REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Wakacje

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Województwo zachodniopomorskie: Cedynia

Podczas wycieczki objazdowej po województwie zachodnio – pomorskim, przynajmniej z dwóch powodów warto odwiedzić Cedynię. Pierwszy – to jej wartość historyczna, która wyraża się w licznych zabytkach. Drugim powodem jest jej położenie geograficzne, które daje możliwość przekroczenia zachodniej granicy.

Województwo zachodniopomorskie: Białogard

Podróżując samochodem po województwie zachodniopomorskim będziemy mieli okazję zagłębić się w historię tego regionu. Jednym z historycznych zabytków Białogardu jest Brama Wysocka, wzniesiona na początku XIV wieku.

Województwo zachodniopomorskie: Barlinek

Barlinek jest miastem położonym w województwie zachodniopomorskim, w powiecie myśliborskim. Atrakcyjności temu regionowi dodaje Jezioro Barlineckie i rzeka Młynówka.

Park Krajobrazowy Mierzeja Wiślana

Powierzchnia Parku zajmuje obszar 4410 hektarów, natomiast otulina parku ma powierzchnię 25 812 hektarów, wraz z Zalewem Wiślanym. Terytorium Parku znajduje się na obszarze województwa pomorskiego.

REKLAMA

Park Krajobrazowy Doliny Słupi

Park Krajobrazowy Doliny Słupi jest jednym z najstarszych parków krajobrazowych w Polsce. Zajmuje powierzchnię 37 040 hektarów. Wraz ze swoją otuliną jego powierzchnia wynosi 83 170 ha. Park Krajobrazowy rozciąga się nad środkowym biegiem rzeki Słupi - od miejscowości Soszyca do drogi Krępa-Łosino.

Pałace Polski: Działoszyn

Pałac w Działoszynie znajduje się na tarasie zalewowym Warty. Wzniesiony jest na sztucznym nasypie, który wzmocniono częściowym obmurowaniem. Tradycja mówi , że stała tu kiedyś pogańska świątynia. Sam budynek zbudowany jest na planie prostokąta o wymiarach 32 x 9,5 m.

Pałace Polski: Borowno

Borowno jest to wieś leżąca na Wyżynie Wieluńskiej, tuż przy granicy z Niecką Nidziańską. Jeżeli wybierzemy się w ten region Polski to będziemy mogli zwiedzić zespół pałacowo - parkowy w Borownie.

Pałace Polski: Balice

We wsi Balice, znajdującej się nieopodal Krakowa, znajdziemy zabytkowy pałac pochodzący z XVI wieku. Miejscowość rozpropagowana jest dzięki znajdującemu się na jej terenie Portowi Lotniczemu.

REKLAMA

Kaszubski Park Krajobrazowy

Kaszubski Park Krajobrazowy to obok Tucholskiego Parku Krajobrazowego czy Parku Krajobrazowego Pojezierza Iławskiego jeden z bardziej atrakcyjnych terenów Pomorza.

Jakie czynności wykonać w razie wypadku w górach?

Największym wrogiem każdego trapera i turysty jest gęsta mgła. Często sprawia, że gubimy orientację w terenie i nie możemy odnaleźć znakowanego szlaku. Wówczas lepiej rozbić biwak i wezwać pomoc, ponieważ zejście w dół możemy przypłacić utratą zdrowia bądź życia.

Beskid Śląski – Skrzyczne

Największym szczytem polskiej części Beskidu Śląskiego jest Skrzyczne. Znajduje się na wysokości 1257 m n.p.m. polskiej części Beskidu. Na jego stromy wierzchołek można wjechać kolejką krzesełkową tudzież pokonać różnice wysokości górskim szlakiem.

Beskid Śląski: Malinowska Skała

Malinowska Skała wznosi się na wysokości 1152 metrów n.p.m. i usytuowana jest nieopodal Przełęczy Salmopolskiej. Speleolodzy zdecydowawszy się na eksploracje Jaskini Malinowskiej będą musieli liczyć się z zejściem o umiarkowanej trudności.

Beskid Śląski: Barania Góra

Barania Góra (1220 m) jest drugim co do wielkości wierzchołkiem, leżącym po polskiej stronie Beskidu Śląskiego. To właśnie spod Baraniej Góry wypływa największa rzeka w Polsce - Wisła.

Beskid Mały: Kozy

Nazwa miejscowości pochodzi od stad kóz, które wypasano na tym terenie w XIV wieku. Jeżeli ufać by legendzie, to Tatarzy wybili wielkie stado tych zwierząt, z którego uchowały się tylko dwie sztuki. Dzięki temu po dziś dzień zajmują zaszczytne miejsce w miejskim herbie.

Beskid Mały: Magurka Wilkowicka

Wypoczywając na Magurce Wilkowickiej w Beskidzie Małym będziemy mogli zatrzymać się w schronisku. Ze szczytu rozciąga się malowniczy widok na Baranią Górę, Skrzyczne czy Grupę Klimczoka.

Województwo łódzkie: Zgierz


W Zgierzu k. Łodzi możemy delektować się zróżnicowaną rzeźbą terenu. Podróżując samochodem po jego regionie dostrzeżemy piękno Wysoczyzny Łódzkiej. Dla spragnionych mocnych wrażeń miasto oferuje park linowy.

Województwo łódzkie: Przedbórz

W Województwie Łódzkim mamy wiele ciekawych miejsc pokroju Łowicza tudzież Zgierza. Do tej listy należy dopisać także Przedbórz – miejsce wartościowe pod względem przyrodniczym i historycznym.

Województwo łódzkie: Łowicz


Łowicz usytuowany jest w południowo-zachodniej części kotliny Warszawskiej. Jest to region znany nie tylko z produkcji popularnych dżemów. Na jego terenie mieści się skansen Kultury Łowickiej.

Województwo łódzkie: Aleksandrów Łódzki


Wycieczka krajoznawcza po Aleksandrowie Łódzkim będzie wiązać się z historią powstania Łódzkiego Okręgu Przemysłowego. Na jego terenie będziemy mogli podziwiać m.in Domy Tkaczy, które doskonale odzwierciedlają charakter regionu.  

Kujawsko – pomorskie: Kruszwica


Jedną z pereł województwa kujawsko-pomorskiego jest bez wątpienia Kruszwica, która rozciąga się nad zachodnią częścią jeziora Gopło.

Kujawsko – pomorskie: Izbica Kujawska


Eksplorując terytorium województwa Kujawsko - Pomorskiego zatrzymajmy się w Izbicy Kujawskiej. Jej głównym atutem jest duża ilość jezior, które wzbogacają tamtejszą rzeźbę terenu.

Kujawsko - pomorskie: Inowrocław


Inowrocław należy do województwa kujawsko-pomorskiego i usytuowany jest na Pojezierzu Kujawskim. Jego terytorium rozciąga się nad rzeką Noteć. Jest bardzo atrakcyjnym regionem o bogatej tradycji.

Podróże kulinarne: Lębork


Lębork leżący w sercu województwa pomorskiego stwarza idealne warunki do uprawiania turystyki rowerowej, dzięki bogactwie lasów, umiejscowionych na jego terenie. Kiedy temperatura spada poniżej zera, warto wybrać się tam w celu zaspokojenia swojego apetytu.

Zachodniopomorskie: Schron przeciwlotniczy w Szczecinie


Ciekawą atrakcją Szczecina jest schron przeciwlotniczy z czasów II wojny światowej. Jego powstanie datuje się na 1941 rok. Konstrukcja schronu opiera się m.in. na żelbetonowym stropie, który ma grubość 3 metrów.

Kulinarne podróże: Dzień ryby na Helu


Ulica Wiejska kojarzy się większości z ławami poselskimi. Nic bardziej mylnego, jeśli odniesiemy tą nazwę ulicy do półwyspu Helskiego. Zapraszamy na przejażdżkę na pomorskie święto ryby.

Województwo Wielkopolskie: Czarnków

Czarnków to miasto i gmina w województwie wielkopolskim. Miasto położone jest w powiecie czarnkowsko-trzcianeckim. Jego teren rozciąga się na skraju Puszczy Noteckiej.

Województwo podlaskie: Augustów

Eksplorując województwo podlaskie nie możemy ominąć Augustowa. Jest to miasto wypoczynkowo-uzdrowiskowe położone w województwie podlaskim, nad rzeką Nettą. Uznawane jest za najważniejszy ośrodek turystyczny Puszczy Augustowskiej.

Sopot po godzinach: Grodzisko

Z czym większości Polaków kojarzy się jeden z najbardziej prestiżowych i tłumnie odwiedzanych kurortów nadmorskich ? Zapewne z sopockim molo i festiwalem w Operze Leśnej. Tylko nieliczni wiedzą, iż kierując się niecały kilometr od ulicy Monte Casino natkniemy się na bardzo ciekawy obiekt turystyczny.

Porzecze – osada z charakterem

Jeżeli podróżujemy samochodem po okolicach rzeki Łeby, w dolinie z morenowymi wzgórzami usytuowana jest osada Porzecze. Nie jest to skansen na miarę Biskupina, lecz jego indywidualny charakter na pewno przypadnie nam do gustu.

Polska pod ziemią : Zabytkowa kopalnia srebra W Tarnowskich Górach


Przemierzając tereny Tarnowskich Gór warto zwiedzić zabytkową Kopalnię Srebra. Jest to unikalny zabytek górnictwa kruszcowego w Europie. Eksplorując jego wnętrze będziemy mogli skorzystać z wielu atrakcji turystycznych.

Polska pod ziemią : Kopalnia w Nowej Rudzie


Kopalnia w Nowej Rudzie podzieliła los większości tego typu obiektów na Śląsku – zamknięto ją i jej wnętrze przeznaczono na muzeum. Efektem tego jest możliwość eksploracji jej wnętrza jedyną w Polsce górniczą kolejką dostępną dla gości.

Polska pod ziemią: Kopalnia soli w Bochni


Jedna z największych i najbardziej popularnych kopalni w Polsce jest atrakcją turystyczną o dużej wartości poznawczej. Oferowane trasy przeznaczone są dla tradycyjnych grup czy też dla wytrawnych eksploratorów jaskiń.

Miasteczko Mrongoville w Mrągowie


Jeżeli wybieramy się samochodem na Mazury z naszymi pociechami, to koniecznie odwiedźmy miasteczko Mrongoville. Jest to wierna adaptacja miasteczka z Dzikiego Zachodu, pochodzącego z drugiej połowy XIX wieku.

Województwo dolnośląskie: Duszniki Zdrój

Duszniki Zdrój to kurort znany w całym kraju ze swoich uzdrowiskowych walorów. Region oferuje także szeroką ofertę skierowana dla narciarzy.

Polska pod ziemią: Kopalnia Guido

Podróżując po Śląsku będziemy mieli okazję zwiedzić kopalnię , w której na stałe umieszczona jest ekspozycja muzealna. Na terenie kopalni organizowane są również inicjatywy o charakterze kulturalnym i rozrywkowym.

Województwo lubelskie: Kazimierz Dolny


Kazimierz Dolny położony jest w województwie lubelskim , w powiecie puławskim. Usytuowany jest nad Wisłą w zachodniej części Płaskowyżu Nałęczowskiego. Jego piękno wyraża się w licznych zabytkach i pomnikach przyrody.

Województwo lubelskie: Biłgoraj


Biłgoraj położony jest w województwie lubelskim. Jego granice oddalone są 90 km na południe od Lublina. Usytuowany jest nad rzeką Ładą a w jego okolicach rozciąga się Równina Biłgorajska.

Województwo lubelskie: Annopol


Lubelszczyzna to piękny region Polski. Jeśli zdecydujemy się na podróż samochodem do Annopolu, to będziemy przejeżdżać przez jeden z najdłuższych mostów w Polsce. Widok zza szyby na pewno będzie nam zapierał dech w piersiach.

Województwo dolnośląskie: Bystrzyca Kłodzka

Bystrzyca Kłodzka jest to miasto położone w województwie dolnośląskim, w powiecie kłodzkim i nad Nysą Kłodzką. Na jej terenie znajdziemy wiele zabytków oraz atrakcji turystycznych.

Województwo Dolnośląskie: Bielawa


Jednym z bardziej rozpoznawalnych regionów województwa dolnośląskiego jest Bielawa. Stali bywalcy stoków na pewno kojarzą ten region z dobrych warunków narciarskich.

Województwo dolnośląskie: Jedlina-Zdrój


Podróżując samochodem po województwie dolnośląskim na pewno wcześniej czy później przekroczymy granicę Jedliny – Zdrój. To miasto cieszy się ogólnopolską sławą kurortu uzdrowiskowego.

Góry Świętokrzyskie: Park Dinozaurów

Jednym z bardziej nowatorskich projektów turystycznych województwa Świętokrzyskiego jest Bałtowski Park Jurajski. Oprócz ekspozycji składającej się z rekonstrukcji dinozaurów oferuje on liczne atrakcje turystyczne. Na terytorium Parku będziemy mieli okazję eksplorować zwierzyniec z rzadkimi gatunkami zwierząt śródziemnomorskich.

Góry Świętokrzyskie: Jaskinia Raj


Góry Świętokrzyskie wraz z bogactwem lasów bukowo – sosnowych plasują się na czołowej pozycji w rankingu najbardziej atrakcyjnych regionów Polski. Poparcie tej tezy stanowi Jaskinia Raj, która jest jedną z bardziej okazałych form krasowych w Polsce.

Góry Świętokrzyskie: Cisowsko-Orłowiński Park Krajobrazowy


Jednym z bardziej atrakcyjnych okazów przyrody w województwie świętokrzyskim jest Cisowsko-Orłowiński Park Krajobrazowy. Podczas wycieczki objazdowej samochodem po Wyżynie Małopolskiej jest to jeden z atrakcyjniejszych punktów programu.

Ford C-Max i Grand C-Max

W ostatnim czasie na rynku pojawiło się sporo nowych vanów. Ford, choć ma w swojej ofercie modele Galaxy i S-Max, postanowił wypuścić na rynek auta które można sklasyfikować pomiędzy kategorią vanów i aut kompaktowych.

Górskim szlakiem: Sądecki Park Etnograficzny


Podróżując samochodem po Sądecczyźnie nie możemy ominąć Sądeckiego Parku Etnograficznego. Jest to obowiązkowy punkt programu nie tylko dla miłośników historii bądź etnografii, lecz dla ludzi lubiących obcować z górską przyrodą.

Górskie Szlaki: samochodem po Pieninach

Proponowana trasa rozpoczyna się w pienińskim Wąwozie Homole. Z tego punktu dostaniemy się do prawdziwej bacówki, w której to kupimy naturalne produkty owcze. Stamtąd mamy już otwartą drogę do Szczawnicy. Wystarczy tylko wsiąść do kolejki krzesełkowej i będziemy mogli cieszyć się przepięknymi widokami tego regionu. Jest to doskonały pomysł na weekendowy wypad samochodem na narty.

Portugalia - piękne plaże i klifowe wybrzeża!

Portugalia - piękne plaże i klifowe wybrzeża!

Sport i aktywny wypoczynek na Węgrzech

Od wędkarstwa do lotniarstwaZwolennicy aktywnej rekreacji znajdą nad Balatonem bogatą ofertę. Zajęcia w wodzie i nad wodą to jej podstawowe elementy.

Jezioro Balaton - brzeg północny i południowy

Zapraszamy nad Balaton - Jezioro Balaton - brzeg północny i brzeg południowy.»Gdybym pragnął zobrazować uczucie szczęścia krajobrazem, wybrałbym Balaton« - tak węgierski pisarz Tibor Déry wychwala uroki tego największego jeziora Europy Środkowej – swoim hymnem oddając stan duszy wielu Węgrów. Dla nich Balaton, Jezioro Błotne, jest czymś więcej niż jeziorem: jest »Węgierskim Morzem«, całą ich dumą.

REKLAMA