REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Umowa kontraktacji - WZÓR UMOWY

Subskrybuj nas na Youtube

REKLAMA

Umowa kontraktacji wykorzystywana jest przy produkcji rolnej. Producent rolny zobowiązuje się dostarczyć drugiej stronie określoną ilość produktów rolnych. Pobierz bezpłatny wzór umowy kontraktacji.

REKLAMA

POBIERZ BEZPŁATNY WZÓR: Umowa kontraktacji



UMOWA KONTRAKTACJI


zawarta w dniu ................... r. w ............................., pomiędzy:


............................................................................... z siedzibą w .................................... przy ul. ............................................., zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym w ........................................ – Wydziale Gospodarczym Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS ............................................, reprezentowaną przez:

Dalszy ciąg materiału pod wideo

...............................................................,

..............................................................., zwanym w dalszej części Kontraktującym,


a


............................................................................... z siedzibą w .................................... przy ul. ............................................., zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym w ........................................ – Wydziale Gospodarczym Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS ............................................

reprezentowaną przez:

...............................................................,

..............................................................., zwanym w treści umowy Producentem.


§ 1

1. Producent oświadcza, że jest właścicielem gospodarstwa rolnego położonego w gminie ......................................,  o powierzchni ................................... ha.

2. Ponadto Producent oświadcza, że na obszarze ............................  ha prowadzi uprawę ..................................................................... ..................................................................................................

3. Kontraktujący oświadcza, że prowadzi działalność gospodarczą w zakresie skupu i przetwórstwa produktów rolnych.

§ 2

1. Przedmiotem kontraktacji są: ................................................

..................................................................................................

wyprodukowane w gospodarstwie Producenta, o którym mowa w § 1 ust. 1 niniejszej umowy.

2. Producent zobowiązuje się do dostarczenia Kontraktującemu produktu określonego w ust. 1, w ilości .............................................., według rocznego harmonogramu określonego w załączniku nr 1 do niniejszej umowy.

§ 3

1. Kontraktujący zobowiązuje się do odebrania od Producenta przedmiotu kontraktacji następnego dnia po otrzymaniu informacji o przygotowaniu przedmiotu umowy.

2. Sposób przygotowania przedmiotu umowy do odbioru określi załącznik nr 2 do niniejszej umowy.

3. Jeżeli w ciągu ................................ dni od daty ustalonego odbioru Kontraktujący nie odbierze przedmiotu kontraktacji, Producent ma prawo zbyć go innej osobie.

§ 4

Cena przedmiotu kontraktacji zostaje ustalona przez strony w wysokości średniej ceny giełdowej oferowanej na Giełdzie .............................................. w ................................................., w okresie pomiędzy ........................... a ....................... każdego roku kalendarzowego.

§ 5

1. Normy jakościowe i wygląd przedmiotu umowy określi dokładnie załącznik nr 3 do niniejszej umowy.

2. Producent zobowiązuje się dostarczyć produkt najlepszej jakości i w umówionej ilości. Kontraktujący nie może odmówić przyjęcia świadczenia częściowego.

REKLAMA

3. Produkt nieodpowiadający warunkom ustalonym w umowie może być przyjęty przez Kontraktującego, o ile uzna on wady za nieistotne i będzie miał możliwość zagospodarowania produktu zgodnie z jego przeznaczeniem. Cenę takiego produktu strony ustalą w chwili jego przyjmowania stosownie do zaistniałych wad.

4. Kontraktujący uprawniony jest do nadzoru i kontroli nad wykonywaniem umowy przez producenta. W tym względzie przysługuje mu prawo wstępu na teren gospodarstwa rolnego Producenta oraz prawo pobierania próbek oraz ich badania.

5. Prawo, o którym mowa w ust. 4, Producent wykonuje przez upoważnionych pracowników.

§ 6

1. Należności za produkty odebrane przez Kontraktującego będą przekazywane Producentowi w drodze przelewu środków na jego rachunek bankowy nr .............................................................. prowadzony w Banku ...............................................................

2. Zapłata powinna nastąpić w ciągu ................................. dni od daty odbioru towaru.

W razie odbioru częściami zapłata następuje także w częściach.

3. Za dzień zapłaty strony uznają datę uznania rachunku bankowego Producenta.



§ 7

1. Kontraktujący udzieli Producentowi pomocy przy zakupie środków niezbędnych do produkcji zgodnej z wymogami niniejszej umowy.

2. Strony ustalą, zgodnie z normami określonymi w załączniku nr 3, ilość i rodzaj środków niezbędnych do produkcji, najpóźniej do dnia .............................. roku poprzedzającego rok produkcji.

3. Pomoc ustalona w ust. 1 umowy będzie polegała na dofinansowaniu w wysokości 30% kosztów zakupu środków, o których mowa w ust. 2, u dostawcy wskazanego przez Kontraktującego.

4. Kwoty uiszczone przez Kontraktującego z tytułu określonego w ust. 1 podlegają zwrotowi w drodze potrącenia.

§ 8

Producent zobowiązuje się powiadomić niezwłocznie Kontraktującego o wszelkich okolicznościach, które mogą mieć wpływ na wykonanie umowy, pod rygorem nałożenia kary umownej w wysokości ................ % wartości przedmiotu kontraktacji.

§ 9

REKLAMA

1. W razie niewykonania lub nienależytego wykonania umowy Producent zapłaci Kontraktującemu karę umowną w wysokości ................... % wartości przedmiotu kontraktacji. Jeżeli umowa zostanie wykonana częściowo karę umowną nalicza się od wartości przedmiotu w części niewykonanej. Uiszczenie kary umownej nie wyłącza możliwości dochodzenia przez Kontraktującego odszkodowania uzupełniającego.

2. Producent nie ma obowiązku zapłaty kary umownej jeżeli niewykonanie lub nienależyte wykonanie umowy jest następstwem okoliczności, za które on odpowiedzialności nie ponosi, w szczególności zaś – siły wyższej.

3. Kontraktujący zapłaci Producentowi karę umowną w wysokości ustalonej w ust. 1, jeżeli Kontraktujący nie odbierze przedmiotu kontraktacji lub odmówi jego przyjęcia w ustalonym terminie. Uiszczenie kary umownej nie wyłącza możliwości dochodzenia przez Producenta odszkodowania uzupełniającego.

§ 10

Do odpowiedzialności Producenta za wady fizyczne przedmiotu kontraktacji stosuje się odpowiednio przepisy o rękojmi przy sprzedaży rzeczy.

§ 11

Niniejsza umowa została zawarta na czas nie określony i może być wypowiedziana przez każdą stronę z zachowaniem 6-miesięcznego terminu wypowiedzenia na koniec roku kalendarzowego.

§ 12

Wszelkie zmiany i uzupełnienia niniejszej umowy wymagają zgody obu stron i zachowania formy pisemnej pod rygorem nieważności.

§ 13

W sprawach nie uregulowanych w umowie będą miały zastosowanie przepisy Kodeksu cywilnego.

§ 14

Spory pomiędzy stronami rozstrzyga sąd właściwy ze względu na siedzibę Kontraktującego.

§ 15

Umowę spisano w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach, po jednym dla każdej ze stron.



..........................................          ...........................................
Kontraktujący                                       Producent

POBIERZ BEZPŁATNY WZÓR: Umowa kontraktacji

Zapisz się na newsletter
Najlepsze artykuły, najpoczytniejsze tematy, zmiany w prawie i porady. Skoncentrowana dawka wiadomości z różnych kategorii: prawo, księgowość, kadry, biznes, nieruchomości, pieniądze, edukacja. Zapisz się na nasz newsletter i bądź zawsze na czasie.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Prawo
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Wyrok TK: Emeryci nie wiedzieli, że ZUS pomniejszy ich emeryturę. Bali się utraty pracy. Bez przeliczenia

Niekorzystnie rozliczana przez ZUS emerytura wcześniejsza. Dlaczego ją wybierano w 2005 r., 2010 r. 2015 r.? Z dwóch powodów. Pierwszy, to brak wiedzy o tym, ze za świadczenia z tej emerytury zapłaci "karę" w postaci obniżenia emerytury zasadniczej. Jest to "kara" dożywotnia. Miesiąc w miesiąc jest wypłacana niższa emerytura (pracownicy ZUS nie przekazali o tym informacji czytelnikowi, który nie był biegły w przepisach emerytalnych). Jest jednak druga przyczyna przejścia na wcześniejszą emeryturę. To zapowiedź zwolnienia z pracy. Tak wynika z przykładowego listu czytelnika.

Po co emerytowi orzeczenie o stopniu niepełnosprawności?

„Jestem już na emeryturze, którą wypłaca mi ZUS. Mój stan zdrowia w ostatnim czasie znacznie się pogorszył. Czy w związku z tym mogę ubiegać się o stopień niepełnosprawności? Co daje orzeczenie w przypadku osoby starszej” – pyta Czytelniczka.

Brak podwyżki zasiłku pielęgnacyjnego do 2028 r. Umiarkowany stopień niepełnosprawności poza nowymi świadczeniami?

Jest aż do 2028 r. prawie pewny brak waloryzacji dla takich świadczeń jak zasiłek pielęgnacyjny (od 2019 r.!), a także takie świadczenia jak dodatek dopełniający (do renty socjalnej) i dodatek do renty z tytułu niezdolności do pracy (projekt ustawy), które oparte są o niesamodzielność, a nie niepełnosprawność. Także w świadczeniu wspierającym samo orzeczenie o niepełnosprawności to za mało, aby je otrzymać. Potrzebny jest jeszcze poziom wsparcia (ocena samodzielności). Zestawienie tych zmian prowokuje do ważnego dla osób niepełnosprawnych pytania - "Czy w przyszłości będą coraz mniej ważne orzeczenia o niepełnosprawności w stopniu lekkim i umiarkowanym?"

QUIZ z polskich przysłów i powiedzeń. Potrafisz je dokończyć? Już na 5. pytaniu będzie pod górkę
W tym quizie prosimy Was o dokończenie popularnych przysłów o raz powiedzeń. Wiele z nich weszło na stałe do codziennego języka. Używamy ich dosyć często, ale zdarza się, że je mylimy. Dacie radę?

REKLAMA

ZUS: Pracowałeś przed 1999 rokiem? Twoja emerytura może być wyższa

Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina osobom, które rozpoczęły pracę przed 1999 rokiem, o możliwości zwiększenia przyszłej emerytury poprzez dostarczenie brakujących dokumentów potwierdzających zatrudnienie.

NSA: Po przyznaniu świadczenia pielęgnacyjnego (3287 zł) osoba niepełnosprawna (stopień umiarkowany) wybierze wyższe świadczenie

NSA wskazał na ważny niuans. Opiekun osoby niepełnosprawnej (matka) ma zasiłek stały. Podstawą dla tego zasiłku była całkowita niezdolność do pracy. Opiekun w świadczeniu pielęgnacyjnym musi być zdolny do pracy. Tylko wtedy może zrezygnować z pracy dla wykonania zadania opieki nad osobą niepełnosprawną (tu córka leżącą, stopień znaczny niepełnosprawności, pełna niesamodzielność). Pomimo zasiłku stałego (i niezdolności do pracy) matka została uznana dla świadczenia pielęgnacyjnego za osobę potencjalnie zdolną do pracy. Jak to jest możliwe? Na pozór wydaje się niemożliwe. A jednak jest możliwe.

Nowy rodzaj zabezpieczenia sądowego w postaci obowiązku dalszego zatrudnienia

W dniu 22 września 2023 roku wszedł w życie art. 755 [5] Kodeksu postępowania cywilnego. Daje on pracownikom podlegającym szczególnej ochronie przed rozwiązaniem stosunku pracy możliwość ubiegania się od sądu o wydanie zabezpieczenia, polegającego na przywróceniu do pracy. Prawo to przysługuje pracownikowi w trakcie toczącego się procesu sądowego i trwa do czasu jego prawomocnego zakończenia.

Zasiłek chorobowy w 2025 r. i 2026 r.

Komu przysługuje zasiłek chorobowy? Po jakim czasie? Na jakich zasadach? Jaka jest wysokość zasiłku chorobowego? Jak długo można pobierać zasiłek chorobowy? Komu nie będzie przysługiwał zasiłek chorobowy?

REKLAMA

Nowy limit zwolnienia z abonamentu RTV. Więcej osób już może skorzystać z tego zwolnienia

Opłaty abonamentowe nie są lubiane, ale – niestety – ciągle obowiązkowe. Mimo obietnic likwidacji abonament RTV ma się dobrze i nadal należy go opłacać. Na szczęście niektórzy są zwolnieni od tego przykrego obowiązku. Liczba tych szczęściarzy niedawno się powiększyła. Kogo to dotyczy?

Przymusowe odbieranie dzieci w Polsce. Nowe wytyczne Ministerstwa Sprawiedliwości

Dobro dziecka musi być absolutnym priorytetem – także wtedy, gdy sąd decyduje o przymusowym odebraniu dziecka – to główna konkluzja nowych wytycznych dla kuratorów sądowych i zaleceń dla psychologów, które podpisano w Ministerstwie Sprawiedliwości. W 2024 r. było ponad 1,2 tys. takich odbiorów.

REKLAMA