REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Szkolenia

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Spotkanie dla kontrolerów zamówień publicznych

APEXnet i Infor.pl zapraszają na II edycję pierwszego w Polsce spotkania stworzonego specjalnie dla kontrolerów i audytorów zamówień publicznych. Wydarzenie odbędzie się już 8 października w Warszawie.

APEXnet i Infor.pl zapraszają na IX Dzień Otwarty Zamówień Publicznych

Dzień Otwarty Zamówień Publicznych to największe bezpłatne spotkanie specjalistów ds. zamówień publicznych w Polsce – gromadzi zwykle około tysiąca osób. Odbywa się cyklicznie i ma na celu wsparcie podmiotów zajmujących się zamówieniami publicznymi w stosowaniu ustawy Prawo zamówień publicznych.

Trening relokacyjny – na czym polega?

Trening relokacyjny to szkolenie przygotowujące pracownika do pracy w zagranicznym oddziale firmy, który będzie pracował na długim kontrakcie. Tego rodzaju szkolenie ma nauczyć pracownika umiejętności komunikacji z osobami z różnych kultur. Jakie są zatem wyzwania związane z relokacją pracownika?

Polsce potrzebna jest przemyślana strategia dotycząca rozwoju kompleksowej „smart” komunikacji

5 czerwca 2013 w warszawskim hotelu Marriott odbyło się międzynarodowe „III Smart Communications & technology Forum”. W konferencji udział wzięło blisko dwustu ekspertów z instytucji, firm, organizacji i stowarzyszeń związanych z szeroko pojętymi inteligentnymi sieciami. Okazuje się, że samo zdefiniowanie smart gridu nastręcza wielu problemów (mimo tego, że wywołuje uśmiech na twarzach specjalistów).

REKLAMA

Jak korzystać z projektów szkoleniowo-doradczych

Jedną z bolączek polskich przedsiębiorców jest brak kompetentnych i zaangażowanych pracowników. Warto więc, by temu zaradzić, skorzytać z dostępnych projektów szkoleniowo-doradczych dla małych i średnich przedsiębiorstw.

Akcyza na gaz - warsztaty

W imieniu Organizatora – Zespołu CBE Polska zapraszamy do uczestnictwa w specjalistycznych warsztatach „Akcyza na gaz”, które odbędą się 20 czerwca w Warszawie.

II Polski Kongres Prawa Własności Intelektualnej 2014 – Przemysł gier komputerowych 10 czerwca 2014, Warszawa, hotel Polonia Palace

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w II Polskim Kongresie Własności Intelektualnej, który odbędzie się 10 czerwca 2014 r. w hotelu Polonia Palace. Organizatorem wydarzenia jest Instytut Allerhanda.

Mały trójpak. Zakres regulacji, obowiązywanie i konsekwencje dla branży

Zapraszamy do uczestnictwa w specjalistycznym szkoleniu pt. „Mały trójpak. Zakres regulacji, obowiązywanie i konsekwencje dla branży”, które odbędzie się 23 maja 2013 roku w Warszawie.

REKLAMA

Kontraktowanie węgla. Realizacja i egzekwowanie umów

W imieniu Organizatora – Zespołu CBE Polska – zapraszamy do udziału w specjalistycznych warsztatach „Kontraktowanie węgla. Realizacja i egzekwowanie umów”, które odbędą się 22 maja 2013 roku, w Warszawie.

Smart Communications & Technology Forum w Warszawie

W imieniu własnym i Zespołu CBE Polska zapraszamy do udziału w III edycji międzynarodowego „Smart Communications & Technology Forum”, które odbędzie się 5 czerwca 2013 roku w Warszawie. Podczas wydarzenia zaangażowani Eksperci omówią aktualny stan wdrożenia technologii oraz regulacji prawnych związanych z inteligentnymi: sieciami, licznikami i opomiarowaniem oraz potencjałem ich wykorzystania w różnych sektorach przemysłu.

Które wydatki na edukację można zaliczyć do kosztów

Kiedy wydatki na edukację, w tym spotkania, konferencje i literaturę branżową, mogą zostać zakwalifikowane do kosztów? Czy pozwalają odliczyć podatek VAT?

Kongres "Wyroby medyczne"

Cooper Conferences serdecznie zaprasza na Kongres "WYROBY MEDYCZNE" 24.01.2013 r. Hotel InterContinental, Warszawa.

e-Dyrektor Finansowy - VAT 2013

Zapraszamy do BEZPŁATNEGO UDZIAŁU w seminarium z cyklu e-Dyrektor Finansowy "NARZĘDZIA INFORMATYCZNE DLA DZIAŁÓW FINANSOWYCH - Podatek VAT od 2013 roku - nowy model fakturowania oraz inne zmiany podatkowe", które odbędzie się 10 stycznia 2013 roku w Warszawie.

Coaching zdrowia

W ostatnich 10 latach coaching znalazł się w głównym nurcie życia osobistego i pracy zawodowej w skali światowej. Jeśli kiedyś dotyczył dwóch głównych kategorii - life coachingu dla osób prywatnych i executive coachingu dla menedżerów w korporacjach, obecnie ewoluuje i rozprzestrzenia się w postaci setek wariantów i hybryd. Jednym z tych wariantów jest Coaching Zdrowia.

Moda na coaching

Mamy do czynienia z prawdziwym boomem. Narastającą falą. Bez względu na to, jak opiszemy to zjawisko, od kilku lat obserwujemy znaczący wzrost popularności coachingu. Półki w księgarniach dosłownie uginają się pod stosem książek poświęconych temu zagadnieniu. Porusza się je w czasopismach, gazetach i programach telewizyjnych.

Wypalenie zawodowe w pracy

W długotrwałym procesie, jakim jest syndrom wypalenia, bardzo często występuje niedostateczne wynagradzanie pracowników za wykonywaną prace. Czym on jest i co do niego prowadzi? Jak zapobiegać wypaleniu?

Etos dobrego dziennikarza

Bycie dziennikarzem to duża odpowiedzialność. Stanowisko redaktora zobowiązuje do rzetelnego przekazywania informacji, których odbiór ma wpływ na postrzeganie sytuacji w kraju przez obywateli. Mało kto wie o istnieniu kodeksu etyki dziennikarskiej, który jasno określa, jakie zachowania przystoją dobremu redaktorowi. Jak ta kwestia wygląda w praktyce?

Festiwal Inteligencja Finansowa

Poszukujesz informacji na temat tego, jak poprowadzić swoją pierwszą działalność gospodarczą? Interesujesz się giełdą, jednak nie znasz mechanizmów, które nią sterują? Chcesz dowiedzieć się jak wyglądają perspektywy pracy w finansach? A może pragniesz nauczyć się efektywnie oszczędzać?

Samorozwój - inwestuj w siebie

Każdy z nas czasami pragnie rozpocząć coś nowego, zmienić swoje życie i iść w innym kierunku. Do tego niezbędny jest zapał i chęć nauki. Samorozwój jest kluczem do twojego sukcesu. W jaki sposób się przekwalifikować i zmienić diametralnie swoje życie?

Dobry trener poszukiwany

W każdej firmie przychodzi kiedyś taki moment, w którym szef decyduje się zorganizować szkolenie dla swoich pracowników. Wtedy pojawia się dylemat - który trener nadaje się do tego najlepiej?

XI Spotkanie Eksperckie w Instytucie Rozwoju Biznesu

Temat: Kryteria sukcesu w stosowaniu AC/DC

Wyzwania HR w Poznaniu - 21 listopada 2012 r.

Pracuj.pl zaprasza na trzynastą edycję konferencji „Wyzwania HR” poświęconą strategicznej roli HR w procesach zarządzania w organizacji.

Gaz - nowe regulacje na 2013 rok

W trakcie specjalistycznych warsztatów "Gaz - nowe regulacje na 2013 rok" uczestnicy zapoznają się z zagadnieniami dotyczącymi nowego prawa gazowego, podatku akcyzowego na gaz oraz prawa o wydobywaniu węglowodorów i Funduszu Węglowodorowym.

Marki parasolowe - marketing i prawo w obszarze life science

Jak oznaczyć lek, a jak suplement? Jakie ryzyko poniesie przedsiębiorca przy prowadzeniu konsumenta w błąd? Jak zabezpieczyć marki na wypadek kryzysu? To niektóre z tematów rozpoczynającego się wkrótce seminarium.

Praktyka w zamówieniach publicznych dla energetyki – II edycja

W związku z ogromnym zainteresowaniem tematyką zamówień publicznych w energetyce, jakie odnotowaliśmy przy okazji organizacji sierpniowych warsztatów w Katowicach - SC Consulting oraz PowerMeetings.pl postanowiło zorganizować drugą edycję tego spotkania. Obszar zamówień publicznych okazał się być niezmiernie aktualnym i ważnym aspektem działalności przedsiębiorstw branży energetycznej.

„Wyzwania HR” w Poznaniu

Pracuj.pl – wiodący polski serwis rekrutacyjny – ma przyjemność zaprosić na 13 edycję konferencji „Wyzwania HR” poświęconą strategicznej roli HR w procesach zarządzania. Konferencja odbędzie się już 21 listopada w hotelu Andersia, przy pl. Andersa 3 w Poznaniu.

Akcyza na węgiel. Praktyka i rozliczanie w świetle nowego prawa

Podczas warsztatów dowiedzą się Państwo m. in. kto ma obowiązek zapłacić, a kto i w jakim zakresie może zostać zwolniony z akcyzy od wyrobów węglowych. Program zawiera również kwestie związane z wymogami i obowiązkami względem ewidencji wyrobów węglowych na 2013 rok.

Potencjał gospodarczy Gliwic zaprezentowany zagranicznym dziennikarzom

Na zaproszenie prezydenta Zygmunta Frankiewicza do Gliwic przyjechali dziennikarze zagranicznej prasy gospodarczej, w tym branżowej z sektora logistycznego, motoryzacyjnego i nieruchomości.

Przyszłość gospodarcza Gliwic

Dziennikarze z najważniejszych europejskich mediów gospodarczych odwiedzą Gliwice.

PUP zrefunduje koszty opieki nad dzieckiem

Bezrobotny skierowany na szkolenie bądź chcący podjąć zatrudnienie może ubiegać się o refundację kosztów opieki nad dzieckiem. Jakie kryteria musi spełnić?

Doradca na ratunek

Co zrobić, kiedy wybór odpowiedniej firmy szkoleniowej bądź Trenera przyprawia nas o zawrót głowy? Jak podjąć decyzję, która przyniesie nam same korzyści, a nasi pracownicy będą w stanie zastosować wiedzę wyniesioną ze szkolenia w praktyce?

W czym szkolić trenerów

Wyniki raportów dotyczących efektywności szkoleń EFS powiedziały wiele nie tylko o poziomie kursów, ale i o kompetencjach samych szkolących. Wciąż wskazuje się na potrzebę doszkalania trenerów zwłaszcza w prowadzeniu diagnoz potrzeb szkoleniowych czy selekcji uczestników do grup.

Otwarci na zamknięcie

Szkolenie zasobów ludzkich stało się nieodłącznym elementem zwiększania efektywności i doskonalenia działań przedsiębiorstw, a szeroka oferta firm szkoleniowych ma za zadanie ułatwić wybór odpowiedniej ścieżki. Wszystko brzmi wręcz idyllicznie, a problem pojawia się już na początku: właściwszym wyborem jest szkolenie otwarte czy zamknięte i czy w ogóle można mówić o lepszej decyzji?

Kreacja wizerunku szkoleniowca w sieci

Aż 72% Polaków ufa danym pochodzącym z Internetu, co czyni sieć najlepszym miejscem na kreowanie swojego pozytywnego wizerunku. O tym, jak wiele jest możliwości wyrobienia sobie własnej marki w Internecie powinni przekonać się przede wszystkim szkoleniowcy, dla których rozpoznawalność w branży jest warunkiem osiągnięcia zawodowego sukcesu.

Pokolenie X i Y. Dwa światy, jedna drużyna

„Między nami dobrze jest” to sztuka teatralna autorstwaDoroty Masłowskiej w wyrazisty sposób ukazująca konflikttrzech pokoleń: matki, córki, babki. Na pierwszy rzut okawszystko jest aktualne, problemy stare jak świat.Tymczasem trzy rzeczy uległy jednak zmianie: konfliktmiędzypokoleniowy nabrał innego charakteru, zmniejszyłswój zasięg, jego bohaterowie kryją się pod wyrazistymi literami alfabetu „X” i „Y”, a nie płaszczem historii.

Czym jest wolontariat pracowniczy?

Wolontariat pracowniczy to w Polsce zjawisko coraz bardziej rozpowszechniane. Czym jest? Komu i dlaczego pomagamy? Te wszystkie pytania zadaje sobie każdy pracownik, któremu takie rozwiązanie jest proponowane.

Szkolenia dla studentów

Aby zwiększyć swą atrakcyjność w oczach pracodawcy, szczególnie w okresie kryzysu, warto zainteresować się szkoleniami. Studenci i absolwenci charakteryzują się specyficznym problemem na rynku. Jak rynek szkoleniowy traktuje tę konkretną grupę odbiorców?

Wyzwania HR we Wrocławiu

Już 12 września w hotelu Mercure Panorama przy pl. Dominikańskim we Wrocławiu odbędzie się kolejna edycja konferencji „Wyzwania HR” poświęcona strategicznej roli HR w procesach zarządzania w organizacji.

Icebreaker w szkoleniu

Pragniesz, by Twoje szkolenie wyróżniało się na tle konkurencji? Chcesz zaskoczyć swoich uczestników czymś nietypowym, oryginalnym i wyjątkowym? Odpowiedź jest jedna - icebreaker.

Co masz zrobić dziś, zrób jutro… Będziesz miał dwa dni wolnego

Prokrastination w języku polskim tłumaczy się jako prokrastynacja lub bardziej zrozumiale - odsuwanie na jutro (pro - na i kras - jutro). Okazuje się, że to, co wielu nazywa lenistwem – jest problemem dużo bardziej złożonym.

Edukacja kadry kierowniczej

Dziś klasyczny model edukacji menedżerów odchodzi do lamusa. Mimo wielu zalet, nie jest on w stanie sprostać wyzwaniom współczesnego rynku. Przyszedł czas na zupełnie nowe trendy w edukacji i rozwoju menedżerów, które mają odpowiedzieć na obecne problemy gospodarcze.

Czym jest facylitacja?

Jak często spotykasz się z napięciem, wynikającym z obecności innych osób i możliwości oceny Twoich działań przez nich? Czy zdarza Ci się, że wpływa to na jakość wykonywanych przez Ciebie zadań? Wzajemny wpływ osób na siebie to nic innego jak facylitacja.

Kobieta zarządzająca

Piękna, ale samotna. Zadbana i elegancka, ale zimna i nieprzystępna. Wyzbyta uczuć, a kobiecość traktująca jak balast. Taki stereotyp kobiety menedżera jest utrwalony w zbiorowej świadomości dzięki mediom. Jaka jednak naprawdę jest kobieta menedżer?

Warsztaty „Praktyka w zamówieniach publicznych dla energetyki”

Warsztaty „Praktyka w zamówieniach publicznych dla energetyki”

Czym jest delegowanie uprawnień?

Dla wielu menedżerów delegowanie uprawnień uznawane jest za zło konieczne. Wiadomo, że jest dobre i skuteczne, więc minimalizuje się jego negatywne efekty, zaciska zęby i wykonuje zadanie. Następnie jak najszybciej wyrzuca się z pamięci i żyje w błogiej nieświadomości aż do następnego razu, który witany jest z niemalejącym dystansem. Jak to zło konieczne przekuć w efektywny proces decyzyjny podwyższający kompetencje menedżera?

Co zrobić, żeby szkolenie było skuteczne?

Skuteczność pracy szkoleniowca zależy od tego, jak efektywnie potrafi on przekonać audytorium do nauki. Zapewnienie sobie posłuchu nie gwarantuje bowiem jeszcze tego, że zebrani rzeczywiście usłyszą treść nadawanych komunikatów. Aby członkowie audytorium zechcieli skupić swoją uwagę na szkoleniowcu, musi on używać indywidualnych zdolności prezentacji oraz utrzymywać ciągłą wzmożoną czujność na wszystkie oznaki znużenia inicjowane ze strony słuchaczy.

Czym jest tutoring?

Nazwa metody szkolenia liderów zwana tutoringiem wywodzi się od pojęcia tutora - rozumianego jako opiekun nieletnich, wychowawca. Na anglosaskich uniwersytetach i kolegiach tutorzy byli wychowawcami, mającymi nadzór nad studiami przydzielonej im grupy studentów. Współcześnie tutoring ściśle łączy się z pierwotną definicją. Jest pojmowany jako zaplanowany proces rozwoju lidera, który następuje we wspierającej relacji z drugą osobą - tutorem. Tutoring ponadto jest metodą elitarną. Nie opiera się na masowym kształceniu, może w niej uczestniczyć jedynie niewielka liczba uprzywilejowanych osób.

W poszukiwaniu mistrza - mentoring

Już w mitologii greckiej pojawia się pojęcie mentora, pierwotnie oznaczało ono imię przyjaciela Odyseusza. Mentor pod nieobecność króla Itaki miał dbać o wykształcenie i wychowanie jego syna - Telemacha. Imię Mentor z czasem stało się synonimem życzliwego doradcy, opiekuna i nauczyciela, osoby godnej zaufania, będącej podobnie jak mistrz - wzorcem do naśladowania. Na tym rozumieniu pojęcia mentor opiera się definicja współczesnego mentoringu.

Jak postępować z trudnymi osobami?

Radzenie sobie z trudnymi osobami to jedna z najcięższych umiejętności, jakie szkoleniowiec musi opanować, by zwiększyć efektywność procesu uczenia się. Już złośliwa uwaga lub apatyczne nastawienie jednego z członków szkolenia może umniejszyć wiarygodność trenera, zmniejszyć morale grupy i udzielić się pozostałym jej członkom. Jak nie dopuścić, by trudne osoby przejęły kontrolę nad procesem uczenia się?

Warsztaty „Spory ubezpieczeniowe – kluczowe kategorie szkód w świetle aktualnego orzecznictwa”

Warsztaty „Spory ubezpieczeniowe – kluczowe kategorie szkód w świetle aktualnego orzecznictwa”

REKLAMA