REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Bezpieczeństwo

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Paulina Woźniak: Czy rozmowy biznesowe mogą być podsłuchiwane? [PODCAST]

W czasie pandemii spotkania zespołowe oraz biznesowe przeniosły się do świata online. Używamy różnych dostępnych aplikacji w trakcie spotkań, nie zdając sobie sprawy, że możemy być podsłuchiwani – mówi Paulina Woźniak. Zapraszamy do wysłuchania podcastu.

Szczepionka AstraZeneca - czy jest bezpieczna?

Szczepionka AstraZeneca przeciwko COVID-19 - czy jest bezpieczna? W ostatnich dniach pojawiły się wątpliwości czy podawanie szczepionki AstraZeneca przeciwko COVID-19 jest powiązane ze wzrostem ryzyka zakrzepów krwi. Jest już stanowisko Europejskiej Agencji Leków (EMA).

Szczepienia na COVID-19 - czy pracodawca może zmusić?

Szczepienia na COVID-19 zapewniają bezpieczeństwo w pracy. Czy pracodawca może zmusić do szczepień? Co na to Kodeks pracy?

Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej 2021-2024

Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej, który ma zwiększyć bezpieczeństwo na drogach ogłosił na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki. Jakie rozwiązania przewiduje?

REKLAMA

Drogi zimą: na co należy uważać? Zagrożeń jest kilka!

Drogi zimą mogą oznaczać błoto pośniegowe, marznące opady deszczu czy śnieg, pod którym ukrywają się dziury w jezdni. Jak bezpiecznie jeździć zimą?

Na biegu czy na ręcznym? Jak zostawiać auto na parkingu.

Na biegu czy na ręcznym? Czyli dziś opowiemy o tym, jak zabezpieczyć samochód w czasie postoju. Zobacz który ze sposobów jest lepszy i dlaczego.

Jak jeździć zimą z tylnym napędem? Mamy kilka rad!

Jak jeździć zimą z tylnym napędem? Po opanowaniu kilku podstawowych zasad kierowca nie powinien mieć problemu podczas prowadzenia auta RWD.

Jak zapewnić bezpieczeństwo rozmów biznesowych online?

Bezpieczeństwo rozmów biznesowych to priorytet. Czy istnieją na świecie komunikatory, które zapewnią pełne szyfrowanie danych i bezpieczeństwo?

REKLAMA

Jak poprawić bezpieczeństwo na drogach? Seat ma pomysł!

Jak poprawić bezpieczeństwo na drogach? Odpowiedzią mogą być pilotażowe testy z wykorzystaniem okularów monitorujących ruch tęczówek!

Jak zapewnić ciągłość i bezpieczeństwo pracy w firmie?

Ciągłość pracy i bezpieczeństwo w firmie to klucz do zachowania płynności finansowej. Należy pamiętać jednak nie tylko o kwestiach ochrony zdrowia pracowników. Jakie 4 obszary warto także brać pod uwagę?

Trendy HR 2021

Trendy HR w 2021 r. można sprowadzić do 3 najważniejszych: zapewnianie bezpieczeństwa pracownikom, dążenie do redukcji stresu pracowników, stosowanie elastycznych form pracy.

Opona całoroczna a zimowa. Są takie same?

Opona całoroczna a zimowa: czym się różnią, jakie mają parametry i jak wygląda ich klasyfikacja prawna? O tym opowiemy w tym materiale.

Opony letnie, 0 stopni i... No właśnie, co wtedy?

Opony letnie przy 0 stopniach stają się twarde jak kamień. To odbiera im możliwość utrzymywania prawidłowej trakcji. A na tym problemy nie kończą się.

Prędkość w terenie zabudowanym 2021 r. Niższy limit w miastach?

Prędkość w terenie zabudowanym zostanie ograniczona. Projekt przygotowany przez rząd oznacza m.in. zmniejszenie limitu szybkości w nocy.

Jazda na zderzaku. Przepisy wkrótce się zmienią? Opinia.

Popularny grzech motoryzacyjny? To bez wątpienia jazda na zderzaku. Przepisy odnoszące się do niej już wkrótce... zaostrzą się. Jak bardzo?

Największe wyzwania niemieckich pracodawców

Wyzwania pracodawców niemieckich wywołane pandemią COVID-19 można sprowadzić do 2 najważniejszych. Są nimi praca zdalna i cyberbezpieczeństwo.

BRD: Miasto jest Nasze prowadzi społeczne kontrole prędkości w Warszawie

Równo rok temu, 19 listopada 2019 roku, Premier Mateusz Morawiecki w swoim expose zapowiedział: bezpieczeństwo na drogach będzie jednym z naszych priorytetów. Co zmieniło się przez rok od tych słów na drogach w Polsce? Nic. Dlatego Miasto Jest Nasze rozpoczęło społeczne kontrole prędkości.

Opony zimowe a deszcz. Sprawdzą się w tych warunkach?

Zimówki świetnie radzą sobie na śniegu i lodzie. Tylko czy to wyczerpuje ich właściwości? Zobaczmy jak wypadają opony zimowe a deszcz.

Jazda we mgle: podstawowe zasady bezpieczeństwa

Jazda we mgle wymaga od kierowcy skupienia. To jednak nie koniec. Sprawdźcie o czym pamiętać, gdy widoczność jest ograniczona.

Światła przeciwmgielne tylne: kiedy używać je na drodze?

Dziś omówimy światła przeciwmgielne tylne. Kiedy używać ich na drodze? Co tak właściwie dają i jakie mandaty grożą za błędy?

Ogólnopolski Szczyt Gospodarczy OSG 2020 - podsumowanie

W dniach 5-6 października 2020 r. w Lublinie odbyła się VI edycja Ogólnopolskiego Szczytu Gospodarczego OSG 2020, poświęcona filarom polskiej gospodarki przyszłości, którego głównym organizatorem jest Europejskie Centrum Biznesu.

Zaparowane szyby w aucie. Jak pozbyć się problemu?

Szyby gwarantują widoczność, a to ma wpływ na bezpieczeństwo jazdy. Zatem powstaje pytanie: co poradzić na zaparowane szyby w aucie?

Jesienny przegląd samochodu: porady mechaników

Jesień to opady deszczu i mgły. Jak przygotować swoje auto na takie warunki? Mechanicy opowiedzą co znaczy jesienny przegląd samochodu.

30% mniej wypadków przy pracy w I połowie 2020 r.

GUS podał dane o liczbie wypadków przy pracy w I połowie 2020 r. Jest ona aż 30% niższa niż w analogicznym okresie 2019 r. Jedną z przyczyn spadku wypadkowości jest epidemia koronawirusa i lockdown.

Badanie techniczne: co jaki czas należy je powtarzać?

Obowiązkiem kierowców w Polsce jest poddawanie aut badaniu technicznemu. Co jaki czas należy powtarzać procedurę? Dziś właśnie o tym opowiemy.

Mandat za zbyt dużą liczbę osób w samochodzie. Jaka kara czeka?

Dowód rejestracyjny określa ilość pasażerów. Co gdy kierowca nie zastosuje się do zapisu? Mandat za zbyt dużą liczbę osób w samochodzie jest wysoki.

Czy Twoje zdjęcia na Facebooku są bezpieczne?

Nie każdy ma świadomość, że zdjęcia, które umieszcza na Facebooku lub w innych mediach społecznościowych są ogólnodostępne, a tym samym możliwe do skopiowania/ wykorzystania przez dużo szersze grono osób niż tylko grono znajomych. Co więcej, często nie zastanawiamy się nad tym jakie dane są publicznie widoczne na Facebookowym profilu.

Praca zdalna: pracodawca nie będzie odpowiadał za bhp

Nowe przepisy Kodeksu pracy przewidują przeniesienie odpowiedzialności za bhp podczas pracy zdalnej z pracodawcy na pracownika. Pracodawca nie będzie więc odpowiadał za bezpieczeństwo pracownika na home office.

Projekt o cyberbezpieczeństwie do poprawy

Projekt nowelizacji ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa nie spełnia wymogów legislacyjnych. Brakuje w nim odpowiedniego uzasadnienia i rzetelnej oceny skutków proponowanych zmian. Eksperci krytykują też krótki czas konsultacji, początkowo przewidziany tylko na 14 dni, a teraz wydłużony do 6 października.

Napęd 4x4: czy warto szukać czteropędnego auta?

Napęd na cztery koła kojarzy się z off-roadem, ale i bezpieczeństwem. A bezpieczeństwo nabiera coraz większego znaczenia na rynku motoryzacyjnym. Tylko czy w codziennej eksploatacji rzeczywiście jest potrzeba posiadania napędu 4x4? Czy warto inwestować w jego zakup?

Jazda w czasie gołoledzi. Zestaw wskazówek dla kierowców.

Jednym z trudniejszych warunków drogowych jest gołoledź. Jako że osadza się ona na asfalcie, usypia czujność kierowcy. Nawierzchnia natomiast jest ekstremalnie śliska. Jak powinna wyglądać jazda w czasie gołoledzi?

Koronawirus. Bezpieczeństwo uczniów w drodze do i ze szkoły

Uczniom należy zapewnić bezpieczeństwo nie tylko na terenie szkoły, ale też w pojazdach transportu zbiorowego. Należy pamiętać przede wszystkim, że zarówno uczniowie korzystający z komunikacji publicznej, jak i szkolnych autobusów są zobowiązani do zasłaniania nosa i ust.

Ogólnopolski Szczyt Gospodarczy OSG 2020

W dniach 5-6 października odbędzie się po raz szósty Ogólnopolski Szczyt Gospodarczy OSG 2020. Szczyt odbędzie się w Lublinie w Międzynarodowych Targach Lubelskich, zaś temat przewodni Wydarzenia brzmi: „Państwo – Gospodarka – Bezpieczeństwo: Filary polskiej gospodarki przyszłości”

Jazda samochodem podczas deszczu: zasady bezpieczeństwa dla kierowców

Intensywne opady deszczu stanowią realne zagrożenie podczas jazdy. Ograniczają widoczność i zdecydowanie pogarszają właściwości trakcyjne. Jakimi zasadami zatem powinna kierować się jazda samochodem podczas deszczu? Odpowiadamy.

Jazda samochodem w czasie burzy: o czym pamiętać?

Pogoda w Polsce bywa coraz bardziej zmienna. A zmienność często przyjmuje formę rzęsistych opadów deszczu oraz wyładowań elektrycznych. Co dla kierowcy oznacza jazda samochodem w czasie burzy i jak powinien się zachować w takiej sytuacji? Jest kilka zasad.

Nawet 210 tyś, dotacji dla małej firmy na bezpieczeństwo pracy

Tylko do końca sierpnia firmy mogą składać wnioski o dofinansowanie projektów, które poprawią bezpieczeństwo pracy i zmniejszą niekorzystne oddziaływanie szkodliwych czynników w pracy. Łącznie na ten cel przeznaczono 50 mln zł, które trafią do pracodawców.

Bezpieczeństwo pracy szkół od 1 września 2020 r. - stanowisko OPZZ

Ministerstwo Edukacji Narodowej zdecydowało o powrocie od 1 września 2020 r. do stacjonarnej nauki w szkołach. Przedstawiamy postulaty Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych.

Koronawirus. Zamówienia na bezpłatne środki ochrony dla szkół

Od 18 sierpnia 2020 r. dyrektorzy mogą składać zamówienia na bezpłatne płyny do dezynfekcji oraz maski medyczne dla personelu szkolnego. Wszystkie szkoły, które złożą formularz do 20 sierpnia otrzymają płyny i maseczki do 1 września 2020 r.

Powrót do szkół od 1 września 2020 r. - pytania i odpowiedzi

Przedstawiamy najczęściej zadawane pytania w związku z powrotem uczniów do szkół i placówek 1 września 2020 r. oraz odpowiedzi Ministerstwa Edukacji Narodowej. Jak będzie wyglądała nauka w warunkach epidemii koronawirusa?

Koronawirus. Strefa żółta i czerwona - jakie ograniczenia?

Od 8 sierpnia 2020 r. w powiatach z największym wzrostem zakażeń w województwach śląskim, wielkopolskim, małopolskim, łódzkim, podkarpackim i świętokrzyskim wrócą niektóre obostrzenia. Zobacz jakie ograniczenia będą obowiązywać w poszczególnych strefach. 

9 praktycznych zaleceń dla pracodawców w sprawie powrotu pracowników do biur

Wyniki badania 4Business&People i Business Centre Club z lipca 2020 roku jasno wskazują, że co 4 pracownik nie chce wracać do biura. Jak zaplanować powrót z pracy zdalnej? Oto 9 praktycznych zaleceń dla pracodawców.

Koronawirus. Dodatkowe obostrzenia w powiatach z największym przyrostem zakażeń 

Padają kolejne dzienne rekordy liczby zakażeń koronawirusem w Polsce. W związku z tym minister zdrowia zapowiedział wprowadzenie dodatkowych rygorów w 19 powiatach z największym przyrostem zakażeń. Mają zacząć obowiązywać od soboty.

Koronawirus. Hybrydowy model kształcenia na uczelniach od 1 października 2020 r.

Uczelnie przygotowują się do rozpoczęcia roku akademickiego 2020/2021 w warunkach epidemii koronawirusa. Większość szkół wyższych preferuje model mieszany.

Koronawirus. Powrót do szkół od 1 września 2020 r. - wytyczne MEN, MZ i GIS

Ministerstwo Edukacji Narodowej przedstawiło wytyczne dla szkół i placówek przygotowane wraz z Głównym Inspektoratem Sanitarnym oraz Ministerstwem Zdrowia. Mają one obowiązywać od września 2020 roku, kiedy planowany jest powrót o stacjonarnej nauki w szkołach. Jak mają wyglądać środki bezpieczeństwa w czasie epidemii koronawirusa?

Bezpieczny powrót do szkół w warunkach epidemii koronawirusa - organizacja roku szkolnego 2020/2021

Minister Edukacji Narodowej przedstawił jak ma wyglądać nowy rok szkolny. 1 września uczniowie wrócą do szkół, przygotowano jednak warianty funkcjonowania szkół i placówek w sytuacji wystąpienia zakażenia na danym terenie.

Wzmożone kontrole PIP - czy pracownicy mają zapewnione bezpieczne warunki pracy?

Wzmożone kontrole PIP mają na celu zbadanie, czy pracodawcy w czasie epidemii koronawirusa zapewniają pracownikom bezpieczne i niezagrażające zdrowiu warunki do pracy. Podstawową kwestią jest przeprowadzenie oceny ryzyka zawodowego związanego z COVID-19.

Koronawirus. Wstępne wytyczne sanitarne GIS dla szkół od września 2020 r.

Rzecznik Głównego Inspektoratu Sanitarnego poinformował, że nie widzi przeciwwskazań dla otwarcia szkół od września. Zapowiedział również, co znajdzie się we wstępnie przygotowanych już wytycznych epidemiologicznych, mających zapewnić bezpieczeństwo.

Koronawirus. MEN pracuje nad przepisami o bezpieczeństwie w nowym roku szkolnym 2020/2021

Chcemy, aby uczniowie od września wrócili do tradycyjnej nauki w szkołach. Pracujemy nad przepisami, które zagwarantują bezpieczeństwo uczniów po powrocie do szkół - powiedział minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski

Dlaczego pracownicy odchodzą czyli powody zmiany pracy

Dlaczego pracownicy odchodzą z pracy? Najczęstszym powodem zmiany pracy jest chęć zdobycia wyższego wynagrodzenia. Sytuacja na rynku pracy zmieniła się jednak pod wpływem epidemii koronawirusa. Na co teraz zwracają uwagę przy wyborze pracodawcy?

Zmatowiałe reflektory: twoje auto nie przejdzie przeglądu!

Podczas jazdy w nocy lampy w samochodzie dają zauważalnie mniej światła? Winne tego najczęściej są zmatowiałe reflektory. Problem jest o tyle duży, że ma wpływ na bezpieczeństwo jazdy.

REKLAMA