REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Zmiany prawa 2019, Nieruchomości

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Rynki nieruchomości w Londynie

Jak wygląda sytuacja na rynku nieruchomości w Londynie? Jak kształtują się ceny apartamentów na tamtejszym rynku? Przeczytaj raport Home Broker.

Duże zainteresowanie małymi mieszkaniami

Duże zainteresowanie małymi mieszkaniami to ważna wskazówka dla deweloperów. Mimo że małe mieszkania często są drogie, popyt na nie jest bardzo duży. Z czego wynika popularność małych mieszkań?

Jakie mieszkania najchętniej kupują warszawiacy? Ankieta

Warszawiacy najchętniej kupują mieszkania o powierzchni 40–60 mkw. Inwestycja w mieszkanie jednopokojowe jest nieopłacalna. Czym kierują się warszawiacy przy kupnie mieszkania? Jakie preferencje przeważają wśród zainteresowanych kupnem lokalu mieszkalnego?

Przygotowanie mieszkania pod wynajem

Przygotowanie mieszkania pod wynajem jest niezbędne, aby znaleźć najemcę. Odpowiednio urządzony lokal musi być funkcjonalny, wygodny i przede wszystkim bezpieczny. Na co zwrócić uwagę przy przygotowywaniu mieszkania pod wynajem?

REKLAMA

Zakup mieszkania – na co zwrócić uwagę?

Zakup mieszkania to poważna inwestycja. Aby być zadowolonym z kupionego lokalu, należy dokładnie zapoznać się z ofertą, którą przedstawia deweloper. Często nazwy nowo powstających osiedli nie odzwierciedlają rzeczywistego stanu mieszkań i pełnią jedynie funkcję promocyjną. Na co zwrócić uwagę przy zakupie mieszkania?

Mieszkanie przed podpisaniem umowy przedwstępnej – vademecum kupującego

Szukając wymarzonego mieszkania, bardzo często spotykamy się z klasyczną zagrywką negocjacyjną zbywców: dowiadujemy się o konieczności natychmiastowego podjęcia decyzji. Zanim ulegniemy pokusie błyskawicznego podpisania umowy przedwstępnej, warto pamiętać, że działanie pod wpływem emocji może być brzemienne w skutkach, szczególnie jeśli chcemy, aby kredyt mieszkaniowy wystarczył na zakup całej nieruchomości.

Polacy poszukują tańszych mieszkań

Polacy poszukują tańszych mieszkań. Zainteresowanie tańszymi lokalami to wynik zmian, jakie zaszły na rynku nieruchomości i rynku kredytów.

Rynek nieruchomości w Chorwacji po przystąpieniu do UE

Rynek nieruchomości w Chorwacji po przystąpieniu do Unii Europejskiej może być dla inwestorów szansą na zysk. Przeczytaj raport Home Broker.

REKLAMA

Apartamentowiec Dune nad Bałtykiem

Apartamentowiec Dune to luksusowy projekt inwestora Mielno Holding – Firmus Group w Mielnie. Budowa apartamentowca ruszyła wiosną 2011 r. Apartamenty Dune to jedna z pierwszych tak luksusowych inwestycji nad Bałtykiem.

Inwestycja Point House: GALERIA

Inwestycja Point House to projekt mieszkaniowy dewelopera Unidevelopment, zlokalizowany na Górnym Mokotowie w Warszawie. Projekt Point House cechują dobra lokalizacja, ciekawe otoczenie i nowoczesna architektura odwołująca się do międzywojennej Warszawy.

Gdzie można kupić duże nieruchomości na kredyt?

Dlaczego banki niechętnie finansują zakup dużych nieruchomości? Tylko nieliczni mogą poważnie myśleć o dużych nieruchomościach na kredyt, których powierzchnia zaczyna się od 300 m kw. Ile pieniędzy trzeba wydać na dużą nieruchomość?

Deweloperzy ograniczyli liczbę nowych inwestycji

Deweloperzy ograniczyli liczbę nowych inwestycji. W ciągu roku rozpoczęto 154,9 tys. inwestycji mieszkaniowych – najmniej od kwietnia 2010 r. Co spowodowało, że deweloperzy ograniczyli liczbę nowych budów?

Inwestycja w nieruchomość – jak zarobić?

Inwestowanie w nieruchomość coraz częściej dotyczy kupna lokalu mieszkalnego pod wynajem. Inwestorzy kupują nieruchomości w miejscowościach turystycznych Polski i czerpią zyski z ich wynajmu.

Stagnacja na rynku deweloperskim

Stagnacja na rynku deweloperskim to wynik przemyślanej polityki deweloperów, którzy rozpoczynają mniej inwestycji i realizują projekty mieszkaniowe dopasowane do potrzeb kupujących.

Ustawa o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego – zmiany Senatu

Ustawa o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego stanowi ochronę prawną dla kupujących mieszkania od dewelopera. Jednak po poprawkach przyjętych przez Senat ustawa będzie łagodniejsza dla deweloperów.

Inwestycja mieszkaniowa Praga Square: GALERIA

Inwestycja mieszkaniowa Praga Square to najnowszy projekt dewelopera Unidevelopment. Kamienica położona jest przy ul. Goworowskiej 17 na warszawskim Bródnie. Budowa inwestycji Praga Square rozpoczęła się w II kwartale 2011 r., a jej zakończenie deweloper planuje na III kwartał 2012 r.

Konik Polny – osiedle mieszkań bezczynszowych

Konik Polny to osiedle mieszkań bezczynszowych, które powstaje przy ul. Lewandów w Warszawie. Za projekt odpowiedzialny jest deweloper Dolcan. Konik Polny jest jedną z sześciu inwestycji obejmujących budowę mieszkań bezczynszowych.

Wynajem mieszkań: 2010 r. przyniósł straty wynajmującym

Wynajem mieszkań w 2010 r. przyniósł właścicielom mieszkań niewielkie straty. Kupno lokalu mieszkalnego pod wynajem okazało się mało opłacalne ze względu na niższe ceny mieszkań i spadek stawek za wynajem.

Sierpień: spółdzielnie rozpoczęły mniej inwestycji mieszkaniowych

W sierpniu spółdzielnie rozpoczęły mniej inwestycji mieszkaniowych niż w zeszłym roku. Mimo że ogólna liczba mieszkań oddanych do użytkowania jest większa niż w lipcu, aktywność spółdzielni mieszkaniowych na rynku nieruchomości znacznie zmalała.

Osiedle Alpha w warszawskich Skoroszach: dzień otwarty

Osiedle Alpla w warszawskich Skoroszach to inwestycja dewelopera RED Real Estate Development. W sobotę 17. września deweloper zorganizował dzień otwarty dla zainteresowanych kupnem mieszkania.

Warszawska oferta mieszkaniowa na portalu Fagora.pl – rynek wtórny

Portal Fagora.pl prezentuje oferty mieszkań tylko na wyłączność. Oznacza to, że nieruchomość jest zgłoszona wyłącznie do jednego biura i tylko jeden pośrednik w obrocie nieruchomościami odpowiada za jej sprzedaż. Jest on wskazany w umowie pośrednictwa. Umowa zobowiązuje pośrednika do wypromowania oferty i zainteresowania nią wielu potencjalnych nabywców.

Co powinna zawierać umowa z deweloperem?

W umowie z deweloperem będą musiały znaleźć się nowe zapisy, które wymusza tzw. ustawa deweloperska; między innymi bardziej restryktywnie potraktowano wpłaty poszczególnych transzy. Nowe przepisy mają zwiększyć ochronę prawną nabywców nowych mieszkań. Jak poprawki do ustawy oceniają eksperci?

Czy refinansować kredyt walutowy?

Dzięki ustawie antyspreadowej refinansowanie kredytu stało się naprawdę opłacalne. Eksperci szacują, że nowe przepisy pozwolą Polakom zaoszczędzić nawet 7 proc. wartości kredytu. Jakie możliwości daje nowe prawo?

Gdzie można znaleźć małe mieszkanie?

W perspektywie najbliższych miesięcy deweloperzy nie powinni zmienić swojego myślenia o małym mieszkaniu. Dane GUS wskazują na to, że średnia powierzchnia nieruchomości na rynku pierwotnym wynosiła w lipcu 68,6 m kw. Jak eksperci tłumaczą fakt, że był popyt na mieszkania o 17 metrów mniejsze?

Biura w kamienicach

Biura w kamienicach stają się popularnym trendem na rynku nieruchomości komercyjnych. Biurowce w odrestaurowanych kamienicach oznaczają prestiż i cieszą się coraz większym zainteresowaniem inwestorów.

Więcej tańszych mieszkań do wynajęcia

Tańsze mieszkania do wynajęcia to szansa dla wielu studentów na znalezienie idealnego lokum. Zbliża się nowy rok akademicki i większość mieszkań w niskiej cenie i dobrej lokalizacji jest już wynajęta.

Jakie mieszkania sprzedają się najszybciej?

Mieszkanie nowe czy stare? W Warszawie i Krakowie największą popularnością cieszą się lokale mieszkalne z rynku pierwotnego, wybudowane w ciągu kilku ostatnich lat. Inaczej wygląda sytuacja na rynku mieszkaniowym we Wrocławiu.

Wynajmowanie lokali w ramach turystyki miejskiej

Wynajmowanie lokali w ramach turystyki miejskiej to szansa dla hoteli i innych podmiotów zainteresowanych tego typu inwestycją. Rozwój turystyki miejskiej wiąże się z zapotrzebowaniem na miejsca noclegowe.

Ile kosztuje wynajem mieszkania studenckiego?

Eksperci uważają, w tym roku łatwiej jest znaleźć mieszkanie w przystępnej cenie. Co prawda koniec września to okres najbardziej intensywnych poszukiwań lokali dla studentów, ale tanich ofert jest więcej niż w 2010 r. Czy mimo to trzeba wykazać się dużym refleksem, aby zdążyć z obejrzeniem atrakcyjnej nieruchomości?

Gdzie można dostać kredyt we frankach?

Klienci banków coraz częściej nie chcą borykać się z kredytem, zaciągniętym w obcej walucie. Ryzyko niewypłacalności jest zbyt duże. Dlaczego BPH – jeden z dwóch ostatnich bastionów CHF, wycofał się z kredytowania w szwajcarskiej walucie?

Więcej kredytów na zakup nowych mieszkań

Polacy zaciągają coraz więcej kredytów na zakup nowych mieszkań. Jednak wybór na rynku nieruchomości może być ograniczony, ponieważ deweloperzy rozpoczynają mniej nowych inwestycji.

Wpis wierzytelności banku hipotecznego w księdze wieczystej

Wierzytelność banku hipotecznego, która ma być wpisana do rejestru zabezpieczenia hipotecznych listów zastawnych, może być zabezpieczona wyłącznie hipoteką wpisaną w księdze wieczystej na pierwszym miejscu.

Mieszkanie własnościowe dla studenta

Mieszkanie własnościowe dla studenta to nowa oferta dewelopera Dolcan. Pod koniec września 2011 r. w sprzedaży dewelopera pojawią się mieszkania na korzystny kredyt dla studenta.

Sprzedaż mieszkań w sierpniu: poprawiła się sytuacja sprzedających

W sierpniu znacznie poprawiła się sytuacja sprzedających mieszkania. Sprzedający nadal zmuszeni są obniżać ceny, ale i tak są w lepszej sytuacji niż zainteresowani kupnem. Przeczytaj raport Emmerson S.A.

Rejestr zabezpieczenia listów zastawnych

Bank hipoteczny prowadzi i przechowuje rejestr zabezpieczenia listów zastawnych, do którego wpisywane są w odrębnych pozycjach wierzytelności banku hipotecznego oraz prawa i środki, o których mowa w art. 18 ust. 3 i 4 ustawy o listach zastawnych i bankach hipotecznych (tj. środki ulokowane w papierach wartościowych, ulokowane w Narodowym Banku Polskim, posiadane w gotówce) stanowiące podstawę emisji listów zastawnych. Rejestr zabezpieczenia listów zastawnych prowadzony jest odrębnie dla hipotecznych listów zastawnych i dla publicznych listów zastawnych.

Które dzielnice oferują najwięcej apartamentów?

Najwięcej apartamentów oferują dzielnice znajdujące się w centrach największych miast. Najdroższe lokale mieszkalne doskonale pasują do architektury centralnych dzielnic, które najczęściej są wizytówką miasta.

Podatek od nieruchomości

Opodatkowaniu podatkiem od nieruchomości podlegają: 1) grunty; 2) budynki lub ich części; 3) budowle lub ich części związane z prowadzeniem działalności gospodarczej.

Scalanie i wymiana gruntów - nowe przepisy

Ustawa o scalaniu i wymianie gruntów reguluje kwestie dotyczące zagospodarowania poscaleniowego oraz obowiązków starosty związanych z wykonywaniem zadań z tego zakresu oraz ich finansowaniem.

Czy zainwestować w mieszkanie na parterze?

Eksperci przekonują, że nabywcy nieruchomości przeważnie nie wykazują dużego zainteresowania mieszkaniem na parterze. Taki lokal jest trudniej zbyć, a niekiedy trzeba również płacić za niego wyższy czynsz. Jakie wady i zalety posiadają lokale mieszkaniowe na najniższych piętrach?

Pożyczka hipoteczna

Pożyczka hipoteczna to jeden z bankowych produktów hipotecznych. Jest udzielana pod zastaw nieruchomości (pożyczkobiorca musi posiadać prawo własności tej nieruchomości), jak również działki, o ile stanowi ona własność pożyczkobiorcy. Pożyczkę można przeznaczyć na dowolnie wybrany cel, także konsumpcyjny, ponadto nie musi on wiązać się z zabezpieczeniem.

Powiernik w rozumieniu ustawy o listach zastawnych i bankach hipotecznych

Przy każdym banku hipotecznym powołuje się powiernika. Nie może on być pracownikiem banku hipotecznego. Powołuje go na okres 6 lat, na wniosek rady nadzorczej banku hipotecznego, Komisja Nadzoru Finansowego. Ta sama osoba może być ponownie powołana na powiernika tylko raz. Powiernik jest niezależny i nie podlega poleceniom organu, który go powołał.

Spadła liczba nowych apartamentów

Spadła liczba nowych apartamentów o powierzchni powyżej 150 mkw. Deweloperzy budują mniej tego typu lokali ze względu na 23% VAT. Dla zainteresowanych większymi lokalami alternatywą może być łączenie mieszkań.

Warszawa: deweloperzy inwestują w domy jednorodzinne

Deweloperzy inwestują w domy jednorodzinne w Warszawie. Ceny domów jednorodzinnych (segment, bliźniak lub dom wolnostojący) różnią się w zależności od lokalizacji. Do połowy roku na rynku nieruchomości można było znaleźć 150 tego typu inwestycji.

Rodzina na Swoim w pigułce – poradnik

Czas pokaże, ile beneficjenci stracą na zmianach ustawy o Rodzinie na Swoim, eksperci są sceptycznie nastawieni do programu. Pod koniec sierpnia zasady udzielania rządowych dopłat do kredytów zmieniły się diametralnie – do RnS m.in. zostały włączone single. Jakie obostrzenia wprowadzono?

„Rodzina na Swoim”: zmiany na rynku nieruchomości

Nowa „Rodzina na Swoim” spowodowała zmiany na rynku nieruchomości. Polacy, którym zależy na kupnie tańszego mieszkania mieszczącego się w limitach programu, poszukują lokali mieszkalnych w mniejszych miejscowościach.

Inwestycja w nieruchomości w Grecji

Inwestycja w nieruchomości w Grecji może okazać się opłacalna ze względu na spadek cen na tamtejszym rynku mieszkaniowym. Coraz więcej Polaków chętnie inwestuje w nieruchomości za granicą.

Domy najbogatszych Polaków

Domy najbogatszych Polaków to nieruchomości przekraczające kwotę kilkunastu milionów złotych. Tego typu domy to luksusowe rezydencje o powierzchni nawet 20 ha.

Mieszkania tańsze niż 3 lata temu

Mieszkania w największych polskich miastach są obecnie tańsze niż 3 lata temu. Przeczytaj raport Emmerson S.A.

Społeczne grupy mieszkaniowe – projekt wsparcia budownictwa mieszkaniowego

Społeczne grupy mieszkaniowe to pomysł Ministerstwa Infrastruktury, którego istotą ma być wsparcie budownictwa mieszkaniowego. Jak miałyby funkcjonować społeczne grupy mieszkaniowe?

Specjalne Strefy Ekonomiczne – czym są?

Specjalne Strefy Ekonomiczne to niezamieszkałe obszary kraju, które zostały wyodrębnione, aby przedsiębiorstwa mogły prowadzić na ich terenie działalność gospodarczą na preferencyjnych warunkach. W Polsce istnieje 14 takich stref. Pierwsza z nich, Mielecka Specjalna Strefa Ekonomiczna, powstała w 1995 r.

REKLAMA