REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Samochód, Wzory umów

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Reflektory LED do samochodu: hit czy kit? Co tak naprawdę dają?

Reflektory LED do samochodu pojawiły się całkiem niedawno. Co tak naprawdę dają, czy są rozwiązaniem awaryjnym i czy warto je wybrać?

Zmiany w dowodzie rejestracyjnym. Jak je wprowadzić?

Zmiany w dowodzie rejestracyjnym, czyli dziś opowiemy o tym jak prawidłowo modyfikować dane zawarte w dokumentach pojazdu.

Jak działa webasto?

Jak działa webasto? Czy webasto chłodzi? To tematy, którymi zajmiemy się dziś. Sprawdzimy co tak właściwie daje ogrzewanie postojowe.

Zapchana nagrzewnica? Objawy, na które zwrócisz uwagę to...

Zapchana nagrzewnica? Objawy to nie tylko brak ciepłego powietrza w samochodzie. Czasami skutki zapchanej nagrzewnicy są dużo poważniejsze.

REKLAMA

Wydatki na samochód w ramach ulgi rehabilitacyjnej

Ulga rehabilitacyjna daje możliwość odliczenia wydatków poniesionych na przystosowanie pojazdów mechanicznych do potrzeb wynikających z niepełnosprawności. Nie można jednak odliczyć wartości zakupu samochodu dla osoby niepełnosprawnej, bo nie jest to wydatek na przystosowanie pojazdu mechanicznego do potrzeb niepełnosprawności.

Auto na postoju, czyli zimowa walka kierowców z przeciwnościami

Auto na postoju, czyli czy silnik powinien być wyłączony? A jak tak, to jak ogrzewać samochód na postoju? I co z pojazdami elektrycznymi zimą?

Podatek PCC przy zakupie samochodu

Podatek PCC przy zakupie samochodu. Wykup samochodu, który był przedmiotem wynajmu długoterminowego, podobnie jak wykup auta od firmy leasingowej, nie powoduje konieczności zapłaty podatku PCC. 2% wartości pojazdu zapłacimy jednak kupując samochód od osoby prywatnej.

Co zrobić, gdy zamarzają zamki w samochodzie?

Co zrobić, gdy zamarzają zamki w samochodzie? Dziś odpowiemy na zimowe pytanie kierowców, które pojawia się wraz z pierwszymi mrozami.

REKLAMA

Jak ogrzać samochód na postoju? Czy to da się zrobić?

Jak ogrzać samochód na postoju? To jedno z ważniejszych, zimowych pytań kierowcy. W tym materiale poszukamy na nie odpowiedzi.

Zamarzające drzwi w samochodzie: jak je otworzyć?

Zamarzające drzwi w samochodzie to popularny problem zimowy kierowców. Jak sobie z nim poradzić? Jest kilka sposobów, które omówimy dziś!

Kulig samochodem: czy to legalne i... bezpieczne?

Kulig samochodem to popularna forma zimowej rozrywki. Tylko czy ciągnięcie sanek autem po drodze publicznej to dobry pomysł?

Jak ogrzać samochód zimą? Jest kilka sposobów!

Jak ogrzać samochód zimą? Czy grzać go na postoju? A może skuteczne będzie tylko webasto? Na te pytania odpowiemy w tym materiale.

Pokrowiec na samochód: zimą może się przydać?

Pokrowiec na samochód? Zima może być jego żywiołem! Bo choć kojarzy się z PRL-em, skutecznie chroni nadwozie chociażby przed śniegiem i lodem.

Jak dbać o samochód zimą? O czym pamiętać?

Jak dbać o samochód zimą? To pytanie, które postawimy przed dzisiejszym tekstem. Poszukajmy na nie odpowiedzi.

Czy zimą myć samochód? Odpowiadamy.

Czy zimą myć samochód? Woda i mróz nie stanowią najlepszego połączenia w sytuacji, w której auto jest parkowane pod chmurką.

Samochód: klimatyzacja zimą powinna być włączona?

Samochód: klimatyzacja zimą powinna działać czy nie? Czyli dziś zajmiemy się jednym z motoryzacyjnych mitów. Poszukajmy odpowiedzi na pytanie.

Wynajem samochodu na firmę - jakie korzyści podatkowe?

Wynajem samochodu na firmę a podatki. Przedsiębiorcy wynajmujący samochód na firmę mogą korzystać z przywilejów podatkowych. Obciążenie z tytułu miesięcznego abonamentu oraz wkładu własnego jest wówczas znacznie mniejsze niż kwoty brutto na fakturach za wynajem.

Najpopularniejsze modele samochodów w Polsce wg. CarVertical

Najpopularniejsze modele samochodów w Polsce w roku 2020? CarVertical postanowiło to sprawdzić. Podstawowy trend? Ten jest mocno proniemiecki!

Zimowe przygotowania samochodu

Jak przygotować samochód na zimę? Szczególnie o tej porze roku utrzymywanie pojazdu w dobrym stanie technicznym zmniejsza ryzyko wypadku.

Mandat za odśnieżanie samochodu? Jak go uniknąć?

Mandat za odśnieżanie samochodu jest realnym scenariuszem w Polsce. Za jakie wykroczenia należy się kara? O tym opowiemy w naszym materiale.

Ubezpieczenie AC: co z autami o nietypowym przeznaczeniu?

Ubezpieczenie AC daje ochronę, ale i wymaga. Jeździsz swoim autem lub motocyklem po torze? Powiedz o tym ubezpieczycielowi.

Folia na karoserię. Po co ją stosować?

A wszystko zaczęło się od... tuningu. Dziś folia na karoserię to jednak nie tylko sposób na bezinwazyjną zmianę koloru nadwozia, ale i ochronę lakieru.

Jakie mamy światła w samochodzie?

Jakie mamy światła w samochodzie? Czyli dziś omówimy składowe elementy reflektorów występujących w większości aut osobowych w Europie.

Klimatyzacja zimą w aucie. Używać jej czy nie?

Dziś zajmiemy się tematem klimatyzacji zimą w aucie. Czy używanie schładzacza w sezonie chłodnym ma sens? A jak tak, to o jakich zasadach pamiętać?

Elektromobilność - wzrasta zapotrzebowanie na specjalistów

Zapotrzebowanie na specjalistów z zakresu elektromobilności na przestrzeni ostatnich dwóch lat wzrosło o ponad 200% i wciąż będzie rosło. Problem w tym, że takich inżynierów jest na polskim rynku jak na lekarstwo.

Sprzedaż samochodu Ukraińcowi. Jakie są obowiązki?

Sprzedaż samochodu Ukraińcowi różni się od transakcji dokonanej z Polakiem? Raczej nie - pod warunkiem, że sprzedający zadba o formalności!

Czy maseczka w samochodzie jest obowiązkowa? Kolejna zmiana

Maseczka w samochodzie nadal jest obowiązkowa? Rządzący po raz kolejny zmieni obostrzenia w tej kwestii. Sprawdź co powinieneś wiedzieć.

Nowy system poboru opłat na autostradach

System poboru opłat na autostradach ulegnie zmianie. Planowane jest wprowadzenie nowego systemu poboru przez Krajową Administrację Skarbową, tj. systemu swobodnego ruchu "free flow". Dotychczasowy system służący do poboru opłaty elektronicznej musi zostać wygaszony do 1 lipca 2021 r.

Ministerstwo Finansów nie pracuje nad podwyżką akcyzy od samochodów

Nie pracujemy nad podwyżką stawek akcyzy od samochodów - poinformowało biuro prasowe Ministerstwa Finansów odpowiadając na pytania PAP dot. planów wprowadzenia zmian w podatku akcyzowym od używanych samochodów sprowadzanych z zagranicy.

LPG, diesel czy benzyna - który napęd wybrać?

Kierowca kupujący auto nowe lub używane, musi odpowiedzieć na kluczowe pytanie. Wybrać LPG, diesla czy benzynę?

Czemu czujnik deszczu nie działa po wymianie szyby? My wiemy.

Czemu czujnik deszczu nie działa po wymianie szyby? W dzisiejszym materiale poszukamy odpowiedzi na to pytanie.

Domiar akcyzy za Porsche zakupione na firmę

Fiskus domierzył blisko 20 000 zł akcyzy spółce za nabycie Porsche za granicą, biorąc pod uwagę średnią wartość rynkowa takiego pojazdu w Polsce. Sąd uznał jednak za niedopuszczalne praktyki organów podatkowych, które z automatu, bez względu na okoliczności biorą za podstawę opodatkowania akcyzą średnią wartość rynkową podobnego auta w Polsce, a następnie do tej wartości porównują kwotę, jaką podatnik zapłacił za samochód za granicą.

Karta pojazdu 2021 r. Czy nadal będzie obowiązywać?

Od kilku lat zapowiadana jest likwidacja karty pojazdu. Tylko czy to akurat stanie się w roku 2021? Sprawdźmy.

Rejestracja samochodu z darowizny. O czym pamiętać?

Otrzymałeś samochód i chcesz wiedzieć czym jest rejestracja samochodu z darowizny? Zobacz jak wygląda procedura.

Skręt w prawo a piesi. Czy mają pierwszeństwo?

Choć piesi i kierowcy co do zasady funkcjonują w dwóch różnych przestrzeniach, powierzchnia drogi i chodnika często spotyka się ze sobą. Co wtedy? Dziś omówimy taki przypadek jak skręt w prawo a piesi. Kto ma pierwszeństwo?

Sprzedaż samochodu za granicę: wyrejestrowanie to konieczność?

Dziś przeanalizujemy przypadek, w którym kierowca postanowi sprzedać samochód za granicę. I o ile sam fakt zbycia auta może cieszyć, kwestia późniejszych formalności już nie jest taka prosta… Wyrejestrowanie wymaga pamiętania o kilku kwestiach.

Czy akcyza na używane samochody z importu będzie 10 razy wyższa?

Budżet państwa udźwignąłby wprowadzenie zaporowej akcyzy na stare samochody z importu, zwłaszcza gdyby udało się jednocześnie zachęcić Polaków do zakupu nowych aut – oceniają eksperci. Drobna modyfikacja projektu ustawy z 2016 roku spowodowałaby, że akcyza na 15-letniego VW Passata wzrosłaby z obecnych 360 zł do ponad 3 tysięcy!

Sprzedaż samochodu bez przerejestrowania. Jak to zrobić?

Jesteś właścicielem samochodu używanego, ale nie widniejesz w dokumentach pojazdu? To na szczęście nie oznacza, że auta takiego nie możesz sprzedać. Nie musisz go przerejestrowywać, ale powinieneś pamiętać o jednej rzeczy. Jakiej? Już odpowiadamy.

Wyższa akcyza na samochody używane?

Rozważamy powrót do regulacji, która podnosi akcyzę na samochody używane - wskazała wicepremier, minister rozwoju Jadwiga Emilewicz. Regulacja ma sprawić, by takich aut nie opłacało się do Polski sprowadzać - podkreśliła.

Kara za brak wyrejestrowania samochodu po złomowaniu. Jak wysoka?

W ciągu 30 dni należy zgłosić fakt zezłomowania pojazdu? Do tej pory to była czysta fikcja. Teraz kierowca uchylający się od tego obowiązku naraża się na karę. I to niemałą!

Pełne (100%) odliczenie VAT od samochodów służbowych – konieczne procedury

Przedsiębiorcy, którzy chcąc odliczać pełny (100%) VAT z kosztów poniesionych w związku z użytkowaniem samochodów służbowych, mają obowiązek wdrożyć w swojej firmie takie procedury, które dadzą maksymalną pewność, że samochody te mogą być wykorzystywane wyłącznie do celów prowadzonej działalności gospodarczej.

Nowy system poboru opłat za przejazd po drogach krajowych od lipca 2021 r.

Wraz z wejściem nowego systemu opłat za przejazd po drogach krajowych, KAS udostępni kierowcom około 220 Punktów Obsługi Klienta, gdzie m.in. będzie można zarejestrować się w systemie, czy skonfigurować urządzenia do lokalizacji - poinformował Przemysław Koch z MF. Nowy system poboru opłat za przejazd po drogach krajowych ma ruszyć najpóźniej w lipcu 2021 r.

Sprzedaż samochodu - podatek od czynności cywilnoprawnych (PCC)

Sprzedaż samochodu a podatek. Czy zawsze przy sprzedaży samochodu trzeba zapłacić podatek od czynności cywilnoprawnych (PCC)? Kto płaci podatek i składa deklarację PCC-3? Ile podatku trzeba zapłacić i w jakim terminie? Kto jest zwolniony z PCC i kiedy sprzedaż samochodu nie podlega temu podatkowi? Odpowiadamy na wszystkie te pytania.

Zakup samochodu - podatek PCC

Wyjaśniamy w jakich przypadkach kupna samochodu trzeba zapłacić podatek od czynności cywilnoprawnych (PCC). Podpowiadamy ile trzeba zapłacić, w jakim terminie i na kim ciąży obowiązek podatkowy.

Podatek przy zakupie auta w 2020 r.

Czy przy zakupie auta należy zapłacić podatek od czynności cywilnoprawnych (PCC)? Ile wynosi stawka podatku w 2020 r.? Kto powinien uiścić podatek i w jakim terminie?

Umowa o dzieło – wynagrodzenie, odstąpienie, przedawnienie, treść umowy

Umowa o dzieło należy do grupy umów cywilnoprawnych dwustronnie zobowiązujących, uregulowanych w Kodeksie cywilnym. Zgodnie z art. 627 k.c. przez umowę o dzieło przyjmujący zamówienie zobowiązuje się do wykonania oznaczonego dzieła, a zamawiający do zapłaty wynagrodzenia. Ponadto zamawiający zobowiązany jest odebrać dzieło, które przyjmujący zamówienie wydaje mu zgodnie ze swym zobowiązaniem. O czym należy pamiętać zawierając umowę o dzieło?

Dopuszczalna masa całkowita. Co to jest?

W dowodzie rejestracyjnym pojazdu pojawia się szereg terminów odnoszących się do masy auta. Dziś przyjrzymy się skrótowi DMC, który oznacza dopuszczalną masę całkowitą. Co to jest?

Dopuszczalna masa całkowita. Co to jest?

W dowodzie rejestracyjnym pojazdu pojawia się szereg terminów odnoszących się do masy auta. Dziś przyjrzymy się skrótowi DMC, który oznacza dopuszczalną masę całkowitą. Co to jest?

Gdzie jest tabliczka znamionowa?

Każdy samochód musi posiadać tabliczkę znamionową. Jej odnalezienie nie jest jednak takie łatwe. A więc gdzie jest tabliczka znamionowa? Poszukajmy odpowiedzi.

Czym tak naprawdę jest samochód dla Polaków? Mamy wyniki nowych badań!

Polscy kierowcy to co najmniej cztery pokolenia i bardzo różne podejścia do kwestii motoryzacji. Jak zatem zmieniają się gusta prowadzących nad Wisłą pod wpływem doświadczeń, możliwości finansowych czy czasów, w których żyjemy. To postanowił sprawdzić EFL.

REKLAMA