REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Adrian Zandberg – partia, program, wiek, zawód, wykształcenie [Kandydat na Prezydenta RP 2025]

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
adrian zandberg kandydat na prezydenta rp 2025 wiek partia program wyborczy
Adrian Zandberg - kandydat na Prezydenta RP 2025, wiek, partia, program wyborczy
shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

Adrian Zandberg – do której partii należy? Przedstawiamy program wyborczy kandydata na Prezydenta RP w 2025 roku, wiek, zawód oraz wykształcenie. Sprawdź pełną listę kandydatów w wyborach 2025 r. i wyniki najnowszego sondażu.

Adrian Zandberg – wiek, zawód, wykształcenie

Adrian Zandberg ma 45 lat i mieszka w Warszawie. Posiada wyższe wykształcenie. Jest posłem na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej.

REKLAMA

Adrian Zandberg – partia

Adrian Zandberg przynależy do partii politycznej. Jest członkiem partii Razem.

Adrian Zandberg – program wyborczy 2025

Na stronie internetowej zandberg2025.pl można zapoznać się ze wszystkimi postulatami Adriana Zandberga:

  1. Atomowa Polska

Jedna, symboliczna elektrownia atomowa to za mało. Potrzebujemy Atomowej Polski. To ambitny piętnastoletni plan budowy ośmiu bloków jądrowych o mocy 1,5 GW każdy. Atom da nam to, czego obecnie najbardziej potrzebujemy: bezpieczeństwo, stabilność i trwałą konkurencyjność gospodarki. A przy tym będzie inwestycją, która zwróci się z oszczędności.

2. Pakt dla Zdrowia: bezpieczeństwo zdrowotne

Dalszy ciąg materiału pod wideo
  • 8% PKB na zdrowie

Czas przyjąć, pod patronatem prezydenta, Pakt dla Zdrowia, który zagwarantuje środki na utrzymanie bezpłatnej opieki medycznej. 8% PKB to minimum, aby nasz system postawić na nogi.

  • Stop nieuczciwym lekarzom

Ochronę zdrowia trzeba nie tylko dofinansować, lecz także oczyścić z korupcji. Musimy wprowadzić zasadę, że albo pracujesz w państwowym szpitalu, albo prowadzisz prywatną praktykę. Jako prezydent będę chronić zdrowie Polek i Polaków przed cichą prywatyzacją.

  • Nowe fabryki leków

Trzeba także zabezpieczyć naszym obywatelkom i obywatelom dostęp do leków. Obecnie jesteśmy zależni od importu substancji leczniczych z Azji. Najwyższa pora zbudować nowe, polskie fabryki farmaceutyków i odbudować naszą suwerenność lekową.

3. Dość czekania w przedpokoju

Polska nie może czekać w przedpokoju, aż decyzje dotyczące naszej przyszłości podejmie ktoś inny. Nie powinniśmy zakładać, że bezpieczeństwo Polski załatwią za nas zawsze Stany Zjednoczone. Nie stać nas na takie ryzyko.

  • Współpraca z krajami nordyckimi

Czas na budowę regionalnych sojuszy. Skandynawowie i wiele krajów Europy Środkowo-Wschodniej patrzą podobnie na zagrożenia dla naszego regionu. Dlatego powinniśmy wspólnie inwestować w przemysł obronny, pogłębić współpracę obronną. To najlepszy sposób, aby w pełni wykorzystać nasz potencjał. Europa musi stanąć pewnie na własnych nogach.

  • Bezpieczeństwo i nowy przemysł

Imperializm jest zagrożeniem dla pokoju i naszego bezpieczeństwa. Polska powinna konsekwentnie stać po stronie prawa międzynarodowego. Zbrodnie wojenne popełniane na ludności cywilnej nie mogą pozostać bez konsekwencji. Niezależnie od tego, czy odpowiada za nie prezydent Rosji, czy premier Izraela.

4. Przemysłowa Polska, europejskie inwestycje

Dobrobyt bierze się z inwestycji. Wiedzą to Chińczycy i Amerykanie, którzy z publicznych środków rozbudowują infrastrukturę i rozwijają nowe technologie. Nasz kontynent na własne życzenie został w tyle. Rozwój blokują przestarzałe traktaty unijne, które utrudniają finansowanie inwestycji z kredytu. Dziś, kiedy Niemcy pogrążają się w marazmie, Polska powinna przejąć odpowiedzialność i pchnąć Europę do zmiany.

  • Bezpieczeństwo | inwestycje w przemysł | Polska nowym liderem UE

Przed Polską jest wiele przemysłowych wyzwań. Długie łańcuchy dostaw i zależność od dostaw z Azji są dziś realnym ryzykiem, nie tylko gospodarczym. Najbliższe 5 lat to czas, by rozbudować polskie zdolności produkcyjne w przemyśle chemicznym, farmaceutycznym, hutnictwie. Od tego, czy uruchomimy w końcu poważne inwestycje, zależy nie tylko dobrobyt, porządnej jakości miejsca pracy, ale też nasza odporność na kryzysy.

5. Koniec z koryciarstwem

Spółki samorządowe i spółki Skarbu Państwa to „od zawsze” ciepłe posadki dla tych, którzy są u władzy. Nieważne, czy akurat rządzi PO, PiS czy PSL: każda z tych partii traktuje rady i zarządy tych firm jak łupy do podziału. To sprawia, że publiczny majątek jest zarządzany źle, przez ludzi bez kompetencji zainteresowanych wyłącznie pobieraniem wysokich pensji. Tak partie opłacają lojalność polityków.

  • Likwidacja samorządowych patologii

Złożę prezydencki projekt ustawy likwidującej rady nadzorcze w spółkach samorządowych. Ich funkcję przejmie sprofesjonalizowany nadzór właścicielski. Samorządowców i parlamentarzystów powinien też obowiązywać zakaz zasiadania w organach państwowych spółek przynajmniej przez dwa lata po zwolnieniu mandatu.

6. Państwowe budownictwo mieszkaniowe

  • Koniec z dopłatami dla deweloperów

Przestańmy marnować miliardy złotych na dopłaty, które tylko podnoszą ceny mieszkań, a ostatecznie generują gigantyczne zyski deweloperów. Kolejne programy dopłat po prostu się nie sprawdzają. Jeżeli rząd będzie nadal upierać się przy tzw. kredycie 0%, zawetuję taką ustawę. Potrzebujemy nie transferów dla deweloperów i banków, lecz twardych regulacji obniżających opłacalność rentierstwa i spekulacji na rynku mieszkaniowym. Polska po prostu musi mieć duży państwowy program budowania mieszkań na wynajem.

  • Dość spekulacji mieszkaniami!

Proponuję podatek antyspekulacyjny, który obejmie trzecie i kolejne mieszkania. Najbogatsi nie mogą swoimi wygodnickimi inwestycjami w betonowe złoto odbierać młodym Polkom i Polakom szansy na dach nad głową. Dzięki nowemu podatkowi antyspekulacyjnemu setki tysięcy mieszkań trafią na rynek, a ceny wynajmu i kupna spadną. To poprawi sytuację mieszkaniową w kraju nawet przed powstaniem publicznego zasobu mieszkań na wynajem.

7. Polska jest wspólna

Równość kobiet i mężczyzn wyrażająca się w równych płacach, równym dostępie do ochrony zdrowia oraz równym traktowaniu w pracy, urzędach i sądach: w 2025 roku to powinna być oczywistość. Niestety, sprawy, które w innych krajach są załatwione od kilkudziesięciu lat, u nas wciąż czekają na rozwiązanie.

  • Prawo do aborcji

Jestem wolnościowcem. Uważam, że politycy nie są od tego, żeby podejmować za ludzi ich osobiste decyzje. Państwo nie powinno narzucać swoim obywatelom zasad żadnej religii. Dlatego jako prezydent podpiszę ustawę łagodzącą prawo aborcyjne i oddającą decyzję w ręce kobiet.

  • Szacunek dla mniejszości

Nie jest rolą państwa, żeby decydować za ludzi, kogo mają kochać albo jak i z kim mają żyć. Jego rolą jest zapewnienie wszystkim równego traktowania.

  • Świeckie państwo

W Polsce żyją obok siebie ludzie wierzący i ateiści. Żadna religia, żaden system przekonań nie powinien być uprzywilejowany. Kościoły nie powinny być finansowane z budżetu państwa.

8. Demokracja bez legalnej korupcji

Multimilionerzy hojnie finansują kampanie wyborcze polityków PO, PiS czy PSL: nic więc dziwnego, że po wyborach pieniądze z budżetu państwa płyną szerokim strumieniem do banków i deweloperów. Z prawnego punktu widzenia to nie są łapówki, ale to i tak groźny dla ducha demokracji proceder, który trzeba ukrócić.

  • Dość kupowania politycznych wpływów

Jako prezydent wystąpię z propozycją nowego systemu finansowania polskiej polityki i kampanii wyborczych. To, że partie wydają miliony złotych na bilbordy i płatne reklamy w mediach społecznościowych, wcale nie sprawia, że polska demokracja jest silniejsza. Powinniśmy zakazać takich praktyk, a wszystkim komitetom wyborczym zapewnić równe finansowanie publiczne. Uważam, że maksymalna wpłata na komitet wyborczy powinna wynosić 5000 zł.

Wszyscy kandydaci na Prezydenta RP 2025

Mamy 10 kandydatów na Prezydenta RP w wyborach w 2025 r., którym udało się zebrać 100 tys. podpisów. Komitetów wyborczych było wyjątkowo dużo, bo aż 44. Minął już termin na zgłaszanie kandydatur. Sprawdź, na kogo można głosować »

Zapisz się na newsletter
Najlepsze artykuły, najpoczytniejsze tematy, zmiany w prawie i porady. Skoncentrowana dawka wiadomości z różnych kategorii: prawo, księgowość, kadry, biznes, nieruchomości, pieniądze, edukacja. Zapisz się na nasz newsletter i bądź zawsze na czasie.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Prawo
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
WZON i 43 punkty dla osoby niepełnosprawnej na wózku. Za test samodzielności. Bez świadczeń. Sprawne ciało powyżej pasa [stopień znaczny]

Do redakcji wpłynął list od osoby niepełnosprawnej, która ma przerwany rdzeń kręgowy od 25 lat. Stopień znaczny niepełnosprawności. Orzeczenie stałe. Otrzymała niezwykle niską liczbę punktów w WZON od komisji ustalającej poziom potrzeby wsparcia. Nie ma żadnej szansy na świadczenie wspierające (co do zasady 70 punktów, w okresie przejściowym dla 2025 r. 78 punkty). Nie ma też starego świadczenia pielęgnacyjnego. Jest to kolejny list od czytelników z informacją o bardzo niskich wartościach punktów dla ciężko doświadczonych. Kilka dni temu opublikowaliśmy list czytelniczki, która jako osoba niewidoma otrzymała 61 punktów (czyli nie będzie świadczenia wspierającego.

Rewolucja dla palaczy i zakaz sprzedaży wyrobów tytoniowych. Prezydent RP podpisał ustawę: wejście w życie 17 kwietnia 2025 r.

To prawdziwa rewolucja dla palaczy. Jest już podpisana ustawa przez Prezydenta, która wchodzi w życie, w połowie kwietnia 2025 r., tuż przed Świętami Wielkanocnymi. Przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia nie kryją radości. Podkreślają: mniej dymu, więcej zdrowia. Prawda jest jednak taka, że kto chce palić, to i tak palić będzie.

W rządzie projekt: 5 lat pracy da 2 dni urlopu, 10 lat pracy 4 dni, 15 lat pracy 6 dni, 20 lat pracy 8 dni, 25 lat pracy 10 dni. Przywilej dla opiekunek

Rok temu (4 kwietnia 2024 r.) Ministerstwo Rodziny na konferencji prasowej zapowiedziało wprowadzenie nowego typu urlopu. To była rewolucja. Za każde 5 lat pracy pracownik miał otrzymywać dodatkowe 2 dni urlopu. Za 25 lat pracy przysługiwało więc aż 10 dni dodatkowego, płatnego urlopu wypoczynkowego. To bardzo hojny przywilej pracowniczy. Nie dziwi więc, że prawo do tego urlopu mają tylko przebywanie pracownicy. W tym wypadku opiekunki opiekunowie dzieci do lat 3 pracujący w żłobkach. Po roku (także 4 kwietnia tym razem 2025 r.) okazuje się, że urlop ten ma szansę na wejście w życie - trwają konsultacje społeczne odpowiedniego projektu nowelizacji przepisów.

Jeżeli masz to w swoim rowerze – możesz Cię to kosztować nawet 3560 zł, a jazda na nim po drogach publicznych jest nielegalna. Niewiele osób jest tego świadomych

Coraz popularniejsze rowery elektryczne – bo o nie chodzi, mogą przysporzyć ich nieświadomym właścicielom niemałych problemów. Określone parametry pojazdu, mogą bowiem przesądzić o tym, że tak naprawdę ma się do czynienia z motorowerem, a nie z rowerem wyposażonym w pomocniczy napęd elektryczny. Z tymi pierwszymi natomiast – wiąże się cały szereg obowiązków formalno-prawnych, za których niedopełnienie grożą surowe konsekwencje.

REKLAMA

Ci, którzy mają mieszkania z balkonem będą za to słono płacić. I nie ma uproś

Dni stają się coraz dłuższe, słupki rtęci wędrują w górę. Wiosna rozkręca się na całego, a razem z nią fani roślin ozdobnych i grillowania. Nie wszystkich stać na dom z ogrodem, czy choćby własna, niewielką działkę. Niektórzy swoim kwiatowym i kulinarnym pasjom oddają się na balkonach blokowisk. I tu zaczyna się problem, który może się skończyć zapłaceniem słonej kary.  

Kara więzienia za mobbing? "Powinna być odpowiedzialność karna"

Czym jest mobbing? Kogo na cel obierają mobberzy? Jak powinniśmy reagować, gdy doznajemy przemocy w miejscu pracy? W programie Gość Infor.pl rozmawiali Katarzyna Bednarczykówna, autorka książki "Masz się łasić" oraz Piotr Nowak (Infor.pl)

Świadczenie rehabilitacyjne 2025 i 2026 r. [Kto może je otrzymać i na jakich zasadach]

Świadczenie rehabilitacyjne – kto może je otrzymać i na jakich zasadach? Świadczenie rehabilitacyjne to forma wsparcia finansowego dla osób ubezpieczonych, które po wyczerpaniu zasiłku chorobowego nadal nie są zdolne do pracy, ale dalsze leczenie lub rehabilitacja rokują odzyskanie tej zdolności.

Nawet 3 870 zł dofinansowania w II kwartale 2025 r. Pieniądze w ramach Programu „Samodzielność-Aktywność-Mobilność” Mieszkanie dla absolwenta

Nawet 3 870 zł dofinansowania w II kwartale 2025 r. Pieniądze w ramach Programu „Samodzielność-Aktywność-Mobilność” Mieszkanie dla absolwenta. PFRON wydał komunikat. Publikujemy zestawienie tabelaryczne.

REKLAMA

USA przejmą Grenlandię? J.D.Vance: Moglibyśmy zapłacić mieszkańcom o wiele więcej niż dostają od Danii. M. Rubio: Grenlandczycy zdecydują sami

Szef amerykańskiej dyplomacji Sekretarz Stanu USA Marco Rubio skomentował 4 kwietnia 2025 r. w Brukseli zapowiedzi administracji USA o chęci przejęcia Grenlandii. Mówił, że wyspy nikt nie zaanektował i że to Grenlandczycy sami podejmą decyzję o swojej przyszłości. Zauważył jednak, że Grenlandczycy mówili, że chcą się uniezależnić od Danii.

Od 1000 zł do 3000 zł na 1 ha dla rolnika. Wnioski należy składać do 16 kwietnia 2025 r.

Rolnicy otrzymają wsparcie finansowe od 1000 do 3000 zł powierzchni upraw rolnych, na której wystąpiły szkody w wyniku suszy. Od czego uzależniona jest ta kwota? Do kiedy i gdzie składać wnioski? Czy wystarczy wniosek przez internet?

REKLAMA