REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Zarobki

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Wynagrodzenie za pracę na Cyprze

Wybierając się na Cypr w poszukiwaniu pracy warto wiedzieć, na jakie zarobki możemy liczyć i jak są one wypłacane.

Wynagrodzenie za pracę w Austrii

Przed rozpoczęciem pracy w Austrii warto znać podstawowe zasady dotyczące wypłacania wynagrodzenia za pracę w tym kraju.

Zarobki rosną, ale powoli

Zgodnie z danymi Głównego Urzędu Statystycznego, średnie wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw wyniosło w sierpniu tego roku 3268,7 zł. Było wyższe w porównaniu z poprzednim rokiem o 3 proc.

Zarobki lekarzy rezydentów

Lekarz rezydent posiada pełne prawo wykonywania zawodu. Odbywa on specjalizację w określonej dziedzinie medycyny. Jakie są jego zarobki?

REKLAMA

Minimalne wynagrodzenie w Unii Europejskiej


Europejski Urząd Statystyczny opublikował dane dotyczące wysokości płac minimalnych w 20 krajach UE. Krajem, który ma największą płacę minimalną jest Luksemburg, a najmniejszą – Bułgaria. Jak Polska plasuje się w tym rankingu?

Czy zagraniczny zarobek obniży emeryturę


Mam 58 lat i pobieram wcześniejszą emeryturę. W tym roku chciałabym pojechać do Włoszech i podjąć się jakiejś pracy sezonowej. Czy takie dodatkowe zarobki mogą wpłynąć na moją emeryturę? Czy ZUS będzie miał prawo do jej obniżenia?

Zarobki posłów w Europarlamencie


Niedawno odbyły się w Europie wybory do Parlamentu Europejskiego. Wielu z nas zastanawia się pewnie, ile tak naprawdę zarabia eurodeputowany.

Zarobki sędziów

Zgodnie postanowieniami Konstytucji RP sędziom zapewnia się warunki pracy i wynagrodzenie odpowiadające godności urzędu oraz zakresowi ich obowiązków.

REKLAMA

Zarobki posłów

Zarobki posłów na pewno nie należą do niskich. Dla wielu Polaków są to pieniądze, o których mogą tylko pomarzyć.

Czy można wypłacać zarobki z góry

W mojej firmie wynagrodzenie płaci się z góry do 10 dnia każdego miesiąca. Ostatnio byłam na zwolnieniu 3 tygodnie. Czy mam obowiązek zwrotu kwoty, która została mi przepłacona?

Przeciętne zarobki policjantów na wybranych stanowiskach służbowych

W tabeli przedstawiono średnie uposażenie policjanta netto - stan na czerwiec 2009 r.

Przeciętne wynagrodzenie w poszczególnych ministerstwach


Prezentujemy przeciętne miesięczne wynagrodzenie pracowników Służby Cywilnej zatrudnionych w ministerstwach w 2008 roku.

Czym jest wynagrodzenie netto


Osoby podejmujące zatrudnienie często zastanawiają się, jakie tak naprawdę będą otrzymywały wynagrodzenie. Wiadomo bowiem, że to co znajdziemy w umowie o pracę nie odpowiada rzeczywistości. Jaka jest tak naprawdę definicja wynagrodzenia i skąd wynikają wspomniane różnice?

Przeciętne miesięczne wynagrodzenie w latach 1950-2008

Adwokat


Adwokat udziela pomocy prawnej osobom, które się do niego zwrócą.

Specjalista do spraw marketingu

Specjalista od spraw marketingu zajmuje się politykę sprzedaży i promocji firmy wobec klientów.

Informatyk


Informatyk to w skrócie to osoba zajmując się nadzorowaniem pracy komputerów oraz ich oprogramowania.

Detektyw


Detektyw na zlecenie swoich klientów zbiera materiały dotyczące określonej sytuacji, osoby, pomaga w odnalezieniu zaginionych osób.

Lekarz


Lekarz zajmuje się rozpoznawaniem i leczeniem chorób. Lekarz także dba o profilaktykę zdrowia.

Programista komputerowy

Programista komputerowy zajmuje się opracowywanie i wdrażanie do użytku programów komputerowych.

Notariusz


Notariusz czuwa nad przestrzeganiem prawa i interesów stron lub innych osób.

Stomatolog


Stomatolog to lekarz zajmujący się chorobami jamy ustnej.

Księgowy

Księgowy odpowiada za wszelkie zadania finansowe w firmie.

Grafik komputerowy

Grafik komputerowy to osoba niezwykle kreatywna z burzą pomysłów. Do zadań grafika należy dobieranie do tekstu danej publikacji kroju i stopnia czcionki, wykonywanie składu komputerowego publikacji.

Farmaceuta

Zawód farmaceuty kojarzy się nam częściej z Panią, którą spotykamy w aptece i która wydaje nam lekarstwa zapisane przez naszego lekarza. Jednak zawód farmaceuty jest znacznie bardziej rozbudowany i ciekawszy, niż to się nam wydaje.

Radca prawny

Radca prawny to prawnik, który odbył aplikację radcowską, a następnie zdał egzamin i został wpisany na listę radców prawnych.

Dziennikarz

Dziennikarz to osoba, która zbiera informacje o ciekawych wydarzeniach, zjawiskach współczesnego świata oraz publikuje je w środkach masowego przekazu.

Architekt

Architekt to zawód związany z budownictwem. Architekt zajmuje się projektowaniem budynków wraz z otaczającym go terenem.

Czym się różni wynagrodzenie netto od wynagrodzenia brutto?

Powszechnie wiadomo, że rozmawiając o wynagrodzeniu, szczególnie z nowym pracodawcą, rozróżniamy dwa pojęcia wynagrodzenia: wynagrodzenie netto i wynagrodzenie brutto. Jaka jest tak naprawdę definicja wynagrodzenia i skąd wynikają wspomniane różnice?

W jakiej formie pracownik odbiera swoje zarobki

Zasadą jest, że pracownik odbiera swoje wynagrodzenie w formie pieniężnej. Nie jest to jednak jedyna forma wypłaty wynagrodzenie przewidziana przez przepisy prawa pracy.

Kto może odebrać wynagrodzenie pracownika

Zdarzają się sytuacje, kiedy pracownik nie ma możliwości odebrania samodzielnie wynagrodzenia. Kto może w jego zastępstwie odebrać jego zarobki.

Co wchodzi w skład zarobków pracownika

Wynagrodzenie pracownika to świadczenie pieniężne, jakie pracownik otrzymuje za wykonywaną pracę. Czy zawsze wiemy, z czego dokładnie składa się nasze wynagrodzenie.

Co może zrobić pracownik, który nie otrzyma swoich zarobków

Często się zdarza, że pracownicy nie otrzymują swojego wynagrodzenia w określonym terminie lub wcale nie otrzymują wynagrodzenia. Co mogą zrobić w takiej sytuacji?

Do kiedy pracodawca powinien wypłacać wynagrodzenie

Obowiązkiem pracownika jest wypłacanie wynagrodzenia w terminie. Pracownik za swoją pracę powinien otrzymywać wynagrodzenia. Pracodawca za świadczoną przez pracownika powinien wypłać mu pensje.

Czy należy zachować nasze zarobki w tajemnicy


Często na spotkaniach rodzinnych lub ze znajomymi chwalimy się swoimi zarobkami. Czy jednak mamy do tego prawo?

Czy pracownik może domagać się godziwych zarobków

Zgodnie z przepisami kodeksu pracy pracownik ma prawo do godziwego wynagrodzenia za pracę. Czy jednak taki zapis daje pracownikowi prawo do żądania od pracodawcy zarobków na określonym poziomie?

Czym są godziwe zarobki

Często możemy się spotkać z twierdzeniem, że pracownicy mają prawo do godziwych zarobków. Co jednak w praktyce oznacza to stwierdzenie?

Premia

Świadczenie pieniężne do którego pracownik nabywa prawo po spełnieniu ściśle określonych warunków, przewidzianych u pracodawcy.

Nagroda roczna (tzw. trzynastka)

Nagroda roczna potocznie nazywana „trzynastką” jest dodatkowym trzynastym wynagrodzeniem. Przyznawana jest pracownikom sfery budżetowej.

Nagroda jubileuszowa


Nagroda jubileuszowa to pieniężna gratyfikacja przyznawana pracownikom w związku z ich długoletnią i sumienną pracą.

Nagroda


Nagroda to pieniężny wyraz uznania pracownika za jego pracę. Nie stanowi stałego składnika wynagrodzenia.

Minimalne wynagrodzenie

Minimalne wynagrodzenie wskazuje minimalną kwotę brutto, jaką pracodawca musi zapłacić pracownikowi.

Wynagrodzenie prowizyjne

Wysokość wynagrodzenia otrzymanego przez pracownika wynagrodzenia uzależniona jest od ilości oraz jakości wykonanej przez niego pracy.

Wynagrodzenie czasowe

Stawki wynagrodzenia pracownika określane są za jednostkę czasu pracy. Do czasowego systemu wynagradzania zaliczyć należy np. system wynagrodzenia miesięcznego oraz godzinowego.

Wynagrodzenie akordowe

Wynagrodzenie pracownika obliczane przez pomnożenie jednostek wykonanej pracy przez cenę akordową, tj. przez wynagrodzenie wypłacane za jedną jednostkę.

Dodatek za szczególne umiejętności

Dodatek ten jest przyznawany za posiadanie szczególnie wysokich kwalifikacji zawodowych.

Dodatek zmianowy

Dodatek zmianowy przysługuje pracownikom, którzy są zatrudnieni w systemie pracy zmianowej. Ma na celu zrekompensować pracownikowi uciążliwość pracy w różnych porach dnia i nocy.

Dodatek za naukę języków obcych

Dodatek za znajomość języka obcego przyznawany jest pracownikom, którym znajomość ta jest niezbędna do wykonywania codziennych obowiązków służbowych.

Dodatek funkcyjny

Dodatek funkcyjny przysługuje osobom zajmującym stanowiska kierownicze. Ma rekompensować większy stopień utrudnienia pracy oraz szerszy zakres odpowiedzialności pracownika na stanowisku kierowniczym, który odpowiada zwykle nie tylko za warunki swojej pracy, ale i podległych mu pracowników.

Dodatek stażowy

Dodatek stażowy wypłacany jest pracownikom z tytułu przepracowania określonego czasu w danej firmie lub branży, a niekiedy z tytułu ogólnego stażu pracy.

REKLAMA