REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Czy od rejestracji w płatnym serwisie internetowym można odstąpić?

Adrian Prusik
Adrian Prusik
Odstąpienie od umowy z płatnym serwisem internetowym.
Odstąpienie od umowy z płatnym serwisem internetowym.

REKLAMA

REKLAMA

Zarejestrowałeś się w płatnym serwisie internetowym i teraz chcesz odstąpić? Sprawdź czy masz do tego prawo i w jakim terminie może to uczynić.

Odstąpienie od umowy, jaką zawarliśmy poprzez rejestrację na płatnym serwisie internetowym nie zawsze będzie możliwe. Nie będzie można odstąpić od umowy, gdy po zarejestrowaniu zaczniemy ściąganie plików, jak również wtedy, gdy upłynie termin przewidziany na odstąpienie.

REKLAMA

Kiedy nie można odstąpić

Rejestrując się w płatnym serwisie internetowym zawieramy umowę. Jeżeli drugą stroną jest przedsiębiorca, wtedy też zastosowanie będą miały przepisy dotyczące umowy na odległość. To oznacza, że internauta będzie miał prawo do odstąpienia od umowy w terminie 10 dni od momentu jej zawarcia, co wynika z art. 7 ustawy o ochronie niektórych praw konsumenta.

W przypadku umów dotyczących świadczenia usług odstąpienie od umowy może nastąpić w terminie 10 dni od momentu zawarcia umowy, a nie jak w przypadku umowy sprzedaży w terminie 10 dni od dnia dostarczenia towaru. Jest to zatem korzystniejsze uregulowanie dla e-przedsiębiorcy.

Zobacz również serwis: Prawa konsumenta

REKLAMA

Odstąpienie nie będzie jednak możliwe jeżeli świadczenie usług zostało rozpoczęte przed upływem 10-dniowego terminu od dnia zawarcia umowy. Musi się to jednak odbyć za zgodą konsumenta. Jeżeli przedsiębiorca zaczął świadczyć usługę przed upływem tego terminu i bez zgody przedsiębiorcy, prawo konsumenta do odstąpienia zostanie zachowane.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Nie będzie można odstąpić od umowy także w przypadku dotyczących nagrań audialnych i wizualnych oraz zapisanych na informatycznych nośnikach danych, jeżeli konsument usunie oryginalne opakowanie (art. 10 ustawy o ochronie niektórych praw konsumentów).

Konsument, który po zarejestrowaniu się na płatnym serwisie, rozpoczął ściąganie plików, nie będzie mógł skorzystać z prawa odstąpienia.

Oświadczenie o odstąpieniu

Oświadczenie o odstąpieniu powinno być przesłane przedsiębiorcy na piśmie. Powinno być dokonane listem poleconym za zwrotnym potwierdzeniem odbioru. Pobieranie opłat za odstąpienie od umowy jest zabronione.

Jeżeli zawarta została umowa, której warunki nie zostały potwierdzone na piśmie, a usługobiorca nie rozpoczął jeszcze ściągania jeszcze ściągania plików, wtedy też prawo do odstąpienia przysługuje internaucie przez trzy miesiące od zawarcia umowy.

Zobacz również serwis: Umowy

Wynika to z faktu, iż zgodnie z art. 9 ust. 3 ww. ustawy przedsiębiorca ma obowiązek potwierdzenia na piśmie, najpóźniej w momencie rozpoczęcia świadczenia, istotnym postanowień zawartej umowy, w tym dotyczących m.in.:

  • prawa odstąpienia w terminie 10 dni od zawarcia umowy;
  • imienia i nazwiska (nazwy), adresu zamieszkania (siedziby) przedsiębiorcy oraz organu, który zarejestrował działalność gospodarczą przedsiębiorcy, a także numeru, pod którym przedsiębiorca został zarejestrowany.

Jeżeli przedsiębiorca nie przysłał ci pisemnego potwierdzenia istotnych warunków zawarcia umowy, będziesz dysponował przez 3 miesiące prawem do odstąpienia od umowy.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Wynagrodzenie minimalne 2023 [quiz]
certificate
Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
1/15
Kiedy będą miały miejsce podwyżki minimalnego wynagrodzenia w 2023 roku?
od 1 stycznia i od 1 lipca
od 1 stycznia i od 1 czerwca
od 1 lutego i od 1 lipca
Następne
Prawo
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
TK i przeliczenie emerytur: Co zadecydowały sądy okręgowe? Zastawienie orzeczeń [wyrok TK z 4 czerwca 2024]

ZUS zadeklarował, że nie rozpatrzy pozytywnie żadnego wniosku emeryta o przeliczenie emerytury na podstawie wyroku TK z 4 czerwca 2024 r. Słowa dotrzymał. ZUS informuje też jasno, że sprawy trzeba kierować do sądów okręgowych w trybie odwołania. I emeryci poszli do sądów. W artykule analiza pięciu częściowo korzystnych wyroków sądów okręgowych i dwóch całkowicie niekorzystnych. Każdy wyrok do pobrania w formacie PDF.

ZUS: Mnóstwo błędów przy sporządzaniu wniosku o rentę wdowią. Jak prawidłowo wypełnić wniosek ERWD?

Od 1 stycznia 2025 r. można złożyć wniosek o rentę wdowią. Do ZUS trafiło ich już ponad 133 tysięcy. Pracownicy ZUS podkreślają, że wnioski ERWD często są błędnie wypełnione, co może spowodować wydłużenie postępowania lub odmowę wypłaty świadczenia. Jak zatem prawidłowo wypełnić wniosek o rentę wdowią?

Minister edukacji: To już pewne – nowy przedmiot w szkołach jeszcze w 2025 r. O edukacji seksualnej będą uczyli m.in. katecheci, a rodzice będą musieli zdecydować

Zapadła decyzja i edukacja zdrowotna ma stać się nowym przedmiotem w szkołach jeszcze w 2025 r., bo począwszy od roku szkolnego 2025/2026. Będą mogli jej nauczać również katecheci i etycy – potwierdziła w rozmowie z RMF FM, minister Barbara Nowacka. Początkowo, nowy przedmiot zostanie wprowadzony do podstawy programowej jako nieobowiązkowy, a w kolejnym roku szkolnym – o zdanie na jego temat (co będzie miało wpływ na jego dalsze „losy”) – zostaną zapytani m.in. rodzice i uczniowie.

Rząd o świadczeniu pielęgnacyjnym. Niepełnosprawność przed 18 rokiem życia, czy także później [MOPS]

Decydował będzie Minister Finansów rozstrzygając spór o zasady wypłaty świadczenia pielęgnacyjnego. Sopot przyznawał świadczenie pielęgnacyjne osobom niepełnosprawnym kierując się wskazówkami Trybunału Konstytucyjnego z 2014 r. Np. gdy niepełnosprawność powstała, gdy osoba miała 30 lat. Wojewoda pomorski w 2018 r. uznał, że tak nie można (bo niepełnosprawność musi powstać przed 18 rokiem życia) i nakazał miastu zwrot prawie 2,5 mln zł (zwrot dotacji na świadczenie pielęgnacyjnie zdaniem wojewody wypłacone niesłusznie osobom niepełnosprawnym).

REKLAMA

800 plus dla Ukraińców. Ale pod tym jednym warunkiem

800 plus dla Ukraińców powinno należeć wtedy, jeżeli Ukraińcy będą mieszkać w Polsce i płacić w Polsce podatki. Tak powiedział prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, który spotkał się z mieszkańcami Puńska w województwie podlaskim.

Dziecko wyjeżdża na ferie zimowe tylko z jednym z rodziców, dziadkami czy ciocią? Nie zapomnij o tym dokumencie, którego brak może przysporzyć sporych problemów

W przypadku wyjazdu dziecka na ferie zimowe tylko z jednym z rodziców lub bez nich – np. z dziadkami, ciocią, wujkiem lub choćby przyjaciółmi rodziców, który będzie wiązał się z przekroczeniem granicy Polski – nie wystarczy tylko „wyposażenie” dziecka w dowód osobisty lub paszport (i ewentualnie – wizę). Jest jeszcze jeden istotny dokument, o którym należy pamiętać i bez którego – wyjazd może nawet nie dojść do skutku, ponieważ dziecko może nie zostać przepuszczone przez granicę lub wpuszczone na pokład samolotu.

Stanecki: maksymalne temperatury w pracy. Zalecenia Głównego Inspektora Pracy dla pracodawców

Główny Inspektor Pracy Marcin Stanecki o maksymalnych temperaturach pracy: „Te rozwiązania (…) mogą i powinny być wykorzystywane, w miarę możliwości, aby łagodzić skutki zmian klimatycznych”. Zalecenia Głównego Inspektora Pracy dla pracodawców

Waloryzacja 2025 r. Wyższe emerytury jeszcze w lutym dla emerytów i rencistów. Znamy terminy wszystkich wypłat, przekazów pocztowych i bankowych [TABELA]

Waloryzacja 2025 r. Wyższe emerytury jeszcze w lutym dla emerytów i rencistów. Znamy terminy wszystkich wypłat, przekazów pocztowych i bankowych. Emeryci i renciści nie muszą składać wniosku, by uzyskać zwaloryzowane świadczenia.

REKLAMA

Dzieci powinny uczyć się edukacji zdrowotnej w szkole, czy w domu? Kotowska: To nie jest kwestia zwykłego przedmiotu, to kwestia bezpieczeństwa, zdrowia psychicznego i fizycznego dzieci.

W czwartek, 16 stycznia 2025 r. ministra edukacji Barbara Nowacka poinformowała, że w 2025 r. edukacja zdrowotna będzie przedmiotem nieobowiązkowym. Zapytaliśmy wiceprzewodniczącą Państwowej Komisji ds. pedofilii Justynę Kotowską o komentarz w tej sprawie

Wybory prezydenckie 2025. Ważne terminy dla osób niepełnosprawnych i starszych

Wybory prezydenckie odbędą się 18 maja 2025 r. Wyborcy niepełnosprawni oraz seniorzy, którzy najpóźniej w dniu głosowania ukończą 60 lat powinni pamiętać o ważnych terminach, związanych z ich uprawnieniami.

REKLAMA