Telewizja Polska SA w likwidacji wydała oświadczenie, w którym kwestionuje decyzję Sądu Okręgowego w Warszawie dotyczącą Fundacji Otwarty Dialog. Spółka nie zgadza się z wysokością zasądzonego zadośćuczynienia oraz formą i skalą przeprosin.
- Apelacja od wyroku
- TVP nie utożsamia się z audycjami z lat 2016-2023
- Wyrok sądu
- O Fundacji Otwarty Dialog
Apelacja od wyroku
TVP poinformowała o złożeniu apelacji od wyroku. W oświadczeniu przesłanym Polskiej Agencji Prasowej, TVP argumentuje, że środki zasądzone przez Sąd są nieadekwatne do skali naruszeń.
TVP nie utożsamia się z audycjami z lat 2016-2023
Spółka podkreśla, że nie utożsamia się z wieloma audycjami, które były nadawane na jej antenach w latach 2016-2023. Jednakże, ze względu na obecną sytuację finansową, spełnienie wszystkich roszczeń majątkowych bez próby obniżenia ich wartości przed Sądem drugiej instancji, mogłoby zostać postrzegane jako niedostateczna dbałość o interes Spółki.
Wyrok sądu
Zgodnie z wyrokiem Sądu Okręgowego w Warszawie z lipca 2023 roku, Telewizja Polska miała przeprosić Fundację Otwarty Dialog w głównych programach informacyjnych za prawie 40 materiałów naruszających dobra osobiste fundacji oraz kierującego nią małżeństwa Bartosza Kramka i Ludmyly Kozłowskiej. TVP SA miała też zapłacić 200 tys. zł zadośćuczynienia.
O Fundacji Otwarty Dialog
Fundacja Otwarty Dialog to międzynarodowa organizacja pozarządowa, której celem jest ochrona praw człowieka, demokracji i praworządności na obszarze postsowieckim. Została założona w 2009 r. w Warszawie przez Ludmylę Kozłowską.