REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Bezpieczeństwo, Ochrona zdrowia

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Jaki zamek postawić na straży?

Dla sprawnego złodzieja każde drzwi są do pokonania. Ale są sposoby na to, żeby utrudnić mu ich sforsowanie. Zyskasz czas, w czasie którego ktoś może złodzieja zauważyć, usłyszeć lub spłoszyć.

Czy wiesz jak dbać o opony samochodowe?

Twoja bezpieczna jazda zależy w dużej mierze od jakości używanych opon. Oto kilka wskazówek jak o nie zadbać, by służyły na dłużej i zapewniały bezpieczną jazdę,

Narzędzia i bezpieczeństwo prac wyburzeniowych

W domu co rusz zdarzają się drobne usterki, niekiedy sam podejmujesz się wykonania poważniejszych remontów.

Czy wiesz jak poradzić sobie z oślepiającym światłem podczas jazdy samochodem?

Podczas jazdy samochodem czy gry w piłkę siatkową oślepia cię czasem słońce? Oto co możesz zrobić.

REKLAMA

Czy wiesz jak nie zasnąć podczas prowadzenia pojazdu?

Kilka porad, które ułatwią Ci długie i monotonne prowadzenie pojazdu.

Czy wiesz jak nie wpaść w poślizg?

Śliska nawierzchnia dróg stanowi poważne niebezpieczeństwo dla kierowców. Aby nie wpaść w poślizg, zastosuj się do poniższych zasad.

Czy wiesz jak przygotować samochód do długiej drogi?

Kilka rzeczy, które musimy sprawdzić przed długą podróżą autem.

Czy wiesz jak jeździć w czasie wichury?

Kilka zasad bezpiecznej jazdy w czasie wichury.

REKLAMA

Czy wiesz jak jeździć podczas mgły?

Mgła może utrudniać warunki jazdy, a wtedy łatwo o wypadek. Zastosuj się do poniższych zasad.

Czy wiesz jak jeździć podczas mżawki?

Pozornie niegroźna mżawka stanowi spore niebezpieczeństwo dla kierowcy. Oto klika rad, jak jeździć podczas drobnego deszczu.

Czy wiesz jak bezpiecznie wymijać?

Wskazówki, jak bezpiecznie wyprzedzać pojazdy na drodze.

Czy wiesz jak bezpiecznie obchodzić się z autem?

Podczas obsługi samochodu należy stosować się do odpowiednich zaleceń.

Czy wiesz co zrobić, gdy dojdzie do stłuczki?

Nie wiesz co robić, gdy dojdzie do stłuczki na drodze? Podpowiem Ci.

Czy wiesz na co uważać przy manewrowaniu na drodze?

Oto kilka rad, na co uważać przy manewrowaniu autem.

Jak zmniejszyć koszty wakacyjnego wyjazdu

Zwykło się uważać, że za porządne wakacje trzeba sporo zapłacić. Zwłaszcza, jeśli wybieramy się za granicę. Tymczasem okazuje się, że są sposoby na uniknięcie urlopowego spustoszenia w portfelu.

Jak sprawdzić czy samochód jest kradziony?

Marzysz o własnym aucie? Zanim je kupisz, sprawdź czy nie jest kradzione. Podpowiadam, jak to zrobić.

Jak przygotować samochód do zimy?

Zima to szczególnie trudny okres dla twojego samochodu. Przygotuj go odpowiednio do zimy, a unikniesz problemów.

Czy wiesz jak hamować silnikiem?

Hamowanie silnikiem jest zalecane podczas jady na górskich drogach. Zobacz, jak to robić.

Czy wiesz jak bezpiecznie jeździć?

Zdarza nam się, że zapominamy niektóre z przepisów ruchu drogowego. Sprawdź, jak  można je sobie przypomnieć.

Swoboda wyboru lekarza - radykalne zmiany w ochronie zdrowia

Dyrektywa o korzystaniu z usług medycznych w UE oraz swobodzie wyboru lekarza - także w kraju - wymaga radykalnych zmian polskiego systemu ochrony zdrowia i jest niekorzystna dla najuboższych pacjentów - ocenia minister zdrowia Ewa Kopacz.

Dotacje z budżetów jednostek samorządu terytorialnego

Z budżetów jednostek samorządu terytorialnego udzielane są dotacje w różnych trybach. Warto zatem przypomnieć sobie zasady ich przyznawania.

Stan klęski żywiołowej - definicja, konsekwencje wprowadzenia

Wprowadzenie stanu nadzwyczajnego ma wpływ na zasady działania organów władzy publicznej, na zakres stosowanych wolności i praw jednostki. Nie są to kwestie zależne od organów, lecz zostały określone w Konstytucji, a także w ustawach dotyczących poszczególnych stanów nadzwyczajnych

Urlop w wersji exclusive

Luksus nie dla wszystkich oznacza to samo. Istnieje grupa osób, dla których kurorty Egiptu czy Grecji to miejsca zbyt pospolite, dobre raczej na tygodniowe wypady niż na prawdziwe wakacje. Najbogatsi klienci biur podróży pragną, aby ich wypoczynek był niezwykły pod każdym względem, dlatego sięgają po maksymalnie oryginalne i prestiżowe oferty.

Turysto, nie daj się zaskoczyć

Przykre niespodzianki podczas urlopu to często wynik naszej małej wiedzy o kraju, do którego się udajemy. Poniżej radzimy, o czym należy pamiętać podczas pobytu w najchętniej odwiedzanych przez Polaków krajach.

Wakacje dla aktywnych

Nie wszystkim wakacyjny odpoczynek kojarzy się z leżeniem na plaży i drinkiem w ręku. Pobyt w nadmorskim kurorcie, choć przyjemny, często nuży, rozleniwia i nie pozostawia zbyt bogatych wspomnień. Dlatego osoby, którym przez myśl nie przejdzie nudzić się w miejscach, gdzie tak wiele jest do zobaczenia, powinny skorzystać ze specjalnych ofert biur podróży - dla aktywnych.

Czy wiesz jak zmienić koło w samochodzie?

Flak w oponie to koszmar śniący się kierowcom po nocach. Czasem jednak ten problem występuje tez na jawie i należy wiedzieć jak sobie z nim poradzić.

Czy wiesz jak ochronić kontakty i nie tylko przed małymi dziećmi?

Małe dzieci są bardzo ciekawskie. Często nie zdając sobie sprawy z zagrożenia mogą próbować włożyć palce do kontaktu lub ściągać na siebie ciężkie przedmioty. Zobacz jak zabezpieczyć mieszkanie, a raczej dziecko!

Dokąd na wczasy w 2010

Odkrywanie tajemnic Egiptu, relaks w tureckim hammanie, dzikie safari w Kenii, a może wakacje nad rodzimym morzem? W katalogach biur podróży znajdziemy zróżnicowane propozycje wczasów: od niedrogich wyjazdów wypoczynkowych po egzotyczne wyprawy dla wymagających.

Probiotyki w wakacyjnej apteczce

W apteczce, którą bierzemy na wakacyjny wyjazd, powinny się znaleźć probiotyki. Bakterie kwasu mlekowego pomogą nam zwłaszcza podczas zmiany warunków żywieniowych, związanej z podróżą do egzotycznych krajów.

Gdy sprawca wypadku nie ma ważnego ubezpieczenia OC

W sytuacji, gdy sprawca wypadku nie ma ważnego ubezpieczenia OC, poszkodowany może się ubiegać o zaspokojenie roszczenia przez Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny.

Jak dochodzić roszczeń od Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego?

Roszczenia wobec Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego są kierowane za pośrednictwem dowolnego zakładu ubezpieczeń. Termin wypłaty odszkodowania jest przy tym dłuższy niż w przypadku zakładu ubezpieczeń.

Kolizja z nieznanym sprawcą

Niedawno miałem wypadek, którego sprawca uciekł. Jak w takiej sytuacji mogę dochodzić odszkodowania z ubezpieczenia OC i czy w ogóle jest to możliwe?

Zanim kupisz wycieczkę

O czym jeszcze warto pamiętać w biurze podróży, zanim zakupimy wycieczkę?

Wycieczki first minute

Przedsezonowy zakup wycieczki first minute ma swoje plusy i minusy. Poznaj prawa, jakie Ci przysługują w takim wypadku.

Test paneli laminowanych

Podłoga laminowana jest niedroga i wytrzymała, ale może się elektryzować. Specjaliści sprawdzili, czy podczas chodzenia po laminacie można tak mocno naładować się ładunkiem elektrostatycznym, że dojdzie do przeskoczenia iskry – na przykład, gdy ktoś nas lekko dotknie.

UOKiK ostrzega przed trującymi kubkami

UOKiK ostrzega konsumentów przed zakupem szklanych kubków do picia, które mogą być niebezpieczne dla zdrowia. Były one sprzedawane w wielu sieciach handlowych.

Kradzież samochodu a ubezpieczenie OC

Kradzież samochodu to nic przyjemnego. Tak samo jak obowiązek uiszczenia składek ubezpieczenia OC pomimo utraty pojazdu. Dlatego koniecznie musisz go wyrejestrować.

Pacjenci blokują miejsca w kolejkach do lekarzy specjalistów

Około 30 proc. pacjentów zapisuje się jednocześnie do kilku lekarzy tej samej specjalizacji, blokując tym samym miejsca w kolejkach - wynika z danych mazowieckiego oddziału NFZ.

Minister zdrowia zapowiada zmiany w systemie zdrowotnym

Minister zdrowia Ewa Kopacz zapowiedziała, że za kilkanaście dni na specjalnej konferencji prasowej przedstawi planowane kompleksowe zmiany w całym systemie zdrowotnym.

Wypowiedzenie umowy ubezpieczenia samochodu

Znajomość przepisów dotyczących obowiązkowych ubezpieczeń posiadaczy pojazdów mechanicznych potrafi być przydatna. W określonych sytuacjach pozwoli uniknąć kierowcy konieczności opłacania dwóch składek.

"Vademecum 2010" - informator NFZ o świadczeniach zdrowotnych

Informacje o prawach pacjenta i świadczeniach medycznych, finansowanych ze środków publicznych, można znaleźć w "Vademecum 2010", które opublikował Narodowy Fundusz Zdrowia.

Czy w biurze można dbać o zdrowie?

Wiele się mówi o zdrowym odżywianiu, zachowaniu równowagi między pracą a życiem prywatnym czy aktywnym spędzaniu wolnego czasu. Co jednak zrobić, gdy większość czasu spędzamy w biurze? Czy możemy mówić o zdrowym stylu życia, gdy ponad 8 godzin dziennie spędzamy przy komputerze w wymuszonej, niewygodnej pozycji ciała? Jako pracodawca chciałbym zarekomendować swoim pracownikom jakieś alternatywne rozwiązania. Co gwarantują w tym zakresie przepisy prawa?

Sondaż - ZUS i NFZ są źle oceniane

Większość ankietowanych źle ocenia funkcjonowanie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i Narodowego Funduszu Zdrowia  - wynika z sondażu Centrum Badania Opinii Społecznej.

Obowiązki służby BHP

Służba bhp pełni funkcję doradczą i kontrolną w zakładzie pracy. Może ona np. przeprowadzać kontrole warunków pracy oraz przestrzegania przepisów i zasad bhp.

Jakie przepisy Kodeksu pracy obowiązują pracodawcę, gdy pracownik wykonuje pracę 2 godziny w tygodniu przy substancjach rakotwórczych?

Na terenie zakładu pracy podczas pracy wykorzystywane są substancje rakotwórcze w śladowej ilości. Pracownicy wykonują pracę łącznie nie dłużej niż 2 godziny w tygodniu i nie na stałych stanowiskach pracy. Społeczny Inspektor Pracy zalecił pracodawcy stosowanie wszystkich zasad bhp oraz przepisów obowiązujących podczas pracy z substancjami rakotwórczymi, głównie w zakresie ewidencjonowania pracowników wykonujących pracę, oraz wykazu substancji rakotwórczych. Jakie przepisy Kodeksu pracy obowiązują pracodawcę?

Definicja piractwa komputerowego

Piractwo komputerowe to bezprawne kopiowanie (zwielokrotnienie) lub dystrybucja (rozpowszechnianie) programów komputerowych podlegającej ochronie prawno-autorskiej.

Służby porządkowe skontrolują kibiców

Jeżeli służby zabezpieczające imprezy masowe wykryją u uczestników broń lub niebezpieczne przedmioty, napoje alkoholowe, środki odurzające i psychotropowe, osoby te, po odebraniu wymienionych przedmiotów, zostaną przekazane policji.

Coraz mniej pieniędzy na świadczenia zdrowotne

W 2010 roku nakłady na świadczenia zdrowotne będą niższe o 1,5 mld zł w porównaniu z bieżącym rokiem - poinformowano na konferencji prasowej w Narodowym Funduszu Zdrowia.

Szczególna ochrona zdrowia młodocianych

Przepisy prawa pracy przewidują szczególną ochronę zdrowia młodocianych ze względu na ich uprzywilejowaną sytuację na rynku pracy. Stosunek pracy z takim młodocianym jest również chroniony, a także obwarowany wieloma zakazami i nakazami służącymi dobru młodych pracowników.

Prognoza pogody - słońce czy deszcz

Prognoza pogody, jak sama nazwa wskazuje, to program dostarczający nam najświeższych informacji meteorologicznych dotyczących naszego regionu.

REKLAMA