REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Sport ekstremalny: skoki spadochronowe

Dorota Dziubałko
Specjalista w zakresie ubezpieczeń turystycznych
 APRIL Polska Service sp. z o.o.
Multiagencja ubezpieczeniowa
Sport ekstremalny: skoki spadochronowe
Sport ekstremalny: skoki spadochronowe

REKLAMA

REKLAMA

Skoki spadochronowe – to jeden z najpopularniejszych sportów ekstremalnych. Solo lub w tandemie. Niektórzy marzą, aby skoczyć choć raz i zrobić coś szalonego. Do dzieła! Ale najpierw ubezpiecz się.

Skok w tandemie to skok spadochronowy z doświadczonym instruktorem, na jednym spadochronie , dający takie same doznania, jakie ma doświadczony skoczek spadochronowy. Dodatkowym atutem jest fakt, że nie trzeba posiadać żadnych badań lekarskich ani przechodzić specjalnych kursów . Jednym słowem jest to sport ekstremalny na wyciągnięcie ręki.

REKLAMA

Czy to sport dla każdego?

Skoków spadochronowych nie mogą uprawiać osoby chore na epilepsję, cierpiące na poważne choroby serca i układu krążenia, dodatkowo waga takiej osoby nie może przekraczać 110 kg a wzrost musi wynosić więcej niż 125 cm.

Jak przebiega przygotowanie do skoku i sam skok?

Przygotowanie do takiego skoku jest bardzo proste. Nie potrzeba posiadać zaświadczeń lekarskich ani ukończonych specjalistycznych kursów. Szkolenie pasażera trwa kilkanaście minut.

Instruktor poinformuje was o przebiegu skoku : jak wygląda skok i co się będzie działo, następnie  założy i dopasuje uprząż tak, aby lot był jak najbardziej komfortowy. Po wykonaniu tych czynności zostaniecie poproszeni o wykonanie na ziemi kilku prostych ćwiczeń sylwetki symulujących postawę,  w jaką ciało ułoży się podczas lotu. Następnie skoczkowie wraz z instruktorami wsiądą do samolotu, który wzbije się na wysokość ok. 4.000 m.

Plan podróży zagranicznej, krok po kroku

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Wakacje bez stresu tylko z ubezpieczeniem

REKLAMA

Na wysokości  3.500 m instruktor przypnie swoją uprząż do pasażera a ok. 500 m wyżej nastąpi skok. Po wyskoku i ok. 5 sekundach instruktor otworzy tzw. hamulec (mały spadochron stabilizujący), dzięki któremu prędkość spadania tandemu jest zmniejszana z ok. 300 km /h do ok. 200 km /h. Czas wolnego spadania wynosi ok. 60 s.

Na wysokości 1.800 – 1.600 m nad ziemią instruktor otwiera spadochron główny. Po jego otwarciu lot potrwa jeszcze ok. 10 min, w ciągu których pasażer będzie mógł podziwiać piękne widoki i spróbować sterowania spadochronem. Na wysokości ok. 500 m instruktor rozpoczyna manewr lądowania, tak aby wylądować bezpiecznie i w oznaczonym miejscu ( jak najbliżej miejsca startu ).

Niewątpliwie taki skok jest niesamowitym wydarzeniem dla każdego, kto wykonuje go po raz pierwszy. Wszyscy pragnący utrwalić taki skok, mają możliwość wykupienia usługi filmowania przebiegu całego wydarzenia od momentu  szkolenia do chwili wylądowania po wykonanym skoku.

Bez ubezpieczenia ani rusz!

Ekstremalne przeżycia wymagają kompleksowych rozwiązań ubezpieczeniowych! Ubezpieczenie turystyczne Twoja Karta Podróże Sport jest takim rozwiązaniem. Jest przeznaczone dla osób wyjeżdżających za granicę w celach turystycznych, które aktywnie spędzają czas, uprawiając sporty ekstremalne i  wysokiego ryzyka. Ubezpieczenie jest ważne przez 365 dni. Gwarantuje ochronę ubezpieczonego podczas uprawiania sportów amatorskich, ekstremalnych oraz  wysokiego ryzyka . Zapewnia pokrycie wszystkich kosztów leczenia za granicą oraz wszelkie porady dzięki łatwemu kontaktowi  z Centrum Pomocy APRIL Polska.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Wynagrodzenie minimalne 2023 [quiz]
certificate
Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
1/15
Kiedy będą miały miejsce podwyżki minimalnego wynagrodzenia w 2023 roku?
od 1 stycznia i od 1 lipca
od 1 stycznia i od 1 czerwca
od 1 lutego i od 1 lipca
Następne
Prawo
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Zakaz trzymania psów na uwięzi od 2025 roku. Tylko 2 wyjątki. Dodatkowo: minimalne powierzchnie kojców [projekt ustawy]

Do Sejmu wpłynął projekt nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt autorstwa posłów Koalicji Obywatelskiej, wprowadzający zakaz trzymania psów na uwięzi. Ten zakaz będzie miał dwa wyjątki: będzie można tymczasowo trzymać psa na smyczy podczas spaceru i w transporcie. Zmiana przepisów mają wejść w życie sześć miesięcy po dniu publikacji w Dzienniku Ustaw.

Opieka nad chorym rodzicem: Zwolnienie od pracy i zasiłek

Jeżeli pojawi się konieczność sprawowania opieki nad chorym członkiem rodziny, pracownik może skorzystać ze zwolnienia od pracy, a przy tym skorzystać z zasiłku opiekuńczego. Kiedy będzie to możliwe oraz jakie formalności są niezbędne?

5 dni urlopu, których pracodawca musi ci udzielić. We wskazanym przez ciebie terminie. Dopilnuj złożenia wniosku zgodnie z zasadami

5 dni urlopu, których pracodawca musi ci udzielić. We wskazanym przez ciebie terminie. Dopilnuj złożenia wniosku zgodnie z zasadami. Można łatwo zyskać dni wolne od pracy, bo pracodawca nie może odmówić.

100 tys. złotych na budowę płotu? Tak. Ale musi mieć określoną wysokość, Termin składania wniosków upłynie 2 sierpnia 2024 roku

100 tys. złotych na budowę płotu? Tak. Ale musi mieć określoną wysokość, Termin składania wniosków upłynie 2 sierpnia 2024 roku. Inwestycje mają zapobiegać rozprzestrzenianiu się ASF. Wnioski trzeba składać elektronicznie.

REKLAMA

Świadczenie wspierające dla osób z niepełnosprawnościami. Ile wynosi, dla kogo, kiedy, jak wystąpić?

Świadczenie wspierające jest formą pomocy dla dorosłych osób z niepełnosprawnościami. Jego przyznanie nie jest zależne od kryterium dochodowego, a od określonego poziomu potrzeby wsparcia. Jak uzyskać świadczenie wspierające? Ile ono wynosi?

Waloryzacja emerytur i rent w 2025 roku. Wskaźnik 6,78%

W dniu 17 lipca 2024 r. w wykazie prac legislacyjnych Rady Ministrów opublikowano założenia projektu rozporządzenia w sprawie wysokości zwiększenia wskaźnika waloryzacji emerytur i rent w 2025 r. Rząd zaproponował, by wskaźnik ten pozostał na poziomie ustawowego minimum.

Będzie kolejny dodatek do emerytury dla matek z rodzin wielodzietnych? Jest wniosek. Zdaniem resortu to ciekawa propozycja

Będzie kolejny dodatek do emerytury dla matek z rodzin wielodzietnych? Jest wniosek. Zdaniem resortu to ciekawa propozycja. Chodzi o kobiety pracujące w gospodarstwach rolnych, które tworzą rodziny wielodzietne.

Ważny termin dla osób urodzonych po 1968 r. Decyzja tylko do końca lipca

Tylko do końca lipca trwa okno transferowe. Osoby, które urodziły się po 1968 r., mogą zdecydować, gdzie ma trafiać część składki emerytalnej – na subkonto w ZUS czy do OFE.

REKLAMA

Nowe wzory dokumentów składanych do ZUS. Zmiana od 1 września 2024 r.

Zmienią się wzory dokumentów składanych do ZUS. Nowe wzory zawiera projekt nowelizacji rozporządzenia w sprawie określenia wzorów zgłoszeń do ubezpieczeń społecznych i ubezpieczenia zdrowotnego. Chodzi m.in. o dostosowanie formularzy do nowych przepisów dotyczących wprowadzenia wcześniejszej emerytury dla nauczycieli.

1500 zł kary za wezwanie karetki w tych przypadkach. Kto zapłaci? Czy powinniśmy się obawiać wezwania pogotowia? Sprawdź.

1500 zł kary za nieuzasadnione wezwanie pogotowia. Kto zapłaci? Czy powinniśmy się obawiać wezwania karetki? Nieuzasadnione wezwanie pogotowia w 2022 roku miało miejsce 2 mln razy.Jak zidentyfikować nagłe pogorszenie zdrowia?

REKLAMA