Ubezpieczenie kosztów leczenia
REKLAMA
REKLAMA
Przedmiotem ubezpieczenia
Przedmiotem ubezpieczenia są niezbędne z medycznego punktu widzenia i udokumentowane koszty leczenia (badań, zabiegów, operacji) łącznie z kosztami transportu do ambulatorium lub szpitala, kosztami lekarstw i środków opatrunkowych. Jak również łącznie z kosztami podróży powrotnej poszkodowanego, podróży, utrzymania i noclegu osoby towarzyszącej choremu w drodze do kraju itp., które to koszty powstały w związku z nagłym zachorowaniem lub nieszczęśliwym wypadkiem w czasie pobytu poza granicami Polski.
REKLAMA
Zobacz: Darmowe porady prawne
Zakres ubezpieczenia
Zakres ubezpieczenia uzależniony jest od danego wariantu ubezpieczenia i może być szerszy bądź węższy. Może on obejmować zwrot następujących m.in. następujących kosztów:
- badań i zabiegów szpitalnych;
- leczenia ambulatoryjnego;
- zakupu niezbędnych lekarstw oraz środków opatrunkowych;
- dojazdu lekarza z najbliższej placówki służby zdrowia do miejsca pobytu ubezpieczonego, gdy wymaga tego jego stan zdrowia;
- pobytu w placówce służby zdrowia;
- leczenia stomatologicznego, ale jedynie związane z wystąpieniem ostrych stanów zapalnych i bólowych lub spowodowane nieszczęśliwym wypadkiem objętym umową ubezpieczenia.
Zobacz również serwis: Opieka zdrowotna
Przesłanki odpowiedzialności zakładu ubezpieczeń
Warto mieć na uwadze, że aby ubezpieczyciel był zobowiązany do wypłaty odszkodowania muszą być spełnione łącznie następujące przesłanki:
- koszty leczenia muszą być niezbędne z medycznego punktu widzenia(oznacza to, iż zakład ubezpieczeń pokryje koszty tylko tych badań i zabiegów, na które osoba będzie skierowana przez zagranicznego lekarza prowadzący oraz tylko tych lekarstw i środków, których zastosowanie zaleci lekarz;
- koszty leczenia muszą być udokumentowane , czyli potwierdzone oryginałami rachunków oraz pisemną diagnozą;
- koszty leczenia powstały w związku z nagłym zachorowaniem, czyli stanem chorobowym zagrażającym życiu lub zdrowiu, powstałym w sposób nagły i wymagającym natychmiastowej pomocy medycznej (zakład ubezpieczeń nie pokryje kosztów związanych z leczeniem chorób przewlekłych, na które osoba chorowała już wcześniej) lub w związku z nieszczęśliwym wypadkiem, czyli zdarzeniem wywołanym przyczyną zewnętrzną, niezależną od woli poszkodowanego,
- koszty leczenia powstały w czasie pobytu poza granicami kraju;
- koszty leczeni powstały w okresie ważności umowy ubezpieczenia (od dnia następnego po dniu zawarcia umowy ubezpieczenia lub od dnia w tej umowie określonego do momentu przekroczenia granicy RP, lecz nie później niż do północy ostatniego dnia ubezpieczenia).
Zobacz również serwis: Ubezpieczenia turystyczne
REKLAMA
REKLAMA
© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.
- Czytaj artykuły
- Rozwiązuj testy
- Zdobądź certyfikat