REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Transport, Mandat

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Zadania operatora logistycznego przy rozwożeniu paczek

Rozwożenie paczek świątecznych to nie lada wyzwanie dla każdego operatora logistycznego. Tym bardziej, gdy firma do końca nie wie, jaki wolumen przesyłek będzie trzeba rozwieść.

Zmiany w Krajowym Funduszu Drogowym

Zmiana ustawy o drogach publicznych oraz ustawy o autostradach płatnych oraz Krajowym Funduszu Drogowym precyzuje, na co mają zostać przeznaczone dochody uzyskane z grzywien.

Kodeks postępowania dostawcy

Globalne firmy logistyczne są zmuszone dbać o każdy etap świadczonej usługi, tak by ujednolicić poziom jakości w różnych częściach świata.

Prawidłowe ustawienie znaków drogowych

Kodeks drogowy dopuszcza stosowanie różnego rodzaju znaków drogowych - pionowych i poziomych. Jakie są wymogi formalne odnośnie ustawiania znaków?

REKLAMA

Brak punktów karnych za zdjęcie z fotoradaru i wyższe mandaty - oto zmiany jakie proponuje PO

Nowe przepisy autorstwa posłów PO mają teoretycznie zdyscyplinować polskich kierowców. Po bliższym przyjrzeniu się im, okazuje się, że faworyzują one bogatych kierowców i mogą przyczynić się do zmniejszenia bezpieczeństwa na drogach. Jak to możliwe?

Mandat za zbyt głośne słuchanie muzyki w samochodzie!

Słuchanie muzyki w trakcie jazdy autem jest przyjemne, ale bywa też źródłem sporych problemów. Aroganckie i natarczywa używanie systemu audio w samochodzie można skutkować srogą karą.

Mandat za niezapięte pasy bezpieczeństwa pasażera

Kara za brak zapiętych pasów bezpieczeństwa zdaniem wielu osób dotyczy tylko kierowcy. Okazuje się, że nie jest to do końca prawdą.

Uprawnienia straży miejskiej

Straż miejska korzysta z niewiedzy kierowców i często przekracza swoje uprawnienia. Czego tak naprawdę mogą żądać te służby od zmotoryzowanych?

REKLAMA

Uprzejmość na drodze, kiedy nie popłaca?

Zdarzają się sytuacje, w których chcąc dobrze, narażamy się na mandat. Pamiętajmy, że np. mrugnięcie światłami drogowymi, czy użycie klaksonu celem pozdrowienia mogą się skończyć mandatem.

Uprzejmy kierowca naraża się na mandat?

Kultura na drodze jest czymś niezbędnym jeśli chcemy, aby nasze zakorkowane drogi nie stały się areną waści i kłótni. Okazuje się jednak, że nawet nadmierna uprzejmość kierowców może skończyć się dla nich mandatem.

Rozliczanie usług logistycznych w Rosji

Rozliczanie usług transportowych i logistycznych w Rosji to przede wszystkim wygoda dla przedsiębiorców działających na rynkach wschodnich. Stało się to niezwykle cenionym rozwiązaniem biznesowym. Dlaczego?

Transport jednego człowieka jednym autem to przeżytek

W dzisiejszych czasach, gdy liczba ludności na świecie dynamicznie się zwiększa, a ceny paliw rosną bardzo szybko warto zastanowić się, czy podróżowanie, np. do pracy jednego człowieka w jednym samochodzie ma sens?

Dopuszczalne prędkości na polskich drogach w 2014 roku

Znasz limity prędkości jakie obowiązywać będą w Polsce w 2014 roku? Warto przynajmniej odświeżyć te informacje, aby nie zostać niemile zaskoczonym w trakcie kontroli drogowej.

Sfałszowana karta parkingowa dla niepełnosprawnych - 2000 zł kary

Od 1 lipca 2014 roku wchodzą nowe przepisy dotyczące kart parkingowych dla niepełnosprawnych. Zmiany w prawie podniosą m.in. wysokość kary za posługiwanie się sfałszowaną kartą parkingową.

Niezapłacony mandat - Urząd Skarbowy nie zapomina!

Wiele osób nie płaci mandatów licząc na to, że ulegną one przedawnieniu. W rzeczywistości Urząd Skarbowy ma aż 3 lata na ściągnięcie należnej kwoty grzywny. Co więcej, ma do tego wiele skutecznych narzędzi.

Brak koncentracji, słaba pamięć - za to też grozi mandat

Roztargniony kierowca to kiepski kierowca. Nie dość, że swoją jazdą bardzo często naraża innych użytkowników dróg na niebezpieczeństwo, to naraża sam siebie na wysokie mandaty.

Nieustąpienie pierwszeństwa autobusowi - mandat

Czy kierowca auta widząc próbujący wyjechać z zatoki miejski autobus ma obowiązek go przepuścić? Czy można dostać mandat za niewpuszczenie autobusu na pas jezdni?

Opłaty za usunięcie pojazdu z drogi w 2014 r.

Za nieprawidłowe pozostawienie pojazdu na drodze, utrudnianie ruchu czy zagrażanie bezpieczeństwu, właścicielowi grozi usunięcie pojazdu z drogi na jego koszt i odholowanie na parking strzeżony. Jaka będzie wysokość wskazanych opłat w 2014 r.?

Fotoradar - jakie są jego dodatkowe funkcje?

Możliwości nowoczesnych fotoradarów są imponujące. Być może dlatego, kierowcy raczej ich nie ignorują na co wskazują policyjne statystyki. Zobacz jakie funkcje posiadają najnowsze fotoradary stosowane na polskich drogach.

Fotoradry - jakie muszą spełniać warunki?

Aby pomiar dokonany przez fotoradar można uznać za legalny i prawidłowy, każde urządzenie tego typu musi spełniać określone warunki. Oto co warto wiedzieć o fotoradarach!

Wpływy z fotoradarów - znacznie mniejsze niż zakładano!

Zamiast 1,5 miliarda złotych fotoradary zarobią w 2013 roku jedynie 82 miliony złotych. Skąd ta ogromna różnica?

Przewożenie dużego ładunku samochodem, przepisy

Przewożenie ładunków o dużych gabarytach wymaga nie tylko pomyślunku w odpowiednim rozmieszczeniu bagaży w przestrzeni bagażowej. Sposób przewozu dużych przedmiotów określają przepisy.

Młodzi kierowcy - najczęstsze mandaty

Młody kierowca nawet niewielki swój błąd może przypłacić wysoką ceną. Zobacz jakie problemy z jazdą autem mają młodzi kierowcy?

Mandat za wymuszenie pierszeństwa na pieszym

W zeszłym roku doszło do 10 309 wypadków drogowych z udziałem pieszych. Ze statystyk policyjnych wynika, że zazwyczaj wina leży po stronie kierowcy. Na co zwrócić uwagę podczas obcowania z pieszymi na drodze?

Kierowca kontra pieszy - kto ma pierwszeństwo i kiedy?

Kierowca, w konkretnych sytuacjach ma obowiązek ustąpić pierwszeństwa pieszemu. Problem w tym, że świadomość na temat tego kiedy to zrobić jest wśród użytkowników aut nadal zbyt mała. Poz tym , pieszy nie jest "świętą krową" na drodze i również musi przestrzegać pewnego kanonu zachowań.

Jak wyprzedzać by nie dostać mandatu?

Źle wykonany manewr wyprzedzania grozi zarówno poważnym wypadkiem, jak i srogim mandatem. Zobacz czego najczęściej nie wiedzą kierowcy na temat tego manewru.

Mandat za złe oświetlenie pojazdu - sprawdź swoje auto

Złe korzystanie z oświetlenia pojazdu bądź zaniedbanie stanu poszczególnych lamp i reflektorów grozi mandatem karnym.

KN EngineChain - transport silników lotniczych

Najnowsze rozwiązanie end to end, zwane KN EngineChain, zostało zaprojektowane dla łańcucha dostaw logistyki silników lotniczych.

Business Process Reengineering - co to jest i kiedy się go stosuje?

Zgodnie z klasyczną definicją reinżynierii procesów biznesowych (Business Process Reengineering) powinny one podlegać całościowej analizie w celu przełomowej poprawy krytycznych dla firmy miar.

Outsourcing usług tranportowych - specjalizacja i bezpieczeństwo

Czy firmy, które potrzebują specjalistycznego transportu rzeczy o bardzo dużej wrażliwości na zmiany temperatury, czy na wstrząsy mogą skorzystać z oferty zewnętrznych firm transportowych? Czy rynek usług transportowych ma ofertę dla najbardziej wymagających?

Czym się zajmują integratorzy transportowi?

Ostatnio na rynku usług ekspresowej dystrybucji coraz częściej można spotkać integratorów transportowych. Czym się zajmują i do kogo skierowane są ich usługi?

Outsourcing usług transportowych - dla kogo jest skierowany?

Outsourcing usług przewozowych jest nie tylko bardziej ekonomiczny, lecz również łatwiejszy w zarządzaniu i bardziej efektywny. Korzystanie z zewnętrznych dostawców zapewnia większą elastyczność w zakresie dostosowania struktury floty samochodowej do zmieniających się potrzeb firmy i zmian na rynku.

Drogi ekspresowe – za co grozi Ci mandat?

Droga ekspresowa nie jest autostradą. Choć nazwa na to wskazuje, także dozwolona na niej prędkość poruszania się jest mniejsza. Zobacz co trzeba wiedzieć o drogach ekspresowych.

Holowanie pojazdu - prędkość, rodzaj holu i zakazy

Wiedza na temat holowania auta przyda się każdemu kierowcy. Oto garść najważniejszych wskazówek na ten temat.

Jak prawidłowo rozmieścić ładunek?

Niewłaściwe rozmieszczenie ładunku na pojeździe może spowodować poważne naruszenie prawa i wiązać się z karą grzywny do 15000 zł. Zobacz, jak tego uniknąć.

Holowanie na sztywno, tzw. "sztywny hol" - mandat

Nie zawsze można holować auto za pomocą elastycznej linki. Czasem konieczne jest zamocowanie tzw. sztywnego połączenia. Zobacz kiedy można stosować sztywny hol?

Dwa warianty rozliczeń podatku VAT przy usługach transportowych i spedycyjnych

W związku z wydaną przez Ministra Finansów interpretacją ogólną z dnia 8 sierpnia 2013 r. (sygn. PT3/033/2/323/AEW/13/RD/82408) podatnicy świadczący usługi transportowe i spedycyjne mogą do końca 2013 r. rozpoznawać obowiązek podatkowy na gruncie podatku VAT, z tytułu wykonywania tego typu usług, albo według ogólnej zasady, albo na podstawie regulacji szczególnej.

Europejski Dzień Bez Samochodu - jak wygląda w praktyce?

Europejski Dzień Bez Samochodu, obchodzony 22 września, przypada w tym roku w niedziele. Czy Polacy wybiorą wtedy autobus zamiast swojego auta?

Palenie papierosów w czasie jazdy autem

Palenie papierów w aucie może zakończyć się mandatem. Nie wszyscy są jednak zobligowani do przestrzegania zakazu. Dlaczego?

Transport węgla po zmianach w akcyzie

20 września 2013 r. wchodzą w życie zmiany w ustawie o podatku akcyzowym odnoszące się do akcyzy od węgla i koksu. Wielu przewoźników zajmujących się transportem węgla zastanawia się jak te zmiany wpłyną na ich działalność.

Zbyt wolna jazda autem - mandat i punkty karne

Jak się okazuje zbyt wolna jazda, podobnie jak zbyt szybka, jest karalna! Zobacz jaka kara jest przewidziana za taką jazdę.

Rynek transportu kolejowego - perspektywy

Jakie są szanse, a jakie zagrożenia dla rynku transportu kolejowego towarów w Polsce? Co na ten temat sądzą eksperci?

Usunięcie pojazdu po wypadku z drogi - nie blokuj przejazdu

Mało osób zdaje sobie sprawę, że kierowcy mają obowiązek usunięcia pojazdów z miejsca kolizji. Tylko w szczególnym przypadku nie mogą tego zrobić.

Pieszy na drodze – czego mu nie wolno i za co grozi mu mandat?

Zwykło się uważać, że pieszy ma bezwzględne pierwszeństwo na drodze, a w przypadku wypadku samochodowego z jego udziałem, wina leży prawie zawsze po stronie kierowcy pojazdu. Okazuje się, że tak nie jest, a pieszy ma szereg obowiązków, których musi przestrzegać!

Postój i zatrzymanie pojazdu - zasady

Mandat za źle zaparkowane auto potrafi być kosztowny. Co więcej, kierowcy aut często nie rozumieją powodów z jakich został na nich nałożony.

Mandat za jazdę środkowym pasem - dlaczego?

Jazda środkowym pasem jest dozwolona tylko w szczególnych przypadkach.

Włączanie się do ruchu i nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu - mandat

Zajechanie drogi czy zmuszenie innego kierowcy do gwałtownego hamowania to jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych na polskich drogach. Zobacz co grozi kierowcy za nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu innemu pojazdowi.

Odmowa przyjęcia mandatu - porady

Każdy z kierowców ma prawo odmówić przyjęcia mandatu, gdyż nawet policjant może się pomylić w swoim osądzie. Co robić gdy nie zgadzamy się z jego decyzją?

Pasy bezpieczeństwa - czy warto je zapinać?

Jazda bez pasów grozi mandatem i zwiększa ryzko poważnych obrażeń w trakcie niewielkiej kolizji auta czy nawet gwałtownego hamowania. Dlaczego warto zapinać pasy bezpieczeństwa?

Nadchodzi jesień - przygotuj auto do drogi!

Koniec wakacji zapowiada początek jesieni - najtrudniejszej dla kierowców pory roku. Zobacz o co należy zadbać, aby uniknąć w tym czasie problemów z autem i prawem!

REKLAMA