REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Wynajem

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Spadają stawki czynszu za wynajem. Dlaczego?

Czynsze wynajmu lokali są coraz niższe. Spore spadki średniej ceny ofertowej stawek za wynajem wynikają m.in. z faktu, że więcej niż przed rokiem jest pustych mieszkań o gorszym standardzie, które w normalnych warunkach zostały by wynajęte np. przez studentów.

Dlaczego wynajem długoterminowy? Zalety tej opcji finansowania

Jak działa wynajem długoterminowy? Trochę tak, jakby kierowca wziął samochód w abonamencie. Przez określoną ilość miesięcy płaci za jego użytkowanie, a następnie oddaje pojazd lub może go wykupić. Czemu ta forma zyskuje na popularności? Oto kilka podstawowych powodów.

Ponad połowy najemców wynajmujących mieszkania nie stać na zakup własnego lokum

61 proc. najemców wynajmujących mieszkania przyznaje, że nie stać ich na zakup własnego lokum; z kolei 60 proc. nie inwestuje w standard wynajmowanej nieruchomości i mieszka w średnich warunkach - wynika z badania zleconego przez firmę CBRE. Najważniejsze kryterium przy wynajmie mieszkania to cena.

Wynajem, dzierżawa, użyczenie nieruchomości publicznych - będą zmiany w procedurach

29 września 2020 r. został opublikowany na stronach Rządowego Centrum Legislacji projekt nowelizacji ustawy o gospodarce nieruchomościami (i kilku innych ustaw), który przewiduje usprawnienie gospodarowania nieruchomościami publicznymi, m.in. poprzez uelastycznienie procedur ich dzierżawy, wynajęcia czy użyczenia.

REKLAMA

Co podnosi atrakcyjność nieruchomości na wynajem?

Rynek mieszkań na wynajem stale zmienia się. Wymagania najemców rosną z roku na rok. Trend ten dotyczy zwłaszcza rynku nieruchomości premium. Co podnosi atrakcyjność nieruchomości luksusowych na wynajem?

Przedsiębiorcy budujący na wynajem z zarzutami

Prezes UOKiK Tomasz Chróstny postawił zarzuty firmom budującym lokale na wynajem. Wątpliwości budzi m.in. sposób informowania o zasadach finansowania inwestycji oraz o wysokości stopy zwrotu.

PFR Nieruchomości: do końca 2021 r. rozpoczęcie budowy kolejnych 2,7 tys. mieszkań na wynajem

Obecnie w budowie znajduje się 1,7 tys. mieszkań, a do końca 2021 roku rozpoczniemy budowę kolejnych 2,7 tys. lokali - poinformowała we wtorek w Karpaczu członek zarządu PFR Nieruchomości Krystyna Wąchała-Malik.

Stabilny najem lub zakup mieszkania - społeczna część pakietu mieszkaniowego w Sejmie

Chcemy dać lokatorom możliwość wyboru między stabilnym najmem, bez wiązania się z bankiem wieloletnim kredytem, a zakupem mieszkania na własność - mówi PAP wicepremier, minister rozwoju Jadwiga Emilewicz. Do Sejmu trafił pakiet zmian w ustawach mieszkaniowych i nowelizacja Prawa budowlanego przygotowane przez Ministerstwo Rozwoju. Chodzi przede wszystkim o społeczną część pakietu mieszkaniowego, która czeka teraz na rozpatrzenie przez posłów. Dzięki nowym przepisom, samorządy mają dostać więcej pieniędzy na budowę mieszkań dla osób o mniej zasobnych portfelach. "Uzyskają również merytoryczne – a kiedy będzie to potrzebne, także finansowe – wsparcie z Krajowego Zasobu Nieruchomości" - wskazała Emilewicz.

REKLAMA

Pakiet zmian w ustawach mieszkaniowych - stabilny najem lub zakup mieszkania

Do Sejmu trafił pakiet zmian w ustawach mieszkaniowych i nowelizacja Prawa budowlanego przygotowane przez Ministerstwo Rozwoju. - Chcemy dać lokatorom możliwość wyboru między stabilnym najmem, bez wiązania się z bankiem wieloletnim kredytem, a zakupem mieszkania na własność - mówi wicepremier, minister rozwoju Jadwiga Emilewicz.

W Rzeszowie powstanie około 850 dostępnych cenowo mieszkań na wynajem

Około 850 dostępnych cenowo mieszkań, z rządowego programu rozwoju mieszkalnictwa, powstanie na terenie Rzeszowa – przewiduje porozumienie o współpracy, które – 3 września w tym mieście – podpisali Prezes Krajowego Zasobu Nieruchomości Bartłomiej Druziński oraz Prezydent Miasta Rzeszowa Tadeusz Ferenc.

Mniejszy popyt na wynajem mieszkania

Popyt na wynajem mieszkania jest obecnie o ok. 10-30 proc. niższy niż przed rokiem - wynika z danych zebranych przez HRE Investments. Firma dodała, że mimo gorszej sytuacji na rynku, paradoksalnie zakup mieszkania na wynajem opłaca się bardziej niż przed rokiem.

Coliving - nowy trend na rynku wynajmu nieruchomości

Około 23 tys. osób w całej Europie korzysta z colivingu. Ten nowy trend to odpowiedź na szybko zaludniające się miasta i rosnący problem samotności. – Oferujemy nie tylko przestrzeń do mieszkania, lecz także miejsce, gdzie ludzie mogą budować społeczność i spędzać wspólnie czas – mówi Marta Telenda z firmy Colivia, która planuje stworzyć sieć colivingów w największych polskich miastach. Pierwsze tego typu apartamenty, które mają być czymś więcej niż prywatne akademiki lub apartamentowce, powstały już w Poznaniu. W Polsce jest to dopiero raczkujący rynek, więc dziś wśród klientów dominują cudzoziemcy – studenci, przedsiębiorcy czy podróżujący nad Wisłę w sprawach służbowych.

Chętnie wynajmę małe mieszkanie z balkonem lub ogródkiem. Najem mieszkań w Polsce w 2020 r.

Mniej więcej 15 proc. Polaków mieszka w wynajmowanym mieszkaniu, z czego ok. 5 proc. płaci czynsz rynkowy. To niewiele w porównaniu z krajami Europy Zachodniej, gdzie z wynajmu mieszkania korzysta około 40–45 proc. społeczeństwa. Jak podkreśla Sławomir Imianowski z Resi4Rent, w Polsce wciąż preferowany jest zakup mieszkania na własność, ale coraz więcej młodych ludzi dostrzega zalety wynajmu. Tym bardziej że spowodowany pandemią kryzys zwiększył w społeczeństwie poziom niepewności finansowej. W ostatnich miesiącach chętni na najem szukają lokali z balkonem i ogródkiem, które zostały szczególnie docenione w okresie izolacji.

Polski rynek nieruchomości w 2020 roku wg pośredników

Niedawno Główny Urząd Statystyczny opublikował informację o sytuacji w budownictwie mieszkaniowym w okresie od stycznia do czerwca 2020 roku. Pozwala ona na podsumowanie ostatniego kwartału i pierwszego półrocza na rynku mieszkaniowym. Portal GetHome.pl postanowił więc zapytać o zdanie przedstawicieli najbardziej renomowanych biur pośrednictwa nieruchomości jak oceniają drugi kwartał na rynku mieszkaniowym i jakie perspektywy widzą na najbliższą przyszłość? Odpowiedzi prezentujemy poniżej.

Pakiet mieszkaniowy 2020 - szczegóły planowanych rozwiązań

23 lipca 2020 r. Rada Ministrów kierunkowo przyjęła projekt ustawy o zmianie niektórych ustaw wspierających rozwój mieszkalnictwa. Obejmuje on zmianę kilkunastu ustaw. Celem tego pakietu jest w szczególności: zwiększenie dostępności mieszkań na wynajem dla osób o niskich dochodach, poprawa warunków mieszkaniowych w już istniejących lokalach, dopłaty do czynszów, wakacje czynszowe w TBS, możliwość dojścia do własności nowo budowanych mieszkaniach społecznych, wsparcie szeroko rozumianego budownictwa społecznego oraz większy i łatwiejszy dostęp do gruntów pod zabudowę.

Pakiet mieszkaniowy - więcej tanich mieszkań na wynajem

Ministerstwo Rozwoju poinformowało, że rząd kierunkowo przyjął społeczną część pakietu mieszkaniowego, którego efektem ma być m.in. większa dostępność mieszkań na wynajem dla osób o średnich i niskich dochodach.

Czym różni się najem prywatny od najmu firmowego?

Wyraźnie wzrosła w ostatnich latach popularność najmu mieszkań. Taka zmiana oczywiście wynikała z rosnących cen lokali mieszkalnych i coraz niższego oprocentowania lokat. Koronawirusowy kryzys zakłócił boom inwestycyjny na rynku wynajmu i stworzył presję na spadek czynszów. Mimo tego, trudno spodziewać się masowego odwrotu wynajmujących. Rynek kapitałowy jest bowiem niestabilny, a wynajem typowego mieszkania nawet przez połowę roku może zapewnić wyższą rentowność niż lokata o równowartości lokalu. Z długookresowego punktu widzenia, większym problemem dla wynajmujących niż obecny kryzys są obowiązujące regulacje. Chodzi zarówno o kwestię ochrony lokatorów, jak i przepisy podatkowe. Na gruncie podatków, problem sprawia między innymi odpowiedź na pytanie, kiedy prywatny najem jest możliwy, a kiedy czynsze trzeba rozliczać w ramach firmy. Warto przyjrzeć się tej kwestii, którą sądy i organy podatkowe niestety interpretują uznaniowo.

Nowe zasady najmu lokali użytkowych w Warszawie - rozszerzony zakres obniżek czynszu

Zmieniają się zasady najmu lokali użytkowych, które rozszerzają zakres obniżek czynszu. To wsparcie dla najemców w czasie pandemii koronawirusa - przekazał stołeczny ratusz.

Umowa najmu mieszkania

Mieszkanie może być przedmiotem umowy najmu. Na jej podstawie wynajmujący zobowiązuje się oddać najemcy mieszkanie do używania przez czas oznaczony lub nieoznaczony, a najemca zobowiązuje się płacić wynajmującemu umówiony czynsz.

Wynajem krótkoterminowy - jak uregulować ten segment rynku nieruchomości?

Wynajem krótkoterminowy notuje wzrastającą popularność. Jest to spowodowane m.in. zaangażowaniem się w tę działalność dużych podmiotów gospodarczych. Taki stan rzeczy powoduje wzrost cen nieruchomości, jak również rodzi problem z ich dostępnością dla wielu Polek i Polaków. Czy w związku z tym planowane są nowe rozwiązania mające na celu uregulowanie branży wynajmu krótkookresowego?

Wynajem lokali na kwarantannę – status prawny

Epidemia koronawirusa mocno zaszkodziła rynkowi wynajmu krótkoterminowego. Dlatego pojawiły się oferty najmu mieszkania na czas kwarantanny. Wyjaśniamy, czy są one legalne.

Automatyczne przedłużenie umów najmu lokalu i zakaz wypowiadania umowy najmu lub wysokości czynszu – tarcza antykryzysowa

W związku z epidemią COVID-19, do dnia 30 czerwca 2020 r. wynajmujący nie może wypowiedzieć umowy najmu ani wysokości czynszu. Ponadto, jeśli najemca złoży wynajmującemu stosowne oświadczenie, istniejąca umowa najmu, ewentualnie okres wypowiedzenia umowy lub okres wypowiedzenia czynszu najmu, automatycznie przedłuży się do dnia 30 czerwca 2020 r. Przedłużona umowa obowiązuje na dotychczasowych warunkach.

Inwestycje w mieszkania na wynajem – w których dzielnicach polskich miast opłacają się najbardziej?

Nieruchomości uchodzą w ostatnim czasie za najpewniejszy sposób inwestowania pieniędzy. Niemal połowa Polaków uważa, że właśnie taka lokata przynosi największe zyski. Wśród wielu pomysłów na to, jak zarabiać na mieszkaniach, warto zwrócić uwagę na możliwość ich wynajmowania. Sprawdziliśmy, w których miastach i w jakich dokładnie dzielnicach inwestycje tego typu opłacają się najbardziej.

Ceny wynajmu mieszkania 2020 - w Warszawie drożej niż w 18 stolicach europejskich

Budapeszt, Ateny, Wilno czy Tallin to tylko kilka miast, w których za najem lokalu zapłacimy mniej niż w Warszawie. W skrajnych przypadkach stawki w europejskich stolicach bywają nawet 2-3 razy niższe niż „nad Wisłą” – wynika z danych przeanalizowanych przez HRE Investments. Z drugiej strony na starym kontynencie znajdziemy też 7 stolic, w których za przeciętne mieszkanie z jedną sypialnią wydamy od 5 do 14 tysięcy miesięcznie.

Wynajem mieszkania - koszty i wysokość czynszów 2019/2020

Koszty najmu w grudniu 2019 r. były o 6 proc. wyższe niż rok wcześniej. Przy 13-proc. tempie wzrostu cen mieszkań może się to wydawać niewiele, ale i tak stawki najmu w największych miastach są na początku 2020 roku porównywalne z tymi w miastach Europy Zachodniej. – Przy obecnych cenach stopa zwrotu wynosi średnio 7 proc., ale jak ktoś kupił mieszkanie taniej dwa–trzy lata temu, to może zarobić ok. 10–12 proc. – mówi Jarosław Sadowski z Expandera. Na opłacalność tych inwestycji wpływ będzie mieć skala ewentualnego spowolnienia gospodarczego.

Wynajem, czy leasing samochodu - co się bardziej opłaca?

Leasing czy wynajem? Przed takim dylematem staje niemal każdy przedsiębiorca poszukujący samochodu do firmy. Jeśli zależy Ci na wykupie auta, lepszym rozwiązaniem będzie leasing – podpowiadają eksperci z Carsmile. Jeśli natomiast chcesz zmniejszyć i uprościć miesięczne rozliczenia, a także zrezygnować z czasochłonnej obsługi aut firmowych, wybierz abonament w wynajmie długoterminowym.

Wynajem tańszy niż kupno - prawda czy fałsz?

Lepiej kupić czy wynająć? To pytanie zadaje sobie wielu młodych ludzi, którzy chcą mieć swoje mieszkanie. Co się bardziej opłaca?

Ile można zarobić na mieszkaniu do wynajęcia?

Duże pieniądze, przy niewielkim nakładzie czasu? Brzmi ciekawie? Dowiedz się, ile można zarobić na mieszkaniu do wynajęcia.

Chcesz zarobić na wynajmie? Zobacz, co i gdzie się opłaca kupić

Kupno mieszkania w celach inwestycyjnych powinno być dopasowane do wymagań rynku. Dokonany zakup ma się opłacać (nie tylko dzisiaj, ale i w perspektywie oczekiwanego okresu zwrotu) i nie musi spełniać wszystkich wymagań właściciela - to nie on tam będzie mieszkał. Szukając mieszkania pod wynajem warto zacząć od własnego rynku lokalnego. Gdzie się opłaca kupić mieszkanie pod wynajem? Ile można zarobić na wynajmie mieszkania? Jakie mieszkania są najchętniej wynajmowane? 

ABC wynajmu długoterminowego

Polski Związek Wynajmu i Leasingu Pojazdów informuje, że 20% samochodów jest obecnie finansowanych za pośrednictwem wynajmu długoterminowego. Dla porównania, w Europie Zachodniej jest to aż 80%. W Polsce produkt pojawił się kilka lat temu i był uznawany za niszowy. Obecnie tempo wzrostu tego rynku sięga 12-14% rocznie, a głównymi korzystającymi są firmy, które coraz częściej decydują się na taką formę finansowania. Z czego to wynika? Czym jest wynajem długoterminowy? Co się z nim wiąże?

Najem mieszkań w 2019 r. – czy wciąż będzie się opłacał?

Sytuacja na rynku nieruchomości pokazuje, że mamy do czynienia obecnie z coraz większym i szybszym wzrost cen mieszkań. W 2018 r. ceny zwiększyły się o 6%, dając dwa razy większy przyrost niż rok wcześniej. W rozpoczynającym się 2019 r. ceny prawdopodobnie wciąż będą wysokie. Jak w związku z tym może się zmienić rynek najmu?

Inwestycja w garaż na wynajem - czy może nam się opłacić?

Nabywanie garaży czy miejsc postojowych z zamiarem zarabiania na ich wynajmie, to coraz bardziej popularna, uzupełniająca  forma inwestycji mieszkaniowych. Pytanie, czy warta świeczki, opłacalna i czym należy się kierować poszukując miejsca postojowego pod wynajem.

Wrocław – gdzie najemcy szukają mieszkań?

Wrocław jest jednym z najprężniej rozwijających się miast w Polsce. Rynek mieszkań z przeznaczeniem na wynajem w stolicy Dolnego Śląska z roku na rok dynamicznie się rozwija, między innymi za sprawą studentów, którzy stanowią główną grupę najemców.

Leasing czy wynajem - co się bardziej opłaca?

Od kilku lat rośnie wśród przedsiębiorców zainteresowanie nowoczesną formą finansowania, jaką jest wynajem długoterminowy pojazdu. Produkt ten pojawił się na polskim rynku kilka lat temu, ale to właśnie obecnie branża przeżywa największy rozkwit. Coraz więcej firm preferuje wynajem samochodów, niż ich zakup. Z czego wynika tak duże zainteresowanie wynajmem? Jak prezentuje się oferta na tle klasycznego leasingu operacyjnego i co jest bardziej opłacalne? Na podstawie dostępnych kalkulatorów ofert, przygotowaliśmy przykładową symulację kosztów obu rozwiązań.

Ile państwo dopłaci nam do najmu?

Na początku sierpnia bieżącego roku Prezydent podpisał ustawę wprowadzającą dopłaty do czynszów (ustawę z dnia 20 lipca 2018 r. o pomocy państwa w ponoszeniu wydatków mieszkaniowych w pierwszych latach najmu mieszkania). Oznacza to, że już w I kw. 2019 r. najemcy będą mogli otrzymać rządową dopłatę obniżającą koszt utrzymania lokum. Warto jednak zdawać sobie sprawę, że liczba beneficjentów nowego programu na razie nie będzie duża. Przyczyną są istotne ograniczenia, które wprowadza ustawa z 20 lipca 2018 r.

Co trzecie mieszkanie jest kupowane z myślą o najmie - zarobić można nawet 8 % w skali roku

Co trzecie nowe mieszkanie w dużych miastach, a w Warszawie nawet 40 proc., jest kupowane z myślą o późniejszym najmie. Niskie stopy procentowe zniechęcają Polaków do trzymania swoich oszczędności w bankach. Inwestycje w nieruchomości, choć niosą większe ryzyko niż lokaty czy obligacje, pozwalają na zysk na poziomie 6–8 proc. roku. Stopa zwrotu zależy przede wszystkim od lokalizacji i standardu mieszkania. Najbardziej opłacalne są inwestycje w mieszkania w dużych aglomeracjach, położone blisko centrum i ośrodków akademickich. Zapewnią ciągłość wynajmu i pewny zysk.

Pierwsze dopłaty do najmu już 1 stycznia 2019 r.

Od 1 stycznia 2019 r. mają być wypłacane pierwsze dopłaty do najmu. Mają one obowiązywać przez 15 lat. Na dopłaty w 2019 r. ma być przeznaczone 200 mln zł.

Program dopłat do czynszów a rozwój lokalny aktywnych gmin

Projekt ustawy o pomocy państwa w ponoszeniu wydatków mieszkaniowych przygotowany. Comiesięczne dopłaty będą udzielane pod warunkiem spełnienia kryteriów dochodowych osobom, które wynajmą nowe mieszkania albo wynajmą je z opcją dojścia do własności.

W jakiej wysokości naliczać VAT z tytułu wynajmu apartamentu w celu podnajmu krótkoterminowego

Osoba fizyczna zarejestrowana jako czynny podatnik VAT z tytułu prowadzonej działalności gospodarczej nabyła apartament nad morzem i wynajęła go firmie, która zajmuje się wynajmem apartamentów turystom. Czy świadczenie usługi wynajmu apartamentu tej firmie jest opodatkowane VAT? Jeżeli tak, to w jakiej wysokości?

Wynajem długoterminowy samochodów - komu się opłaca?

Wynajem długoterminowy jako forma finansowania pojawił się na polskim rynku już kilka lat temu. W ostatnim czasie cieszy jednak się coraz większym zainteresowaniem klientów. Produkt oferują głównie firmy CFM (Car Fleet Management), czyli takie, które zajmują się zarządzaniem flotą pojazdów. Wielu klientów zadaje sobie pytanie czy tego typu rozwiązanie będzie dla nich lepsze niż kredyt samochodowy lub leasing operacyjny. Odpowiedź istnieje, ale kluczem do jej uzyskania jest uświadomienie zarówno zalet, jak i wad produktu.

Obowiązek składania deklaracji o dochodach przez najemców mieszkań komunalnych 2018 r.

Najemcy mieszkań komunalnych będą zobowiązani do składania deklaracji o dochodach i majątku już od 1 marca 2018 r.

Biurowa Warszawa atrakcyjniejsza od regionów

W 2017 roku w największych aglomeracjach w kraju popyt na powierzchnie biurowe sięgnął niemal 1,5 mln mkw., informują analitycy Walter Herz. W Warszawie do najemców trafiło znacznie więcej biur niż łącznie na rynkach regionalnych

Obowiązek podatkowy w VAT dla wynajmu naczep

Jesteśmy polską spółką zajmującą się usługami spedycyjnymi. Zdarza się, że wynajmujemy naczepy od kontrahenta rosyjskiego (niezarejestrowanego do celów VAT w Polsce). Naczepy oddawane są do naszej dyspozycji w Polsce. Najem z reguły nie przekracza okresu 21 dni, niemniej niekiedy trwa on dłużej. Mamy wątpliwość kiedy należy rozpoznać obowiązek podatkowy z tytułu nabycia ww. usług.

Jak powinien być ustalony termin płatności za wynajem pomieszczeń

Szkoła od czasu do czasu wynajmuje na weekend salę gimnastyczną na organizację wesel czy zabaw andrzejkowych, sylwestrowych itp. Zawsze najemcy sali płacili opłatę za wynajem w całości z góry (czyli przed zabawą). Ostatnio organizator takiej zabawy stwierdził, że należność za wynajem nie powinna być płatna z góry, wtedy należy się co najwyżej zaliczka, a całość należności powinna być płacona z dołu, np. w ciągu 14 dni od odbycia się imprezy. Czy takie wymogi rzeczywiście wynikają z jakiegoś przepisu?

Samochód w abonamencie - Hyundai

Hyundai oferuje swoim klientom nowy sposób finansowania zakupu pojazdu. Zamiast płacić pełną kwotę za auto, mogą po prostu płacić co miesiąc stałą ratę, w której zawarte jest m.in. ubezpieczenie auta czy kompleksowa opieka serwisowa pojazdu.

Funduszu Mieszkań na Wynajem

Fundusz Mieszkań na Wynajem jest inicjatywą prowadzoną przez Bank Gospodarstwa Krajowego. Fundusz zaczął funkcjonować od 1 stycznia 2015 r. Rok działalności Funduszu zamknął z liczbą 2400 mieszkań, z czego 380 zostało już udostępnionych wynajmującym.

Jak opodatkować usługę odpłatnego oddania samochodu do korzystania przez członka zarządu

Spółka z o.o. chce zawrzeć umowę odpłatnego korzystania z samochodu służbowego do celów pry­watnych z członkiem zarządu. Czy należy wystawić na rzecz członka zarządu fakturę za odpłatne korzystanie lub zaksięgować przychód spółki z o.o z ww. tytułu na podstawie polecenia księgowania? Czy wartość odpłatnego korzystania należy zaewidencjonować w kasie fiskalnej? Czy należy opodat­kować tę wartość świadczenia podstawową stawką VAT 23%?

Czy można odliczyć VAT z faktury dokumentującej najem samochodu osobowego

Czy w sytuacji kiedy samochód przedsiębiorcy zostanie uszkodzony, a on sam wynajmie inne auto niezbędne do wykonywania pracy, to czy będzie on mógł odliczyć podatek VAT od faktury za wynajem auta?

Obowiązkowy wkład własny podniesie liczbę wynajmowanych nieruchomości

Od 2015 osoby zainteresowane wzięciem kredytu mieszkaniowego będą musiały posiadać 10 proc. wkładu własnego. Do roku 2017 wartość wkładu własnego będzie stopniowo wzrastać. Znacznie zmniejszy to liczbę osób, które będą mogły kupić własne mieszkanie, natomiast wzrośnie liczba osób, które będą wynajmować nieruchomości.

Krótkoterminowy wynajem samochodów - kiedy pojawi się w Polsce?

Możliwość wynajmu samochodu na krótki czas może zrewolucjonizować miejski transport na świecie. Zamiast korzystać z komunikacji publicznej będzie można skorzystać na kilkanaście minut z wypożyczanego auta.

REKLAMA