Umowa menadżerska - WZÓR UMOWY
REKLAMA
POBIERZ BEZPŁATNY WZÓR: Umowa menadżerska
REKLAMA
UMOWA MENEDŻERSKA
zawarta w dniu ....................... w ............................., pomiędzy:
1. ............................................. z siedzibą w ................................, ul. ....................................... nr .............., wpisaną do Rejestru Przedsiębiorców KRS pod nr .......................................................... prowadzonego przez Sąd Rejonowy w .........................................., reprezentowaną przez:
......................................................... – przewodniczącą Rady Nadzorczej ww. Spółki, która reprezentuje spółkę na podstawie § ..................... statutu tej Spółki,
zwaną w dalszej części umowy Powierzającym lub Spółką,
a
2. ........................................ , zamieszkałym w ............................. przy ul. ........................... nr .................., prowadzącym działalność gospodarczą pod firmą: Usługi Menedżerskie, wpisaną do ewidencji działalności Urzędu Miejskiego w ....................................... pod nr ................, NIP: ............................, REGON: ....................., zwanym w dalszej treści umowy Zarządcą,
o następującej treści:
§ 1
1. Strony zgodnie oświadczają, iż celem niniejszego kontraktu jest zapewnienie wysokiego poziomu kierowania Spółką, stworzenie odpowiednich mechanizmów motywacyjnych i efektywnego zarządzania oraz zapewnienie wzrostu wartości Spółki.
2. Spółka oświadcza, iż w ramach przepisów prawa i postanowień Statutu Spółki zobowiązuje się współdziałać z Zarządcą, umożliwiając mu należyte wykonywanie działalności.
3. Zarządca oświadcza, iż przy wykonywaniu swoich obowiązków wynikających z przepisów prawa lub postanowień niniejszej umowy będzie współdziałać z pozostałymi Członkami Zarządu i organami Spółki zgodnie z postanowieniami Statutu Spółki, regulaminu Zarządu Spółki oraz uchwałami jej organów, zmierzając do zachowania harmonijnej współpracy i ochrony interesów Spółki.
§ 2
REKLAMA
1. Powierzający powierza Zarządcy zarząd – w ramach sprawowanej funkcji Prezesa Zarządu – przedsiębiorstwem Spółki pod nazwą ............................................ z siedzibą w ..................................., a Zarządca zobowiązuje się do wykonania zarządu.
2. Zarządca obejmuje w zarząd Spółkę jako zespół materialnych i niematerialnych składników, przeznaczonych do realizacji zadań gospodarczych określonych w akcie założycielskim Spółki, ujętych w bilansie i ewidencji księgowej Spółki na dzień wejścia w życie umowy.
3. Postanowienia powyższe nie uchybiają obowiązkom Zarządzającego jako Prezesa Zarządu Spółki ...........................................
§ 3
1. Umowa zostaje zawarta na czas określony ................ lat od dnia ................................. r. do dnia ..................................... r.
2. Każda ze stron uprawniona jest do rozwiązania niniejszej umowy za sześciomiesięcznym wypowiedzeniem złożonym na koniec miesiąca kalendarzowego. Wypowiedzenie wymaga formy pisemnej pod rygorem nieważności.
3. Spółka może rozwiązać niniejszą umowę ze skutkiem natychmiastowym w przypadku odwołania Zarządcy z pełnionej przez niego funkcji Prezesa Zarządu, o ile odwołanie nastąpiło z powodu:
a) dopuszczenia się rażącego naruszenia prawa,
b) dopuszczenia się przez Zarządcę rażącego naruszenia istotnych postanowień niniejszej umowy,
c) rażącego niedbalstwa Zarządcy, na skutek czego Spółka poniosła szkodę,
d) popełnienia przez Zarządcę przestępstwa stwierdzonego prawomocnym wyrokiem uniemożliwiającym mu dalsze pełnienie funkcji.
§ 4
W granicach przewidzianych obowiązującym polskim prawem Zarządca zarządza spółką i reprezentuje ją na zewnątrz, dokonując wszelkich czynności, z wyjątkiem czynności zastrzeżonych przez Kodeks spółek handlowych oraz statut Spółki ........................... do wyłącznej kompetencji Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy.
§ 5
1. Zarządca przy wykonywaniu swoich obowiązków powinien dołożyć staranności wynikającej z zawodowego charakteru swojej działalności, zgodnie z przepisami Kodeksu spółek handlowych, Kodeksu cywilnego, statutu Spółki oraz innymi przepisami.
2. Do obowiązków Zarządcy należy planowanie, zarządzanie i sprawowanie kontroli nad działalnością Spółki, a w szczególności:
a) realizowanie strategii rozwoju Spółki zatwierdzonej przez Walne Zgromadzenie Spółki i Zarząd Spółki,
b) tworzenie miejsc pracy zgodnie ze strategią rozwoju nakreśloną przez Zarząd Spółki,
c) umacnianie konkurencyjności i wydajności Spółki poprzez:
– właściwe zarządzanie personelem Spółki, a także zastosowanie systemu motywacji ustalonego przez Zarząd,
– obniżanie kosztów własnych oraz optymalne wykorzystanie możliwości działania Spółki,
d) właściwe wykorzystanie majątku trwałego i obrotowego Spółki,
e) wysuwanie propozycji wniosków prawnych dotyczących pracowników,
f) administrowanie bieżącą działalnością i prowadzenie dokumentacji działalności Spółki,
g) przedstawianie Zarządowi całej dokumentacji związanej z działalnością Spółki,
h) nadzór i koordynacja działalności związanej z organizacją logistyki sprzedaży,
i) przekazywanie Zarządowi sprawozdań ze sprzedaży,
j) sprawowanie nadzoru nad zleceniami,
k) dbanie o terminowość sprzedaży,
l) tworzenie polityki płacowej i osobowej Spółki.
§ 6
1. Zarządca ponosi odpowiedzialność majątkową za szkody wyrządzone Spółce, a będące następstwem jego zawinionego działania lub zaniechania. Zarządca nie ponosi odpowiedzialności za konsekwencje działania siły wyższej.
2. Zarządca jest materialnie odpowiedzialny za przedmioty i środki finansowe należące do Spółki, które zostały mu powierzone w celu prowadzenia działalności.
3. Zarządca zobowiązany jest do kontroli wykonywania postanowień obowiązujących w Spółce aktów normatywnych.
§ 7
1. Zarządca odpowiada przed Spółką za wyniki finansowe przedsiębiorstwa.
2. Działalność Zarządcy oceniana jest na podstawie następujących wyników ekonomicznych:
a) zysk netto Spółki,
b) terminowość realizacji zadań Spółki,
c) prawidłowy przepływ środków finansowych.
3. Zarządca zobowiązany jest do przedstawiania Zarządowi Spółki kwartalnych sprawozdań z postępu w wypełnianiu postanowień niniejszej umowy oraz działalności Spółki, a także do przedstawiania wniosków wymagających podjęcia stosownych uchwał.
§ 8
1. Zarządca jest obowiązany do zachowania w tajemnicy w okresie obowiązywania niniejszej umowy oraz przez okres 2 lat od jej ustania wszelkich informacji dotyczących Spółki, których ujawnienie może narazić na uszczerbek interesy Spółki.
2. Zarządca zobowiązuje się z chwilą zakończenia pełnienia funkcji Prezesa Zarządu i obowiązywania niniejszej umowy przekazać protokołem zdawczo-odbiorczym Zarządowi lub osobie przez Zarząd upoważnionej, dokumenty i materiały uzyskane w trakcie pełnienia funkcji Prezesa Zarządu.
§ 9
1. Zarządcy przysługuje wynagrodzenie ryczałtowe w wysokości ................................. złotych miesięcznie netto + podatek VAT.
2. Wynagrodzenie o jakim mowa wyżej płatne będzie przelewem na rachunek Zarządcy w Banku .............................., ostatniego dnia roboczego każdego miesiąca.
3. Zarządca może otrzymywać nagrody kwartalne i nagrody roczne na zasadach ustalonych przez Radę Nadzorczą.
4. Zarządcy przysługuje prawo do płatnego, wg zasad określonych w ust. 1, urlopu w wymiarze 26 dni roboczych w roku kalendarzowym.
5. Zarządcy przysługuje zwrot kosztów wykonywania niniejszej umowy, a w szczególności kosztów podróży służbowych krajowych i zagranicznych, służbowego telefonu komórkowego, kosztów użytkowania samochodu służbowego.
6. Zarządca ma prawo do korzystania i dysponowania samochodem służbowym.
7. Zarządcy przysługuje zwrot kosztów podnoszenia kwalifikacji zawodowych, co obejmuje m.in. koszty przejazdu, zakwaterowania i wyżywienia, koszty szkoleń, kursów i seminariów, koszty materiałów szkoleniowych, co wcześniej winno być uzgodnione z Prezesem Zarządu.
§ 10
Strony zobowiązują się do zachowania w tajemnicy postanowień niniejszej umowy.
§ 11
1. Wszelkie zmiany, uzupełnienia lub rozwiązanie niniejszej umowy winny być dokonane na piśmie pod rygorem nieważności.
2. W sprawach nie uregulowanych postanowieniami niniejszej umowy zastosowanie mieć będą odpowiednie przepisy Kodeksu cywilnego oraz Kodeksu spółek handlowych.
§ 12
Umowę niniejszą sporządzono w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach, po jednym dla każdej ze stron.
.......................................... ...........................................
Spółka Zarządca
POBIERZ BEZPŁATNY WZÓR: Umowa menadżerska
REKLAMA
REKLAMA
© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.
- Czytaj artykuły
- Rozwiązuj testy
- Zdobądź certyfikat