REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Telefon komórkowy, Prawa konsumenta

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Jak funkcjonuje LG GT540 Swift? - recenzja

LG GT540 Swift jest jednym z tańszych telefonów korzystających z systemu operacyjnego Android (w chwili zakupu otrzymujemy go w wersji 1.6) i został przeznaczony dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę ze smartfonami.

Jak działa Nokia 6700 Classic? - recenzja


Tym razem fiński producent prezentuje nam Nokię 6700 Classic. Jest to telefon, który ma trafić do odbiorców oczarowanych bardzo popularną swego czasu 6300. Wymiary 109,8 x 45 x 11,2 są bardzo zbliżone do poprzednika, co będzie szczególnie ważne dla przedsiębiorców preferujących urządzenia o niewielkich gabarytach.

Jak działa Samsung Wave S8500? - recenzja

Pierwsze spotkanie z Samsungiem Wave nastraja bardzo pozytywnie. Telefon prezentuje się bardzo dobrze, a wyświetlacz Super Amoled wygląda imponująco nawet, gdy jest wyłączony.

Jak prezentuje się MDA Compact V? - recenzja


MDA Compact V jest to wersja telefonu HTC Touch Diamond Mobile Phone przygotowana dla jednego z operatorów. Jak funkcjonuje w praktyce

REKLAMA

Jak funkcjonuje Nokia N900? - recenzja

Pierwszy kontakt z Nokią N900 nie nastraja pozytywnie – wymiary telefonu są pokaźne. Co jednak z funkcjonalnością?

Masz telefon na kartę - jesteś abonentem

20 lipca 2010 r. w życie wchodzi nowelizacja ustawy o na mocy której użytkownik pre-paid będzie miał również prawo do darmowego blokowania połączeń lub uciążliwych SMS-ów. Użytkownicy telefonu na kartę mogą umieścić swoje dane w książkach telefonicznych, otrzymają możliwość darmowego blokowania połączeń i skorzystają z identyfikacji rozmów przychodzących.

Czym jest użytkowanie?

Użytkowanie obok zastawu, służebności, hipoteki i spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu jest ograniczonym prawem rzeczowym. To właśnie użytkownikowi przysługuje najszerszy zakres uprawnień w stosunku do cudzej rzeczy. W jaki sposób można ustanowić użytkowanie?

Kiepskie wyniki kontroli żywności

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów przebadał jakość wyrobów czekoladowych i winiarskich. Wyniki pokazują, że nie zawsze spożywamy to co powinniśmy.

REKLAMA

Jak rozwiązać umowę z operatorem?

Masz telefon komórkowy u jednego z operatorów, ale chcesz rozwiązać umowę? Tutaj dowiesz się co należy zrobić.

Jaka prezentuje się Nokia 7230

Nokia 7230 jest propozycją skierowaną do sektora MSP. Telefon ten łączy funkcje biznesowego biura z funkcjami rozrywkowymi.

Jak funkcjonuje Nokia 5330

Nokia 5330 jest telefonem, który może znaleźć zastosowanie zarówno w firmie, jak i użytku domowym. Wielość aplikacji umożliwia kontakt m.in. za pośrednictwem poczty elektronicznej.

Jak funkcjonalna jest Nokia X2

Jak działa Nokia C5

Nokia C5 to telefon stworzony w celu niezawodnego funkcjonowania. Stanowi propozycję dla małych i średnich firm.

Jak sprawdza się Nokia C6

Na potrzeby małych i średnich firm Nokia przygotowała model C6. Szerokie możliwości pozostawania w kontakcie za pośrednictwem aplikacji obsługujących pocztę elektroniczną pozwalają na komfortowe wykonywanie obowiązków służbowych.

Jak funkcjonalna jest Nokia C3

Nokia C3 stanowi odpowiedź na potrzeby małych firm. Dzięki aplikacjom umożliwiającym odbieranie i wysyłanie wiadomości e-mail, pozwala na pozostawanie współpracowników w stałym kontakcie niezależnie od pory dnia.

Jak mądrze kupować na wyprzedażach?

Wyprzedaż nie zawsze będzie okazją cenową dla konsumenta. Pamiętaj, że promocje nie są powodowane dobrym sercem sprzedawcy ale chęcią reklamy, czy pozbycia się zbędnego towaru z magazynu.

Jak działa Nokia C1- 02

Nokia jako producent telefonów wprowadziła na rynek model C1 w dwóch wersjach C1-01 oraz C1-02. Pierwsza z nich stanowi odpowiedź na potrzeby klientów, dla których telefon ma być przede wszystkim narzędziem służącym do rozmów.

Jak prezentuje się Nokia C1-01

Nokia C1 to telefon występujący w dwóch wersjach. Pierwsza z nich oznaczona symbolem C1-01 stanowi połączenie aparatu dla konsumentów i niewymagających przedsiębiorców. C1-02 posiada więcej funkcji uznawanych za biznesowe. Oba telefony dostępne są w zróżnicowanych wersjach kolorystycznych.

Będą opłaty maksymalne za przenoszenie numeru

Prawo do przenoszenia numeru telefonu między operatorami ma zwiększyć poziom konkurencji w usługach telekomunikacyjnych. Dlatego też opłaty za przeniesienie nie mogą być wygórowane.

Czym się wyróżnia gwarancja konsumencka?

Konsumenci nie zwracają uwagi na treść gwarancji, ani na fakt, czy wręczany im dokument w ogóle można nazwać gwarancją. Nie widzą też różnicy pomiędzy gwarancją konsumencką, a gwarancją stosowaną w innych stosunkach prawnych.

Obowiązki informacyjne sprzedawcy – czyli co konsument ma prawo wiedzieć

Wchodzimy do sklepu i próbujemy wybrać najlepszy dla nas towar, ale na opakowaniu nie ma informacji, których szukamy, nie ma ich też na półce, gdzie towar leży, a spotkany przypadkiem sprzedawca, na zadawane przez nas pytania, wzrusza bezradnie ramionami. Taki obrazek zdarza się zbyt często. Ustawodawca nakłada na sprzedawców konkretne obowiązki informacyjne, więc je egzekwujmy.

HTC Legend

Legend pozwala na niezakłócone i swobodne komunikowanie się przez przedsiębiorcę ze współpracownikami i kontrahentami zarówno w trybie online za pośrednictwem aplikacji internetowych, jak również klienta poczty.

HTC Desire

Desire to smartfon mający za zadanie połączyć zdolność do efektywnego komunikowania się z szeregiem biurowych aplikacji. Telefon posiada jeden z największych na rynku wyświetlaczy Amoled.

Operatorzy komórkowi na celowniku UOKiK

Polkomtel i Polska Telefonia Cyfrowa, czyli czołowi operatorzy telekomunikacyjny, znalazły się na celowniku Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Spółki miały utrudniać przeprowadzenie kontroli, rozpoczętej w wyniku podejrzeń o nielegalne porozumienia na rynku.

Jak sprawdzić, czy klauzula umowna jest niedozwolona

Stosowanie przez przedsiębiorców klauzul niedozwolonych jest niestety częstym procederem. Jeżeli podpisana przez nas umowa zawiera krzywdzące postanowienia, warto sprawdzić, czy klauzula nie ma niedozwolonego charakteru.

Kiedy sprzedawca ponosi koszty zwrotu towaru

Odstępując od umowy zawartej przez Internet konsumenci nie ponoszą żadnych negatywnych konsekwencji finansowych. Jedynym wyjątkiem jest obowiązek poniesienia kosztów zwrotu towaru. W określonych sytuacjach koszty te będzie musiał pokryć sprzedawca.

Jak oszczędzić na oświetleniu

Wybór oświetlenia, czy odpowiednie dobranie żarówek energooszczędnych, są istotne z punktu widzenia naszych rachunków za energię elektryczną. Sprawdź co zrobić, by płacić mniej.

Od 1 lipca nowe stawki maksymalne roamingu

Zabierając telefon komórkowy na wakacyjne wojaże po Unii Europejskiej warto poznać zasady roamingu. Od roku operatorzy obowiązkowo nasze rozmowy rozliczają w systemie sekundowym, a opłaty nie mogą być większe od stawek maksymalnych, obowiązujących w UE. Od 1 lipca 2010 r. będą one niższe.

Nokia N97 Mini

Nokia N97 to telefon pozwalający na pozostawanie w bieżącym kontakcie ze współpracownikami oraz wykorzystywanie zaawansowanych aplikacji online.

Sony Ericsson Satio

Telefon komórkowy dla przedsiębiorcy powinien pozwalać na swobodną komunikację oraz wykorzystywanie zaawansowanych programów za pośrednictwem internetu. Satio spełnia te funkcje.

Nokia X6

Nokia X6 jest telefonem pozwalającym na wykorzystywanie zaawansowanych aplikacji dostępnych online oraz na łączenie z wykorzystywaniem funkcji udostępnianych przez serwisy społecznościowe.

Motorola Milestone

Motorola Milestone jest telefonem działającym przy wykorzystywaniu systemu Android. Stanowi jeden z najcieńszych spośród dostępnych na rynku sliderów o grubości 13,7 mm.

Do rejestru dłużników za długi u osób prywatnych

Nieopłacony rachunek za telefon może spowodować, że o kredycie w banku będzie można tylko pomarzyć. Dzisiaj wchodzi w życie nowelizacja ustawy o informacji gospodarczej.

Odwołanie od reklamacji

Dobrze napisane odwołanie od reklamacji często może zaoszczędzić nerwów, a przede wszystkim wywołać pożądany efekt. Poniżej dowiesz się, jak zrobić to najlepiej.

Prawa konsumenta

Szczególna ochrona konsumentów ma na celu zagwarantowanie praw w nierównym stosunku pomiędzy konsumentem a przedsiębiorcą. Podstawowym aktem regulującym uprawnienia konsumenta jest ustawa z dnia 27 lipca 2002 r. o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie Kodeksu cywilnego.

Jak ogłosić upadłość konsumencką

Znowelizowana ustawa z dnia 28 lutego 2003r. Prawo upadłościowe i naprawcze przewiduje obecnie możliwość ogłoszenia upadłości przez osoby fizyczne nie prowadzące działalności gospodarczej których niewypłacalność powstała wskutek wyjątkowych i niezależnych od nich okoliczności. Ogłoszenie upadłości jest jednak procesem skomplikowanym i długotrwałym. Tak oto przedstawia się w skrócie procedura ogłoszenia upadłości osoby fizycznej.

Zwiększanie liczby numerów prenumeraty to nieuczciwa konkurencja

Przedsiębiorca, który zwiększa liczbę numerów w prenumeracie wprowadza konsumentów w błąd i popełnia czyn nieuczciwej konkurencji – orzekł Sąd Apelacyjny w Warszawie.

Czy zwlekając z reklamacją konsument może stracić uprawnienia

W przypadku stwierdzenie niezgodności towaru z umową konsument jest zobowiązany do zawiadomienia o tym fakcie sprzedawcy. Jeżeli zwlekał z reklamacją ponad 2 miesiące i przyznał się do tego sprzedawcy, to straci swoje uprawnienia.

Reklamacja obuwia – cz. 2: podstawa reklamacji

Reklamacja obuwia to jeden z najczęstszych problemów konsumentów. Sprawdź, czego możesz oczekiwać od sprzedawcy. Jakie są podstawy reklamacji.

UOKiK wykrył zmowę na rynku artykułów biurowych

Dwaj dystrybutorzy artykułów biurowych zawarli porozumienie ograniczające konkurencję – uznała Prezes UOKiK. Jedna ze spółek zapłaci prawie 90 tys. zł.

Pobieraczek ukarany przez UOKiK

Prezes UOKiK zakwestionowała praktyki portalu pobieraczek, uznając je za wprowadzanie internautów w błąd. Spółka będzie musiała zapłacić 240 tys. zł kary.

Europejski Szczyt Konsumencki

Usługi, internet, opłaty bankowe, wypożyczalnie samochodów, zielona energia i transport miejski – to obecnie gorące tematy dotyczące spraw konsumentów. W zeszłym tygodniu w Brukseli dyskutowali o nich przedstawiciele organizacji konsumenckich, przemysłu oraz świata polityki.

UOKiK ostrzega przed trującymi kubkami

UOKiK ostrzega konsumentów przed zakupem szklanych kubków do picia, które mogą być niebezpieczne dla zdrowia. Były one sprzedawane w wielu sieciach handlowych.

Zmowa cenowa taksówkarzy w Gdańsku

81 tys. zł za naruszenie praw konkurencji będą musiały zapłacić trzy gdańskie korporacje taksówkowe. Zdaniem Prezesa UOKiK ukarane podmioty zawarły zmowę cenową.

Operator ukarany za nierzetelną reklamę

Sąd Apelacyjny staje po stronie konsumentów i przyznaje rację UOKiK. Kampania reklamowa jednego z operatorów telekomunikacyjnych była nieuczciwa.

Jakie są skutki zastosowania niedozwolonych klauzul umownych?

Umowy zawierane z konsumentem- mimo faktycznej silniejszej pozycji przedsiębiorcy, obarczone są pewnym ryzykiem. Klauzule, które w przypadku równorzędnych kontrahentów podlegałyby negocjacjom (i prawdopodobnie w ich wyniku by się nie ostały)- z uwagi na nieekwiwalentość świadczeń czy wyzysk- w przypadku konsumentów podlegają kontroli sądowej i UOKiK. Sąd może klauzule uchylić- a w skrajnych przypadkach orzec nieważność całej umowy.

Spłacając wcześniej kredyt oszczędzić na odsetkach

Ustawa o kredycie konsumenckim gwarantuje kredytobiorcy możliwość wcześniejszej spłaty rat. Dla konsumenta może być to korzystniejsze finansowo, gdyż nie będzie musiał spłacić wszystkich odsetek.

Prezydent podpisał ustawę o świadczeniu usług

Ustawa wprowadzi do polskiego prawa postanowienia dyrektywy dotyczącej swobodnego przepływu usług. Dzięki niej zwiększa się jednak również uprawnienia konsumenta.

Użytkownicy telefonów na kartę będą lepiej chronieni

Już wkrótce użytkownicy telefonów na kartę będą mogli korzystać z praw przysługujących abonentom, którzy płacą comiesięczne rachunki za telefon. Odpowiedni projekt trafił już do Sejmu.

Gwarancja a odpowiedzialność ustawowa sprzedawcy

Uprawnienia wynikające z ustawowej odpowiedzialności sprzedawcy mogą być inne od tych wynikających z gwarancji.

REKLAMA