REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Umowa leasingu - WZÓR UMOWY

Piotr Chmiel

REKLAMA

Umowa leasingu jest finansową alternatywą dla kredytu. W jej ramach leasingobiorca otrzymuje do używania przedmiot umowy, w zamian za comiesięczne raty leasingowe.


UMOWA LEASINGU

REKLAMA

zawarta w dniu ....................... w .............................., pomiędzy:

……………….......................................... z siedzibą w .................................... zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym w ..................................................... – Wydziale Gospodarczym Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS ........................, reprezentowaną przez:

.....................................................................,

Dalszy ciąg materiału pod wideo

....................................................................., zwaną dalej Leasingodawcą,


a

................................................................. z siedzibą w .................................... zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym w ..................................... – Wydziale Gospodarczym Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS ........................, reprezentowaną przez:

......................................................................,

......................................................................, zwaną dalej Leasingobiorcą.

§ 1

Leasingodawca zobowiązuje się oddać Leasingobiorcy przedmiot leasingu i pozostawić go w używaniu Leasingobiorcy w okresie ......................................

§ 2

REKLAMA

1. Przedmiotem leasingu jest samochód marki .............................., model ............................, nr silnika ......................................, nr nadwozia .............................................................................

2. Leasingobiorca nie jest uprawniony do przekazania przedmiotu leasingu w subleasing, ani też do cesji swych praw przysługujących mu na podstawie niniejszej umowy na rzecz osób trzecich.

§ 3

1. Leasingobiorca obowiązany jest do ubezpieczenia przedmiotu leasingu w pełnym zakresie (OC/AC/NW/KR).

2. Umowę ubezpieczenia, o której mowa w ust. 1, Leasingobiorca zawiera z towarzystwem ubezpieczeniowym wskazanym przez Leasingodawcę, za pośrednictwem wskazanego przez Leasingodawcę agenta ubezpieczeniowego.

§ 4

1. Leasingobiorca zobowiązuje się płacić Leasingodawcy opłaty z tytułu leasingu przedmiotu umowy w wysokości i terminach podanych w załączniku nr 1, stanowiącym integralną część niniejszej umowy.

2. Opłaty, o których mowa w ust. 1, Leasingobiorca zobowiązany jest wpłacać w walucie polskiej za każdy kolejny okres leasingu, przelewem bankowym na konto: Bank .........................................., nr rach.: ...................................................................................

3. Opłata, o której mowa w ust. 2, uważana jest za dokonaną w momencie uznania rachunku bankowego Leasingodawcy.

4. W przypadku opóźnień w realizacji opłat Leasingodawca naliczać będzie odsetki ustawowe zwłoki od należnej kwoty.

5. W dniu zawarcia niniejszej umowy Leasingobiorca wpłaca kaucję w wysokości ................ (słownie: .................................................) złotych.

§ 5

1. Ryzyko przypadkowej utraty przedmiotu leasingu, jego zniszczenia lub uszkodzenia obciąża Leasingobiorcę.

2. Leasingobiorca w razie utraty lub zniszczenia przedmiotu leasingu jest zobowiązany do spłaty pozostałych rat leasingowych zgodnie z harmonogramem oraz pokrycia szkody Leasingodawcy poprzez zapłatę kary umownej w wysokości ..................... (słownie: ....................................................................) złotych.

3. Leasingobiorca nie ponosi odpowiedzialności za zużycie przedmiotu leasingu będące następstwem jego prawidłowego użytkowania.

4. Leasingobiorca jest zobowiązany sprawować należytą pieczę nad przedmiotem leasingu, w szczególności zaś dokonywać bieżących przeglądów, konserwacji i napraw.

5. Koszty bieżącej eksploatacji, przeglądów technicznych i gwarancyjnych oraz ewentualnie podatku od środków transportowych ponosi Leasingobiorca.

6. Dokonane przez Leasingobiorcę ulepszenia w przedmiocie leasingu nie uprawniają Leasingobiorcy do rekompensat.

7. Leasingodawca ma prawo kontroli sposobu używania przedmiotu leasingu przez Leasingobiorcę.

§ 6

W przypadku wypowiedzenia umowy przez Leasingodawcę, przy zachowaniu warunków wypowiedzenia umowy zgodnie z warunkami ogólnymi umowy leasingu, Leasingobiorca zezwala Leasingodawcy na podjęcie wszelkich działań prawnych mających na celu odzyskanie przedmiotu leasingu oraz ponosi koszty tego działania.

§ 7

Tytułem zabezpieczenia płatności opłat Leasingobiorca wystawia weksel gwarancyjny in blanco wraz z deklaracją wekslową.

§ 8

Leasingodawca może rozwiązać niniejszą umowę przez jej wypowiedzenie w terminie ............. dni, w wypadku gdy:

1) Leasingobiorca w sposób rażący narusza postanowienia niniejszej umowy,

2) Leasingobiorca dokona, bez zgody Leasingodawcy, istotnych zmian lub przeróbek przedmiotu leasingu.

§ 9

1. Po zakończeniu okresu leasingu Leasingobiorcy – pod warunkiem wywiązania się ze wszelkich zobowiązań względem Leasingodawcy – przysługuje prawo zakupu przedmiotu leasingu w ciągu 7 dni od dnia zakończenia niniejszej umowy, za kwotę odpowiadającą jego wartości końcowej, tj. ....................... (słownie: ....................................................................) złotych.

2. W przypadku nieotrzymania przez Leasingodawcę stosownego oświadczenia woli w terminie określonym w ust. 1, określone tam uprawnienia wygasają.

§ 10

Leasingobiorca oświadcza, iż zna treść warunków ogólnych umowy leasingu stanowiących integralną część niniejszej umowy i wyraża zgodę na włączenie ich do treści niniejszej umowy.

§ 11

Leasingobiorca upoważnia Leasingodawcę do wystawiania faktur VAT bez podpisu osoby uprawnionej do odbioru faktury.

§ 12

Protokół zdawczo-odbiorczy przekazania przedmiotu leasingu jest integralną częścią niniejszej umowy.

§ 13

Wszelkie zmiany niniejszej umowy wymagają formy pisemnej pod rygorem nieważności.

§ 14

W sprawach nie uregulowanych stosuje się przepisy Kodeksu cywilnego.

§ 15

Do rozstrzygania sporów mogących wyniknąć na tle niniejszej umowy właściwy będzie sąd właściwy ze względu na siedzibę Leasingodawcy.

§ 16

Umowę sporządzono w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach, po jednym dla każdej ze stron.




..........................................          ...........................................
             Leasingodawca                        Leasingobiorca

POBIERZ BEZPŁATNY WZÓR: Umowa leasingu

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Wynagrodzenie minimalne 2023 [quiz]
certificate
Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
1/15
Kiedy będą miały miejsce podwyżki minimalnego wynagrodzenia w 2023 roku?
od 1 stycznia i od 1 lipca
od 1 stycznia i od 1 czerwca
od 1 lutego i od 1 lipca
Następne
Prawo
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Projekt nowej ustawy o minimalnym wynagrodzeniu za pracę. Do polskiego prawa zostaną wdrożone przepisy unijne. Jakie będą zmiany?

Obecna ustawa o minimalnym wynagrodzeniu za pracę zostanie zastąpiona nową ustawą, która implementuje do polskiego prawa europejskiej dyrektywy adekwatnych wynagrodzeń minimalnych w Unii Europejskiej. Przepisy nowej ustawy o minimalnym wynagrodzeniu powinny być wdrożone do 15 listopada 2024 r.

Renta wdowia wraca pod obrady Sejmu. Znamy już datę

Posłowie zajmą się obywatelskim projektem ustawy w sprawie renty wdowiej. Tak wynika z planu czterodniowego posiedzenia Sejmu. Zajmą się tym ważnym dla wdów i wdowców projektem dokładnie w czwartek 25 lipca.

Sieć dróg płatnych będzie rozszerzona. Idzie nieuniknione

Resort infrastruktury pracuje nad przepisami, których celem jest rozszerzenie sieci dróg objętych elektronicznym systemem poboru opłat. Z informacji opublikowanych na stronie KPRM wynika, że chodzi o autostrady i drogi ekspresowe oddane do użytku po 2017 r.

Zostało tylko kilka dni. Pobierz i przygotuj z nami wniosek o bon energetyczny [komu przysługuje bon energetyczny, treść wniosku, jak złożyć, termin wypłaty świadczenia]

W ramach rekompensaty za częściowe odmrożenie cen energii elektrycznej uprawnieni mogą otrzymać bon energetyczny. Wnioski o to świadczenie można składać od 1 sierpnia. Przewiduje się, że najliczniejszą grupę objętą wsparciem, ok. 12,5 mln, stanowią gospodarstwa domowe. Sprawdź, czy masz prawo do bonu energetycznego, pobierz wniosek i go wypełnij!

REKLAMA

Zmiany w kodeksie pracy są pewne. Będziemy pracowali krócej. Jak będzie wyglądała praca przez 4 dni w szpitalach? Wiemy to.

Trwają prace nad wprowadzeniem najkorzystniejszego rozwiązania w zakresie skrócenia tygodnia pracy. I choć niewiadomych jest nadal wiele, to jest już pewne, że zmiany nas nie ominą. Wielu z nas trudno to sobie wyobrazić, szczególni, gdy chodzi o takie sfery naszego życia, jak służba zdrowia.

Stypendium dla ucznia w roku szkolnym 2024/2025. Nie tylko średnia ocen brana pod uwagę

W poniedziałek, 2 września rozpocznie się nowy rok szkolny 2024/2025. Sprawdź, jakie stypendia przysługują uczniom. Jakie warunku muszą spełnić? Co oprócz średniej ocen jest brane pod uwagę? Ile maksymalnie mogą wynosić poszczególne stypendia?

300 zł na wyprawkę szkolną. Jak odwołać się od decyzji ZUS?

Rodzice mogą ubiegać się o dofinansowanie do szkolnej wyprawki. Co w sytuacji, gdy Zakład Ubezpieczeń Społecznych odmówi przyznania świadczenia 300 plus? Czy można się odwołać od takiej decyzji?

Zasiłek pielęgnacyjny 2024 i 2025 r.

Zasiłek pielęgnacyjny 2024 i 2025 r. Sprawdź, ile aktualnie wynosi zasiłek pielęgnacyjny. W 2024 r. kwota zasiłku pielęgnacyjnego podlega weryfikacji. Ile będzie wynosić od 1 listopada 2024 r.? Kto może skorzystać z zasiłku pielęgnacyjnego? Komu nie przysługuje? 

REKLAMA

Już wiadomo, który rodzic skorzysta w rozliczeniu podatkowym 2025. Ten, który bardziej się angażuje. Jest odpowiedź Ministra Finansów

Który rodzic skorzysta w rozliczeniu podatkowym? Ten, który bardziej się angażuje. Jest odpowiedź Ministra Finansów, z której wynika, samo płacenie alimentów to za mało, by pozbawić drugiego rodzica status samotnie wychowującego dziecko.

System kaucyjny w praktyce. Nie zgniataj, bo nie będzie zwrotu kaucji

System kaucyjny zakłada, że puste opakowania objęte systemem będzie można zwracać. Bedą one specjalnie oznakowane. W związku z tym nie należy zgniatać opakowań, aby mieć szansę na odzyskanie kaucji. Chodzi o butelki plastikowe do 3 litrów oraz puszki metalowe do 1 litra.

REKLAMA