REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Umowa menadżerska - WZÓR UMOWY

Piotr Chmiel

REKLAMA

Umowa zawierana z członkami kadry zarządzającej spółką handlową. Umowa określa prawa i obowiązki stron w związku w wykonywaniem funkcji członka zarządu.

POBIERZ BEZPŁATNY WZÓR: Umowa menadżerska

REKLAMA


UMOWA MENEDŻERSKA


zawarta w dniu ....................... w ............................., pomiędzy:


1. ............................................. z siedzibą w ................................, ul. ....................................... nr .............., wpisaną do Rejestru Przedsiębiorców KRS pod nr .......................................................... prowadzonego przez Sąd Rejonowy w .........................................., reprezentowaną przez:

Dalszy ciąg materiału pod wideo

......................................................... – przewodniczącą Rady Nadzorczej ww. Spółki, która reprezentuje spółkę na podstawie § ..................... statutu tej Spółki,

zwaną w dalszej części umowy Powierzającym lub Spółką,


a


2. ........................................ , zamieszkałym w ............................. przy ul. ........................... nr ..................,  prowadzącym działalność gospodarczą pod firmą: Usługi Menedżerskie, wpisaną do ewidencji działalności Urzędu Miejskiego w ....................................... pod nr ................, NIP: ............................, REGON: ....................., zwanym w dalszej treści umowy Zarządcą,


o następującej treści:


§ 1

1. Strony zgodnie oświadczają, iż celem niniejszego kontraktu jest zapewnienie wysokiego poziomu kierowania Spółką, stworzenie odpowiednich mechanizmów motywacyjnych i  efektywnego zarządzania oraz zapewnienie wzrostu wartości Spółki.

2. Spółka oświadcza, iż w ramach przepisów prawa i postanowień Statutu Spółki zobowiązuje się współdziałać z Zarządcą, umożliwiając mu należyte wykonywanie działalności.

3. Zarządca oświadcza, iż przy wykonywaniu swoich obowiązków wynikających z przepisów prawa lub postanowień niniejszej umowy będzie współdziałać z pozostałymi Członkami Zarządu i organami Spółki zgodnie z postanowieniami Statutu Spółki, regulaminu Zarządu Spółki oraz uchwałami jej organów, zmierzając do zachowania harmonijnej współpracy i ochrony interesów Spółki.

§ 2

REKLAMA

1. Powierzający powierza Zarządcy zarząd – w ramach sprawowanej funkcji Prezesa Zarządu –  przedsiębiorstwem Spółki pod nazwą ............................................  z siedzibą w ..................................., a Zarządca zobowiązuje się do wykonania zarządu.

2. Zarządca obejmuje w zarząd Spółkę jako zespół materialnych i niematerialnych składników, przeznaczonych do realizacji zadań gospodarczych określonych w akcie założycielskim Spółki, ujętych w bilansie i ewidencji księgowej Spółki na dzień wejścia w życie umowy.

3. Postanowienia powyższe nie uchybiają obowiązkom Zarządzającego jako Prezesa Zarządu Spółki ...........................................

§ 3

1. Umowa zostaje zawarta na czas określony ................ lat od dnia ................................. r. do dnia ..................................... r.

2. Każda ze stron uprawniona jest do rozwiązania niniejszej umowy za sześciomiesięcznym wypowiedzeniem złożonym na koniec miesiąca kalendarzowego. Wypowiedzenie wymaga formy pisemnej pod rygorem nieważności.

3. Spółka może rozwiązać niniejszą umowę ze skutkiem natychmiastowym w przypadku odwołania Zarządcy z pełnionej przez niego funkcji Prezesa Zarządu, o ile odwołanie nastąpiło z powodu:

a) dopuszczenia się rażącego naruszenia prawa,

b) dopuszczenia się przez Zarządcę rażącego naruszenia istotnych postanowień niniejszej umowy,

c) rażącego niedbalstwa Zarządcy, na skutek czego Spółka poniosła szkodę,

d) popełnienia przez Zarządcę przestępstwa stwierdzonego prawomocnym wyrokiem uniemożliwiającym mu dalsze pełnienie funkcji.

§ 4

W granicach przewidzianych obowiązującym polskim prawem Zarządca zarządza spółką i reprezentuje ją na zewnątrz, dokonując wszelkich czynności, z wyjątkiem czynności zastrzeżonych przez Kodeks spółek handlowych oraz statut Spółki ........................... do wyłącznej kompetencji Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy.


§ 5

1. Zarządca przy wykonywaniu swoich obowiązków powinien dołożyć staranności wynikającej z zawodowego charakteru swojej działalności, zgodnie z przepisami Kodeksu spółek handlowych, Kodeksu cywilnego, statutu Spółki oraz innymi przepisami.

2. Do obowiązków Zarządcy należy planowanie, zarządzanie i sprawowanie kontroli nad działalnością Spółki, a w szczególności:

a) realizowanie strategii rozwoju Spółki zatwierdzonej przez Walne Zgromadzenie Spółki i Zarząd Spółki,

b) tworzenie miejsc pracy zgodnie ze strategią rozwoju nakreśloną przez Zarząd Spółki,

c) umacnianie konkurencyjności i wydajności Spółki poprzez:

– właściwe zarządzanie personelem Spółki, a także zastosowanie systemu motywacji ustalonego przez Zarząd,

– obniżanie kosztów własnych oraz optymalne wykorzystanie możliwości działania Spółki,

d) właściwe wykorzystanie majątku trwałego i obrotowego Spółki,

e) wysuwanie propozycji wniosków prawnych dotyczących pracowników,

f) administrowanie bieżącą działalnością i prowadzenie dokumentacji działalności Spółki,

g) przedstawianie Zarządowi całej dokumentacji związanej z działalnością Spółki,

h) nadzór i koordynacja działalności związanej z organizacją logistyki sprzedaży,

i) przekazywanie Zarządowi sprawozdań ze sprzedaży,

j) sprawowanie nadzoru nad zleceniami,

k) dbanie o terminowość sprzedaży,

l) tworzenie polityki płacowej i osobowej Spółki.

§ 6

1. Zarządca ponosi odpowiedzialność majątkową za szkody wyrządzone Spółce, a będące następstwem jego zawinionego działania lub zaniechania. Zarządca nie ponosi odpowiedzialności za konsekwencje działania siły wyższej.

2. Zarządca jest materialnie odpowiedzialny za przedmioty i środki finansowe należące do Spółki, które zostały mu powierzone w celu prowadzenia działalności.

3. Zarządca zobowiązany jest do kontroli wykonywania postanowień obowiązujących w Spółce aktów normatywnych.

§ 7

1. Zarządca odpowiada przed Spółką za wyniki finansowe przedsiębiorstwa.

2. Działalność Zarządcy oceniana jest na podstawie następujących wyników ekonomicznych:

a) zysk netto Spółki,

b) terminowość realizacji zadań Spółki,

c) prawidłowy przepływ środków finansowych.

3. Zarządca zobowiązany jest do przedstawiania Zarządowi Spółki kwartalnych sprawozdań z postępu w wypełnianiu postanowień niniejszej umowy oraz działalności Spółki, a także do przedstawiania wniosków wymagających podjęcia stosownych uchwał.

§ 8

1. Zarządca jest obowiązany do zachowania w tajemnicy w okresie obowiązywania niniejszej umowy oraz przez okres 2 lat od jej ustania wszelkich informacji dotyczących Spółki, których ujawnienie może narazić na uszczerbek interesy Spółki.

2. Zarządca zobowiązuje się z chwilą zakończenia pełnienia funkcji Prezesa Zarządu i obowiązywania niniejszej umowy przekazać protokołem zdawczo-odbiorczym Zarządowi lub osobie przez Zarząd upoważnionej, dokumenty i materiały uzyskane w trakcie pełnienia funkcji Prezesa Zarządu.

§ 9

1. Zarządcy przysługuje wynagrodzenie ryczałtowe w wysokości ................................. złotych  miesięcznie netto + podatek VAT.

2. Wynagrodzenie o jakim mowa wyżej płatne będzie przelewem na rachunek Zarządcy w Banku .............................., ostatniego dnia roboczego każdego miesiąca.

3. Zarządca może otrzymywać nagrody kwartalne i nagrody roczne na zasadach ustalonych przez Radę Nadzorczą.

4. Zarządcy przysługuje prawo do płatnego, wg zasad określonych w ust. 1, urlopu w wymiarze 26 dni roboczych w roku kalendarzowym.

5. Zarządcy przysługuje zwrot kosztów wykonywania niniejszej umowy, a w szczególności kosztów podróży służbowych krajowych i zagranicznych, służbowego telefonu komórkowego, kosztów użytkowania samochodu służbowego.

6. Zarządca ma prawo do korzystania i dysponowania samochodem służbowym.

7. Zarządcy przysługuje zwrot kosztów podnoszenia kwalifikacji zawodowych, co obejmuje m.in. koszty przejazdu, zakwaterowania i wyżywienia, koszty szkoleń, kursów i seminariów, koszty materiałów szkoleniowych, co wcześniej winno być uzgodnione z Prezesem Zarządu.

§ 10

Strony zobowiązują się do zachowania w tajemnicy postanowień niniejszej umowy.

§ 11

1. Wszelkie zmiany, uzupełnienia lub rozwiązanie niniejszej umowy winny być dokonane na piśmie pod rygorem nieważności.

2. W sprawach nie uregulowanych postanowieniami niniejszej umowy zastosowanie mieć będą odpowiednie przepisy Kodeksu cywilnego oraz Kodeksu spółek handlowych.

§ 12

Umowę niniejszą sporządzono w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach, po jednym dla każdej ze stron.



..........................................          ...........................................
               Spółka                                   Zarządca

POBIERZ BEZPŁATNY WZÓR: Umowa menadżerska

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Wynagrodzenie minimalne 2023 [quiz]
certificate
Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
1/15
Kiedy będą miały miejsce podwyżki minimalnego wynagrodzenia w 2023 roku?
od 1 stycznia i od 1 lipca
od 1 stycznia i od 1 czerwca
od 1 lutego i od 1 lipca
Następne
Prawo
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Edukacja zdrowotna w szkołach od 1 września 2025 r. Dla kogo? Kto może prowadzić ten przedmiot?

Edukacja zdrowotna w szkołach od 1 września 2025 r. Dla kogo? Kto może prowadzić ten przedmiot? Komisje sejmowe we wtorek rozpatrzą informacje nt. przygotowania podstawy programowej i harmonogramu prac.

Obniżenie minimalnej składki na ubezpieczenie zdrowotne dla przedsiębiorców w 2025 r. Autopoprawka Ministerstwa Zdrowia. Trzy projekty w Sejmie

Obniżenie minimalnej składki na ubezpieczenie zdrowotne dla przedsiębiorców w 2025 r. Autopoprawka Ministerstwa Zdrowia dotycząca podstawy wyliczania oraz opłacania składki zdrowotnej. Trzy projekty w Sejmie

Prawo budowlane do zmiany. Nowe garaże i piwnice muszą być miejscami doraźnego schronienia

Konieczne są zmiany w prawie budowlanym. Ponieważ od 2026 roku piwnice i garaże w nowo budowanych obiektach użyteczności publicznej i blokach mieszkalnych będą musiały być tak zaprojektowane, by móc stworzyć w nich miejsca doraźnego schronienia.

Nowe przedmioty w szkole. Edukacja zdrowotna i edukacja obywatelska od roku szkolnego 2025/2026

Trwają prace nad projektem rozporządzeniem wprowadzającym do szkół nowe przedmioty: edukację zdrowotną i edukację obywatelską. Projekt trafił do konsultacji społecznych.

REKLAMA

QUIZ Szybka 10 z wiedzy ogólnej. Rozruszaj swój mózg
Jesienią nie zapominasz o aktywności fizycznej? Świetnie, ale pamiętaj też o gimnastyce umysłu. Szybka 10 pytań z wiedzy ogólnej to doskonałe ćwiczenie na rozruszanie mózgu.
B2B (samozatrudnienie) zamiast umowy o pracę. Wady i zalety. Komu się opłaca taka forma współpracy zarobkowej?

Przejście na model współpracy B2B (tzw. samozatrudnienie) to decyzja, która daje większą niezależność i możliwość rozwoju, ale wiąże się również z pewnymi wyzwaniami. Popularność tego rozwiązania wciąż rośnie szczególnie w branżach takich jak IT, consulting czy marketing. Dodatkowo - nie wszystkie firmy oferują dziś zatrudnienie na umowę o pracę. Często to właśnie nowe możliwości zawodowe i wyższe wynagrodzenie na B2B skłaniają do założenia własnej działalności gospodarczej. Jeśli stoisz przed takim wyborem zapoznaj się z korzyściami, jakie daje Ci współpraca w formie B2B, ale także jakie obowiązki Cię czekają jako przedsiębiorcę.

Cena prądu w 2025 roku. Gospodarstwa domowe nadal z gwarantowaną ceną maksymalną 500 zł netto za 1 MWh

Ministerstwo Klimatu i Środowiska chce przedłużenia na 2025 rok obowiązywania mechanizmu ceny maksymalnej za energię elektryczną dla odbiorców energii w gospodarstwach domowych, ustalonej na niższym poziomie niż cena, która wynika z zatwierdzonych taryf dla energii elektrycznej przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki. 18 listopada 2024 r. opublikowano założenia nowelizacji ustawy o środkach nadzwyczajnych mających na celu ograniczenie wysokości cen energii elektrycznej oraz wsparciu niektórych odbiorców (…).

Obowiązek szkolny. Do kiedy? Jakie kary? Ile dni nieusprawiedliwionych? Resort edukacji szykuje zmiany

Obowiązek szkolny. Do kiedy? Jakie kary? Ile dni nieusprawiedliwionych? Resort edukacji szykuje zmiany. Kto podlega obowiązkowi szkolnemu? Do kiedy trwa obowiązek szkolny? Ministerstwo Edukacji Narodowej pracuje nad projektem.

REKLAMA

Vouchery Biedronki - reklamy nie wyjaśniają precyzyjnie zasad. Prezes UOKiK stawia zarzuty. Grozi kara do 10% obrotu

Na początku 2024 roku, 31 stycznia i 14 lutego, w sklepach Biedronka odbyły się jednodniowe akcje promocyjne – „Specjalna Środa” i „Walentynkowa Środa”. Klienci byli zachęcani do kupienia określonych produktów, za które mieli otrzymać „Zwrot 100% na voucher”. Okazało się jednak, że przedsiębiorca w przekazach reklamowych nie informował jasno o zasadach akcji. Prezes UOKiK postawił spółce Jeronimo Martins Polska zarzut naruszenia zbiorowych interesów konsumentów za co grozi kara do 10 proc. obrotu.

Wysyp mandatów. W tych miejscach kierowcy muszą się mieć na baczności. Inaczej wezwanie

System odcinkowego pomiaru prędkości prowadzi do znacznego wzrostu liczby mandatów. Szczególnie dotyczy to nowo wprowadzonych kamer na autostradzie A1, tworzących jeden z najdłuższych takich odcinków w kraju. Kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność po przekroczeniu znaku D-51a, gdyż ryzyko otrzymania mandatu jest bardzo wysokie. 

REKLAMA