Umowa pożyczki z przeniesieniem prawa własności na zabezpieczenie - WZÓR

Piotr Chmiel
rozwiń więcej
W ramach umowy Pożyczkobiorca przenosi na Pożyczkodawcę własność określonych rzeczy, celem zabezpieczenia spłaty pożyczki. Pobierz bezpłatny wzór umowy


UMOWA POŻYCZKI  Z PRZENIESIENIEM

PRAWA WŁASNOŚCI NA ZABEZPIECZENIE

Umowa zawarta w dniu ....................................... w ..................................................... pomiędzy:

……………………………………….….… zamieszkałym w …........................... przy ul. .................................................... legitymującym się dowodem osobistym nr. ................................. , zwanym dalej Pożyczkodawcą,

 a

 ........................................................ zamieszkałym w ........................................ przy ul. ...........................................  legitymującym się dowodem osobistym nr. ...........……………, zwanym dalej Pożyczkobiorcą.


§ 1

Pożyczkodawca udziela Pożyczkobiorcy pożyczki pieniężnej w kwocie ………………….……. zł (słownie ……………………………………….) i  oświadcza, że przekazał Pożyczkobiorcy wyżej wymienioną kwotę w dniu dzisiejszym tj. ……...........……………………………………………. .

§ 2

Pożyczkobiorca zobowiązuje się zwrócić Pożyczkodawcy kwotę pożyczki do dnia ........................... roku,  wraz z odsetkami w wysokości .................. liczonymi za okres od dnia dzisiejszego do dnia, w którym ma nastąpić zwrot pożyczki.

§ 3

W razie opóźnienia w zwrocie pożyczki Pożyczkobiorca zapłaci Pożyczkodawcy odsetki w wysokości .................................... (słownie …………………………….…………………..) za każdy dzień zwłoki.

§ 4.

W celu zabezpieczenia spłaty długu wraz z odsetkami wynikającego z umowy pożyczki Pożyczkobiorca przenosi na rzecz Pożyczkodawcy prawo własności do  ......................................................................................................................................................................................................................, a Pożyczkodawca wyraża na to zgodę.

Pożyczkodawca zobowiązuje się do powrotnego przeniesienia prawa własności przedmiotu zabezpieczenia po dokonaniu przez dłużnika spłaty pożyczki wraz z odsetkami

§ 5

Opłaty skarbowe związane z niniejszą umową  jak i wszelkie opłaty związane z przeniesieniem własności przedmiotu zabezpieczenia jak również po zwrocie pożyczki opłaty związane z powrotnym przeniesieniem prawa własności do przedmiotu zabezpieczenia na Pożyczkobiorcę pokrywa Pożyczkobiorca.

§ 6

W sprawach nieuregulowanych niniejszą umową będą miały zastosowanie przepisy kodeksu cywilnego.

§ 7

Ewentualne spory, mogące powstać przy wykonywaniu umowy, strony poddają rozstrzygnięciu właściwych sądów powszechnych.

§ 8

Umowę sporządzono w  dwóch jednobrzmiących egzemplarzach, po jednym dla każdej ze stron.


                    …..………………………...                                         …………………………........
                               Pożyczkodawca                                                        Pożyczkobiorca    

POBIERZ BEZPŁATNY WZÓR: Umowa pożyczki z przeniesieniem prawa własności na zabezpieczenie             

Prawo
80% dofinansowania na sprzęt rehabilitacyjny. Tyle mogą otrzymać osoby niepełnosprawne na zakup sprzętu rehabilitacyjnego
19 lis 2024

80 proc. dofinansowania na sprzęt rehabilitacyjny. Tyle mogą otrzymać osoby niepełnosprawne na zakup sprzętu rehabilitacyjnego. Jak skorzystać z dofinansowania? Komu przysługuje dofinansowanie do zakupu sprzętu rehabilitacyjnego? Co powinien zawierać wniosek?

Aspekty prawne biometrii. Komentarz ekspercki
19 lis 2024

Aspekty prawne biometrii. Komentarz ekspercki. Dane biometryczne stanowią głęboką ingerencję w prywatność, a ich przetwarzanie może stanowić poważne zagrożenie dla podstawowych praw osób, których dane dotyczą. Kiedy można je przetwarzać?

VII Ogólnopolska Konferencja Naukowa „(Nie)bezpieczne podatki”
19 lis 2024

VII Ogólnopolska Konferencja Naukowa  „(Nie)bezpieczne podatki” odbędzie się już 7 grudnia 2024 r. Wydarzenie organizuje Koło Naukowe Prawo Podatkowego TBSP UJ.

Legalizacja marihuany w Polsce. Jest już projekt ustawy, teraz wszystko „w rękach” Premiera
19 lis 2024

Aktualnie, w Polsce, posiadanie jakichkolwiek ilości konopi innych niż włókniste (z wyjątkiem tzw. marihuany medycznej) – jest zabronione i stanowi przestępstwo zagrożone karą do nawet 10 lat pozbawienia wolności. Stan ten, może jednak ulec zmianie, w związku z petycją obywatelską, przewidującą dekryminalizację posiadania marihuany na własny użytek, która w dniu 7 listopada br., została skierowana przez sejmową Komisję do Spraw Petycji do rozpatrzenia przez Premiera. 

W tym roku można wystąpić o zwolnienie ze składek w grudniu. Ponad 525 tys. wniosków o wakacje składkowe
19 lis 2024

Wakacje składkowe cieszą się olbrzymią popularnością. Od 1 do 18 listopada zostało złożonych do ZUS 525,4 tys. wniosków o tę formę wsparcia. Przedsiębiorcy, którzy planują skorzystać ze zwolnienia ze składek w tym roku, powinni złożyć wnioski do końca listopada.

Ten QUIZ z logiki sprawdzi czy myślisz strategicznie. Nie będzie zbyt trudno. 6/9 to będzie mistrzostwo
19 lis 2024
Ten quiz sprawdzi nie tyle Waszą wiedzę, co logiczne myślenie. Nad pytaniami trzeba się nieco zastanowić, wykazać się odrobiną sprytu i wydedukować, jaka odpowiedź jest tą prawidłową. Pytania nie są zbyt trudne, ale nad niektórymi trzeba się zastanowić przez dłuższą chwilę. Komplet punktów zdobędą prawdziwi stratedzy logicznego myślenia.
Edukacja zdrowotna w szkołach od 1 września 2025 r. Dla kogo? Kto może prowadzić ten przedmiot?
18 lis 2024

Edukacja zdrowotna w szkołach od 1 września 2025 r. Dla kogo? Kto może prowadzić ten przedmiot? Komisje sejmowe we wtorek rozpatrzą informacje nt. przygotowania podstawy programowej i harmonogramu prac.

Obniżenie minimalnej składki na ubezpieczenie zdrowotne dla przedsiębiorców w 2025 r. Autopoprawka Ministerstwa Zdrowia. Trzy projekty w Sejmie
18 lis 2024

Obniżenie minimalnej składki na ubezpieczenie zdrowotne dla przedsiębiorców w 2025 r. Autopoprawka Ministerstwa Zdrowia dotycząca podstawy wyliczania oraz opłacania składki zdrowotnej. Trzy projekty w Sejmie

Prawo budowlane do zmiany. Nowe garaże i piwnice muszą być miejscami doraźnego schronienia
18 lis 2024

Konieczne są zmiany w prawie budowlanym. Ponieważ od 2026 roku piwnice i garaże w nowo budowanych obiektach użyteczności publicznej i blokach mieszkalnych będą musiały być tak zaprojektowane, by móc stworzyć w nich miejsca doraźnego schronienia.

Nowe przedmioty w szkole. Edukacja zdrowotna i edukacja obywatelska od roku szkolnego 2025/2026
18 lis 2024

Trwają prace nad projektem rozporządzeniem wprowadzającym do szkół nowe przedmioty: edukację zdrowotną i edukację obywatelską. Projekt trafił do konsultacji społecznych.

pokaż więcej
Proszę czekać...