REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Wakacje 2021 – ubezpieczenie, o co zadbać przed podróżą?

Beesafe
Ubezpieczenia
Wakacje 2021 – ubezpieczenie, o co zadbać przed podróżą?
Wakacje 2021 – ubezpieczenie, o co zadbać przed podróżą?

REKLAMA

REKLAMA

Wakacje 2021 – ubezpieczenie. Czas urlopu i wspólnych rodzinnych wyjazdów to najbardziej wyczekiwany okres w roku. Mimo iż w 2020 r. pandemia zmieniła wiele wakacyjnych podróży (według badań CBOS ponad jedna trzecia badanych musiała w zeszłym roku zweryfikować swoje plany [1]), wielu z nas wybrało się na wymarzony urlop i planuje go również na zbliżające się lato. Niestety nie każdemu okres wakacji kojarzy się z rajskimi wspomnieniami i chwilami odpoczynku. Czasami wizji podróży towarzyszy ogromy stres. Co więc możemy zrobić, by przy następnym wyjeździe zmaksymalizować płynącą z niego przyjemność oraz ograniczyć ryzyko nieprzyjemnych niespodzianek?

Sprawdź stan techniczny auta

Nic nie psuje bardziej wyjazdu, niż nagła awaria samochodu, oczekiwanie na pomoc drogową, a następnie koszty naprawy. Niezależnie od tego, w jak daleką trasę się wybierasz, przed wakacjami udaj się więc do serwisu czy stacji kontroli pojazdów i zbadaj stan swojego auta. Pamiętaj również o tym, aby sprawdzić i uzupełnić wszystkie płyny (np. płyn do spryskiwaczy, chłodniczy, hamulcowy, a także olej). Według przeprowadzonego przez naszą firmę - Beesafe wraz z GfK badania prawie 50% Polaków w wieku 25-55 lat posiada samochód mający 11 lub więcej lat [2] – takie pojazdy mają już swoją historię i mogą wymagać więcej troski i uwagi. Warto pamiętać o tym zwłaszcza przed dłuższą wycieczką.

REKLAMA

Sprawdź, czy masz aktualne ubezpieczenie

Przed wyjazdem sprawdź polisę wszystkich uczestników wakacji oraz jej zakres. Zastanów się też nad tym, czy przed urlopem nie warto by dokupić dodatkowych świadczeń – choćby opiekę medyczną czy ubezpieczenie NNW, które m.in. pokrywa koszty naszego leczenia koniecznego np. w momencie uczestnictwa w wypadku.
Jeśli na wakacje wybierasz się autem, warto sprawdzić czy polisa OC/AC jest nadal aktualna oraz rozważyć zakup ubezpieczenia zapewniającego nam np. assistance w przypadku kolizji albo awarii naszego auta również poza granicami Polski.

Dostosuj podróż do rytmu Twojej rodziny

Ten punkt jest obowiązkowy dla rodziców niemowlaków, ale również starszych dzieci. Jeśli tylko jest to możliwe, zaplanuj przebycie trasy o takiej porze, aby przypadała na czas snu dziecka. Nie wsiadaj do auta z pociechą, która dopiero wstała z drzemki – będzie rozpierać ją energia i chęć do zabawy. W przypadku dłuższych podróży dobrym pomysłem może być np. przejechanie jak najdłuższego odcinka nocą (wówczas zadbaj o to, aby kierowca był wyspany i miał zmiennika). Pamiętaj też, że eksperci zalecają, aby niemowlęta nie spędzały w foteliku samochodowym więcej niż dwie godziny pod rząd. Po tym czasie zatrzymaj się na postój, aby rozprostować się i zmienić pozycję siedzenia.

Zaplanuj wspólny czas na miejscu

REKLAMA

Jeszcze przed wyjazdem wspólnie z rodziną omówcie, gdzie pojedziecie i co będziecie zwiedzać. Pokaż najmłodszym kilka atrakcji i opowiedz, co ciekawego czeka Was na miejscu. Dzięki odpowiedniej organizacji i wyborze miejsca, które zapewni atrakcje zarówno dla młodszych, jak i dorosłych podróżników, z uśmiechem będziesz wracać do wspomnień z wakacji.

Pamiętaj, że wakacje z rodziną to przede wszystkim wspólny czas dla Was. Odpoczynek od codziennych obowiązków, zmiana trybu dnia i możliwości poznania jeszcze lepiej swoich najbliższych. Warto dobrze się do niej przygotować, by na wszystkich etapach była dla Was czystą przyjemnością – zwłaszcza jeśli preferowanym przez Was środkiem transportu jest samochód.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Damian Andruszkiewicz, Członek Zarządu Beesafe

[1] https://www.cbos.pl/SPISKOM.POL/2020/K_072_20.PDF[2] Badanie CAWI, n=1000, GfK dla Beesafe, marzec 2021 r.

[2] Badanie CAWI, n=1000, GfK dla Beesafe, marzec 2021 r.

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Prawo
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Kwoty emerytur i rent wolne od egzekucji i potrąceń 2025 r. – zmiany od 1 marca

Po każdej waloryzacji emerytur i rent rosną też kwoty tych świadczeń wolne od potrąceń i egzekucji. Nie inaczej będzie w 2025 roku. Prezes ZUS wydał już 18 lutego 2025 r. komunikat w sprawie kwoty najniższej emerytury i renty, dodatku pielęgnacyjnego i dodatku dla sierot zupełnych, kwot maksymalnych zmniejszeń emerytur i rent oraz kwot emerytur i rent wolnych od egzekucji i potrąceń.

Orzekanie o niepełnosprawności - będą nowe zasady. MRPiPS: projekt zatwierdzony

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej poinformowało 21 lutego 2025 r., że dzień wcześniej Komitet Monitorujący FERS zatwierdził projekt przebudowy modelu orzekania o niepełnosprawności oraz uporządkowania systemu świadczeń. MRPiPS dodało, że nowy system uwzględnia postulaty osób z niepełnosprawnościami, w tym orzekanie przez specjalistów z danych dziedzin.

Zakaz sprzedaży szampanów bezalkoholowych: Sejmowa komisja rozpatrzyła petycję. Czas na stanowisko resortu zdrowia

Czy zostanie wprowadzony zakaz sprzedaży szampanów bezalkoholowych? Co z produktami bezalkoholowymi imitującymi opakowania napoi alkoholowych? Sejmowa komisja rozpatrzyła w czwartek petycję w tej sprawie.

Świadczenia dla dzieci z niepełnosprawnością 2025 r.

Świadczenia dla dzieci z niepełnosprawnością 2025 r. O jakie świadczenia mogą wystąpić rodzice i opiekunowie dzieci niepełnosprawnych w 2025 r.? Ile wynoszą poszczególne świadczenia? Gdzie złożyć wniosek?

REKLAMA

Od 1 marca 2025 r. nowe, wyższe limity dorabiania dla rencistów i emerytów

Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomniał w piątek, że od 1 marca zmianie ulegną limity dorabiania do świadczeń dla rencistów i dla wcześniejszych emerytów. Przekroczenie limitów może skutkować zmniejszeniem lub zawieszeniem wypłaty świadczenia przez ZUS.

Krwiodawcy bez ogólnopolskiej ulgi na komunikację? Rząd umywa ręce, odbija piłeczkę do samorządów

Honorowi krwiodawcy oddają krew, ratując życie, ale czy mogą liczyć na darmowe przejazdy komunikacją miejską w całym kraju? Posłanka Paulina Matysiak apeluje o jednolitą ulgę, jednak rząd odbija piłeczkę do samorządów. Czy to koniec nadziei na realne wsparcie dla dawców?

MRPiPS ujawniło co dalej z przeliczeniem emerytur i rent rodzinnych dla osób, którym przyznano świadczenia w latach 2009-2019. Nie będzie wyrównania i odsetek

Konstrukcja wyrównania i odsetek może być stosowana, jeżeli ponowne ustalenie wysokości świadczenia wynikałoby z tego, że świadczenie zostało ustalone w wysokości niezgodnej z obowiązującymi przepisami – informuje MRPiPS. Osobom, którym przyznano emerytury lub renty rodzinnej w czerwcu w latach 2009-2019 i które przez lata miały wypłacane zaniżone świadczenia, świadczenia te – w opinii MRPiPS – zostały wyliczone zgodnie z prawem, a konstrukcja waloryzacji rocznej i kwartalnej jest zgodna z konstytucją, zatem – nie przysługują im jednorazowe wyrównania (które sięgałyby nawet kilkunastu tysięcy złotych), ani odsetki od tych wyrównań.

MRPiPS: Korzystne zmiany w systemie orzekania o niepełnosprawności coraz bliżej

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki w przesłanym w piątek komunikacie poinformowało, że Komitet Monitorujący FERS zatwierdził projekt przebudowy modelu orzekania w Polsce oraz uporządkowania systemu świadczeń. Zmiany te - w ocenie resortu - mają rozwiązać problemy osób z niepełnosprawnościami dotyczącymi systemu orzekania o niepełnosprawności.

REKLAMA

Rząd: Opóźnia o 6 miesięcy utrudnienia w budowie domów. Jak za daleko do szkoły i lasu domu nie wybudujesz. Tak dziś w przepisach

W 2026 r. utrudnienia w budowie domów. Nie tylko najdalej 1,5 km do szkoły podstawowej (w mieście - na wsi 3 km). Blisko domu musi być (nie dalej niż 3 km) o powierzchni 20 ha park, ogródek jordanowski albo las. Park i ogródek jordanowski muszą mieć infrastrukturą. Przepisy miały wejść w życie od 1 stycznia 2026 r. (decyzja rządu premiera M. Morawieckiego). Wejdą pół roku później (decyzja rządu premiera D. Tuska).

Gość Infor.pl: Dzieci uzależnione od smartfonów to lenistwo rodziców?

Czy powinno się zakazać używania smartfonów w szkołach? Jak media społecznościowe wykorzystują słabości naszego mózgu? Jak zbudować zdrową relację z technologiami? Czy gry komputerowe to sztuka? Gościem Infor.pl jest Krzysztof M. Maj z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

REKLAMA