REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Bezpieczeństwo ruchu drogowego

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Przełomowy projekt Polaka ma szansę pojawić się na ścieżkach rowerowych na całym świecie!

Uczestnicy ruchu drogowego cieszą się z innowacji, która ma potencjał zmienić ich codzienne podróże i uczynić je bardziej bezpiecznymi. Odpowiedzią na ich rosnące potrzeby jest BikeWatch. Urządzenie to jest skierowane głównie do włodarzy gmin, którzy przekształcają przestrzeń publiczną w celu zwiększenia bezpieczeństwa i komfortu korzystających z niej mieszkańców. Oficjalna premiera BikeWatch odbyła się 21 września 2023 r. 

Jazda na rowerze w Polsce – czy rowerzyści mogą czuć się bezpiecznie?

W ostatnich latach jazda na rowerze stała się coraz bardziej popularna w Polsce, zarówno jako forma aktywności fizycznej, jak i środek transportu. Jednak w miarę wzrostu liczby rowerzystów pojawiają się obawy dotyczące bezpieczeństwa na drogach. Według danych Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji  z 2022 roku, rowerzyści uczestniczyli w 3685 wypadkach, co stanowi wzrost o blisko 5 proc. w porównaniu z rokiem wcześniejszym. 

Drogówka: Cztery i pół tysiąca policjantów każdego dnia majówki skontroluje kierowców

Cztery i pół tysiąca policjantów drogówki wyjedzie na drogi każdego dnia długiego weekendu majowego. Wśród nich będą policyjne grupy SPEED – ich głównym zadaniem jest przeciwdziałanie niebezpiecznym zachowaniom na drodze.

Direct Vision Standard w Londynie: Czy polski przewoźnik ma szansę uzyskać zezwolenie bezpieczeństwa HGV

Nowe regulacje dla wszystkich pojazdów ciężarowych o masie całkowitej powyżej 12 t wjeżdżających do Londynu zostały wprowadzone w marcu 2021 r. Każdy pojazd ciężarowy (o masie całkowitej powyżej 12 t) musi spełniać standard Direct Vision Standard (DVS) i tym samym posiadać zezwolenie bezpieczeństwa dla pojazdów ciężarowych (HGV). 

REKLAMA

Niechronieni uczestnicy ruchu pod opieką Policji

Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego to kryptonim akcji, w trakcie której policja będzie zwracać uwagę na bezpieczeństwo pieszych i kierujących rowerami. Policjanci ruchu drogowego przeprowadzają ją w piątek 17 lutego.

Zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym

Zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym: na czym polega i w jaki sposób jest karane? Dziś wyjaśnimy to pojęcie z prawnego punktu widzenia.

Jaki wpływ mają opony na bezpieczeństwo drogowe?

Ponad 1/3 wypadków ma związek z kondycją ogumienia, natomiast tylko 2/3 kierowców w sezonie jesienno-zimowym jeździ na oponach zimowych lub całorocznych z homologacją zimową - takich informacji dostarczają eksperci PZPO. Specjaliści wskazują, że opony jako jedyny element łączący pojazd z drogą mają bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo. Odpowiednie ogumienie zwiększa bezpieczeństwo, skraca drogę hamowania oraz przekłada się na zmniejszone zużycie paliwa.

Wakacje 2018: prawie 100 wypadków każdego dnia

Ostatni tydzień wakacji to trudny okres - to czas wzmożonego ruchu na drogach, stresu spowodowanego korkami oraz częstszych kolizji i wypadków. Koniec wakacji to także moment, w którym można wstępnie podsumować wypadkowe statystyki. W trakcie tegorocznych wakacji na polskich drogach dochodziło do prawie 100 wypadków dziennie.

REKLAMA

Bezpieczeństwo na polskich drogach w 2016 r.

Raport Europejskiej Rady Bezpieczeństwa Transportu nie pozostawia wątpliwości. W Polsce ginie najwięcej osób w UE w przeliczeniu na przejechanych miliard kilometrów. Co więcej, stan bezpieczeństwa na polskich drogach poprawia się zbyt wolno.

Co ile kierowca powinien badać wzrok?

Badanie wzroku jest obowiązkowe dla kandydatów na kierowców. Po zdobyciu uprawnień do prowadzenia pojazdu regularne badanie u okulisty nie jest wymagane. Jednak prowadzący pojazdy powinni kontrolować stan oczu regularnie. Jak często?

Bezpieczeństwo na przejazdach kolejowych

Okazuje się, że temat bezpieczeństwa na przejazdach kolejowych nie jest niszowy. Każdego roku gnie w wypadkach na przejazdach kolejowych średnio 38 osób. Prawie zawsze z winy kierowców.

Słupy latarniowe, a bezpieczeństwo ruchu drogowego

Temat wpływu infrastruktury, np. słupów latarniowych na bezpieczeństwo ruchu drogowego nie przebija się w mediach. Tymczasem, od 2015 r. wchodzą w życie wyśrubowane normy absorpcji energii przez słupy latarniane.

REKLAMA