Wyjazd do krajów arabskich - ubezpieczenie
REKLAMA
REKLAMA
Kraje arabskie przyciągają coraz więcej turystów z Polski. Warto jednak pamiętać, że zwyczaje i kultura europejska bardzo różni się od tej, której obwiązuje w krajach arabskich. Jedynym miejscem „europejskim”, gdzie nie musimy zwracać uwagi na lokalne obyczaje jest hotel, w którym się zatrzymamy. Tu możemy czuć się bezpiecznie i co więcej nie poczujemy żadnej różnicy mentalnej. W hotelu możemy napić się alkoholu, choć oficjalnie w krajach muzułmańskich obowiązuje prohibicja. Wyjątkiem jest Turcja.
REKLAMA
Jak należy się ubierać?
REKLAMA
Egipskie kurorty, takie jak Hugarda, czy Sousse nie różnią się niczym od europejskich, czy azjatyckich ośrodków turystycznych. Miejscowa ludność jest przyzwyczajona do obecności turystów i odmienności kulturowej, co więcej turyści skąpo ubrani nie muszą martwić się o bezpieczeństwo. Sytuacja zmienia się po opuszczeniu turystycznych ośrodków. Dotyczy to zwłaszcza osób, które decydują się na wizyty w muzułmańskich świątyniach.
Przed wyprawą do arabskiej świątyni warto pamiętać, że przed wejściem do meczetu należy bezwzględnie zdjąć obuwie. Co więcej kobiety i mężczyźni wchodzą osobnymi wejściami do świątyni. Arabowie niezależnie od tego, że mają świadomość iż często utrzymują się z turystów potrafią być bezwzględni dla osób nie przestrzegających zasad kultury, w której zostali wychowani.
Tradycja i silne przywiązanie do religii nie pozwala im być obojętnymi na wszelkie przejawy bezczeszczenia miejsc kultu religijnego. Meczety to świętość dla każdego wyznawcy islamu. Nieważne, czy w życiu prywatnym jest „zeuropeizowanym” sprzedawcą pamiątek czy wojującym radykałem. Ubranie musi zasłaniać nogi, ramiona i dekolt , a kobietom włosy. Wycieczka do Kairu lub Marrakeszu w nieodpowiednim ubraniu może skończyć się brakiem zgody lokalnego przewodnika albo kustosza muzeum na zwiedzanie obiektu.
Czego oni ode mnie chcą?
REKLAMA
Nie należy brać od razu towaru do rąk. Arabowie doskonale wiedzą, co może nam się podobać choćby po kierunku, w którym jesteśmy zwróceni w sklepie. Nasz gest naprowadza sprzedawców na przedmiot, który nas zainteresował. Aby uniknąć kłopotliwych sytuacji oraz „wciskania” przedmiotów, które niekoniecznie chcemy kupić, najpierw obejrzyjmy towar z daleka.
Zaproponowana na początku przez sklepikarza cena może przyprawić nas o ból głowy. Nasza propozycja powinna być mniejsza o połowę – inaczej nici z targowania, bowiem ostateczna cena będzie niewiele niższa.
Podróż z dziećmi za granicę – dokumenty, ubezpieczenie
Wakacje bez stresu tylko z ubezpieczeniem
Plan podróży zagranicznej, krok po kroku
Religia jest święta
W krajach arabskich nie można żartować z symboli religijnych. Żarty z Mahometa, czy innych symboli religijnych mogą skończyć się dla nas nawet karą więzienia. Dlatego warto pamiętać o tym, że w krajach arabskich symbole religijne są przedmiotem wyznania, a także bardzo poważnie traktowane.
Wybierz ubezpieczenie przed wyjazdem
Wybierając się w podroż warto pomyśleć o ubezpieczeniu. Najlepszym rozwiązaniem może być Karta Podróże Classic. Jest to najlepsza forma ubezpieczenie z pakietem assistance bez względu na to czy wyjeżdżacie sami, z rodziną czy z przyjaciółmi. Karta może okazać się doskonałym rozwiązaniem zarówno dla osób wyjeżdżających za granicę w celach turystycznych, ale również w celach związanych z wykonywaniem pracy fizycznej i umysłowej.
Ubezpieczenie podróżne zapewnia ochronę także podczas delegacji służbowej. Karta ważna jest przez 365 dni. Ubezpieczenie obejmuje koszty leczenia do 260 000 PLN, od następstwa nieszczęśliwych wypadków - 15 000 PLN, odpowiedzialność cywilna - 100 000 PLN i koszty rehabilitacji po powrocie do Polski - 500 PLN
Organizacja i pokrycie kosztów transportu ubezpieczonego z miejsca wypadku lub zakwaterowania do ambulatorium lub szpitala. Organizacja i pokrycie kosztów transportu ubezpieczonego do miejsca zamieszkania na terenie kraju lub placówki medycznej w RP. Organizacja i pokrycie kosztu transportu zwłok ubezpieczonego do miejsca pochówku na terenie RP. Co więcej karta daje możliwość ubezpieczenia osób w wieku od 29 do 60 roku życia.
REKLAMA
REKLAMA
© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.
- Czytaj artykuły
- Rozwiązuj testy
- Zdobądź certyfikat