REKLAMA
H jak Hoax
Haker
%%advert-placeholder-video%%Terminem tym określano dawniej zdolnego programistę. Jednak słowo to zaczęto stosować z czasem w odniesieniu do osób, które wykorzystują luki w zabezpieczeniach i próbują włamać się do systemu komputerowego. Pierwotnie osoby włamujące się do systemów komputerowych (w celu wyrządzenia szkód lub dla sprawdzenia swoich możliwości) nazywano "crackerami".
%%content-block%%
Hardware
Termin ten odnosi się do fizycznych komponentów komputera (jednostka systemowa, monitor, klawiatura, mysz itd.).
Hoax
Hoax to fałszywe ostrzeżenie o wirusie lub innym rodzaju złośliwego kodu. Przybiera zazwyczaj postać wiadomości e-mail, która ostrzega odbiorcę przed niebezpiecznym nowym wirusem i sugeruje, aby użytkownik przesłał ją dalej.
Hoax sam w sobie nie powoduje szkód, jednak rozpowszechniane w dobrej wierze wiadomości tego typu często wywołują strach i niepewność.
Większość producentów rozwiązań antywirusowych umieszcza na swoich stronach www informacje o hoaxach. Zanim więc prześlemy kolejnym osobom wiadomości ostrzegające o zagrożeniach, warto je sprawdzić.
Hot Spot
Hot Spot zapewnia dostęp do sieci bezprzewodowej. Hot spoty są obecnie powszechnie stosowane w firmach, domach, hotelach, na lotniskach, a nawet w fast foodach.
HTML
HTML (Hypertext Markup Language) stanowi zestaw kodów użytych w pliku, który umożliwia wyświetlanie na stronie internetowej określonych danych (znanych ogólnie jako "zawartość sieci"). Kody te (nazywane również "znacznikami") określają, w jaki sposób przeglądarka ma wyświetlić tekst, grafikę, materiały wideo czy dźwięk.
Twórcy przeglądarek internetowych zasadniczo stosują się do standardu ustanowionego przez World Wide Web Consortium [W3C], niektórzy jednak wykorzystują dodatkowe kody.
HTTP
HTTP (Hypertext Transfer Protocol) jest protokołem wykorzystywanym do transmisji danych (łącznie z tekstem, grafiką, materiałami wideo i dźwiękiem) w całej sieci Internet. Dane przechowywane są na stronach WWW, na serwerze WWW. Gdy żądanie HTTP przesyłane jest do serwera z wyszukiwarki internetowej, serwer dostarcza dane (określane ogólnie jako "zawartość sieci") do żądającego komputera.
Żądanie określonych danych następuje poprzez wpisanie do przeglądarki internetowej adresu URL lub kliknięcie odnośnika: odnośnik ten może być wyszczególniony na stronie WWW lub we fragmencie tekstu w dokumencie, arkuszu itd. URL stanowi adres strony w Internecie.
Kaspersky Lab Polska
REKLAMA