REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Badania

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

1/3 polskich kierowców jeździ na nieprawidłowo dobranych oponach

Firma Nokian Tyres przeprowadziła badania pod kątem dobierania opon przez kierowców do warunków panujących na drogach. Okazało się, że około 30% Polaków jeździ na nieprawidłowo dobranych oponach, a pod tym względem wypadamy przeciętnie na tle pozostałych europejskich kierowców.

Badania laboratoryjne nadmiernym obciążeniem dla szpitali

Krajowa Izba Diagnostów Laboratoryjnych apeluje o to by badania laboratoryjne były wykonywane w szpitalach.

Zmiany w instytutach badawczych - prezydent podpisał ustawę

Nowelizacja ustawy o instytutach badawczych oraz ustawy Prawo geologiczne i górnicze została podpisana przez prezydenta. Dyrektor instytutu badawczego będzie powoływany i odwoływany przez ministra. Nie będzie potrzebny już konkurs, a także udział rady naukowej.

Zmiany w ustawie o instytutach badawczych

Wzmocnienie nadzoru nad instytutami badawczymi, zmiany w zasadach powoływania i odwoływania dyrektorów oraz zniesienie wymogu znajomości języka obcego przez dyrektora instytutu to tylko niektóre zmiany w ustawie o instytutach badawczych.

REKLAMA

Sytuacja prawna podmiotów w badaniach klinicznych

Pozycję sponsora, badacza, uczestnika, CRO i innych podmiotów w badaniach klinicznych w Polsce na gruncie polskiego Prawa farmaceutycznego i przepisów unijnych, przedstawia Anna Bednarska, prawnik z kancelarii KG LEGAL Kiełtyka Gładkowski Sp.p z siedzibą w Krakowie.

Prawo badań klinicznych w Polsce

Polska to, według powszechnie dostępnych szacunków, blisko miliardowy rynek badań klinicznych, co w skali świata daje 3%-owy udział. Te liczby wskazują kierunek rozwoju polskiego sektora rynku zdrowia. Artykuł ukazuje badania kliniczne w świetle polskiego Prawa Farmaceutycznego.

Fundusze europejskie dla firm na badania i rozwój 2016/2017

W obecnej perspektywie finansowej UE (2014-2020) największy nacisk został położony na badania i rozwój a także na wdrożenie ich wyników w firmach. Podstawowym źródłem funduszy na te cele jest Program Inteligentny Rozwój, ale również w regionalnych programów operacyjnych zaplanowano dofinansowanie BR i wdrożeń. Konkursy dla zainteresowanych przedsiębiorców już trwają.

Pierwszy konkurs w ramach działania 1.2 Sektorowe programy B+R, PO IR 2014-2020

Programy sektorowe mają na celu finansowanie prac B+R w przedsiębiorstwach, utworzone jako odpowiedź na potrzeby przedstawicieli środowiska prowadzących działalność w danej branży. Podmioty uprawnione o ubieganie się o wsparcie to przedsiębiorcy i konsorcja przedsiębiorstw (co najmniej dwa przedsiębiorstwa). Wnioski o dofinansowanie w ramach pierwszego konkursu można składać w terminie od 1 lutego do 1 marca 2016 r.

REKLAMA

Najlepsze salony samochodowe w Polsce

Znamy już wyniki ogólnopolskiego badania, w którym tajemniczy klienci mierzyli jakość obsługi w salonach samochodowych w Polsce. Na 21 przebadanych marek, na podium znaleźli się dealerzy Kia, Toyota, Mazda, BMW oraz Opel. Top 3 w Polsce to BMW z Wrocławia, kielecka Toyota i Mazda z Warszawy.

Gigantyczne centrum szkoleniowe Porsche

Porsche chce zwiększyć liczbę swojej wysoko wykwalifikowanej kadry inżynierskiej, dlatego rozpoczyna budowę ogromnego centrum szkoleniowego w Zuffenhausen. Kształcić się ma w nim nawet 500 stażystów i studentów Międzynarodowej Akademii Zawodowej Badenii-Wirtembergii .

Czym kierują się kobiety przy wyborze samochodów flotowych?

Kobiety coraz częściej decydują o zakupie samochodów do flot firmowych. Czy podejmując decyzję o wyborze konkretnego modelu auta zwracają na inne kwestie niż mężczyźni? Poniżej wyniki badań przeprowadzonych przez Alphabet Polska.

Oświetlenie samochodu - jak opracowuje się aktywne reflektory?

Opracowanie nowoczesnych reflektorów wymaga specjalnych warunków testowych. Audi stworzyło specjalne centrum oświetleniowe, którego zadaniem jest stworzenie jeszcze wydajniejszego oświetlenia.

Polscy kierowcy na tle Europy

Według wyników badania LeasePlan MobilityMonitor przeprowadzonego wśród kierowców flotowych z 20 krajów, Polacy, w przeciwieństwie do np. Holendrów, bardzo rzadko zachowują się za kierownicą skrajnie nieodpowiedzialnie.

Michelin chce wdrożyć odnawialny składnik opon

Michelin chce uczynić produkcję opon bardziej ekologiczną i mniej obciążającą środowisko. Oto najnowszy pomysł francuskiego producenta opon - odnawialny izopren.

Obowiązkowe badania lekarskie w firmie

Pracodawca zobowiązany jest sfinansować obowiązkowe badania lekarskie wszystkich pracowników, bez względu na rodzaj zajmowanego stanowiska bądź wykonywanej pracy. Badania wstępne obejmują wszystkich pracowników przyjmowanych do pracy, a badania okresowe – w trakcie trwania zatrudnienia. Co warto wiedzieć o badaniach?

Mazowsze stawia na sektor finansowy i telekomunikację

Według Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości głównymi atrybutami województwa są: wysoki potencjał badawczy, największa liczba zagranicznych inwestycji, lokalizacja siedzib głównych instytucji finansowych oraz mieszkańcy posiadający najwyższe przychody w Polsce. Mazowsze jest jednym z najdynamiczniej rozwijających się regionów w Polsce oraz w Europie Środkowo-Wschodniej.

Popularne naczynia z melaminy mogą szkodzić

Naczynia zawierające melaminę mogą być szkodliwe dla ludzi. Z melaminy produkowane są różne przedmioty codziennego użytku, m. in. naczynia przeznaczone do kontaktu z żywnością. Melamina zawarta w naczyniach uwalniana jest pod wpływem wysokiej temperatury, czyli gdy podajemy w nich ciepłe jedzenie lub gdy podgrzewamy je w mikrofalówce.

Kiedy wysłać pracownika na badania kontrolne?

Kontrolnym badaniom lekarskim podlega pracownik, którego niezdolność do pracy z powodu choroby trwała dłużej niż 30 dni. Pracodawca ma obowiązek pokryć koszty badań profilaktycznych pracowników, a ponadto musi zwrócić koszty podróży pracownika w razie przejazdu na badania profilaktyczne do innej miejscowości.

Świadectwo pracy i wstępne badania lekarskie - nowe przepisy

21 marca wchodzi w życie nowelizacja Kodeksu pracy, która nakłada na pracodawców nowe obowiązki dotyczące wydawania świadectw pracy. Zmieniają się także zasady kierowania na wstępne badania lekarskie pracowników ponownie przyjmowanych do pracy.

Co daje komunikacja i partycypacja społeczna

Konsultacje społeczne nie są prostym sposobem na podejmowanie decyzji. Umożliwiają jednak przygotowanie np. inwestycji dostosowanych do potrzeb mieszkańców, zwiększają poziom legitymizacji i zaangażowania społecznego, co pozwala w wielu przypadkach zaoszczędzić środki finansowe i czas.

Konkurs Zdrowa Gmina - rośnie zgłaszalność na badania

W okresie od marca do lipca w 30 gminach i dzielnicach, które zakwalifikowały się do dalszej części konkursu Zdrowa Gmina, średnio o 3,21% więcej kobiet skorzystało z mammografii i o 1,28% więcej z cytologii.

REKLAMA