REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Zmiany prawa 2019, Nieruchomości

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Podział nieruchomości w konkubinacie

Żeby wspólnie kupić nieruchomość nie trzeba być małżeństwem – po ustaniu związku, podział takiej nieruchomości regulowany jest przez prawo cywilne – a nie rodzinne.

Rezydencja Pałacowa – pierwsze inteligentne domy w Polsce

Rezydencja Pałacowa to kompleks 12 zespołów nowoczesnych domów jednorodzinnych znajdujący się w Wilanowie. Projekt realizowany jest poprzez spółkę joint venture Real Management i Grupę Capital Park. Zakończenie pierwszego etapu budowy domów planowane jest na I kwartał 2013 roku.

Ceny mieszkań w wybranych miastach Polski

Ceny mieszkań w Augustowie, Bielsku-Białej, Częstochowie, Jeleniej Górze, Koszalinie, Olsztynie, Poznaniu, Przemyślu i Rzeszowie. Jakie są? Ile kosztują mieszkania w tych miastach? Zobacz ceny mieszkań z ofert „na wyłączność” – czyli takich, gdzie klient zawarł umowę tylko z jednym pośrednikiem.

Czy można uzyskać kredyt na dom do generalnego remontu?

Jeśli chcemy uzyskać kredyt na dom do generalnego remontu musimy liczyć się z tym, że bank będzie chciał poznać jego stan techniczny. Bank po analizie dokumentów możne uznać, że dom jest w bardzo kiepskim stanie i nie udzielić kredytu. Dom jest zabezpieczeniem dla banku, niska wartość domu to większe ryzyko.

REKLAMA

Jak będą wyglądały inteligentne domy w przyszłości?

Inteligentne domy nie są fikcją. Nowoczesne rozwiązania, udogodnienia i systemy koordynujące pracę różnych urządzeń elektrycznych coraz częściej można spotkać w nowoczesnych mieszkaniach. Przeczytaj, jak będą wyglądały inteligentne domy w przyszłości.

Limity w "Rodzinie na Swoim" - III kwartał 2012

Bank Gospodarstwa Krajowego ustalił limity w "Rodzinie na Swoim" na III kwartał 2012 roku. Nowe limity na III kwartał 2012 roku właściwie nie uległy zmianie, w niewielkim stopniu zostały podniesione tylko w województwie pomorskim.

Koszty podatkowe w PIT - czasem podatek od spadków i darowizn jest kosztem

Zasadniczo podatek od spadków i darowizn nie jest kosztem uzyskania przychodów. Jednak wyjątkowo, gdy przedmiotem sprzedaży jest nabyta nieodpłatnie, np. w drodze spadku, nieruchomość to zapłacony podatek od spadków i darowizn można zaliczyć do kosztów podatkowych tej transakcji i zmniejszyć przychód przed opodatkowaniem PIT.

Jakich mieszkań deweloperzy budują najwięcej?

Deweloperzy budują najwięcej mieszkań z najpopularniejszego segmentu. Wielkość najczęściej kupowanego mieszkania jest różna w zależności od miasta, tam gdzie jest drożej kupujemy mniejsze mieszkania, więc i takie budują tam deweloperzy – daje im to szansę na dobry zysk.

REKLAMA

Chcesz sprzedać nieruchomość – ureguluj podatek od spadków i darowizn

Jeśli nabyłeś mieszkanie w drodze spadkobrania lub zasiedzenia – przed jego sprzedażą musisz uregulować kwestie związane z podatkiem od spadków i darowizn. W innym wypadku notariusz nie sporządzi aktu notarialnego.

Ile się czeka na sprzedaż mieszkania?

Czas sprzedaży mieszkania wydłużył się, obecnie może to trwać nawet do pół roku. Dzieje się tak pomimo tego, że sprzedający obniżyli ceny, odpowiedzialna jest za to spadająca zdolność kredytowa.

Zakup mieszkania na rynku wtórnym – na co zwrócić uwagę?

Planując zakup mieszkania, zwłaszcza z rynku wtórnego, warto przeglądać oferty zamieszczane w lokalnych serwisach z rzeczami z drugiej ręki. Pośród tysięcy ogłoszeń pochodzących od osób prywatnych masz szansę znaleźć lokum, o którym marzysz.

Niskie ceny mieszkań w centrum: czy warto skorzystać z okazji?

Niskie ceny mieszkań w centrum dużych miast nie zawsze świadczą o dobrej okazji. Jaka jest przeciętna cena mieszkania w centrum? I dlaczego niska cena wcale nie musi być okazyjna?

Ustawa deweloperska 2012 - jak chroni kupującego?

Ustawa deweloperska 2012. Zastanawiasz się nad zakupem nieruchomości? Sprawdź, jak chroni cię nowa ustawa deweloperska.

Mieszkania bezczynszowe – plusy i minusy

Mieszkania bezczynszowe coraz częściej pojawiają się na rynku nieruchomości – deweloperzy przyciągają obietnicą zerowych opłat eksploatacyjnych. Z kupnem mieszkania bezczynszowego wiążą się zarówno plusy, jak i minusy, czynszu płacić nie będziemy, ale opłat nie unikniemy.

Pomoc w spłacie kredytu a podatki

Młode osoby biorące kredyt mieszkaniowy często mogą liczyć na pomoc rodziny lub innych osób w jego spłacie. Niestety jakkolwiek może się to wydawać niesprawiedliwe – może się to wiązać z powstaniem obowiązku podatkowego po stronie kredytobiorcy.

Jakich mieszkań sprzedaje się najwięcej?

Najwięcej sprzedaje się małych mieszkań, większe lokale są mało popularne. Deweloperzy sprzedają najwięcej mieszkań dwupokojowych, rzadziej wybierane są kawalerki. Wybieramy małe mieszkania głównie z powodu zaostrzonej polityki bankowej.

Rzuć palenie i kup małe mieszkanie

Światowy Dzień bez Tytoniu jest świetną okazją do rzucenia palenia i zadbania o swoje zdrowie. Dodatkowo na względzie powinniśmy mieć aspekt finansowy, rzucenie palenia pozwala zaoszczędzić miesięcznie ok. 400 zł i odłożyć tę kwotę na mieszkanie.

Gdzie można kupić luksusowe nieruchomości?

Luksusowe nieruchomości rzadko pojawiają się na liście ofert sprzedaży. Jednak dużo łatwiej jest kupić luksusową nieruchomość z rynku wtórnego niż od dewelopera, bo tych drugich zwyczajnie prawie nie ma. Gdzie można kupić luksusową nieruchomość?

Warsaw Spire – nowoczesny kompleks biurowy Ghelamco

Warsaw Spire to jedna z największych i najnowocześniejszych inwestycji realizowanych obecnie w Europie. Warsaw Spire zaprojektowany został przez belgijską pracownię architektoniczną Jaspers Eyers & Partners współpracującą z Polsko-Belgijską Pracownią Architektury Projekt. Kompleks powstaje w samym centrum miasta, u zbiegu ulic Towarowej, Łódzkiej, Wroniej i Grzybowskiej – tuz obok Hotelu Hilton.

Luksusowe apartamenty na topie

Coraz większe zainteresowanie apartamentowcami spowodowało, że deweloperzy umieszczają w swojej w ofercie tego typu mieszkania.

W Polsce jest łatwiej o mieszkanie niż we Francji czy Wielkiej Brytanii

Osoby posiadające własne mieszkanie zazwyczaj zarabiają więcej, niż Ci, którzy je wynajmują. W Norwegi różnice w zarobkach mieszkańców sięgają 37%. W Polsce dysproporcje nie są aż tak widoczne.

Coraz droższe mieszkania w Poznaniu

Mieszkania w Poznaniu są coraz droższe w związku z tym, że ilość nowych inwestycji jest mniejsza. Niewielka ilość mieszkań oddanych do użytku to mniejsza konkurencja, nie trzeba zabiegać o klientów. Ile teraz zapłacimy za metr mieszkania w Poznaniu?

Sky House w Lublinie

Sky House w Lublinie będzie budowany przez firmę Henpol Sp. z o.o. dla dewelopera Wikana Nieruchomości Sp. z o.o. 05 Marina S.K.A. z Grupy Kapitałowej WIKANA. Budynek będzie zlokalizowany na lubelskiej Porębie i zostanie oddany do użytkowania w połowie 2013 roku.

Ceny nowych mieszkań i używanych – najnowsze dane

W ostatnim czasie na rynku nieruchomości można zaobserwować spadek cen mieszkań. Czy jest to dobry czas na zakup mieszkania? Zobacz ceny mieszkań w największych miastach Polski.

Gdzie Polacy kupują nieruchomości

Planując zakup domu często rozważamy kilka lokalizacji. Najwięcej osób wybiera zakup domu pod miastem. Czy jest to jednak najlepsze rozwiązanie?

Osiedle Świerkowa Polana w Robakowie

Osiedle Świerkowa Polana w podpoznańskim Robakowie wchodzi w II etap budowy. Osiedle Świerkowa Polana realizowane jest przez firmę Skaland sp. z o.o. Pierwsze mieszkania zostaną oddane w czerwcu 2013 roku.

Wynajem mieszkań w Warszawie – raport maj 2012

Wynajem mieszkań w Warszawie jest bardzo zróżnicowany, jeśli chodzi o ceny i liczbę ofert. Gdzie jest najtaniej i gdzie najdrożej, w których dzielnicach Warszawy jest najwięcej propozycji wynajmu mieszkań?

Czy teraz jest dobry moment na kupno mieszkania?

Moment kupna mieszkania powinien być dobrze przemyślany. Co wpływa na to, że pojawia się dobry moment na kupno mieszkania? Czy oferta deweloperska może być jeszcze bardziej atrakcyjna? Kupować czy jeszcze poczekać?

Ulga meldunkowa – zmiana rezydencji podatkowej

Decyduje rezydencja podatkowa w momencie udzielenia kredytu. Późniejsza zmiana rezydencji nie pozbawia podatnika prawa do kontynuowania odliczeń w ramach ulgi odsetkowej na zasadzie praw nabytych.

Lofty dla każdego: GALERIA

Lofty ciągle cieszą się dużą popularnością. Bez wątpienia lofty są wyznacznikiem postindustrialnej architektury. Przez długi czas kojarzyły się z prestiżem i ze środowiskiem artystycznym - obecnie stają się bardziej dostępne. Zobacz, jak wyglądają współczesne lofty.

Dom na majówkę nawet za kilkadziesiąt tysięcy

Poszukiwanie noclegów na majówkę w ostatniej chwili może być problemem. Nie dla osób, które własną daczę. Działkę na majówkę i dłuższe weekendy można nabyć już za kilkanaście tysięcy złotych i jeszcze na tym zarobić.

Skutki wygaśnięcia użytkowania wieczystego

Użytkowanie wieczyste jest tzw. ograniczonym prawem rzeczowym na nieruchomości. Jest zbywalne i umożliwia użytkownikowi działanie w bardzo szerokim zakresie – jest jednak prawem czasowym, a w pewnych okolicznościach może wygasnąć – jakie to niesie za sobą skutki dla użytkownika i innych podmiotów, których prawa związane są z użytkowaniem?

W jakie zabytki zainwestować?

Inwestycja w zabytki jest dobrym pomysłem na ulokowanie pieniędzy. Najczęściej inwestycja w zabytki wiąże się również z koniecznością wykonania kosztownego remontu. Przy odrobinie szczęścia uda nam się znaleźć kilkusetletni dworek za 450 tys. złotych. Przedstawiamy galerię atrakcyjnych dworków.

Wynajem mieszkania kibicom na EURO 2012 - lepiej się ubezpiecz

Wynajem mieszkania kibicom na EURO 2012. Decydując się na wynajem mieszkania kibicom podczas EURO 2012 można zarobić nawet nawet 2 – 3 razy więcej niż standardowo. Jak zabezpieczyć się przed dewastacją lokalu?

Ceny nowych mieszkań coraz niższe

Ceny nowych mieszkań są coraz niższe, obserwujemy stałą tendencję spadkową. I kwartał 2012 roku przyniósł kolejne spadki cen mieszkań. Czy już można kupić mieszkanie okazyjnie?

W USA wszystkie mieszkania są wynajęte

Kryzys w Hiszpanii i zaskakujące dane ze Stanów Zjednoczonych - święta upływały pod znakiem niepokojów inwestycyjnych związanych z nadchodzącym tygodniem.

Czy sprzedaż gruntu, na którym znajduje się budynek, jest opodatkowana VAT-em?

Sprzedaż gruntu w określonych wypadkach jest zwolniona z opodatkowania podatkiem VAT. Jeżeli jednak sprzedający podejmuje się działań charakterystycznych dla działań handlowca, czynności marketingowych, to można przypuszczać, że sprzedaż ma formę zawodową (profesjonalną) i zorganizowaną. A wtedy zgodnie z orzecznictwem Naczelnego Sądu Administracyjnego, dostawa gruntu będzie podlegała opodatkowaniu VAT.

„Rodzina na Swoim”: limity na II kwartał 2012

Limity na II kwartał 2012 w „Rodzinie na Swoim” zostały podniesione w 13 miastach wojewódzkich. Ułatwiony dostęp do „Rodziny na Swoim” w II kwartale 2012 roku będzie m.in. we Wrocławiu, w Gorzowie Wielkopolskim i w Zielonej Górze. A gdzie obniżono limity?

Umowa deweloperska 2012 – nowa regulacja prawna

W dniu 29 kwietnia 2012 r. wchodzi w życie ustawa z 16 września 2011 r. o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego (potocznie zwana ustawą deweloperską) regulująca problematykę umów deweloperskich. Celem uchwalonej ustawy jest ochrona interesów klientów deweloperów w szczególności poprzez obowiązkowe instrumenty zabezpieczające środki finansowe wpłacane przez klientów na poczet ceny zakupu nieruchomości.

Ulga rehabilitacyjna – przystosowanie lokalu i wydatki zagraniczne

Można odliczyć wydatki na przystosowanie do potrzeb wynikających z niepełnosprawności mieszkania, które nie jest własnością niepełnosprawnego. Można odliczyć również wydatki poniesione za granicą. Dwa kazusy z zakresu ulgi rehabilitacyjnej zostały wyjaśnione przez ekspertów Krajowej Informacji Podatkowej.

Zniesienie współwłasności gospodarstwa rolnego

Własność gospodarstwa rolnego może przysługiwać niepodzielnie kilku osobom. Zgodnie z przepisami Kodeksu cywilnego każdy ze współwłaścicieli ma obowiązek sprawować zarząd rzeczą wspólną. Współwłasność gospodarstwa rolnego, podobnie jak współwłasność nieruchomości, może zostać zniesiona.

Współwłasność nieruchomości – określenie sposobu korzystania z rzeczy wspólnej

Zdarza się, że własność nieruchomości należy do kilku osób. Na przykład na działce znajduje się budynek mieszkalny, budynki gospodarcze, ogród oraz dodatkowo przynależą do tej nieruchomości grunty rolne. Jak określić sposób korzystania z nieruchomości wspólnej, kiedy współwłaściciele nie mogą się porozumieć w tej kwestii?

Odpłatne zbycie nieruchomości niewprowadzonej do ewidencji środków trwałych – skutki w PIT

Skutki podatkowe odpłatnego zbycia nieruchomości w podatku dochodowym od osób fizycznych są różne, w zależności od źródła przychodów, do jakich przychód uzyskany ze zbycia zostanie zakwalifikowany.

Czy przepisy o wywozie śmieci zaszkodzą właścicielom nieruchomości?

Od połowy przyszłego roku to gmina będzie decydowała, która firma będzie sprzątała przed naszą nieruchomością. Dokładnie chodzi o zarządzanie odpadami, związanych z nieruchomościami, które leżą na terenie gminy powyżej 10 tys. mieszkańców. Może to zaszkodzić nie tyle samym nieruchomościom, co naszym portfelom i spowodować wzrost opłat za wywóz odpadów.

Kredyty hipoteczne z rodzicami - czy warto?

Nie każdy może pozwolić sobie na wzięcie kredytu hipotecznego. Jak podnieść swoją zdolność kredytową, żeby cieszyć się przyznanym kredytem hipotecznym? Jakie zagrożenia wiążą się z dzielonymi kredytami hipotecznymi?

Dokumenty niezbędne do zawarcia umowy przeniesienia własności

Każda transakcja, zarówno prawna, jak i finansowa, wymaga przygotowania odpowiednich dokumentów. Bez nich jej bezpieczeństwo i powodzenie mogą zostać poważnie zakłócone. Jakie dokumenty są niezbędne do zawarcia umowy przeniesienia własności?

Wycena nieruchomości a wysokość kredytu hipotecznego

Wysokość kredytu hipotecznego udzielanego przez bank potencjalnemu kredytobiorcy zależy od wielu czynników. Na początku banki badają zdolność kredytową klienta. Na wysokość udzielanego kredytu ma również wpływ wartość nieruchomości, która będzie przedmiotem zakupu. W jaki sposób banki dokonują oszacowania wartości nieruchomości? Czy wycena ma wpływ na wysokość kredytu?

Lokal socjalny – komu i na jakich zasadach przysługuje?

Gmina powinna realizować potrzeby mieszkaniowe wspólnoty samorządowej. W tym celu może posiadać i tworzyć zasób mieszkaniowy. Z zasobu, o którym mowa w zdaniu poprzednim, gmina wydziela część lokali, które przeznacza się na wynajem jako lokale socjalne. Komu i na jakich zasadach przysługuje taki lokal?

Wpływ ustawy deweloperskiej na rynek mieszkaniowy

Deweloperzy śpieszą się z budową mieszkań. Wynika to stąd, że chcą zdążyć z oddaniem mieszkania do sprzedaży, zanim wejdzie w życie tzw. ustawa deweloperska. Nie zależy im jednak na ukończeniu lokali mieszkaniowych…

Do którego banku iść po kredyt hipoteczny bez wkładu własnego?

Niektóre banki nie przyznają kredytów hipotecznych bez wkładu własnego na poziomie 20-30 proc. Ponadto z kredytem hipotecznym wiążą się dodatkowe koszty, spowodowane brakiem wkładu własnego. Które banki przyznają kredyty hipoteczne bez wkładu własnego?

REKLAMA