Przesłuchanie osoby kalekiej lub chorej
REKLAMA
REKLAMA
Przesłuchanie osób dotkniętych chorobą lub kalectwem odbywa się w miejscu, w którym przebywają, jeżeli nie są w stanie ich opuścić.
REKLAMA
Pismo do sądu
W takim wypadku należy skierować pismo do sądu z wyjaśnieniem przyczyn, dla których nie można stawić się osobiście w sądzie. Należy jednak pamiętać, że nie wolno nadużywać tej możliwości.
Lekarskie zalecenie
Zakaz opuszczania miejsca pobytu nie powinien może być rezultatem subiektywnej oceny świadka, a powinno być poparte zaleceniami lekarskimi. Należy pamiętać, że chodzi tu o przypadku długotrwałej choroby, ale świadek musi być na tyle przytomny aby mógł zostać przesłuchany.
Obecność stron
Gdyby na skutek wypadku leżał w szpitalu nieprzytomny, to wówczas wystąpiłaby przeszkoda w toku postępowania dowodowego. W razie takich przeszkód o nieokreślonym czasie trwania sąd może wyznaczyć termin, po upływie którego dowód może zostać przeprowadzony tylko wówczas, gdy nie spowoduje zwłoki w postępowaniu. W czasie przesłuchania świadka w szpitalu strony mają prawo być obecne i dlatego sąd powinien je zawiadomić o czasie i o miejscu przesłuchania.
REKLAMA
REKLAMA
© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.
- Czytaj artykuły
- Rozwiązuj testy
- Zdobądź certyfikat