REKLAMA
Indywidualny rozkład czasu pracy
Pracownik może wystąpić do pracodawcy z pisemnym wnioskiem o ustalenie mu indywidualnego rozkładu czasu pracy. Przepisy kodeksu pracy nie wymagają od pracownika, aby uzasadniał swój wniosek dotyczący indywidualnego rozkładu czasu pracy.
%%advert-placeholder-video%%%%advert-placeholder-1%%Indywidualny rozkład czasu pracy najczęściej jest uzasadniony trudnościami komunikacyjnymi, koniecznością odprowadzania dziecka do przedszkola lub szkoły, potrzebą wypełniania konkretnych obowiązków rodzinnych Indywidualny rozkład czasu pracy polega na dostosowaniu do potrzeb pracownika godziny rozpoczynania i kończenia pracy. Przykładowo pracownicy zatrudnieniu w podstawowym systemie czasu pracy wykonują pracę od 8.00 do 16.00, zaś jeden z pracowników, na pisemny wniosek zaakceptowany przez pracodawcę, wykonuje pracę od 7.30 do 15.30.
%%content-block%%Indywidualny rozkład czasu pracy może dotyczyć też liczby godzin w poszczególnych dniach pracy, rozkładu dni wolnych od pracy czy sposobu korzystania z przerw w pracy. Nie może on natomiast modyfikować systemu czasu pracy, w którym pracownik jest zatrudniony.
REKLAMA