REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Bezpieczeństwo

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Rozmowa przez telefon i jej wpływ na kierowcę

Kierowca, który prowadząc auto rozmawia jednocześnie przez telefon zachowuje się na drodze podobnie jak ten, będący pod wpływem alkoholu. Jak to możliwe?

Dlaczego używanie zestawu głośnomówiącego jest niebezpieczne?

Używanie zestawu głośnomówiącego w trakcie jazdy autem jest prawie równie niebezpieczne co klasyczna rozmowa przez słuchawkę telefonu. Mimo że obie ręce kierowca ma na kierownicy, to nie koncentruje się on w pełni na tym, co dzieje się na drodze.

Wychowywanie młodych kierowców - na czym powinno polegać?

Goodyear w najnowszej odsłonie Białej Księgi skupił się na działaniach mających na celu poprawić umiejętności młodych kierowców, a tym samym ich bezpieczeństwo na drodze.

Jak podnieść bezpieczeństwo w użytkowaniu floty?

Praca kierowcy wciąż w polskich warunkach należy do niebezpiecznych. Dlatego wiele firm podejmuje działania na rzecz zwiększenia zabezpieczenia kierowców flotowych.

REKLAMA

Usterki techniczne auta i ich wpływ na bezpieczeństwo

Zły stan techniczny samochodu ma bezpośrednie przełożenia na liczbę wypadków na polskich drogach. O jakie elementy auta należy bezwzględnie zadbać aby nasz pojazd nie stanowił zagrożenia na drodze?

Droga do szkoły będzie bezpieczniejsza!

Aby podróż dzieci do szkoła była bezpieczna muszą one posiadać elementarna wiedzę o prawidłowym zachowania na drodze. Jak im ją przekazać? O czym rozmawiać z dziećmi?

Czy można jechać za pojazdem uprzywilejowanym?

Jak się zachować w przypadku, gdy słyszymy zbliżający się pojazd uprzywilejowany? Czy zawsze należy się bezwzględnie zatrzymać, gdy zbliża się do nas samochód pędzący na sygnale?

Bezpieczeństwo ruchu podczas remontów dróg

Firmy budowlane wykorzystują najnowszą technikę, by odpowiednio zabezpieczyć remontowane odcinki dróg. Jakie rozwiązania wspomagające bezpieczeństwo ruchu drogowego stosuje się współcześnie na remontowanych odcinkach?

REKLAMA

Zarządzanie kryzysowe, komunikacja i kooperacja służb

Konferencja jest spotkaniem przedstawicieli służb mundurowych oraz administracji publicznej i ma na celu, poznanie ich potrzeb oraz wskazanie możliwych kierunków zmian, mających na celu rozwój i poprawę skuteczności działania organów w sytuacjach kryzysowych.

Prawidłowe ustawienie zagłówka

Prawidłowe ustawienie zagłówka ma kluczowe znaczenie dla ochrony kręgosłupa podczas kolizji drogowych i wypadków. Prawidłowo ustawiony o jedną czwartą zmniejsza ryzyko wystąpienia urazu w przypadku uderzenia w tył samochodu.

Bezpieczny prowrót dziecka ze szkoły

O tym, czy nasze dzieci bezpiecznie wrócą ze szkoły do domu decyduje nie tylko znajomość przepisów i zasad ruchu drogowego. W dużej mierze wpływ na bezpieczeństwo podróży dzieci ma to, jak poranek rozplanują rodzice.

Co zrobić gdy dojdzie do wypadku samochodowego?

Wypadek samochodowy, kolizja a nawet awaria auta potrafią wywołać na tyle dużą dawkę stresu, aby zakłócić racjonalne myślenie kierowcy. Zamiast wpadać w panikę powinien on wiedzieć jak postępować na wypadek takiego zdarzenia.

Powrót z wakacji samochodem - kilka wskazówek!

Wracając wakacji autem trzeba pamiętać o zachowaniu cierpliwości, dostosowaniu prędkości do wymogów przepisów i nie wpadaniu w gniew z powodu korków, które będą dla większości kierowców nieuniknione. O czym przestrzegają jeszcze trenerzy Szkoły Jazdy Renault.

Jakie są wymagania dotyczące bezpieczeństwa produktu?

Każdy producent powinien przestrzegać wymagań dotyczących bezpieczeństwa wytwarzanych produktów. Jeżeli produkt stwarza zagrożenie dla życia bądź zdrowia konsumentów to należy poinformować o tym fakcie odpowiedni urząd. Jakich zasad muszą przestrzegać producenci, aby ich produkty były bezpieczne?

Wpływ pogody na działalność firm transportowych

Czy w dzisiejszych czasach pogoda ma wpływ na działalność form transportowych? Okazuje się, że tak. Czy znaczny?

Oznaczenia przejazdów kolejowych

Rozporządzenie Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej wyróżnia wiele kategorii przejazdów kolejowych. O czym informuje krzyż św. Andrzeja i jak się zachować na przejazdach kolejowych?

Działania służb oceni Trybunał Konstytucyjny

Trybunał Konstytucyjny wraca do badania skarg Rzecznika Praw Obywatelskich i Prokuratora Generalnego na przepisy regulujące działania służb specjalnych.

Centrum doskonalenia techniki jazdy BMW

BMW otworzyło nowe centrum doskonalenia techniki jazdy samochodem. Tym razem powstało ono w Azji, Korei Południowej.

Kiedy zdarza się najwięcej wypadków na drogach?

Wbrew obiegowej opinii, najwięcej wypadków na drogach zdarza się w okresach najlepszych warunków atmosferycznych. Piękna pogoda i długi dzień ośmielają kierowców do przekraczania granic zdrowego rozsądku.

Kierowca pijany, czy chory na cukrzycę?

Samochód jadący "wężykiem" nie musi być prowadzony przez pijanego kierowcę. Często tego typu sytuacje są spowodowane chorobą. Jak odróżnić kierowcę, który zasłabł z powodu cukrzycy od kierowcy prowadzącego pod wpływem alkoholu?

Czy można być za mocno skoncentrowanym za kierownicą auta?

Okazuje się, że zbyt silna koncentracja kierowcy na sytuacji na drodze może stwarzać niebezpieczeństwo. Dlaczego?

Przejazd kolejowy - jak go bezpiecznie pokonać?

Z pozoru prosty manewr jakim jest przejechanie przejazdu kolejowego okazuje tym ostatnim dla prawie 40 polskich kierowców. O czym należy pamiętać zbliżając się do przejazdu kolejowego?

Wyprostowana pozycja za kierownicą - dlaczego jest najlepsza?

Pozycja za kierownicą wpływa na szybkość reakcji kierowcy, jego zmęczenie lub sprawność manewrowania. Jak należy dobrać tę najwłaściwszą?

Jak jeździć autostradą?

Jazda autostradą daje zarówno pewne korzyści kierowcy, jak i ograniczenia. Co zrobić w razie awarii na autostradzie? Jakie są zasady poruszania po niej?

"Piłem - NIE jadę" - czyli stop pijanym rowerzystom

22 maja br. rowerzyści z Warszawy i Zielonej Góry mogą liczyć na niespodzianki. Atrakcje będą towarzyszyły obchodom Responsib’ALL Day i inauguracji tegorocznej edycji programu "Piłem - NIE jadę" zwracającej uwagę na problem nietrzeźwych rowerzystów.

Dowód osobisty 2015

Dowód osobisty w 2015 roku będzie zawierał nową informację: określenie obywatelstwa. Od 1 stycznia 2015 roku pojawią się jeszcze inne zmiany. Jakie? O odpowiedź poprosiliśmy Ministerstwo Spraw Wewnętrznych.

Karty ratownicze w samochodach Volkswagena

Koncepcję kart ratowniczych wsparł Volkswagen. W ramach inicjatywy poprawiającej bezpieczeństwo każdy posiadacz Volkswagena będzie mógł bezpłatnie otrzymać kartę ratowniczą swojego auta.

Przewożenie bagażu autem bez zabiezpieczenia

Nawet małe przedmioty luźno ułożone w aucie mogą stanowić niebezpieczeństwo dla osób podróżujących w pojeździe. Gwałtowne hamowanie nawet z prędkości 50 km/h może zakończyć się poważnymi obrażeniami. Dlaczego?

Zniesienie obowiązku meldunkowego w 2016 r.

Zniesienie obowiązku meldunkowego w 2016 r. przewidział ustawodawca w ustawie z dnia 24 września 2010 r. o ewidencji ludności (Dz. U. 2010 nr 217 poz. 1427 z późn. zm.). Ustawa wchodzi w życie 1 stycznia 2015 roku. Wprowadza ona zmiany mające na celu uproszczenie niektórych formalności urzędowych. Dopiero jednak rok później zniesieniu ulegnie instytucja zameldowania. Posługiwać się będziemy określeniem miejsce zamieszkania.

Oznakowanie dróg negatywnie ocenia Najwyższa Izba Kontroli

Oznakowanie dróg jest niezgodne z przyjętą organizacją ruchu. Ponadto samorządy w różnym stopniu wdrożyły na swoim terenie organizację ruchu. Nieprawidłowości wyliczyła Najwyższa Izba Kontroli.

Monitoring auta sposobem nadzoru młodego kierowcy?

Na rynku dostępne są już systemy pozwalające kontrolować pozycję pojazdu nie tylko właścicielom firm ale i osobom prywatnych. W rezultacie zatroskani rodzice młodego i niedoświadczonego kierowcy mogą kontrolować jego zachowanie na drodze.

Cinema Drive czyli edukacja poprzez film

Młodzi kierowcy ze względu na brak doświadczenia i wiedzy z zakresu prowadzenia pojazdu są częstymi sprawcami wypadków samochodowych. Cinema Drive to cykl seansów uświadamiających im, odpowiedzialność jaką biorą na siebie podejmując się prowadzenia auta.

Audi A3 Limousine zachwyciło podczas testów zderzeniowych IIHS

Audi A3 Limousine zostatło zaliczone przez IIHS do najbezpieczniejszych samochodów na rynku.

Zasiłki chorobowe służb mundurowych - zmiany

Zasiłki chorobowe służb mundurowych ulegają poważnym zmianom jeszcze w tym roku. Prezydent podpisał ustawę, która przewiduje m.in. obniżenie o 20 proc. wysokości uposażenia otrzymywanego w okresie choroby. W ten sposób przyjęte zostały rozwiązania analogiczne do obowiązujących w powszechnym systemie ubezpieczeń.

Zasady bezpieczeństwa w Internecie – poradnik

Jak zachować bezpieczeństwo buszując po Internecie? W dzisiejszych czasach Internet służy nam nie tylko do przeglądania stron, lecz także do wykonywania transakcji bezgotówkowych. W takich sytuacjach bardzo istotne jest przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa. Niepodawanie haseł do kont, niezapisywanie ich w przeglądarkach, kontrolowanie stanu kont na portalach społecznościowych i internetowych kont bankowych to konieczne minimum, które należy wykonywać aby korzystanie z Internetu było bezpieczne.

Kultura jazdy autem - zasady, rady, dobre obyczaje

Kultura jazdy samochodem to cecha, której można się nauczyć. Ważne jest tylko by mieć albo dobrego nauczyciela, albo odpowiednie materiały.

Zatwierdzenie projektu organizacji ruchu drogowego - skarga

Zgodnie z dotychczasowym stanowiskiem judykatury zatwierdzenie projektu organizacji ruchu drogowego należało do czynności materialno – technicznym, na które nie przysługiwała skarga. Brak możliwości zaskarżenia tego aktu, był bardzo często frustrujący dla mieszkańców, których zmiana organizacji ruchu dotknęła, albowiem nie mieli realnych możliwości zmiany tego planu.

Jak uczyć dzieci prawidłowego zachowania na drodze?

Bezpieczeństwo dzieci w największej mierze uzależnione jest od wiedzy jaką przekażą im dorośli. Prawidłowe nawyki wyniesione z domu czy ze szkoły mogą uratować im życie bądź zdrowie.

Czy łóżko piętrowe jest bezpieczne dla dzieci?

Łóżko piętrowe to dobre rozwiązanie do niewielkiego pokoju, który dzieli ze sobą dwójka dzieci. Choć łóżko piętrowe zaoszczędzi wiele miejsca w małym pokoju, warto zastanowić się, czy będzie ono wygodne i bezpieczne dla dziecka. Czy łóżko piętrowe jest bezpieczne dla dzieci?

Opłata za pobyt w izbie wytrzeźwień

Do tej pory opłata za pobyt w izbie wytrzeźwień ustalana była przez ministra właściwego do spraw zdrowia. Przepis dający mu takie upoważnienie został uznany jednak przez TK za niekonstytucyjny. Dlatego też dnia 1 stycznia weszła w życie ustawa z dnia 4 stycznia 2013 r. o zmianie ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi. Główna zmiana dotyczyła upoważnienia jednostek samorządu terytorialnego, a w zasadzie ich organów stanowiących do określania wysokości opłaty za pobyt w izbie wytrzeźwień.

Brudna szyba bardziej męczy kierowcę?

Okazuje się, że brudna przednia szyba nie tylko ogranicza widoczność kierującemu pojazdem, ale wpływa także na jego kondycję.

Wypadki z udziałem młodych ludzi - co robić aby je ograniczyć?

Według badań WHO najczęstszą przyczyną śmierci osób w wieku 15-29 lat są wypadki samochodowe. Jak walczyć z tym problemem? O czym powinien pamiętać każdy kierowca?

Wjazd na skrzyżowanie - typowe błędy

Prawidłowe pokonanie skrzyżowania możliwe jest jeśli kierowca ma odpowiednią wiedzę i umiejętności. Oto co radzą w tym temacie eksperci ze Szkoły Jazdy Renault.

Jak urządzić kuchnię bezpieczną dla dziecka?

W kuchni na dziecko czeka wiele niebezpieczeństw: kanty szafek i blatów, rozgrzana kuchenka. Dlatego też, jeśli w domu mieszka dziecko, powinniśmy tak urządzić kuchnię, aby ta była dla niego bezpieczna.

Rozwój opon na przykładzie marki Dunlop

Obecnie stosowane opony to efekt ponad 100 lat pracy nad ich udoskonalaniem i rozwojem. Na przykładzie koncernu Dunlop można dostrzec ogrom wysiłku jaki wniosły kolejne pokolenia konstruktorów, dzięki którym dziś kierowcy mogą się cieszyć naprawdę porządnymi i bezpiecznymi oponami.

Karta ratownicza - dlaczego warto ją mieć w samochodzie?

Chcąc zwiększyć swoje szanse na przeżycie wypadku samochodowego warto wyposażyć się w kartę ratowniczą. Właśnie ruszyła akcja tłumacząca korzyści jakie niesie posiadanie jej w pojeździe.

Jak zabezpieczyć dom i mieszkanie przed wyjazdem na święta?

Zabezpieczenie domu i mieszkania przed wyjazdem na święta jest bardzo ważne jeśli, chcemy ten okres spędzić bez niespodzianek oraz w spokoju. Zobacz w jaki sposób zabezpieczyć dom i mieszkanie przed włamaniem.

Straż miejska może korzystać z fotoradarów

Strażnicy miejscy (gminni) mają prawo do korzystania ze stacjonarnych urządzeń rejestrujących przy wykonywaniu czynności z zakresu ruchu drogowego. Uprawnienia Inspekcji Transportu Drogowego w tym zakresie nie wyłączają uprawnień straży gminnych.

Program modernizacji polskiej armii - są opóźnienia

Zgodnie z przyjętym we wrześniu tego roku programem modernizacji, do 2022 r. polska armia wyda ponad 90 mld zł. W ramach programu mają zostać zakupione m.in. nowe śmigłowce, okręty, w tym trzy okręty podwodne, a także samoloty szkolno-treningowe i rozpoznawcze.

Bezpieczny wjazd w dziurę - jak nie uszkodzić auta?

Jesienna aura ogranicza widoczność na drogach, przez bardzo łatwo nie zauważyć na czas uszkodzeń w nawierzchni jezdni. Co robić gdy zdajemy sobie sprawę, że nie unikniemy wjazdu w dziurę na drodze?

REKLAMA