REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Umowa o wykonawstwo częściowe - WZÓR UMOWY

Piotr Chmiel

REKLAMA

W umowie o wykonawstwo częściowe Zamawiający powołuje wykonawców do określonego zakresu prac budowlanych. Umowa zawierana z podwykonawcami.


REKLAMA

POBIERZ BEZPŁATNY WZÓR: Umowa o wykonawstwo częściowe


UMOWA O WYKONANIE ROBÓT BUDOWLANYCH W SYSTEMIE WYKONAWSTWA CZĘŚCIOWEGO

Zawarta w dniu ............................. między

Dalszy ciąg materiału pod wideo

................................................................. mającym siedzibę w........................................ przy ul. ......................................................................... reprezentowanym przez

1............................................................................................

2............................................................................................ zwanym w dalszym ciągu umowy Zamawiającym, z jednej strony,

a

...................................................... z siedzibą w .............................................. przy ul ........................................................ reprezentowanym przez

1 ......................................................................................................................................................................

2 ...................................................................................................................................................................... zwanym w dalszym ciągu umowy Wykonawcą, z drugiej strony, została zawarta umowa treści następującej:


§ 1

1. Wykonawca przyjmuje na zasadach wykonawcy częściowego roboty budowlane.

2. Roboty, które są przedmiotem umowy, wykonywane będą na podstawie zamówienia Zamawiającego nr .................................  z dnia ……………………….................... .

§ 2

Przekazanie placu budowy nastąpi w dniu .................... . Zakończenie całości robót nastąpi w dniu .......................... roku

§ 3

W razie konieczności wykonania, w toku realizacji przedmiotu umowy, robót nie przewidzianych dokumentacją techniczną Zamawiający zobowiązany jest do pokrycia wszelkich dodatkowych kosztów.

§ 4

Przedmiot umowy określony w § 1 pkt. 1 wykonany zostanie zgodnie z dostarczoną przez Zamawiającego dokumentacją projektowo-kosztorysową, stanowiącą integ­ralną część niniejszej umowy.

§ 5

W razie stwierdzenia przez Wykonawcę braków w dokumentacji umożliwiających kontynuowanie robót. Wykonawca jest zwolniony z dotrzymania umownego terminu zakończenia całości robót.

§ 6

1. Roboty nie objęte dokumentacją projektowo -  kosztorysową oraz roboty dodat­kowe i zamienne mogą być wykonywane wyłącznie na podstawie protokołu koniecz­ności, zatwierdzonego przez Zamawiającego albo na podstawie stosownego zapisu, dokonanego przez inspektora nadzoru w dzienniku budowy i przyjętego przez Wykonawcę.

2. Bez uprzedniej zgody Zamawiającego wykonane być mogą jedynie prace niezbędne ze względu na bezpieczeństwo lub konieczność zapobieżenia awarii.

§ 7

W dniu przekazania placu budowy Zamawiający wręczy Wykonawcy plan uzbroje­nia podziemnego i naziemnego, wskaże miejsce poboru wody i energii elektrycznej, a także udostępni Wykonawcy pomieszczenia techniczno-socjalne i magazynowe na czas wykonywania robót.


§ 8

1. Wykonawca wykona roboty z materiałów dostarczonych przez Zamawiającego, których asortyment, ilości i terminy dostaw wymienione są w załączniku nr ................... do umowy.

2. Wykonawcy przysługuje zwrot kosztów ewentualnego transportu i składowania materiałów przekazanych przez Zamawiającego, a odbieranych przez Wykonawcę w wysokości ....................... % ceny zakupu.

§ 9

1. Wynagrodzenie ustalone będzie w oparciu o kosztorysy szczegółowe opracowane na podstawie:

— wyliczonych jednostek obmiarowych,

— jednostkowych norm nakładów robocizny, materiałów i sprzętu,

— zasad kosztorysowania i rozliczania robót według zasad kalkulacji kosztorysowej opracowanych przez Wykonawcę, które stanowią integralną część umowy.

2. Zamawiający zapłaci Wykonawcy zwiększone koszty z tytułu utrudnień  w wysokości ........................... .

§ 10

1. Wartość przedmiotu umowy określa się wstępnie na.................................................................... złotych  (słownie ......................................................................................................................) plus .............. % VAT.

2. Rozliczenie  następować będzie fakturami  przejściowymi  w cyklach ........................... w oparciu o kosztorys powykonawczy sprawdzony przez inspektora nadzoru.

3. Faktury płatne będą w terminie ........................ dni od daty otrzymania na konto Wykonawcy w ...................... nr .................... ……………………………………………… (26 cyfr) .

4. Po dokonaniu odbioru wykonywanych robót ostateczne rozliczenie nastąpi fakturą końcową.

§ 11

1. Zamawiający dokona odbioru robót w terminie ............................... dni od daty zgłoszenia przez Wykonawcę gotowości do odbioru w formie wpisu do dziennika budowy.

2. W przypadku wystąpienia robót zanikających lub ulegających zakryciu, albo w przypadku przewidywanej przerwy w wykonaniu robót — Zamawiający dokona odbioru w terminie ..................... dni.

§ 12

1. Wykonawca jest zwolniony od dotrzymania umownego terminu zakończenia robót w przypadkach:

— opóźnienia w dostarczeniu dokumentacji projektowo - kosztorysowej,

opóźnienia w realizacji należności.

W przypadku opóźnień trwających ponad ................... dni Wykonawca odstąpi od umowy z winy Zamawiającego i zażąda od niego odpowiedniego odszkodowania……………………………………………..

2. Wykonawca zwolniony jest także od dotrzymania terminu zakończenia robót w przypadku przerw w dostawie nośników energii i działania siły wyższej.

§ 13

W zakresie odpowiedzialności odszkodowawczej stron za niewykonanie lub nieprawidłowe wykonanie postanowień umowy, zastosowanie mieć będą przepisy kodeksu cywilnego regulujące umowy o dzieło.

§ 14

Wymienione w treści załączniki stanowią integralną część umowy.

§ 15

Wszelkie zmiany i uzupełnienia treści umowy wymagają dla swej ważności formy pisemnej w postaci aneksu.

§ 16

Spory, mogące wyniknąć przy wykonywaniu postanowień umowy, strony poddają rozstrzygnięciu Sądów Gospodarczych.

§ 17

Umowa została sporządzona w ............. jednobrzmiących egzemplarzach, dla każdej ze stron.



…………………………                                  ……………………………..
zamawiający                                                             wykonawca

POBIERZ BEZPŁATNY WZÓR: Umowa o wykonawstwo częściowe

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Prawo
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Kwoty emerytur i rent wolne od egzekucji i potrąceń w 2025 roku – zmiany od 1 marca

Po każdej waloryzacji emerytur i rent rosną też kwoty tych świadczeń wolne od potrąceń i egzekucji. Nie inaczej będzie w 2025 roku. Prezes ZUS wydał już 18 lutego 2025 r. komunikat w sprawie kwoty najniższej emerytury i renty, dodatku pielęgnacyjnego i dodatku dla sierot zupełnych, kwot maksymalnych zmniejszeń emerytur i rent oraz kwot emerytur i rent wolnych od egzekucji i potrąceń.

Orzekanie o niepełnosprawności: będzie nowy system. MRPiPS: projekt zatwierdzony

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej poinformowało 21 lutego 2025 r., że dzień wcześniej Komitet Monitorujący FERS zatwierdził projekt przebudowy modelu orzekania o niepełnosprawności oraz uporządkowania systemu świadczeń. MRPiPS dodało, że nowy system uwzględnia postulaty osób z niepełnosprawnościami, w tym orzekanie przez specjalistów z danych dziedzin.

Zakaz sprzedaży szampanów bezalkoholowych: Sejmowa komisja rozpatrzyła petycję. Czas na stanowisko resortu zdrowia

Czy zostanie wprowadzony zakaz sprzedaży szampanów bezalkoholowych? Co z produktami bezalkoholowymi imitującymi opakowania napoi alkoholowych? Sejmowa komisja rozpatrzyła w czwartek petycję w tej sprawie.

Świadczenia dla dzieci z niepełnosprawnością 2025 r.

Świadczenia dla dzieci z niepełnosprawnością 2025 r. O jakie świadczenia mogą wystąpić rodzice i opiekunowie dzieci niepełnosprawnych w 2025 r.? Ile wynoszą poszczególne świadczenia? Gdzie złożyć wniosek?

REKLAMA

Od 1 marca 2025 r. nowe, wyższe limity dorabiania dla rencistów i emerytów

Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomniał w piątek, że od 1 marca zmianie ulegną limity dorabiania do świadczeń dla rencistów i dla wcześniejszych emerytów. Przekroczenie limitów może skutkować zmniejszeniem lub zawieszeniem wypłaty świadczenia przez ZUS.

Krwiodawcy bez ogólnopolskiej ulgi na komunikację? Rząd umywa ręce, odbija piłeczkę do samorządów

Honorowi krwiodawcy oddają krew, ratując życie, ale czy mogą liczyć na darmowe przejazdy komunikacją miejską w całym kraju? Posłanka Paulina Matysiak apeluje o jednolitą ulgę, jednak rząd odbija piłeczkę do samorządów. Czy to koniec nadziei na realne wsparcie dla dawców?

100 tys. emerytów oraz renciści rodzinni nie otrzymają wyrównania za lata wypłaty zaniżonych świadczeń – MRPiPS rozwiewa wszelkie wątpliwości

Konstrukcja wyrównania i odsetek może być stosowana, jeżeli ponowne ustalenie wysokości świadczenia wynikałoby z tego, że świadczenie zostało ustalone w wysokości niezgodnej z obowiązującymi przepisami – informuje MRPiPS. Osobom, którym przyznano emerytury lub renty rodzinnej w czerwcu w latach 2009-2019 i które przez lata miały wypłacane zaniżone świadczenia, świadczenia te – w opinii MRPiPS – zostały wyliczone zgodnie z prawem, a konstrukcja waloryzacji rocznej i kwartalnej jest zgodna z konstytucją, zatem – nie przysługują im jednorazowe wyrównania (które sięgałyby nawet kilkunastu tysięcy złotych), ani odsetki od tych wyrównań.

MRPiPS: Korzystne zmiany w systemie orzekania o niepełnosprawności coraz bliżej

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki w przesłanym w piątek komunikacie poinformowało, że Komitet Monitorujący FERS zatwierdził projekt przebudowy modelu orzekania w Polsce oraz uporządkowania systemu świadczeń. Zmiany te - w ocenie resortu - mają rozwiązać problemy osób z niepełnosprawnościami dotyczącymi systemu orzekania o niepełnosprawności.

REKLAMA

Rząd: Opóźnia o 6 miesięcy utrudnienia w budowie domów. Jak za daleko do szkoły i lasu domu nie wybudujesz. Tak dziś w przepisach

W 2026 r. utrudnienia w budowie domów. Nie tylko najdalej 1,5 km do szkoły podstawowej (w mieście - na wsi 3 km). Blisko domu musi być (nie dalej niż 3 km) o powierzchni 20 ha park, ogródek jordanowski albo las. Park i ogródek jordanowski muszą mieć infrastrukturą. Przepisy miały wejść w życie od 1 stycznia 2026 r. (decyzja rządu premiera M. Morawieckiego). Wejdą pół roku później (decyzja rządu premiera D. Tuska).

Gość Infor.pl: Dzieci uzależnione od smartfonów to lenistwo rodziców?

Czy powinno się zakazać używania smartfonów w szkołach? Jak media społecznościowe wykorzystują słabości naszego mózgu? Jak zbudować zdrową relację z technologiami? Czy gry komputerowe to sztuka? Gościem Infor.pl jest Krzysztof M. Maj z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

REKLAMA