Umowa o obsługę prawną firmy - WZÓR UMOWY
REKLAMA
POBIERZ BEZPŁATNY WZÓR: Umowa o obsługę prawną firmy
REKLAMA
UMOWA O OBSŁUGĘ PRAWNĄ
Zawarta w dniu …………………….., pomiędzy:
............................................. z siedzibą w ................................, ul. ....................................... nr .............., wpisaną do Rejestru Przedsiębiorców KRS pod nr .......................................................... prowadzonego przez Sąd Rejonowy w .........................................., reprezentowaną przez:
......................................................... – przewodniczącą Rady Nadzorczej ww. Spółki, która reprezentuje spółkę na podstawie § ..................... statutu tej Spółki, zwanym dalej zleceniodawcą
a
Kancelarią Prawną ………………………………… z siedzibą ………………………………. ul. …………………………………………….. reprezentowaną przez radcę prawnego …………………………………………………………….., zwaną dalej zleceniobiorcą
§1
1.Przedmiotem niniejszej umowy jest wykonywanie stałej obsługi prawnej w rozumieniu ustawy z dnia 06 lipca 1982r. o radcach prawnych a zleceniodawca zobowiązuję się do zapłaty umówionego wynagrodzenia.
2.Wykonywanie czynności, o których mowa powyżej będzie dokonywane w siedzibie zleceniodawcy.
3.Dokumenty i przygotowane pisma mogą być również przesyłane drogą elektroniczną.
4.Do czasu pracy radcy prawnego wlicza się również czas wykonywania czynności w Sądach i urzędach oraz czas przygotowywania się do rozpraw. Czasem pracy jest również gotowość świadczenia obsługi prawnej.
5.W skład stałej obsługi wchodzą m.in. następujące czynności:
-przygotowywanie opinii prawnych na zadany temat, opracowywanie projektów umów oraz aktów wewnętrznych, asysta przy rozmowach handlowych, opiniowanie umów, bieżące doradztwo w siedzibie spółki, prowadzenie mediacji w przypadku sporów wewnątrz spółki, zastępstwo przed sądami, organami administracji.
§2
1.Przy wykonywaniu umowy zleceniobiorca będzie używał wszelkich środków przewidzianych przez przepisy polskiego prawa. Przy wykonywaniu zlecenia zleceniobiorca w razie konieczności może posłużyć się innymi osobami o odpowiednich kwalifikacjach tj. radcą prawnym lub adwokatem lub też aplikantem radcowskim (prawo substytucji). W przypadku takim Zleceniobiorca ponosi koszty związane z udziałem osób trzecich oraz ponosi odpowiedzialność za ich działania i zaniechania.
2.Zleceniobiorca oświadcza, że posiada zaplecze techniczne i lokalowe zapewniające ochronę dokumentów i zachowanie tajemnicy radcowskiej.
3.Zleceniobiorca oświadcza, że z mocy ustawy o radcach prawnych zobowiązany jest do przestrzegania tajemnicy zawodowej. Tajemnicą objęte są wszelkie informacje, o których Zleceniobiorca dowiedział się w związku lub przy okazji świadczenia usług.
4.Zleceniobiorca oświadcza, że posiada ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej za ewentualne szkody mogące wyniknąć z jego działań dla klienta.
§3
1.Opłaty i koszty związane z dochodzeniem roszczeń pokrywał będzie zleceniodawca. Zleceniobiorca każdorazowo uprzedzi zleceniodawcę o obowiązku poniesienia kosztów związanych z planowaną czynnością. Jeżeli zleceniodawca oświadczy, że nie chce ponosić kosztów, czynność nie będzie dokonana.
2.Zleceniobiorca w toku spraw sądowych lub administracyjnych poinformuje Zleceniodawcę o przysługujących środkach zaskarżenia i wyrazi opinię o zasadności ich wnoszenia.
§4
Zleceniodawca umożliwi Zleceniobiorcy wykonanie czynności technicznych związanych ze zleceniem np. kserowania dokumentów, wysłania listów poleconych.
§5
Zleceniodawca w razie konieczności będzie ponosił koszty związane z wynagrodzeniem osób trzecich ilekroć ich udziału wymagać będą przepisy (np. biegły rewident, biegły sądowy). Zleceniobiorca każdorazowo uzgodni ze zleceniodawcą potrzebę korzystania z takiej pomocy oraz warunki wynagrodzenia.
§6
1.Zleceniodawca zobowiązuje się do przygotowania dokumentów źródłowych związanych z aktualnie prowadzoną sprawą
2.Zleceniobiorca w miarę potrzeby może żądać innych dokumentów od zleceniodawcy.To samo dotyczy dokumentów potrzebnych do sporządzenia opinii lub aktu prawnego.
3.Zleceniodawca odpowiada za prawdziwość i rzetelność oraz terminowość przekazanych zleceniobiorcy dokumentów.
4.Zleceniodawca w przypadku zlecenia Zleceniobiorcy prowadzenia sprawy przed sądem o zapłatę zobowiązuje się niezwłocznie powiadomić zleceniobiorcę o każdej wpłacie dokonanej przez dłużnika lub komornika, który egzekwuje od dłużnika należność. W przypadku zaniechania tego obowiązku zobowiązany będzie do zwrotu już poniesionych przez zleceniobiorcę kosztów.
§7
Strony ustalają następujące warunki wynagrodzenia zleceniobiorcy:
- Zleceniodawca za opisane w §1 umowy czynności lub też za gotowość do ich świadczenia będzie płacił kwotę ……………zł ( ………….) brutto miesięcznie.
- Zapłata wynagrodzenia następować będzie przelewem na rachunek bankowy zleceniobiorcy w terminie do 10 dnia każdego miesiąca, na podstawie wystawionej przez zleceniobiorcę faktury VAT.
- Zleceniobiorca oświadcza, że jest płatnikiem podatku VAT. Faktura będąca podstawą zapłaty może być również przesłana pocztą – listem poleconym na adres siedziby zleceniodawcy, co uznane będzie za skuteczne doręczenie.
- Zleceniodawca oświadcza, że jest płatnikiem podatku VAT i upoważnia Zleceniobiorcę do wystawiania faktur VAT bez swojego podpisu.
§8
Umowa zostaje zawarta na czas nieokreślony, z możliwością wypowiedzenia przez każdą ze stron z zachowaniem trzymiesięcznego okresu wypowiedzenia liczonego na koniec miesiąca kalendarzowego
§9
1.Zleceniodawca zobowiązuje się przekazać zleceniobiorcy wszelkie informacje dotyczące dłużników i mające wpływ na możliwość prowadzenia przeciw niemu egzekucji.
2.Zleceniobiorca będzie informował Zleceniodawcę o stanie spraw w toku sporządzając na życzenie Zleceniodawcy okresowe raporty o stanie spraw sądowych i egzekucyjnych.
§10
Po zakończeniu umowy zleceniobiorca zwróci zleceniodawcy wszelkie dokumenty związane z jej wykonywaniem.
§11
Strony zobowiązują się ewentualne spory wynikające z umowy rozstrzygać w drodze polubownej.
§12
Zmiana umowy wymaga dla swej ważności aneksu w formie pisemnej. W kwestiach nieuregulowanych zastosowanie mają odpowiednie przepisy kodeksu cywilnego.
§13
Umowę sporządzono w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach po jednym dla każdej ze stron.
ZLECENIODAWCA ZLECENIOBIORCA
POBIERZ BEZPŁATNY WZÓR: Umowa o obsługę prawną firmy
REKLAMA
REKLAMA
© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.
- Czytaj artykuły
- Rozwiązuj testy
- Zdobądź certyfikat