REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Badania kontrolne

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Jak długo musi trwać choroba, by trzeba było skierować pracownika na badania kontrolne? Ich organizacja to obowiązek pracodawcy.

Jak długo musi trwać choroba, by trzeba było skierować pracownika na badania kontrolne? Ich organizacja to obowiązek pracodawcy, a długie zwolnienie lekarskie może powodować konieczność wysłania pracownika na badania. Jednak jak długo musi trwać niezdolność do pracy, by powstał taki obowiązek?

Czy pracodawca może skierować pracownika na badania psychiatryczne?

Pracownik posiada aktualne badanie lekarskie, ale jego zachowanie w pracy stało się niestandardowe. Czy pracodawca może mimo to skierować pracownika na badania psychiatryczne? Sugerowanie choroby psychicznej znajduje się bowiem na liście 45. kryteriów mobbingu według Leymanna.

Badania lekarskie i szkolenia BHP - przepisy szczególne w czasie epidemii

W czasie epidemii koronawirusa wprowadzono przepisy szczególne dotyczące badań lekarskich i szkoleń BHP pracowników. Co zmieniło się w badaniach wstępnych, kontrolnych i okresowych oraz w szkoleniach wstępnych i okresowych?

Powrót morfologii do badań medycyny pracy?

Lekarze proponują, aby morfologia powróciła do pakietu badań przeprowadzanych w ramach medycyny pracy. Należy rutynowo przeprowadzać badanie krwi w celu wczesnego wykrycia nowotworu.

REKLAMA

Na co zwrócić uwagę po zakończeniu przez pracownika urlopu bezpłatnego?

Pracownik może przejść na urlop bezpłatny po przychyleniu się do tej decyzji przez pracodawcę. Wspólnie uzgadniają czas trwania urlopu. Na co należy zwrócić uwagę w przypadku powrotu pracownika do pracy po zakończeniu urlopu bezpłatnego?

Urlop wypoczynkowy a zdolność do wykonywania pracy - badania kontrolne

Obowiązkiem pracownika jest poddawanie się wstępnym, okresowym i kontrolnym oraz innym zaleconym badaniom lekarskim oraz dostarczenie pracodawcy wydanego przez lekarza medycyny pracy orzeczenia lekarskiego stwierdzającego zdolność lub brak zdolności do wykonywania pracy. Czy pracownik powinien po długiej chorobie, a przed urlopem wypoczynkowym przedstawić pracodawcy orzeczenie lekarskie?

Kontrolne badania lekarskie a urlop wypoczynkowy po długiej chorobie, urlopie macierzyńskim lub rodzicielskim - GIP

Zgodnie ze stanowiskiem Głównego Inspektora Pracy kontrolne badania lekarskie nie muszą być wykonane przed rozpoczęciem urlopu wypoczynkowego wykorzystywanego bezpośrednio po długiej chorobie. Analogiczna sytuacja dotyczy wykorzystania urlopu wypoczynkowego bezpośrednio po macierzyńskim lub rodzicielskim. Czy pracownik może pójść na badania kontrolne pierwszego dnia pracy po urlopie wypoczynkowym?

Urlop wypoczynkowy po rodzicielskim - kontrolne badania lekarskie

Urlop wypoczynkowy wykorzystywany bezpośrednio po rodzicielskim rodzi pytanie kiedy należy odbyć kontrolne badania lekarskie. Czy przed urlopem wypoczynkowym, w trakcie, a może już po powrocie do pracy?

REKLAMA

REKLAMA