REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Umowa dostawy - WZÓR UMOWY

Piotr Chmiel

REKLAMA

W umowie dostawy strony określają zasady dostarczania określonego towaru. W umowie strony określają m.in. warunki płatności, jak również kontroli jakości dostarczanego towaru. Pobierz bezpłatny wzór.

REKLAMA

POBIERZ BEZPŁATNY WZÓR: Umowa dostawy


UMOWA DOSTAWY


zawarta w dniu .......................w ............................., pomiędzy:

Dalszy ciąg materiału pod wideo


1. ............................................. z siedzibą w ................................, przy ul. .................. nr ......., numer KRS ................................., reprezentowanym przez:

...............................................................,

..............................................................., zwanym w treści umowy Dostawcą,


a


2. ......................................................, reprezentowanym przez:

...............................................................,

..............................................................., zwanym w treści umowy Odbiorcą,


o następującej treści:


§ 1

Umowa niniejsza określa ramowe zasady współpracy w zakresie dostaw towaru (obuwia) pomiędzy Dostawcą a Odbiorcą.

§ 2

1. Dostawca zobowiązuje się do produkowania obuwia na podstawie składanych przez Odbiorcę i każdorazowo potwierdzanych zamówień oraz dostarczania ich Odbiorcy, a Odbiorca zobowiązuje się od odbioru wyprodukowanego obuwia i zapłaty ceny.

REKLAMA

2. Asortyment, ilość, termin dostawy, cena, forma zapłaty i warunki szczegółowe określone będą każdorazowo w zamówieniu, które wraz z potwierdzeniem przyjęcia zamówienia do realizacji i ewentualnie dalszą korespondencją w tym zakresie, stanowi integralną część niniejszej umowy.

3. Jako załącznik do potwierdzenia zamówienia Dostawca przesyłał będzie Odbiorcy skrócone warunki techniczne zamawianego obuwia, które również stanowią integralną część niniejszej umowy.

§ 3

1. Po otrzymaniu zamówienia od Odbiorcy Dostawca zobowiązuje się w ciągu 8 dni roboczych od daty jego otrzymania, potwierdzić przyjęcie zamówienia lub je odrzucić.

2. Brak potwierdzenia lub odrzucenia zamówienia przez Dostawcę w ciągu 8 dni roboczych jest równoznaczny z przyjęciem zamówienia do realizacji na warunkach w nim określonych.

REKLAMA

3. Ewentualne dodatkowe warunki przyjęcia zamówienia do realizacji będą każdorazowo określane w potwierdzeniu zamówienia i wymagają wyrażenia na nie zgody przez Odbiorcę w terminie 5 dni roboczych. Milczenie Odbiorcy po upływie tego terminu uważa się za wyrażenie zgody.

4. Składanie i potwierdzanie zamówień oraz dalsza korespondencja w tym przedmiocie będzie odbywać się faksem. Ponadto każda ze stron zobowiązuje się niezwłocznie wysłać pismo przekazywane za pośrednictwem faksu również listem poleconym. Terminy określone w ust. 1 i 3 uważa się za dotrzymane, jeśli przed ich upływem faks zostanie nadany do kontrahenta.

§ 4

1. Za miejsce wykonania zamówienia uważa się siedzibę Odbiorcy. Za dzień wykonania zamówienia uważa dzień wydania towaru z magazynu Dostawcy – na samochód własny lub przewoźnikowi.

2. Dostawa towaru do magazynu Odbiorcy dokonana zostanie na koszt Dostawcy, ale na ryzyko Odbiorcy. Uzgodniony sposób opakowania –  ...................................................................................

............................................................................................... .

3. Przyjęcie towaru winno być potwierdzone przez Odbiorcę w formie pisemnej na odpowiednim dokumencie (WZ Dostawcy, list przewozowy).

§ 5

1. Wraz z towarem Dostawca przesyłał będzie Odbiorcy dotyczące towaru faktury VAT.

2. Odbiorca obowiązany jest potwierdzić odbiór oryginału faktury VAT na jej kopii i doręczyć ją Dostawcy.

3. Należność jest płatna na warunkach uzgodnionych w zamówieniu i jego potwierdzeniu, bądź w dalszej korespondencji w tym przedmiocie – w braku takich uzgodnień zapłata za dostarczony towar winna nastąpić przelewem na rachunek bankowy Dostawcy określony w fakturze, w terminie .......... dni od dnia dostawy. W przypadku dokonania zapłaty w dniu dostawy towaru Dostawca udzieli Odbiorcy upustu w wysokości ........ % wartości dostawy pod warunkiem, że upust nie został uzgodniony bądź udzielony już wcześniej.

4. Zapłata za dostarczony towar poprzez wręczenie czeku lub weksla wymaga zgody Dostawcy; w takim przypadku koszty operacji bankowych, opłat skarbowych itp., ponosi Odbiorca.

5. Do czasu zapłaty ceny towar pozostaje własnością Dostawcy, który wyraża zgodę na przetwarzanie towaru przez Odbiorcę w okresie zastrzeżenia własności z ograniczeniami wynikającymi z § 6 pkt 2-4.

6. Tytułem zabezpieczenia zapłaty ceny Odbiorca, w dniu zawarcia niniejszej umowy, wręczy Dostawcy weksel własny in blanco, wystawiony na Dostawcę jako remitenta, z klauzulą „bez protestu”. Dostawca jest upoważniony wypełnić weksel w sposób określony w deklaracji wekslowej, stanowiącej załącznik do niniejszej umowy.



§ 6

1. W razie nie zapłacenia faktury w terminie Dostawcy przysługuje prawo żądania natychmiastowej zapłaty faktury wraz z odsetkami za opóźnienie.

2. Opóźnienie zapłaty faktury przekraczające 10 dni, a także powstanie uzasadnionych wątpliwości co do wypłacalności lub zdolności kredytowej Odbiorcy, upoważnia Dostawcę do żądania niezwłocznego wydania już dostarczonego – a nie zapłaconego – towaru oraz wstrzymania następnych dostaw – mimo wcześniejszego potwierdzenia przez Dostawcę zamówienia Odbiorcy – bez ponoszenia odpowiedzialności za niewykonanie umowy.

W takim przypadku Dostawca może uzależnić pozostawienie u Odbiorcy wcześniej dostarczonego towaru oraz wykonanie następnych dostaw od złożenia przez Odbiorcę dodatkowego zabezpieczenia. W przypadku braku zapłaty bądź niedokonania zabezpieczenia w terminie dalszych 10 dni Dostawca upoważniony jest do odstąpienia od potwierdzonych lecz nie zrealizowanych zamówień.

3. Odbiorca nie może obciążyć dostarczonego mu towaru, jeżeli nie nastąpiło jeszcze przeniesienie na niego własności tego towaru.

4. W razie zgłoszenia wniosku o wszczęcie postępowania układowego, ugodowego lub upadłościowego wobec Odbiorcy bądź wszczęcia procedury likwidacyjnej Odbiorcy jest on obowiązany na własny koszt zwrócić Dostawcy towar, za który nie dokonał zapłaty.

§ 7

1. Odbiorca zobowiązany jest zbadać dostarczony towar pod względem ilości i zgodności z zamówieniem w ciągu 2 dni roboczych, a pod względem jakości w ciągu 7 dni roboczych od daty otrzymania towaru – nie później jednak niż przed przekazaniem towaru do procesu przetwarzania – i niezwłocznie, tzn. w tym samym lub następnym dniu roboczym, zawiadomić Dostawcę o wadach jawnych towaru.

2. Reklamacja dostarczonych towarów będzie ponadto brana pod uwagę, jeżeli Odbiorca zawiadomi na piśmie Dostawcę o wadach ukrytych towaru w ciągu 2 dni roboczych od daty wykrycia wady.

3. Strony uznają za dopuszczalne wahania ilościowe w dostawie +/– 10%.

4. Odchylenia w jakości, kolorze, ciężarze i wykończeniu, wynikające z technicznej tolerancji rzędu 5% – nie podlegają reklamacji.

5. Dostawca jest zwolniony od odpowiedzialności za wady fizyczne dostarczonego towaru, powstałe wskutek przechowywania go w sposób niezgodny z zasadami prawidłowego przechowywania danego rodzaju towaru.

§ 8

Dostawca zobowiązuje się zapłacić Odbiorcy kary umowne w razie niewykonania lub nienależytego wykonania zamówienia poprzez:

1) dostarczenie towaru z opóźnieniem nie wynikającym ze skorzystania z uprawnienia do wstrzymania dostaw, przewidzianego w § 6 ust. 2 umowy – 0,1% wartości opóźnionej dostawy za każdy dzień opóźnienia, nie więcej jednak niż 10% wartości tej dostawy,

2) dostarczenie towaru z wadami  podlegającymi reklamacji – 10% wartości zareklamowanej partii towaru.

§ 9

Odbiorca może odstąpić od zamówienia w razie:

1. Wykazania, że wydany towar posiada jawne wady jakościowe (tzn. parametry odbiegające od uzgodnionych), chyba że Dostawca błąd (wadę) usunie lub wymieni towar na wolny od wad; w przypadku odstąpienia od umowy z ww. przyczyn Odbiorca ma prawo zwrócić towar Dostawcy i zażądać zwrotu zapłaconej ceny oraz zapłaty kary umownej zgodnie z zapisem § 8 pkt 2 umowy.

2. W sytuacji opóźnienia w dostawie całości towaru, o ile trwało ono dłużej niż 30 dni licząc od ustalonej daty dostawy, Odbiorcy przysługuje kara umowna w oparciu o § 8 pkt 1 umowy.


§ 10

W razie niewykonania lub nienależytego wykonania zamówienia, Odbiorca zobowiązuje się zapłacić Dostawcy następujące kary umowne:

1. Gdy Odbiorca odbierze towar z opóźnieniem Dostawcy przysługuje kara umowna w wysokości 0,1% wartości towaru za każdy dzień opóźnienia, nie więcej jednak niż 10% wartości dostawy.

2. .............................................................................................

§ 11

Umowa zostaje zawarta na czas nie określony, z możliwością jej rozwiązania przez każdą ze stron za trzymiesięcznym wypowiedzeniem.

§ 12

Wszelkie zmiany niniejszej umowy winny być sporządzone w formie pisemnej pod rygorem nieważności.

§ 13

1. Jako prawo właściwe dla niniejszej umowy strony wybierają prawo polskie.

2. W sprawach nie uregulowanych w umowie zastosowanie mają przepisy Kodeksu cywilnego, w szczególności dotyczące umowy dostawy.

§ 14

Sądem właściwym miejscowo w sporach wynikłych z niniejszej umowy będzie sąd w ...............................................................

§ 15

Umowę sporządzono w czterech jednobrzmiących egzemplarzach, po jednym z każdej wersji językowej dla każdej ze stron.




..........................................          ...........................................
                Dostawca                                               Odbiorca

POBIERZ BEZPŁATNY WZÓR: Umowa dostawy

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Prawo
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Kwoty emerytur i rent wolne od egzekucji i potrąceń w 2025 roku – zmiany od 1 marca

Po każdej waloryzacji emerytur i rent rosną też kwoty tych świadczeń wolne od potrąceń i egzekucji. Nie inaczej będzie w 2025 roku. Prezes ZUS wydał już 18 lutego 2025 r. komunikat w sprawie kwoty najniższej emerytury i renty, dodatku pielęgnacyjnego i dodatku dla sierot zupełnych, kwot maksymalnych zmniejszeń emerytur i rent oraz kwot emerytur i rent wolnych od egzekucji i potrąceń.

Orzekanie o niepełnosprawności: będzie nowy system. MRPiPS: projekt zatwierdzony

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej poinformowało 21 lutego 2025 r., że dzień wcześniej Komitet Monitorujący FERS zatwierdził projekt przebudowy modelu orzekania o niepełnosprawności oraz uporządkowania systemu świadczeń. MRPiPS dodało, że nowy system uwzględnia postulaty osób z niepełnosprawnościami, w tym orzekanie przez specjalistów z danych dziedzin.

Zakaz sprzedaży szampanów bezalkoholowych: Sejmowa komisja rozpatrzyła petycję. Czas na stanowisko resortu zdrowia

Czy zostanie wprowadzony zakaz sprzedaży szampanów bezalkoholowych? Co z produktami bezalkoholowymi imitującymi opakowania napoi alkoholowych? Sejmowa komisja rozpatrzyła w czwartek petycję w tej sprawie.

Świadczenia dla dzieci z niepełnosprawnością 2025 r.

Świadczenia dla dzieci z niepełnosprawnością 2025 r. O jakie świadczenia mogą wystąpić rodzice i opiekunowie dzieci niepełnosprawnych w 2025 r.? Ile wynoszą poszczególne świadczenia? Gdzie złożyć wniosek?

REKLAMA

Od 1 marca 2025 r. nowe, wyższe limity dorabiania dla rencistów i emerytów

Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomniał w piątek, że od 1 marca zmianie ulegną limity dorabiania do świadczeń dla rencistów i dla wcześniejszych emerytów. Przekroczenie limitów może skutkować zmniejszeniem lub zawieszeniem wypłaty świadczenia przez ZUS.

Krwiodawcy bez ogólnopolskiej ulgi na komunikację? Rząd umywa ręce, odbija piłeczkę do samorządów

Honorowi krwiodawcy oddają krew, ratując życie, ale czy mogą liczyć na darmowe przejazdy komunikacją miejską w całym kraju? Posłanka Paulina Matysiak apeluje o jednolitą ulgę, jednak rząd odbija piłeczkę do samorządów. Czy to koniec nadziei na realne wsparcie dla dawców?

100 tys. emerytów oraz renciści rodzinni nie otrzymają wyrównania za lata wypłaty zaniżonych świadczeń – MRPiPS rozwiewa wszelkie wątpliwości

Konstrukcja wyrównania i odsetek może być stosowana, jeżeli ponowne ustalenie wysokości świadczenia wynikałoby z tego, że świadczenie zostało ustalone w wysokości niezgodnej z obowiązującymi przepisami – informuje MRPiPS. Osobom, którym przyznano emerytury lub renty rodzinnej w czerwcu w latach 2009-2019 i które przez lata miały wypłacane zaniżone świadczenia, świadczenia te – w opinii MRPiPS – zostały wyliczone zgodnie z prawem, a konstrukcja waloryzacji rocznej i kwartalnej jest zgodna z konstytucją, zatem – nie przysługują im jednorazowe wyrównania (które sięgałyby nawet kilkunastu tysięcy złotych), ani odsetki od tych wyrównań.

MRPiPS: Korzystne zmiany w systemie orzekania o niepełnosprawności coraz bliżej

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki w przesłanym w piątek komunikacie poinformowało, że Komitet Monitorujący FERS zatwierdził projekt przebudowy modelu orzekania w Polsce oraz uporządkowania systemu świadczeń. Zmiany te - w ocenie resortu - mają rozwiązać problemy osób z niepełnosprawnościami dotyczącymi systemu orzekania o niepełnosprawności.

REKLAMA

Rząd: Opóźnia o 6 miesięcy utrudnienia w budowie domów. Jak za daleko do szkoły i lasu domu nie wybudujesz. Tak dziś w przepisach

W 2026 r. utrudnienia w budowie domów. Nie tylko najdalej 1,5 km do szkoły podstawowej (w mieście - na wsi 3 km). Blisko domu musi być (nie dalej niż 3 km) o powierzchni 20 ha park, ogródek jordanowski albo las. Park i ogródek jordanowski muszą mieć infrastrukturą. Przepisy miały wejść w życie od 1 stycznia 2026 r. (decyzja rządu premiera M. Morawieckiego). Wejdą pół roku później (decyzja rządu premiera D. Tuska).

Gość Infor.pl: Dzieci uzależnione od smartfonów to lenistwo rodziców?

Czy powinno się zakazać używania smartfonów w szkołach? Jak media społecznościowe wykorzystują słabości naszego mózgu? Jak zbudować zdrową relację z technologiami? Czy gry komputerowe to sztuka? Gościem Infor.pl jest Krzysztof M. Maj z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

REKLAMA