REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Bezpieczeństwo, Ochrona zdrowia

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Środki ochrony indywidualnej pracowników szczególnie narażonych na COVID-19

Znamy termin końca epidemii. Ministra Zdrowia wydał komunikat w sprawie środków ochrony indywidualnej pracowników wykonujących czynności dla których ocena ryzyka wykazuje potencjalne narażenie zawodowe na SARS-CoV-2 Sprawdź jakie przepisy przestana obowiązywać a które należy nadal stosować.

Kryzys i wojna: Skład plecaka ewakuacyjnego. [Poradnik Rządowego Centrum Bezpieczeństwa PDF]

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa opublikowało zestaw rad / instrukcji „Bądź gotowy! Poradnik na czas kryzysu i wojny”. Na końcu artykułu zamieszczamy poradnik w formacie PDF.

Projekt ustawy o Zespole Pomocy Humanitarno-Medycznej (ZPHM). Najważniejsze założenia

Światowe wstrząsy ostatnich lat w postaci epidemii covid oraz wojny w Ukrainie spowodowały powstanie nowej kategorii niebezpieczeństw na niespotykaną wcześniej skalę. Obywatele Polski znajdujący się poza granicami kraju mogą być potencjalnie narażeni na ryzyka wymagające dodatkowego wsparcia przerastającego możliwości lokalnych władz. Z tego powodu powstanie Zespół Pomocy Humanitarno-Medycznej.

Opieka zdrowotna dla Ukraińców - wyjaśnienia NFZ

Kto jest uprawniony do świadczeń medycznych na mocy specustawy, w jaki sposób świadczeniodawcy mają weryfikować te uprawnienia - to jedne z kwestii, które wyjaśnia na swojej stronie internetowej Narodowy Fundusz Zdrowia. Odnosi się również do opieki POZ i refundacji leków.

REKLAMA

W Kijowie stacje metra to schrony. Czy w Warszawie stacje metra mogą być schronami?

Schrony w Warszawie - w związku z rosyjską inwazją na Ukrainę od czwartku 24 lutego 2022 r. będzie obowiązywać w Kijowie godzina policyjna – ogłosiły władze ukraińskiej stolicy.

Spór PAŻP ze związkowcami - zawiadomienie prokuratury

Spór PAŻP ze związkowcami przybiera na sile. PAŻP zawiadomiła prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa przez przedstawicieli ZZKRL. Zdaniem PAŻP "niedopuszczalne jest wykorzystywanie kwestii bezpieczeństwa w walce o utrzymanie przywilejów finansowych".

Bezpieczeństwo w ruchu lotniczym zagrożone - spór zbiorowy

Bezpieczeństwo w ruchu lotniczym jest zagrożone. Trwa spór zbiorowy pomiędzy PAŻP i Związkiem Zawodowym Kontrolerów Ruchu Lotniczego. PAŻP wprowadzając nowy regulamin wynagradzania, przyczynia się do licznych zwolnień kontrolerów. Oto oficjalne oświadczenie ZZKRL.

Bezpieczeństwo seniora w łazience – jak je zapewnić?

Bezpieczeństwo seniora w łazience. Dopasowany do potrzeb natrysk i miska sedesowa, baterie termostatyczne lub na fotokomórkę, odpowiednie uchwyty – to przykładowe rozwiązania, które warto wziąć pod uwagę podczas aranżacji łazienki dla seniora. Zapewniają one osobom starszym i z ograniczoną sprawnością – na tyle, na ile to możliwie – samodzielność oraz bezpieczeństwo podczas wykonywania czynności higienicznych.

REKLAMA

Inflacja czy lockdown - czego bardziej boją się konsumenci?

Inflacja czy kolejny lockdown - czego bardziej boją się polscy konsumenci? Jak długo kryzys będzie miał wpływ na nasze finanse? Jak zapewnić bezpieczeństwo finansowe?

Systemy bezpieczeństwa: Toyota T-Mate to nowość

Systemy bezpieczeństwa: Toyota zaprezentowała właśnie nową generację systemów bezpieczeństwa czynnego o nazwie T-Mate. Co daje?

Bezpieczeństwo pieszych? 5 innowacyjnych pomysłów

Bezpieczeństwo pieszych jest jednym z miejskich priorytetów. Jak o nie dbać? Oto lista 5 innowacyjnych pomysłów.

Prywatna składka zdrowotna = prywatna opieka medyczna

Prywatna składka zdrowotna. Po I połowie tego roku prywatnym ubezpieczeniem zdrowotnym było objętych już 3,5 mln Polaków. To 15-proc. wzrost rok do roku – wynika z danych Polskiej Izby Ubezpieczeń. Do tego wzrostu popularności przyczyniła się pandemia COVID-19, która dodatkowo spotęgowała obawy Polaków związane z utratą zdrowia i brakiem dostępu do opieki lekarskiej. Pakiety medyczne to dziś najpopularniejszy benefit w polskich firmach – korzysta z niego ponad 70 proc. pracowników.

Program modernizacji służb mundurowych 2022-2025

Projekt ustawy o ustanowieniu „Programu modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Ochrony Państwa w latach 2022-2025” oraz o zmianie ustawy o Policji i niektórych innych ustaw, przedłożony przez ministra spraw wewnętrznych i administracji przyjęty przez Radę Ministrów.

Sejm przyjął poprawki Senatu do noweli Prawo o ruchu drogowym

Sejm wprowadził poprawki do Prawa o ruchu drogowym, w tym zmianę zwiększającą limit na wsparcie budowy obwodnic miast w ciągach dróg wojewódzkich.

Art. 4 NATO - treść, co oznacza?

Art. 4 NATO - treść, co to oznacza? Możliwe, że wobec konfliktu z Białorusią Polska uruchomi art. 4 traktatu o NATO.

Czy palenie papierosów na balkonie narusza dobra osobiste sąsiadów?

Osoby niepalące nierzadko źle znoszą przebywanie w miejscu, w którym bardzo odczuwalny jest dym tytoniowy. Ponadto notoryczne przebywanie w takim środowisku może skutkować pogorszeniem stanu zdrowia biernego palacza. Zwykle gdy ktoś pali w naszym otoczeniu, na przykład na ulicy, mamy możliwość przemieszczenia się, tak by znaleźć się poza zasięgiem dymu tytoniowego. Czasami jednak zdarza się, że problemem jest sąsiad z mieszkania obok, który pali papierosy na balkonie, przez co dym papierosowy przedostaje się do naszego mieszkania. Jeżeli sąsiad pali bardzo dużo, może to być dla nas uciążliwe. Czasem wystarczy porozmawiać z taką osobą i poprosić o zmianę zachowania, jednak jeśli nie przyniesie to skutku, możemy poszukać prawnych możliwości rozwiązania problemu.

Wykorzystywanie dronów do realizacji zadań publicznych

Wykorzystywanie dronów do realizacji zadań publicznych powinno mieć wyraźną - przejrzystą i wyczerpująco uregulowaną - podstawę prawną.

Zabezpieczenie granicy państwowej - podstawa prawna

Zabezpieczenia granicy z Białorusią możliwe są w oparciu o przepisy specustawy o budowie zabezpieczenia granicy państwowej na odcinku białoruskim.

Można składać wnioski o nowe dowody osobiste

Wnioski o nowe dowody osobiste można składać w gminach od 8 listopada 2021 r.

Krajowa Sieć Onkologiczna – konsultacje

Krajowa Sieć Onkologiczna to nowy model organizacji i zarządzania opieką onkologiczną.

Odmowa polecenia pracodawcy z powodu pandemii COVID-19

Czy odmowa wykonania polecenia pracodawcy z powodu pandemii COVID-19 jest dozwolona? Czy pracownik, który boi się zakażenia koronawirusem, może odmówić pracy? Co na to prawo?

Lepszy dostęp do opieki zdrowotnej dla pacjentów z chorobami rzadkimi

Lepszy dostęp do opieki zdrowotnej dla pacjentów z chorobami rzadkimi już niedługo.

Jak włączyć światła drogowe?

Jak włączyć światła drogowe? To w zasadzie niezwykle proste. Część aut jest jednak wyposażonych w system automatycznego uruchamiania długich.

"Bezpieczny powrót do szkół” – podsumowanie

Akcja "Bezpieczny powrót do szkół" objęła ponad 30 000 placówek. Okazała się sukcesem. Jakie są wytyczne w sprawie bezpieczeństwa w szkole?

Strażak pomoże zamontować czujkę tlenku węgla

Poleciłem, aby każdy strażak jeśli będzie taka potrzeba udzielał pomocy przy zamontowaniu czujki tlenku węgla - powiedział komendant główny Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Andrzej Bartkowiak podczas inauguracji kampanii "Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa" w związku z rozpoczętym sezonem grzewczym.

Piesi, rowerzyści, odblaski, czyli "Świeć Przykładem"

Piesi, rowerzyści, odblaski, czyli dziś nieco o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. A konkretnie o akcji "Świeć Przykładem" przygotowanej przez Policję.

Powrót pracowników do biur - wskazówki dla pracodawców

Powrót pracowników do biur planuje 70% firm. Pracodawcy powinni przygotować się na cofnięcie pracy zdalnej i zapewnienie zasad bezpieczeństwa w biurze. Oto kilka wskazówek.

Plan leczenia chorób rzadkich przyjęty przez rząd

Plan dla Chorób Rzadkich. 24 sierpnia 2021 r. Rada Ministrów przyjęła uchwałę w sprawie przyjęcia dokumentu Plan dla Chorób Rzadkich, przedłożony przez ministra zdrowia. Celem tego Planu jest poprawa dostępu do procesu diagnostycznego i terapeutycznego. Plan zakłada również poprawę monitorowania zachorowalności i leczenia tego rodzaju chorób z uwidocznieniem pacjenta w systemie ochrony zdrowia przy pomocy Paszportu Pacjenta z Chorobą Rzadką oraz Polskiego Rejestru Chorób Rzadkich. Na realizację Planu rząd przeznaczył ponad 128 mln zł.

Jak zabezpieczyć dom przed pożarem?

Pożar domu. Jednym z częstszych powodów pożarów w domach, obok nieostrożności mieszkańców, są usterki instalacji elektrycznej. O czym trzeba pamiętać, aby zminimalizować ryzyko zaprószenia ognia?

6% PKB na ochronę zdrowia od 2023 r.

6 proc. PKB na ochronę zdrowia w 2023 r. i określenie ścieżki wzrostu do 7 proc. PKB w 2027 r. – przewiduje uchwalona przez Sejm ustawa. Zawiera ona także m.in. przepisy o karaniu osób naruszających nietykalność personelu punktów szczepień przeciw COVID-19.

Letnie rekordy wypadków drogowych. Jak jeździć, by uniknąć wypadku?

Wypadki. Połowa wakacji za nami. W ubiegłym roku to właśnie sierpień był miesiącem z niechlubnym rekordem największej liczby wypadków. W tym roku w pierwszej połowie letniego sezonu urlopowego liczba zgłoszonych w ramach assistance spraw była wyższa niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Czy w 2021 r. idziemy na kolejny rekord? Jak jeździć, by uniknąć wypadku?

Przyczyny wypadków na autostradzie. Co mówią statystyki?

Przyczyny wypadków na autostradzie? Dziś przyjrzymy się statystykom z polskich dróg. Na jakie nieprawidłowe zachowania kierowców wskazują?

Bezpieczne warunki pracy sezonowej - kampania MRPiT

Praca sezonowa często nie zapewnia bezpiecznych warunków jej wykonywania. Rusza kampania MRPiT promująca bhp przy pracach sezonowych.

Burza, porywisty wiatr - jak zachować bezpieczeństwo, jak zabezpieczyć dom

Burza i wichura a bezpieczeństwo. Jak zachować bezpieczeństwo podczas burzy i wichury? Jak zabezpieczyć dom? Gdzie najlepiej schronić się przed burzą? Jak zachować się podczas burzy w górach, na otwartej przestrzeni, nad wodą? Radzą eksperci z Rządowego Centrum Bezpieczeństwa.

Rosną wymagania firm w zakresie bezpieczeństwa IT i finansowania

Jeden z najbardziej dynamicznie rozwijających się sektorów w tym czasie – IT i nowe technologie, doświadczyły zmian w zakresie oferowanych produktów i usług, które w kilku elementach poważnie przeobraziły rynek. Wśród nich warto wyróżnić rosnące oczekiwania konsumentów i firm wobec dostawców w zakresie usług dodanych w procesie sprzedaży.

Ile osób pamięta o bezpieczeństwie w trakcie pracy zdalnej?

Blisko 8 mln Polaków pracowało zdalnie w czasie pandemii – wynika z badania „Finansowy Barometr ING”. Ilu jednak z tych 8 mln podczas pracy zdalnej pamiętało o bezpieczeństwie?

Jak kupić fotelik samochodowy dla dziecka?

Jak kupić fotelik samochodowy dla dziecka? Tym razem przygotowaliśmy zestaw porad opracowany przez ekspertów Inspekcji Handlowej.

Ochrona danych przy pracy zdalnej - 5 wskazówek na wakacje

Ochrona danych przy pracy zdalnej czyli jak nie narazić firmy na kradzież wrażliwych danych. Oto 5 wskazówek na wakacje dla pracowników zdalnych.

Wypadki przy pracy - I kwartał 2021 [GUS]

Wypadki przy pracy - GUS podał dane za I kwartał 2021 r. Czy liczba wypadków spadła w porównaniu do roku 2020?

Czy pracownik na home office naraża firmę na cyberataki?

Blisko 80% organizacji doświadczyło cyberataków z powodu zwiększonej liczby pracowników pracujących z domu podczas pandemii. Niestety specjaliści ds. bezpieczeństwa bagatelizują prawdopodobieństwo wystąpienia istotnych incydentów.

Od czego zależy bezpieczeństwo IT w firmie?

Bezpieczeństwo IT to podstawa w firmie. Bez odpowiednich regulacji i polityk w tym zakresie, organizacje same narażają się na szereg zagrożeń związanych z bezpieczeństwem wrażliwych danych, ciągłością działania, utratą reputacji a co za tym idzie stratami finansowymi.

Wyższe podwyżki dla służby zdrowia od 1 lipca 2021 r.

Wyższe podwyżki dla służby zdrowia od 1 lipca 2021 r. - takie rozwiązanie proponuje Senat. Sprawdź, ile wzrośnie wynagrodzenie lekarzy, pielęgniarek, położnych i innych pracowników medycznych.

ZUS: 75 mln zł dla firm na poprawę bezpieczeństwa w pracy

Od 1 czerwca przedsiębiorcy mogą składać wnioski do ZUS o dofinansowanie projektów na poprawę bezpieczeństwa i higieny pracy. W tym roku ZUS przeznaczy na ten cel aż 75 mln zł, to o 25 mln więcej niż w latach poprzednich.

Hybrydy i elektryki są bezpieczniejsze niż auta spalinowe?

Hybrydy i elektryki są łagodne dla środowiska oraz... bezpieczne dla pasażerów! Do takich wniosków doszedł amerykański IIHS.

Wyższa składka zdrowotna i Pracownicze Plany Zdrowotne

Składka zdrowotna mogłaby być wyższa o 30 zł. Polacy są na tak, jeśli kwota ta przeznaczona byłaby na konkretny cel. Proponuje się także stworzenie Pracowniczych Planów Zdrowotnych.

Czy RODO pomogło nam zadbać o bezpieczeństwo danych?

RODO - bezpieczeństwo danych. Rewolucja w podejściu do przetwarzania i ochrony danych osobowych rozpoczęła się trzy lata temu, z dniem wprowadzenia RODO. Wpłynęło ono również na naszą świadomość bezpieczeństwa informacji. Dla prawie połowy respondentów (do 24 r.ż.) najważniejsze w ochronie cennych firmowych danych są odpowiednie zabezpieczenia – zarówno fizyczne, jak i technologiczne (48,2%). Podobnie uważają nieco starsi w grupie wiekowej 25-34 lata (42,7%) – wynika z danych ODO 24. Czy RODO faktycznie pomogło nam zadbać o swoje bezpieczeństwo?

Minimalne wynagrodzenie lekarzy od lipca 2021 r.

Minimalne wynagrodzenie lekarzy od lipca 2021 r. wyniesie 13000 zł? Ile zarobi lekarz specjalista, lekarz bez specjalizacji i lekarz stażysta?

ZUS: Dotacja 75 mln zł na poprawę bezpieczeństwa pracy [AUDIO]

Pracodawcy mogą składać już wnioski o dofinansowanie projektów, które poprawią bezpieczeństwo pracy oraz zmniejszą oddziaływanie szkodliwych czynników. Do kiedy należy przekazać wymaganą dokumentację?

Wypadki w górnictwie 2020 - głównie z winy człowieka

Wypadki w górnictwie w 2020 r. następowały głównie z winy człowieka - aż 90% poważnych wypadków.

Minimalne wynagrodzenie w ochronie zdrowia 2021

Minimalne wynagrodzenie w ochronie zdrowia - Ministerstwo Zdrowia skierowało do prac rządu projekt nowelizujący przepisy.

REKLAMA