REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Sprzedaż na raty z zastrzeżeniem prawa własności - WZÓR UMOWY

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
Piotr Chmiel

REKLAMA

W umowie sprzedawca może zastrzega sobie prawo własności aż do czasu uiszczenia całkowitej ceny. BEZPŁATNY WZÓR UMOWY.



UMOWA SPRZEDAŻY NA RATY

Z ZASTRZEŻENIEM PRAWA WŁASNOŚCI

REKLAMA

zawarta w dniu ....................... r. w ........................., pomiędzy:

............................................. z siedzibą w .................................... przy ul. ..................................... nr ................., zarejestrowana w Sądzie Rejonowym w ........................................ – Wydziale Gospodarczym Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS ........................................, reprezentowaną przez:

...........................................,

..........................................., zwaną dalej Sprzedawcą,

Dalszy ciąg materiału pod wideo

a

......................................, zamieszkałym ...................................... przy ul. ..................................... nr ..................., legitymującym się dowodem osobistym nr ......................................., wydanym przez .......................................................................................,  zwanym dalej Kupującym.


§ 1

1. Sprzedawca oświadcza, iż prowadzi autoryzowany salon samochodowy  w ................................. przy ul. ................................. nr ......................

2. Sprzedawca sprzedaje, a Kupujący  nabywa pojazd marki ............................................., model ..........................................., rok produkcji ............................................., kolor ........................, nr silnika ............................., nr nadwozia ...............................

§ 2

1. Wartość samochodu strony ustalają na kwotę ............................ (słownie: ....................................................................) złotych.

2. Cena sprzedaży zostanie uiszczona w ratach płatnych w następujący sposób:

1) W dniu zawarcia niniejszej umowy Kupujący wpłaci na konto Sprzedawcy kwotę .............................................................. (słownie: ....................................................................) złotych.

2) Resztę ceny kupna Kupujący zapłaci w ..........................  ratach płatnych co ...................................................., po ......................... (słownie: ...........................................................) złotych, aż do zupełnej zapłaty ceny kupna.

3) Pierwsza rata płatna będzie w dniu ................................... r.

§ 3

Sprzedawca zastrzega sobie na przedmiocie sprzedaży prawo własności, aż do zupełnej zapłaty ceny kupna.

§ 4

1. Sprzedawca oświadcza, że przedmiot sprzedaży jest wolny od obciążeń finansowych i praw osób trzecich.

2. Ponadto Sprzedawca oświadcza, że przekazywany samochód posiada dwuletnią gwarancję producenta, która wygasa w dniu .............................. r.

3. Kupujący oświadcza, że stan techniczny przedmiotu umowy jest mu znany i że przyjmuje go w takim stanie, w jakim znajduje się on na dzień przejęcia.

§ 5

1. Przedmiot sprzedaży został wydany Kupującemu w dniu podpisania niniejszej umowy, co Kupujący potwierdza podpisując niniejszą umowę.

2. Z chwilą wydania przedmiotu umowy na Kupującego przechodzi niebezpieczeństwo jego przypadkowego uszkodzenia lub utraty.

§ 6

1. W razie zalegania przez Kupującego z zapłatą dwu lub więcej rat Sprzedawca może zażądać natychmiastowego zapłacenia przez Kupującego całej należnej mu kwoty, o ile suma zaległych rat nie przewyższa 1/5 części ceny.

2. W takim przypadku, oprócz odsetek zwłoki od zaległych rat, Sprzedawca może domagać się kary umownej w wysokości ................ % wartości niespłaconej kwoty za każdy dzień zwłoki.

§ 7

REKLAMA

1. Umowne prawo odstąpienia, o którym mowa w ust. 1, Sprzedawca może wykonać jeżeli po uprzednim wezwaniu Kupującego do zapłaty zaległej raty Kupujący nie spłaci zaległości w terminie 7 dni od daty doręczenia wezwania do zapłaty zaległości.

2. W przypadku skorzystania z prawa odstąpienia od niniejszej umowy przez Sprzedawcę Kupujący zobowiązany będzie zwrócić Sprzedawcy przedmiot umowy w terminie 2 dni od doręczenia mu oświadczenia o odstąpieniu od umowy. Sprzedawca będzie zobowiązany w takim przypadku zwrócić Kupującemu uiszczoną przez niego kwotę na poczet ceny kupna, potrąciwszy z niej wzajemne roszczenia.

3. Roszczenia, o których mowa w ust. 3 zd. 2, obejmują w szczególności:

1) wynagrodzenie za korzystanie z przedmiotu umowy w wysokości ................... % jego wartości za każdy dzień,

2) odsetki zwłoki, o których mowa w § 5,

3) koszty usunięcia ewentualnych uszkodzeń przedmiotu umowy.

§ 8

1. Do czasu spłaty całości ceny kupna przedmiotu umowy Kupujący zobowiązany jest do używania przedmiotu umowy zgodnie z zasadami eksploatacji tego typu pojazdów oraz w sposób zgodny z instrukcją użytkowania przedmiotu umowy.

2. W szczególności Kupujący obowiązany jest zachować przedmiot umowy w czystości oraz w stanie zdatnym do użytku, wynikającym z jego przeznaczenia i prawidłowej eksploatacji.

3. Obowiązki, o których mowa w ust. 1-2, obejmują także:

1) dokonywanie drobnych napraw i przeglądów technicznych,

2) uzupełnianie płynów (olej silnikowy, płyn hamulcowy, płyn do spryskiwaczy, olej przekładniowy, płyn do akumulatorów).

§ 9

Wszelkie oświadczenia i zawiadomienia, jak również zmiana umowy wymagają formy pisemnej pod rygorem nieważności.

§ 10

W zakresie nie uregulowanym niniejszą umową stosuje się przepisy Kodeksu cywilnego.

§ 11

Wszelkie spory wynikające z niniejszej umowy będą rozpatrywane przez sąd powszechny właściwy ze względu na siedzibę .............................................

§ 12

Wszystkie koszty związane z niniejszą umową ponosi Kupujący.

§ 13

Umowę sporządzono w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach, po jednym dla każdej ze stron.



..........................................          ...........................................
               Sprzedawca                                 Kupujący

POBIERZ BEZPŁATNY WZÓR: Sprzedaż na raty z zastrzeżeniem prawa własności

Zapisz się na newsletter
Najlepsze artykuły, najpoczytniejsze tematy, zmiany w prawie i porady. Skoncentrowana dawka wiadomości z różnych kategorii: prawo, księgowość, kadry, biznes, nieruchomości, pieniądze, edukacja. Zapisz się na nasz newsletter i bądź zawsze na czasie.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Prawo
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Gdzie debata prezydencka 28 kwietnia 2025? Ciekawe wypowiedzi kandydatów [YouTube]

Gdzie można obejrzeć debatę prezydencką z 28 kwietnia 2025 r. zorganizowaną przez Super Express? Pełne nagranie dostępne jest na YouTube. Oto końcowe wypowiedzi wszystkich 13 kandydatów na Prezydenta RP.

Mam orzeczenie o niepełnosprawności dziecka. Co dalej?

„Moja córka otrzymała orzeczenie o niepełnosprawności. Co powinnam teraz zrobić? O jakie świadczenia mogę się starać i gdzie?” – pyta Czytelniczka.

„Pragnę złożyć petycję w sprawie wprowadzenia zmiany godzin czasu pracy względnie dodatkowych dni urlopu dla osób 55+”. Resort pracy reaguje: 28 kwietnia 2025 r. zaproponowano: praca 6 godzin dziennie zamiast 8., a może 3 dni wolne w tygodniu. Mniej godzin pracy – ale to samo wynagrodzenie

Praca, szczególnie osób powyżej 50. roku życia, nie jest towarem, a wypłacane wynagrodzenie nie powinno być jedynym miernikiem jej wartości. Współczesne tempo życia, ciągły stres i zmęczenie wymagają od pracowników więcej wypoczynku i bardziej elastycznego oraz krótszego czasu pracy, aby zapobiegać negatywnym skutkom zdrowotnym. Resort pracy wsłuchuje się w głosy pracowników, w doświadczonych pracowników. W dniu 28 kwietnia 2025 roku Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przedstawiło propozycje, które mogłyby zrewolucjonizować dotychczasowy model. Rozważa się między innymi skrócenie dnia pracy do 6 godzin oraz wprowadzenie systemu pracy dającego trzy dni wolne w tygodniu.

Ok. 9 mln emerytów i rencistów otrzyma korespondencję z ZUS. Należy dokładnie przeczytać otrzymane dokumenty, gdyż bezpośrednio dotyczą dochodów emerytów i rencistów

Ok. 9 mln emerytów i rencistów otrzyma korespondencję z ZUS. Należy dokładnie przeczytać otrzymane dokumenty. Chodzi o marcową waloryzację i dodatkowe roczne świadczenie pieniężne, czyli tzw. trzynastkę.

REKLAMA

Konklawe 2025 i najdłuższe konklawe w historii [WYWIAD]

Data konklawe 2025 to 7 maja (środa). Jaka jest historia wyborów papieża? Kto był pierwszym Polakiem biorącym udział w elekcji papieża? Dlaczego Polska ma tak mało kardynałów? Ile trwało najdłuższe konklawe w historii? Na te i inne pytania odpowiada ksiądz dr Przemysław Śliwiński, który jest autorem książki "Konklawe. Tajemnica wyborów papieskich".

Konklawe rozpocznie się 7 maja

Agencja Ansa poinformowała, że konklawe, które wybierze następcę papieża Franciszka, rozpocznie się 7 maja. Decyzja w tej sprawie zapadła w poniedziałek po kongregacji kardynałów, obradujących w okresie wakatu w Stolicy Apostolskiej.

Na biurku premiera petycja o 200 000 dodatkowych emerytur (cywilnych) dla mundurowych sprzed 1999 r.

Jaki problem ma rozwiązać Donald Tusk? Za okres pracy po skończeniu służby składki mundurowych są przymusowo pobierane przez ZUS (jak od każdego pracownika cywilnego) i …. wieczyście przepadają w ZUS. Przepadają w tym znaczeniu, że pracujący emeryt nigdy nie otrzyma świadczeń emerytalnych od tych składek. Jedynie emerytom, których limit emerytury nie przekracza wskaźnika 75%, składki w ZUS mogą zwiększyć emeryturę mundurową. Zasady „wieczysty przepadek składek ZUS powyżej limitu 75%” dotyczy tylko tych emerytów, którzy rozpoczęli służbę przed 1999 r. (ściślej przed 2 stycznia 1999 r.). Szacuje się liczbę emerytów poszkodowanych na około 200 000. Dlatego ich przedstawiciele skierowali do premiera petycję (data dokumentu 2 kwietnia 2025 r.).  

Skrócony czas pracy w Polsce. Do 30 czerwca 2025 r. MRPiPS ogłosi zasady i warunki naboru do pilotażu krótszego czasu pracy. Nabór do pilotażu ruszy po wakacjach

Skrócony czas pracy w Polsce. MRPiPS ma nadzieję, że pilotaż ruszy jeszcze w 2025 r. Obecnie, dobowy czas pracy pracownika nie może przekraczać 8 godzin, a tygodniowy – przeciętnie 40 godzin w pięciodniowym tygodniu pracy. Resort rodziny i pracy od dłuższego czasu analizował możliwość skrócenia czasu pracy. Ministra Agnieszka Dziemianowicz-Bąk zapowiedziała pilotaż, na który zostanie przeznaczone 10 mln zł z Funduszu Pracy.

REKLAMA

Kiedy matury 2025? Dokładny harmonogram

Centralna Komisja Egzaminacyjna przygotowała oficjalny harmonogram egzaminów maturalnych na rok 2025. Sprawdź, kiedy odbędą się egzaminy pisemne i ustne w terminie głównym, dodatkowym i poprawkowym — zarówno w formule 2023, jak i formule 2015.

Konklawe 2025. Jak będzie wybierany nowy papież? Eligo in Summum Pontificem ...

Po pogrzebie papieża Franciszka kardynałowie wznawiają 28 kwietnia 2025 r. w Watykanie kongregacje, czyli obrady, których celem jest przygotowanie konklawe. Obecnie najważniejszym zadaniem jest wyznaczenie daty jego inauguracji. Nieoficjalnie wiadomo, że kardynałowie są za tym, by zaczęło się ono 5 lub 6 maja. Konklawe musi rozpocząć się między 15. a 20. dniem od śmierci papieża.

REKLAMA