REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Transport, Umowa

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Umowa o powierzenie samochodu służbowego

Coraz więcej firmy posiada flotę samochodów służbowych, z których korzystają pracownicy. Wiele z nich zawiera umowy o powierzeniu mienia. Jaką treść może mieć taka umowa?

Na czym polega usługa project cargo

Realizowane na rynku duże inwestycje, niezmiennie wiążą się z koniecznością przemieszczania urządzeń i innych elementów, o gabarytach znacznie przekraczających wymiary naczep czy kontenerów. Wymagają one skomplikowanych operacji spedycyjnych i planowania - project cargo.

Jak uzyskać certyfikat AEO (upoważnionego przedsiębiorcy) ?

Aby uzyskać status AEO należy przejść odpowiednie postępowanie sprawdzające, prowadzone przez właściwą ze względu na siedzibę wnioskującego przedsiębiorcy, Izbę Celną.

Jak zawierać umowy we Włoszech?

Co zrobić, gdy chcemy odstąpić od umowy? Na co zwrócić uwagę przy zawieraniu kontraktu? Zapoznaj się z poniższym poradnikiem.

REKLAMA

Określenie ceny w umowie: brutto czy netto?

W ramach umowy strony mogą umówić się na wynagrodzenie netto. Brak wyraźnego stwierdzenia będzie oznaczał, że strony określiły wynagrodzenie brutto.

Prezes BCT: Handel zagraniczny rośnie, nie boimy się kryzysu

Rok 2011 okazał się okresem pomyślnym dla BCT. Jaki będzie 2012? Jakie są plany i oczekiwania względem rozpoczętego roku? O tym w komentarzu prezesa BCT.

Zarządzanie flotą: Alphabet International wchodzi na rynek rumuński

Alphabet International, jeden z pięciu największych dostawców flot samochodowych w Europie, dzięki współpracy z UniCredit Fleet Management wkracza do Rumuni.

Mobil z certyfikatem dexos2

General Motors wymaga, aby oleje silnikowe spełniały wysokie standardy.Takim olejom koncern GM przyznaje licencjonowane aprobaty dexos. Mobil 1 ESP 0W-40 jest przykładem oleju silnikowego posiadającego najnowszą aprobatę dexos2. 

REKLAMA

Targi SilesiaTSL EXPO w Sosnowcu

Expo Silesia zaprasza do udziału w kolejnej edycji Targów Transportu Spedycji i Logistyki SilesiaTSL EXPO, która odbędzie się w dniach 17 – 18 kwietnia 2012 r. w sosnowieckim centrum wystawienniczym.

Jak podpisać umowę uaktywniającą z nianią - emerytką?

Umowa uaktywniająca przewidziana jest dla niań, czyli osób sprawujących opiekę nad najmłodszymi dziećmi. Kto może zatrudnić emerytowaną opiekunkę i jakie rodzi to konsekwencje w kwestii ubezpieczeń społecznych?

Jak przewieźć motocykl niewielkim kosztem?

Jak przewieźć motocykl? - takie pytanie zadaje sobie wielu ludzi, którzy chcą przetransportować swój jednoślad, nie mogąc jednocześnie pokonać drogi na własnych dwóch kółkach. Transport motocykla wiąże się często ze sporą liczbą formalności oraz wysokimi kosztami. Motocykl da się jednak przewieźć w łatwy i tani sposób.

Analiza dokumentu "Modelowe warunki spedycyjne FIATA"

Dokument „Modelowe Warunki Spedycyjne FIATA*” („MWS FIATA”) może być zastosowany w relacjach pomiędzy spedytorem a zleceniodawcą. Decydując się na wprowadzenie MWS do umowy spedycji, strony decydują się na wprowadzenie kilku zasad dotyczących odpowiedzialności z tytułu wykonania umowy spedycji.

Jakie są sposoby nabycia prawa własności? (cz. 2.)

Poza umową sposobami na przeniesienie prawa własności są: zasiedzenie, zawłaszczenie i znalezienie rzeczy. Jakie warunki należy spełnić, aby nabyć prawo własności?

Jakie są sposoby nabycia prawa własności? (cz. 1.)

Najczęściej spotykanym sposobem przeniesienia własności jest umowa. Własność nieruchomości nie może zostać przeniesiona pod warunkiem lub z zastrzeżeniem terminu.

Kto zapłaci za rosnące koszty w transporcie

Jeszcze pod koniec roku przedsiębiorcy z branży TSL prognozowali wzrost sprzedaży i stabilność cen usług, ale optymizm rozwiewają wzrastające w szybkim tempie koszty działalności w transporcie drogowym. Niepokój rodzi pytanie - kto za to zapłaci w największym wymiarze - przewoźnik, klient, czy operator logistyczny?

Czy usługi transportowe mogą stanowić usługi ciągłe

Dokumentowanie usług transportowych poprzez wystawienie jednej zbiorczej faktury VAT ostatniego dnia danego miesiąca, jest nieprawidłowy.Tak twierdzą organy podatkowe.

Strajk w ND Polska: Rozmowa z dyrektorem generalnym

Strajkuje ponad 300 kierowców firmy transportowej ND Polska. Pracownicy żądają podwyżek podstawy oraz wysokości diet. Nie stać nas na podwyżki w żądanej wysokości - mówi Jarosław Bartczak, dyrektor generalny ND Polska. Czytaj pełny wywiad...

Targi SilesiaKOMUNIKACJA 2012

Kolejny raz przedstawiciele branży transportu publicznego oraz branż pokrewnych spotkają się w dniach 20-21 marca 2012 roku w EXPO SILESIA podczas Targów SilesiaKOMUNIKACJA.

Zmiany w zarządzie Alphabet International

Firma Alphabet International, specjalizująca się w zarządzaniu flotą, zrestrukturyzowała swoje kierownictwo. Zmiany są wynikiem procesu integracyjnego, który rozpoczął się we wrześniu 2011 roku, po przejęciu firmy ING Car Lease przez Alphabet.

Samorząd woj. śląskiego: PR dostaną mniej pieniędzy niż dotąd

Śląski zakład Przewozów Regionalnych dostanie w br. z budżetu regionu ok. 90 mln zł, czyli mniej niż w ubiegłych latach - zdecydował samorząd. Kolejarscy związkowcy uważają, że podział dotacji jest niesprawiedliwy, a cięcia etatów w PR mogą dotknąć 700 osób.

UPS: Amerykański Chopper dla WOŚP

Firma UPS, wspierając Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy sprowadziła do Polski jedyny w swoim rodzaju motocykl: „Amerykański Chopper” wykonany przez firmę Paul Jr. Design.

Jak rozliczyć import usług transportowych lub spedycyjnych

W przypadku importu usług transportowych lub spedycyjnych podatnik, który nabywa takie usługi od podmiotu zagranicznego, jest zobowiązany do rozliczenia VAT na terytorium polski. Otrzymuje on od swojego kontrahenta fakturę VAT, będącą odpowiednikiem polskiej faktury VAT NP (tzw. „handlowej”), czyli na fakturze nie określa się stawki podatku.

Rok 2011 bardzo dobry dla eksporterów

W 2011 r. Agencja Rynku Rolnego wypłaciła ok. 58 mln zł w postaci refundacji do eksportu m. in. wołowiny, wieprzowiny, drobiu oraz jaj do krajów pozaunijnych. Było to o 23 proc. więcej niż w 2010 r.

W Toruniu od 2 stycznia 2012 r. ograniczony ruch ciężarówek

Od 2 stycznia 2012 r. Toruń wprowadza ograniczenie ruchu ciężarówek o masie ponad 18 ton, mimo że minister transportu, budownictwa i gospodarki morskiej przedłużył do 11 lutego 2012 r. okres bezpłatnego korzystania z odcinka A1 Nowe Marzy - Czerniewice.

Nabycie ruchomości od nieuprawnionego w prawie niemieckim

Mamy tutaj do czynienia z konfliktem interesów właściciela rzeczy ruchomej i uczciwego nabywcy. nabywca nie uzyskuje własności, jeżeli rzecz została skradziona, zgubiona albo w inny sposób utracona przez właściciela.

Gdańsk: Nowoczesne tramwaje dla miasta

Gdańsk ma jeden z najnowocześniejszych taborów tramwajowych w Polsce. Udział pojazdów niskopodłogowych we flocie ZKM w Gdańsku jest najwyższy w Polsce i wynosi ok. 67 proc. Dla porównania, Kraków, jako drugie miasto w kraju pod tym względem, ma ich ok. 30 proc.

Jakie są standardy w obsłudze logistycznej farmaceutyków

Logistyka dla branży farmaceutycznej realizowana przez operatorów należy do najbardziej wymagających i najtrudniejszych projektów. Ponieważ dotyczy produktów "wrażliwych", wymaga od operatora odpowiedniego z nimi postępowania, wspomaganego instalacją właściwej infrastruktury magazynowej, zatrudnieniem wykwalifikowanej kadry oraz uzyskaniem stosownych zezwoleń.

Będzie łatwiej prowadzić interesy z Chinami

 Po ponad 80 latach została reaktywowana w Szanghaju Polska Izba Handlowa. Inicjatorem przedsięwzięcia jest grupa Polaków przebywających obecnie w Chinach w celach głównie biznesowych, m.in. przedstawiciela DHL.

Transport lotniczy: Jak wybrać kontener z kontrolowaną temperaturą

Farmaceutyki czy szczepionki to towary, które wymagają przewozu w ściśle określonych warunkach z zachowaniem odpowiedniej temperatury na wszystkich etapach transportu. Ze względu na te wymogi, pojawiła się konieczność uszczelnienia całego łańcucha dostaw. Doskonałym rozwiązaniem są kontenery chłodnicze czy Pallet Shippery, których zadaniem jest utrzymanie wymaganej temperatury.

Oby przedświąteczny ruch w interesie trwał cały 2012 rok!

Właśnie mija pierwszy rok funkcjonowania naszego nowego serwisu - www.logistyka.infor.pl. Staraliśmy się, i nadal dołożymy wszelkich starań, aby skutecznie dostarczać Państwu informacje i porady z branży TSL.

Transport kolejowy: 8 proc. wzrost przewiezionych ładunków

Bieżący rok okazał się być dobrym okresem jeżeli chodzi o transport kolejowy. W porównaniu do roku poprzedniego transport ładunków wzrósł o ponad 8%, dzięki temu wiele firm ugruntowało swoją pozycję na rynku przewoźników kolejowych.

Georges Gomes Dyrektorem Logistyki Multimodalnej w GEFCO Polska

Nowym dyrektorem Logistyki Multimodalnej w GEFCO Polska został Georges Gomes. GEFCO planuje zredukowanie udziału transportu drogowego w operacjach firmy do 75 proc.

Jakie są rodzaje umów pomiędzy spedytorem a przewoźnikiem

Umowy jakie zawierają ze sobą spedytorzy i przewoźnicy regulują przedmiot, zakres oraz ogólne warunki współpracy pomiędzy nimi. W praktyce mamy do czynienia z dwoma rodzajami umów.

Logistyka i transport będą zatrudniać w 2012 roku

W I kwartale 2012 r. najlepsze perspektywy zatrudnienia będą w sektorze transportu i logistyki - wynika z raportu Barometr Manpower Perspektyw Zatrudnienia na I kw. 2012 r.

Siódemka tworzy nowe Service Pointy

Firma kurierska Siódemka chcąc stworzyć nowe punkty nadania przesyłek podpisała strategiczną umowę z właścicielem sieci salonów prasowych. Porozumienie dotyczy stworzenia Service Pointów w placówkach Inmedio i Relay, zarządzających przez spółkę HDS Polska Sp. z o.o.

Jak skutecznie monitorować przesyłki drogowe?

W dzisiejszych czasach zagrożeń utraty ładunku wynikających z różnych czynników zewnętrznych podczas transportu jest wiele. Dlatego międzynarodowe firmy spedycyjne oferują coraz częściej swoim klientom dostęp on-line do informacji na temat statusu przesyłki za pomocą specjalnej platformy. 

Farmacja i usługi medyczne przyszłością branży TSL?

Świadczenie usług logistycznych dla rynku farmaceutycznego staje się coraz bardziej popularne i coraz więcej operatorów zabiega o tę grupę klientów. Rozwój tych usług zmierza w znacznie szerszym kierunku. Z drugiej strony rynek tych usług jest też najmniej podatny na wahania rynkowe, gdyż zawsze istnieje zapotrzebowanie na usługi medyczne.

Nabywanie nieruchomości inwestycyjnych przez cudzoziemców

Cudzoziemcy będący obywatelami lub przedsiębiorcami państw – jako stron umowy o Europejskim Obszarze Gospodarczym albo Konfederacji Szwajcarskiej – nie mają obowiązku uzyskiwać zezwolenia na nabycie nieruchomości inwestycyjnych.

Praktyki rynkowe wprowadzające w błąd - "czarna lista"

Poniżej przedstawiamy wykaz praktyk rynkowych, które w każdych okolicznościach będą uznane za wprowadzające w błąd („czarna lista”).

Umowy z użyciem gotowych wzorców

Stosunkowo często w obrocie z udziałem konsumentów są stosowane gotowe wzorce umowne. Klient, podpisując umowę, jednocześnie akceptuje postanowienia zawarte w dodatkowym dokumencie, którego treści nie negocjuje.

Umowa zawarta poza lokalem przedsiębiorstwa

Przedsiębiorca powinien przed zawarciem umowy pokazać konsumentowi dowód tożsamości, a także dokument potwierdzający prowadzenie działalności gospodarczej. Niedopuszczalne jest zastrzeżenie ze strony dostawcy towaru bądź usługi, że konsumentowi wolno odstąpić od umowy dopiero po zapłaceniu określonej sumy.

Umowa o dzieło i umowa zlecenie

Czym różnią się te umowy? Czy w odniesieniu do nich możemy stosować przepisy o sprzedaży konsumenckiej?

Kiedy mamy do czynienia z umową sprzedaży konsumenckiej?

Umowa sprzedaży konsumenckiej dotyczy rzeczy ruchomych. W niektórych przypadkach warunki umowy powinny zostać potwierdzone na piśmie.

Worldwide Logistics Polska inwestuje w nowe rozwiązania informatyczne

Wdrożenie nowego systemu informatycznego TMS w Worldwide Logistics Polska jest odpowiedzią na rosnące potrzeby klientów. System ten zastąpi rozwiązania obecnie stosowane w całym transporcie drogowym.

Postanowienia określające pozycję prawną i finansową dewelopera

W umowie – zawartej pomiędzy deweloperem a nabywcą lokali mieszkalnych – powinny zostać zawarte postanowienia określające zarówno pozycję prawną, jak i finansową dewelopera. Postanowienia te mają istotne znaczenie, gdyż zapewniają one nabywcy gwarancję, że działalność jest prowadzona w sposób profesjonalny przez dewelopera oraz że deweloper posiada stosowne doświadczenie w realizowaniu przedsięwzięć inwestycyjnych.

Przesyłki drobnicowe z Azji do Polski krócej o dwa dni

Panalpina uruchomia dwa nowe, bezpośrednie połączenia dla transportu drobnicowego z Azji do Polski za pośrednictwem swojej wewnętrznej linii żeglugowej- Pantainer Express Line. Dwa nowe połączenia skracają czas tranzytu o dwa dni i redukują emisję CO2 aż o 6,9%.

Jakie są warunki pracy w FM Logistic

Okręgowy Inspektorat Pracy zwrócił uwagę na praktyki w zakresie bezpieczeństwa i ochrony pracy w FM Logistic w Jarostach.

Umowa przedwstępna a warunkowa umowa sprzedaży

Istnieje zasadnicza różnica pomiędzy umową przedwstępną a warunkową umową sprzedaży. Warunkowa umowa sprzedaży dotyczy sytuacji, w której sprzedający sprzedaje daną nieruchomość osobie kupującej pod pewnym warunkiem, na mocy którego osoba trzecia jako uprawniony podmiot nie wykona prawa pierwokupu. Natomiast istotnym celem umowy przedwstępnej jest doprowadzenie do zawarcia danej umowy przyrzeczonej w przyszłości.

Nowy numer Przeglądu Tygodniowego Pracujwlogistyce.pl

Portal Pracujwlogistyce.pl zaprasza do lektury kolejnego wydania Przeglądu Tygodniowego Pracujwlogistyce.pdf nr 17, w którym m.in podsumowuje rynek pracy w logistyce w roku 2011.

Jak uniknąć oszustwa w transporcie drogowym

Transport drogowy w ostatnich latach coraz bardziej narażony jest na kradzieże i wyłudzenia ładunków. Brak kierowców, zwiększony popyt na przewozy drogowe powoduje „uaktywnienie się” działalności oszustów. Obecnie największym problemem firm spedycyjnych są wyłudzenia towarów na fałszywe licencje drogowe oraz kradzieże na tzw. „fałszywego przewoźnika”.

REKLAMA