków autostrady A2 między Łodzią a Warszawą nie martwi Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad - poinformowała rzeczniczka GDDKiA.

Nowy system komunikacji Car-to-X

Dzięki systemowi komunikacji bezprzewodowej Car-to-X kierowcy mają szansę w szybkim tempie dowiedzieć się o korku, śliskiej nawierzchni czy utrudnieniach spowodowanych pracami drogowymi.

Bezpieczne farby w pokoju dziecka

Bezpieczne farby w pokoju dziecka to bardzo ważny element wykończenia wnętrza. Planując remont w pokoju dziecka, warto wybrać bezpieczne farby.

UOKiK wyraża zgodę na przejęcie Polkomtela

Jedna z największych transakcji biznesowych ostatnich lat zmierza ku końcowi. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wyraził zgodę na przejęcie Polkomtela (operatora sieci Plus) przez spółkę Zygmunta Solorza.

Lancia Thema - mięśniak we włoskich ciuszkach

Lancia, obok Alfy Romeo i innych włoskich marek, zawsze uznawana była za synonim stylu i elegancji. W swojej ponad stuletniej karierze, Lancia próbowała swoich sił w różnych niszach rynku motoryzacyjnego – produkowała samochody osobowe, ciężarówki, wystawiała swoje pojazdy do rajdów i wyścigów formuły 1. Jedno jednak zawsze wychodziło im najlepiej – projektowanie pięknych i stylowych limuzyn. Teraz powraca ze swoim flagowym modelem – Lancią Themą.

Różne materiały we wnętrzu

We wnętrzu możemy stosować różne materiały, może to być drewno, szkło lub kamień. Obecnie nic nie stoi na przeszkodzie by we wnętrzu domu lub mieszkania stosować różne materiały, nawet te, które wcześniej wydawały nam się mało praktyczne.

Już w listpadzie w Płocku będzie system ważenia ciężarówek

Prawdopodobnie pod koniec listopada w Płocku zostanie uruchomiony system rejestrujący auta ciężarowe, których ładunek przekracza normy. Ciężarówki, które przekroczą normy, będą zatrzymywane, a przewoźnicy karani. Może dzięki takim działaniom drogi w Polsce będą mniej zniszczone.

Ford Mondeo przejechał 2161 kilometrów na jednym baku paliwa

Dwóch Norwegów pokonało wyposażonym standardowo modelem Ford Mondeo ECOnetic kombi dystans 2 161 km na jednym baku paliwa. Panowie trasę zaczęli w Murmańsku, rosyjskiej miejscowości położonej na północ od koła podbiegunowego.

Opony Michelina najlepsze na zimę

Instytut badawczy ADAC przeprowadził niedawno badania dotyczące opon zimowych. Opony Michelin Alpin 4 w rozmiarach 175/65 R 14 T - 195/65 R 15 T znalazły się wśród zwycięzców i uzyskały notę “dobry” (odpowiednik poprzednich ”szczególnie rekomendowany”).

Bezpieczna i przyjemna łazienka dla dzieci

Bezpieczna i przyjemna łazienka dla dziecka to podstawa. Aby zachęcić dziecko do korzystania z łazienki rodzice muszą zadbać o to, by była bezpieczna i przyjemna.

FLEET MARKET 2011 już 29 listopada

W Warszawskim Centrum EXPO XXI, przy ul. Prądzyńskiego 12/14, odbędzie się największe targowe wydarzenie branży flotowej w Europie Środkowo-Wschodniej. FLEET MARKET 2011. Impreza odbędzie się już 29 listopada 2011r.

AGD dla alergików

AGD dla alergików to nowe rozwiązanie ułatwiające życie wielu osobom. Jeszcze do niedawna alergicy byli zmuszeni do życia pod kloszem, teraz ich sytuacja nieco się poprawi dzięki odpowiednim sprzętom AGD.

Zdrowy i bezpieczny sen dziecka

Zdrowy i bezpieczny sen dziecka jest podstawową prawidłowego rozwoju malucha. Odpowiedzialni rodzice, chcący zapewnić dziecku zdrowy i bezpieczny sen, powinni świadomie dobierać wszystkie elementy wyposażenia.

Szyby samochodowe, jak powstają?

Chroniąca nas przed kurzem, wiatrem i deszczem samochodowa szyba, musi zapewnić również bezpieczeństwo podczas kolizji. Obecnie wszystkie samochody posiadają szybę czołową laminowaną. Na życzenie wzmocniona szyba może być zamontowana także z boku i z tyłu. Odrębną kategorią są szyby kuloodporne. Dowiedzmy się, jak przebiega ich proces produkcji.

Jak siedzieć i operować kierownicą (w żargonie rajdowym „fajerą” :) )

Prowadząc od 7-miu lat Szkołę Doskonalenia Techniki Jazdy, zaobserwowałem wiele zachowań naszych kursantów. Są nimi głównie przedstawiciele handlowi dużych koncernów i Banków, szeregowi pracownicy biurowi dużych Firm jak również tak zwana „wyższa półka” czyli zamożni klienci przedsiębiorstw. Słowem przekrój driverów czyli wszyscy!

Jak zapewnić higienę i bezpieczeństwo w szkole

Obowiązujące od tego roku szkolnego dwie nowelizacje rozporządzenia w sprawie bezpieczeństwa i higieny w szkołach wprowadzają obowiązek wyposażenia szkół w ciepłą bieżącą wodę, a także możliwość zawieszania zajęć w trakcie dużych imprez, jak np. Euro 2012. Niezależnie od tych zmian, należy pamiętać o istniejących już wcześniej wymaganiach dotyczących terenów, budynków i pomieszczeń szkolnych oraz organizacji zajęć dla zapewnienia bezpiecznych i higienicznych warunków pracy i nauki.

Bezpieczeństwo dzieci w kuchni

Bezpieczeństwo dzieci w kuchni jest sprawą priorytetową. O bezpieczeństwie dzieci w kuchni powinniśmy pomyśleć na etapie jej urządzania. Jak wyeliminować zagrożenia?

Testy sprawności fizycznej policjantów

Policjant jest obowiązany m.in. do utrzymywania sprawności fizycznej zapewniającej wykonywanie przez niego zadań służbowych, a ocenia się ją na podstawie wyników testu sprawności fizycznej policjantów. Od 15 kwietnia b.r. obowiązują nowe przepisy w sprawie zakresu oraz szczegółowych warunków, trybu przeprowadzania oraz zasad oceniania sprawności fizycznej policjantów.

Kolejne zaostrzenia przepisów drogowych

MSWiA wydało nowy projekt zaostrzający kary dla kierowców łamiących przepisy drogowe. Zgodnie z nowym rozporządzeniem, kierowca, który np. rozmawia przez telefon trzymając słuchawkę w ręku zostanie ukarany większą liczbą punktów karnych. Sprawdź jak zmieni się taryfikator mandatów.

Bezpieczne łóżko dla dziecka

Wybór łóżka dla dziecka to problem, z którym spotyka się każdy rodzic. Co będzie najwłaściwsze jeśli chcemy, aby łóżko służyło nie tylko wygodzie, ale również zdrowiu i bezpieczeństwu naszej pociechy?

Systemy bezpieczeństwa w aucie firmowym

Choć ABS montowany jest już w każdym nowym samochodzie, inne systemy nadal są opcjonalne. Nie warto jednak z nich rezygnować, bowiem oszczędności mogą być bardzo złudne.

Czy można prowadzić auto firmowe z ręką w gipsie?

Jednym z ważnych punktów regulaminu użytkowania aut służbowych jest zakaz prowadzenia pojazdu flotowego ze względów zdrowotnych.

Masz stare auto? Uważaj na złodzieja!

Po kilku latach względnego spokoju w kraju znowu nasiliły się kradzieże samochodów. W pierwszym półroczu br. policja wszczęła 7827 spraw o kradzież pojazdów (wartych łącznie 244 mln zł).

Najnowszy Suzuki Swift Sport

Nowy Suzuki Swift Sport, który został zaprezentowany we Frankfurcie wejdzie do sprzedaży w Polsce w styczniu 2012 roku. Auto zostało zbudowane na bazie Swifta wprowadzonego na rynek w 2010 roku.

Chevrolet Malibu zawitał w Europie

Podczas tegorocznego salonu samochodowego we Frankfurcie Chevrolet przedstawił swój najnowszy model – Malibu. Auto pojawi się w europejskich salonach sprzedaży w 2012 roku.

Alarm bez przewodów

Założenie alarmu z reguły kojarzy nam się z przeciąganiem kabli, a co za tym idzie z kuciem ścian. Czy podczas montażu alarmu da się uniknąć burzenia i remontu? Radzimy, co zrobić, żeby zakładanie alarmu nie niosło za sobą dodatkowych kosztów.

Oddymianie grawitacyjne – elementy systemu oddymiania

Oddymianie grawitacyjne – najprostszy system wentylacji pożarowej – jest często stosowanym rozwiązaniem ze względu na niewielkie koszty inwestycyjne. Aby jednak system oddymiania grawitacyjnego działał sprawnie, należy zastosować odpowiednie elementy o właściwych parametrach w precyzyjnie ustalonych lokalizacjach budynku.

Oddymianie grawitacyjne

Systemy oddymiania są systemami ratującymi życie ludziom uciekającym z pożaru. System oddymiania grawitacyjnego jest najprostszą i niezawodną instalacją, która wykorzystuje podstawowe zjawisko fizyczne jakim jest unoszenie się cieplejszych gazów.

Państwowa Straż Pożarna

Państwowa Straż Pożarna jako formacja, mająca na celu rozpoznawanie zagrożeń pożarowych, pełnienie nadzoru nad przestrzeganiem przepisów przeciwpożarowych oraz przygotowanie do działań ratowniczych, jest uprawiona do zajęcia stanowiska pod względem spełnienia przez obiekt wymagań ochrony przeciwpożarowej jeszcze przed dopuszczeniem go do użytkowania. Działalność kontrolna Państwowej Straży Pożarnej dotyczy zarówno fazy uzgodnień projektów budowlanych, jak również fazy tzw. odbioru budynku, czyli kontroli zakończonych prac budowlanych.

Państwowa Inspekcja Sanitarna

Państwowy Inspektorat Sanitarny jako organ powołany do realizacji zadań z zakresu zdrowia publicznego, w szczególności sprawowania nadzoru nad przestrzeganiem warunków higienicznych i higieniczno-sanitarnych, w ramach regulacji prawa budowlanego uprawniony jest do przeprowadzenia kontroli zarówno na etapie projektowania danego obiektu, jak również podczas procedury dopuszczenia do użytku obiektów budowlanych.

Państwowa Inspekcja Pracy

Państwowa Inspekcja Pracy jako organ powołany ustawowo do strzeżenia przestrzegania przepisów dotyczących bezpieczeństwa i higieny pracy sprawuje nadzór i kontrolę nad obiektami budowlanymi, zaprojektowanymi jako budynki użyteczności publicznej, w szczególności budynki stanowiące przyszłe miejsca pracy.

Test kasków motocyklowych

W badaniu sprawdzającym ochronę podczas wypadku zwycięzca testu zostawia swoich rywali daleko w tyle. Okazuje się, że na najlepszy kask wcale nie trzeba wydawać majątku.

Czym są aktywne zagłówki? Jak działają?

W opisie niektórych samochodów widnieje opcja w postaci aktywnych zagłówków lub aktywnego przeciwdziałania urazom okolic szyi podczas kolizji, oznaczone jako „anti-whiplash”. Co to jest? Jak działają systemy aktywnych zagłówków? Czy zagłówki w moim samochodzie są aktywne?

Euro NCAP podnosi wymagania

Od 2012 roku organizacja Euro NCAP podniesie wymagania, od spełnienia których uzależnione będzie przyznanie noty pięciogwiazdkowej w testach zderzeniowych.

Czy muszę jeździć w kasku na skuterze i jak zachować się na drodze?

Skutery, co raz popularniejsze na polskich drogach traktowane są zgodnie z przepisami, jako motorower. Jakie są obowiązki motorowerzysty, czyli kierującego skuterem do 50cm3? Jakie prawo jazdy jest niezbędne do prowadzenia skutera?

Konwencja Wiedeńska 1968 – ochrona kierowców podczas zagranicznych podróży

Konwencja Wiedeńska o Ruchu Drogowym z 1968 roku jest międzynarodowym traktatem, którego zadaniem było zwiększenie bezpieczeństwa poprzez ujednolicenie zasad ruchu pojazdów, ich wyposażenia i wzajemnych relacji z pieszymi i rowerzystami. Co Konwencja Wiedeńska oznacza dla nas?

Nagroda „Euro NCAP Advanced” dla układu monitorowania tyłu pojazdu Mazdy

Układ monitorowania tyłu pojazdu (RVM) dostępny w modelu Mazda3, otrzyma nagrodę „Euro NCAP* Advanced” podczas tegorocznego Salonu Samochodowego we Frankfurcie.

Twoje dziecko bezpieczne w foteliku

15 sierpnia rozpoczęła się tegoroczna edycja prowadzonej od 2005 roku, ogólnopolskiej kampanii Instytutu Transportu Samochodowego „Klub Pancernika klika w fotelikach”. Pancernik Gustaw – będzie zwracał uwagę dzieci na zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a ich rodzicom przypominał o konieczności przewożenia najmłodszych w samochodach w specjalnych, odpowiednio dobranych i poprawnie zamontowanych fotelikach.

Jak się zachowywać podczas kontroli drogowej w Słowenii?

Wybierając się samochodem do Słowenii warto wiedzieć jak zachować się przy spotkaniu z lokalną policja. To o tyle istotne, że Słowenia wielu Polakom kojarzy się nam z bałkańską fantazją, a na drogach obowiązuje tu raczej austriacki porządek!

Prace na dachu i bhp

Prace na dachu mogą być bezpieczne, jeżeli zadbamy o profesjonalny system ochrony. Pracujący na dachu często narażeni są na utratę zdrowia lub życia. Z badań GUS-u wynika, że spośród wypadków przy pracy najczęstsze są wypadki podczas prac wysokościowych.

REKLAMA