REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Umowa o wykonawstwo częściowe - WZÓR UMOWY

Piotr Chmiel

REKLAMA

W umowie o wykonawstwo częściowe Zamawiający powołuje wykonawców do określonego zakresu prac budowlanych. Umowa zawierana z podwykonawcami.


REKLAMA

POBIERZ BEZPŁATNY WZÓR: Umowa o wykonawstwo częściowe


UMOWA O WYKONANIE ROBÓT BUDOWLANYCH W SYSTEMIE WYKONAWSTWA CZĘŚCIOWEGO

Zawarta w dniu ............................. między

Dalszy ciąg materiału pod wideo

................................................................. mającym siedzibę w........................................ przy ul. ......................................................................... reprezentowanym przez

1............................................................................................

2............................................................................................ zwanym w dalszym ciągu umowy Zamawiającym, z jednej strony,

a

...................................................... z siedzibą w .............................................. przy ul ........................................................ reprezentowanym przez

1 ......................................................................................................................................................................

2 ...................................................................................................................................................................... zwanym w dalszym ciągu umowy Wykonawcą, z drugiej strony, została zawarta umowa treści następującej:


§ 1

1. Wykonawca przyjmuje na zasadach wykonawcy częściowego roboty budowlane.

2. Roboty, które są przedmiotem umowy, wykonywane będą na podstawie zamówienia Zamawiającego nr .................................  z dnia ……………………….................... .

§ 2

Przekazanie placu budowy nastąpi w dniu .................... . Zakończenie całości robót nastąpi w dniu .......................... roku

§ 3

W razie konieczności wykonania, w toku realizacji przedmiotu umowy, robót nie przewidzianych dokumentacją techniczną Zamawiający zobowiązany jest do pokrycia wszelkich dodatkowych kosztów.

§ 4

Przedmiot umowy określony w § 1 pkt. 1 wykonany zostanie zgodnie z dostarczoną przez Zamawiającego dokumentacją projektowo-kosztorysową, stanowiącą integ­ralną część niniejszej umowy.

§ 5

W razie stwierdzenia przez Wykonawcę braków w dokumentacji umożliwiających kontynuowanie robót. Wykonawca jest zwolniony z dotrzymania umownego terminu zakończenia całości robót.

§ 6

1. Roboty nie objęte dokumentacją projektowo -  kosztorysową oraz roboty dodat­kowe i zamienne mogą być wykonywane wyłącznie na podstawie protokołu koniecz­ności, zatwierdzonego przez Zamawiającego albo na podstawie stosownego zapisu, dokonanego przez inspektora nadzoru w dzienniku budowy i przyjętego przez Wykonawcę.

2. Bez uprzedniej zgody Zamawiającego wykonane być mogą jedynie prace niezbędne ze względu na bezpieczeństwo lub konieczność zapobieżenia awarii.

§ 7

W dniu przekazania placu budowy Zamawiający wręczy Wykonawcy plan uzbroje­nia podziemnego i naziemnego, wskaże miejsce poboru wody i energii elektrycznej, a także udostępni Wykonawcy pomieszczenia techniczno-socjalne i magazynowe na czas wykonywania robót.


§ 8

1. Wykonawca wykona roboty z materiałów dostarczonych przez Zamawiającego, których asortyment, ilości i terminy dostaw wymienione są w załączniku nr ................... do umowy.

2. Wykonawcy przysługuje zwrot kosztów ewentualnego transportu i składowania materiałów przekazanych przez Zamawiającego, a odbieranych przez Wykonawcę w wysokości ....................... % ceny zakupu.

§ 9

1. Wynagrodzenie ustalone będzie w oparciu o kosztorysy szczegółowe opracowane na podstawie:

— wyliczonych jednostek obmiarowych,

— jednostkowych norm nakładów robocizny, materiałów i sprzętu,

— zasad kosztorysowania i rozliczania robót według zasad kalkulacji kosztorysowej opracowanych przez Wykonawcę, które stanowią integralną część umowy.

2. Zamawiający zapłaci Wykonawcy zwiększone koszty z tytułu utrudnień  w wysokości ........................... .

§ 10

1. Wartość przedmiotu umowy określa się wstępnie na.................................................................... złotych  (słownie ......................................................................................................................) plus .............. % VAT.

2. Rozliczenie  następować będzie fakturami  przejściowymi  w cyklach ........................... w oparciu o kosztorys powykonawczy sprawdzony przez inspektora nadzoru.

3. Faktury płatne będą w terminie ........................ dni od daty otrzymania na konto Wykonawcy w ...................... nr .................... ……………………………………………… (26 cyfr) .

4. Po dokonaniu odbioru wykonywanych robót ostateczne rozliczenie nastąpi fakturą końcową.

§ 11

1. Zamawiający dokona odbioru robót w terminie ............................... dni od daty zgłoszenia przez Wykonawcę gotowości do odbioru w formie wpisu do dziennika budowy.

2. W przypadku wystąpienia robót zanikających lub ulegających zakryciu, albo w przypadku przewidywanej przerwy w wykonaniu robót — Zamawiający dokona odbioru w terminie ..................... dni.

§ 12

1. Wykonawca jest zwolniony od dotrzymania umownego terminu zakończenia robót w przypadkach:

— opóźnienia w dostarczeniu dokumentacji projektowo - kosztorysowej,

opóźnienia w realizacji należności.

W przypadku opóźnień trwających ponad ................... dni Wykonawca odstąpi od umowy z winy Zamawiającego i zażąda od niego odpowiedniego odszkodowania……………………………………………..

2. Wykonawca zwolniony jest także od dotrzymania terminu zakończenia robót w przypadku przerw w dostawie nośników energii i działania siły wyższej.

§ 13

W zakresie odpowiedzialności odszkodowawczej stron za niewykonanie lub nieprawidłowe wykonanie postanowień umowy, zastosowanie mieć będą przepisy kodeksu cywilnego regulujące umowy o dzieło.

§ 14

Wymienione w treści załączniki stanowią integralną część umowy.

§ 15

Wszelkie zmiany i uzupełnienia treści umowy wymagają dla swej ważności formy pisemnej w postaci aneksu.

§ 16

Spory, mogące wyniknąć przy wykonywaniu postanowień umowy, strony poddają rozstrzygnięciu Sądów Gospodarczych.

§ 17

Umowa została sporządzona w ............. jednobrzmiących egzemplarzach, dla każdej ze stron.



…………………………                                  ……………………………..
zamawiający                                                             wykonawca

POBIERZ BEZPŁATNY WZÓR: Umowa o wykonawstwo częściowe

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Prawo
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Emerytury stażowe – Lewica i Solidarność naciskają na zmiany. Czy rząd przychyli się do ich propozycji?

Emerytury stażowe mogą się urzeczywistnić. Lewica i Solidarność walczą o zmiany, które mają umożliwić wcześniejsze przejście na emeryturę osobom z długim stażem pracy. Czy obecny rząd w końcu przychyli się do tych postulatów?

Przepadło 31 000 zł świadczenia wspierającego. Rodziny zmarłych osób niepełnosprawność idą do sądu. Bez szans

Umierają osoby niepełnosprawne przed otrzymaniem świadczenia wspierającego. Mają najpoważniejszy stan zdrowia. Są sparaliżowane. Chorują na choroby nowotworowe. Są to staruszki i staruszkowie. Wiele instytucji (w tym RPO) jak i same osoby niepełnosprawne ostrzegało, że część osób umrze w okresie oczekiwania na przyznanie tego świadczenia, które stało się przewlekłym dla kilkudziesięciu tysięcy osób.

Czy to już koniec przestawiania zegarków? Zniesienia zmiany czasu jest na agendzie UE

Czy to już koniec przestawiania naszych zegarków? Polska prezydencja w Unii Europejskiej podejmuje próbę przełamania impasu w sprawie zniesienia zmian czasu. Choć Komisja Europejska popiera ten pomysł, to brukselska biurokracja wciąż blokuje postępy. Dlaczego Europa nadal tkwi w czasowym chaosie i czy polski rząd zdoła zmienić bieg wydarzeń?

800 plus w 2025 i 2026 r. - termin na wniosek do ZUS

800 plus w 2025 i 2026 r. - nowy okres świadczeniowy rozpoczyna się 1 czerwca. Kiedy najlepiej złożyć elektroniczny wniosek do ZUS? Termin zapewniający ciągłość wypłaty świadczenia wychowawczego niedługo mija.

REKLAMA

Żołnierze do premiera: Mamy prawo do drugiej emerytury obok tej mundurowej. Każdy z nas ma na koncie w FUS składki powiększane corocznie o wskaźnik waloryzacji

Mundurowi, którzy rozpoczęli służbę przed 1999 r. nie mają prawa - nawet w przypadku 25 lat pracy cywilnej i odprowadzania składek z tego tytuł do ZUS - do emerytury cywilnej pobieranej obok mundurowej. Inną sytuację prawną mają mundurowi, którzy rozpoczęli służbę po 1999 r. - mają prawo do drugiej emerytury z tytułu składek wypracowanych z pracy w cywilu po zakończeniu służby. W grudniu 2024 r. żołnierze wysłali w tej sprawie list do premiera D. Tuska.

Nie będzie zakazu używania kominków. Na pewno? MKiŚ odpowiada na kontrowersje dotyczące programu Czyste Powietrze

Nowe zasady programu „Czyste Powietrze”, które mają na celu poprawę jakości powietrza i zwiększenie efektywności energetycznej budynków, wzbudzają kontrowersje. Zmiany wprowadzone przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska, w tym kwestie dotyczące kominków i źródeł ciepła, stały się przedmiotem gorącej dyskusji. W odpowiedzi na te kontrowersje, minister Krzysztof Bolesta zapewnia, że nie wprowadzi się zakazu używania kominków, a zmiany w regulaminie są wynikiem szerokich konsultacji społecznych i ekspertów. Problemem pozostaje jednak interpretacja zapisów przez urzędników, co budzi obawy o przyszłość bezpieczeństwa energetycznego Polaków.

Banki likwidują bankomaty. Czy koniec gotówki staje się faktem na naszych oczach?

Banki zaczynają likwidować bankomaty. To zaś rodzi sprzeciw społeczeństwa i niepokoi Rzecznika Praw Obywatelskich, który zwraca uwagę na ryzyko wykluczenia finansowego. Może to wpłynąć szczególnie na osoby starsze i mieszkańców wsi – ale nie tylko. Jakie jeszcze konsekwencje rodzi dalsze ograniczanie gotówki, które postępuje już od pewnego czasu?

Pakt migracyjny: 20 tys. euro za każdą nieprzyjętą osobę. Czy Polska zapłaci podatek UE?

Pakt migracyjny Unii Europejskiej, który wejdzie w życie w 2026 roku, nakłada na państwa członkowskie obowiązek przyjmowania migrantów lub płacenia tzw. „podatku migracyjnego” w wysokości 20 tys. euro za każdą nieprzyjętą osobę. Polska, pomimo apeli Brukseli, konsekwentnie odmawia implementacji tych przepisów, co może doprowadzić do poważnych konsekwencji finansowych i politycznych. Jakie będą efekty tego stanowiska?

REKLAMA

Nie każda wdowa z rentą rodzinną dostanie rentę wdowią. Dlaczego? ZUS: tak jest w przepisach

Renta wdowia to możliwość pobierania dwóch świadczeń jednocześnie, przykładowo emerytury oraz renty rodzinnej po zmarłym współmałżonku. Korzystniejsze świadczenie ZUS wypłaci od lipca 2025 r. pełnej wysokości, a drugie w wymiarze 15 proc. Okazuje się jednak, że nie każda wdowa i każdy wdowiec, którym ZUS wydał decyzję o przyznaniu renty rodzinnej „załapie się” na dobrodziejstwo wynikające z renty wdowiej.

Spokój na zawsze: Jak testament notarialny zapewnia Ci bezpieczeństwo?

Testament notarialny to jedna z najpewniejszych form wyrażenia swojej ostatniej woli. Dzięki sporządzeniu go przed notariuszem masz gwarancję, że dokument będzie zgodny z prawem, nie zostanie podważony, a Twoje decyzje dotyczące majątku zostaną zrealizowane bez problemów. Dowiedz się, dlaczego warto postawić na tę bezpieczną opcję i jakie korzyści niesie ze sobą testament sporządzony w obecności notariusza.

REKLAMA