Wakacje 2021 – ubezpieczenie, o co zadbać przed podróżą?

Beesafe
Ubezpieczenia
rozwiń więcej
Wakacje 2021 – ubezpieczenie, o co zadbać przed podróżą?
Wakacje 2021 – ubezpieczenie. Czas urlopu i wspólnych rodzinnych wyjazdów to najbardziej wyczekiwany okres w roku. Mimo iż w 2020 r. pandemia zmieniła wiele wakacyjnych podróży (według badań CBOS ponad jedna trzecia badanych musiała w zeszłym roku zweryfikować swoje plany [1]), wielu z nas wybrało się na wymarzony urlop i planuje go również na zbliżające się lato. Niestety nie każdemu okres wakacji kojarzy się z rajskimi wspomnieniami i chwilami odpoczynku. Czasami wizji podróży towarzyszy ogromy stres. Co więc możemy zrobić, by przy następnym wyjeździe zmaksymalizować płynącą z niego przyjemność oraz ograniczyć ryzyko nieprzyjemnych niespodzianek?

Sprawdź stan techniczny auta

Nic nie psuje bardziej wyjazdu, niż nagła awaria samochodu, oczekiwanie na pomoc drogową, a następnie koszty naprawy. Niezależnie od tego, w jak daleką trasę się wybierasz, przed wakacjami udaj się więc do serwisu czy stacji kontroli pojazdów i zbadaj stan swojego auta. Pamiętaj również o tym, aby sprawdzić i uzupełnić wszystkie płyny (np. płyn do spryskiwaczy, chłodniczy, hamulcowy, a także olej). Według przeprowadzonego przez naszą firmę - Beesafe wraz z GfK badania prawie 50% Polaków w wieku 25-55 lat posiada samochód mający 11 lub więcej lat [2] – takie pojazdy mają już swoją historię i mogą wymagać więcej troski i uwagi. Warto pamiętać o tym zwłaszcza przed dłuższą wycieczką.

Sprawdź, czy masz aktualne ubezpieczenie

Przed wyjazdem sprawdź polisę wszystkich uczestników wakacji oraz jej zakres. Zastanów się też nad tym, czy przed urlopem nie warto by dokupić dodatkowych świadczeń – choćby opiekę medyczną czy ubezpieczenie NNW, które m.in. pokrywa koszty naszego leczenia koniecznego np. w momencie uczestnictwa w wypadku.
Jeśli na wakacje wybierasz się autem, warto sprawdzić czy polisa OC/AC jest nadal aktualna oraz rozważyć zakup ubezpieczenia zapewniającego nam np. assistance w przypadku kolizji albo awarii naszego auta również poza granicami Polski.

Dostosuj podróż do rytmu Twojej rodziny

Ten punkt jest obowiązkowy dla rodziców niemowlaków, ale również starszych dzieci. Jeśli tylko jest to możliwe, zaplanuj przebycie trasy o takiej porze, aby przypadała na czas snu dziecka. Nie wsiadaj do auta z pociechą, która dopiero wstała z drzemki – będzie rozpierać ją energia i chęć do zabawy. W przypadku dłuższych podróży dobrym pomysłem może być np. przejechanie jak najdłuższego odcinka nocą (wówczas zadbaj o to, aby kierowca był wyspany i miał zmiennika). Pamiętaj też, że eksperci zalecają, aby niemowlęta nie spędzały w foteliku samochodowym więcej niż dwie godziny pod rząd. Po tym czasie zatrzymaj się na postój, aby rozprostować się i zmienić pozycję siedzenia.

Zaplanuj wspólny czas na miejscu

Jeszcze przed wyjazdem wspólnie z rodziną omówcie, gdzie pojedziecie i co będziecie zwiedzać. Pokaż najmłodszym kilka atrakcji i opowiedz, co ciekawego czeka Was na miejscu. Dzięki odpowiedniej organizacji i wyborze miejsca, które zapewni atrakcje zarówno dla młodszych, jak i dorosłych podróżników, z uśmiechem będziesz wracać do wspomnień z wakacji.

Pamiętaj, że wakacje z rodziną to przede wszystkim wspólny czas dla Was. Odpoczynek od codziennych obowiązków, zmiana trybu dnia i możliwości poznania jeszcze lepiej swoich najbliższych. Warto dobrze się do niej przygotować, by na wszystkich etapach była dla Was czystą przyjemnością – zwłaszcza jeśli preferowanym przez Was środkiem transportu jest samochód.

Damian Andruszkiewicz, Członek Zarządu Beesafe

[1] https://www.cbos.pl/SPISKOM.POL/2020/K_072_20.PDF[2] Badanie CAWI, n=1000, GfK dla Beesafe, marzec 2021 r.

[2] Badanie CAWI, n=1000, GfK dla Beesafe, marzec 2021 r.

Prawo
Edukacja zdrowotna w szkołach od 1 września 2025 r. Dla kogo? Kto może prowadzić ten przedmiot?
18 lis 2024

Edukacja zdrowotna w szkołach od 1 września 2025 r. Dla kogo? Kto może prowadzić ten przedmiot? Komisje sejmowe we wtorek rozpatrzą informacje nt. przygotowania podstawy programowej i harmonogramu prac.

Obniżenie minimalnej składki na ubezpieczenie zdrowotne dla przedsiębiorców w 2025 r. Autopoprawka Ministerstwa Zdrowia. Trzy projekty w Sejmie
18 lis 2024

Obniżenie minimalnej składki na ubezpieczenie zdrowotne dla przedsiębiorców w 2025 r. Autopoprawka Ministerstwa Zdrowia dotycząca podstawy wyliczania oraz opłacania składki zdrowotnej. Trzy projekty w Sejmie

Prawo budowlane do zmiany. Nowe garaże i piwnice muszą być miejscami doraźnego schronienia
18 lis 2024

Konieczne są zmiany w prawie budowlanym. Ponieważ od 2026 roku piwnice i garaże w nowo budowanych obiektach użyteczności publicznej i blokach mieszkalnych będą musiały być tak zaprojektowane, by móc stworzyć w nich miejsca doraźnego schronienia.

Nowe przedmioty w szkole. Edukacja zdrowotna i edukacja obywatelska od roku szkolnego 2025/2026
18 lis 2024

Trwają prace nad projektem rozporządzeniem wprowadzającym do szkół nowe przedmioty: edukację zdrowotną i edukację obywatelską. Projekt trafił do konsultacji społecznych.

QUIZ Szybka 10 z wiedzy ogólnej. Rozruszaj swój mózg
18 lis 2024
Jesienią nie zapominasz o aktywności fizycznej? Świetnie, ale pamiętaj też o gimnastyce umysłu. Szybka 10 pytań z wiedzy ogólnej to doskonałe ćwiczenie na rozruszanie mózgu.
B2B (samozatrudnienie) zamiast umowy o pracę. Wady i zalety. Komu się opłaca taka forma współpracy zarobkowej?
18 lis 2024

Przejście na model współpracy B2B (tzw. samozatrudnienie) to decyzja, która daje większą niezależność i możliwość rozwoju, ale wiąże się również z pewnymi wyzwaniami. Popularność tego rozwiązania wciąż rośnie szczególnie w branżach takich jak IT, consulting czy marketing. Dodatkowo - nie wszystkie firmy oferują dziś zatrudnienie na umowę o pracę. Często to właśnie nowe możliwości zawodowe i wyższe wynagrodzenie na B2B skłaniają do założenia własnej działalności gospodarczej. Jeśli stoisz przed takim wyborem zapoznaj się z korzyściami, jakie daje Ci współpraca w formie B2B, ale także jakie obowiązki Cię czekają jako przedsiębiorcę.

Cena prądu w 2025 roku. Gospodarstwa domowe nadal z gwarantowaną ceną maksymalną 500 zł netto za 1 MWh
18 lis 2024

Ministerstwo Klimatu i Środowiska chce przedłużenia na 2025 rok obowiązywania mechanizmu ceny maksymalnej za energię elektryczną dla odbiorców energii w gospodarstwach domowych, ustalonej na niższym poziomie niż cena, która wynika z zatwierdzonych taryf dla energii elektrycznej przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki. 18 listopada 2024 r. opublikowano założenia nowelizacji ustawy o środkach nadzwyczajnych mających na celu ograniczenie wysokości cen energii elektrycznej oraz wsparciu niektórych odbiorców (…).

Obowiązek szkolny. Do kiedy? Jakie kary? Ile dni nieusprawiedliwionych? Resort edukacji szykuje zmiany
18 lis 2024

Obowiązek szkolny. Do kiedy? Jakie kary? Ile dni nieusprawiedliwionych? Resort edukacji szykuje zmiany. Kto podlega obowiązkowi szkolnemu? Do kiedy trwa obowiązek szkolny? Ministerstwo Edukacji Narodowej pracuje nad projektem.

Vouchery Biedronki - reklamy nie wyjaśniają precyzyjnie zasad. Prezes UOKiK stawia zarzuty. Grozi kara do 10% obrotu
18 lis 2024

Na początku 2024 roku, 31 stycznia i 14 lutego, w sklepach Biedronka odbyły się jednodniowe akcje promocyjne – „Specjalna Środa” i „Walentynkowa Środa”. Klienci byli zachęcani do kupienia określonych produktów, za które mieli otrzymać „Zwrot 100% na voucher”. Okazało się jednak, że przedsiębiorca w przekazach reklamowych nie informował jasno o zasadach akcji. Prezes UOKiK postawił spółce Jeronimo Martins Polska zarzut naruszenia zbiorowych interesów konsumentów za co grozi kara do 10 proc. obrotu.

Wysyp mandatów. W tych miejscach kierowcy muszą się mieć na baczności. Inaczej wezwanie
18 lis 2024

System odcinkowego pomiaru prędkości prowadzi do znacznego wzrostu liczby mandatów. Szczególnie dotyczy to nowo wprowadzonych kamer na autostradzie A1, tworzących jeden z najdłuższych takich odcinków w kraju. Kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność po przekroczeniu znaku D-51a, gdyż ryzyko otrzymania mandatu jest bardzo wysokie. 

pokaż więcej
Proszę czekać...