REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Projekt, Nowelizacja

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Projektowanie budynków mieszkalnych wielorodzinnych

Podstawowe wyróżniane rodzaje budynków mieszkalnych wielorodzinnych to niskie, średnio wysokie, wysokie i wysokościowe. Oprócz tego ze względu na układ komunikacji wewnętrznej budynki mieszkalne dzielimy na klatkowe, korytarzowe, galeriowe, punktowe lub mieszane. Jakie są ogólne zasady projektowania tego typu budynków? Co warto wiedzieć o projektowaniu budynków mieszkalnych?

Projekt architektoniczny domu jednorodzinnego – jak zaprojektować część dzienną?

Część dzienna w domu jednorodzinnym to taka, w której spędzamy największą część dnia. Poza przyjmowaniem gości, spędzamy tam również czas w rodzinnym gronie. W jaki sposób zaprojektować część dzienną w domu jednorodzinnym aby była funkcjonalna i spełniała wymagania wszystkich domowników? Jak sprawić aby salon był przytulny i jednocześnie wygodny w użytkowaniu? Zobacz poradnik.

Sejm przyjął ustawę dotyczącą izolacji sprawców najgroźniejszych przestępstw

23 października Sejm przyjął przygotowaną przez Ministerstwo Sprawiedliwości ustawę o postępowaniu wobec osób z zaburzeniami psychicznymi stwarzającymi zagrożenie dla życia, zdrowia lub wolności seksualnej innych osób.

Dodatkowe wynagrodzenie roczne (trzynastka) a projekt unijny

Dodatkowe wynagrodzenie roczne jest kwalifikowalne w ramach realizacji projektu wówczas, gdy wynika z właściwych przepisów prawa pracy. Wysokość trzynastki zależy od sumy wynagrodzenia za pracę otrzymanego przez pracownika w ciągu roku kalendarzowego, za który przysługuje to wynagrodzenie.

REKLAMA

Urządzamy mieszkanie typu studio

Mieszkanie typu studio nazywane też kawalerką to mieszkanie o niewielkim metrażu. Jak je urządzić, aby było fajne i funkcjonalne? Zobacz przykładowe aranżacje i znajdź inspirację.

Elewacje - kolory. Jaki kolor elewacji wybrać?

Jaki kolor elewacji będzie najlepszy dla domu. Często, kolor elewacji naszego domu zostaje ten sam, który był na kupionym projekcie gotowym. w praktyce elewacje wykańcza się różnymi materiałami. Poza tynkiem możemy wybierać też z pośród innych materiałów takich jak drewno czy kamień. Zobacz zdjęcia.

Błędy w aranżacji łazienki – czego unikać?

Aranżacja łazienki musi być przemyślana, nie ma tu miejsca na improwizację, a wszelkie błędne decyzje będziemy odczuwać na co dzień. Podpowiadamy co wybrać do aranżacji łazienki, żeby uniknąć błędów.

Nowelizacja Kodeksu spółek handlowych przedmiotem konsultacji

Ułatwienie podejmowania i prowadzenia działalności gospodarczej – to główny cel projektu nowelizacji ustawy – Kodeks spółek handlowych oraz niektórych innych ustaw, który w dniu 17 lipca 2013 r. został skierowany do konsultacji społecznych i uzgodnień międzyresortowych.

REKLAMA

Nowy limit przestępstwa kradzieży

Nowy limit przestępstwa kradzieży może być wynikiem głosowania sejmu. Posłowie z nadzwyczajnej komisji sejmowej, zgodzili się bowiem na podwyższenie kwoty, od której drobną kradzież traktuje się jak przestępstwo, a nie jak wykroczenie.

Optyczne powiększenie salonu – odpowiednie kolory, światło i drzwi

Większość z nas boryka się z koniecznością urządzenia małego salonu, w takiej sytuacji warto zastosować aranżacyjne triki optycznie powiększające przestrzeń. Do małych wnętrz polecane są jasne kolory, duże okna zapewniające naturalne światło i bezprzylgowe drzwi.

Niedziele bez handlu?

Niedziele bez handlu, czyli zamknięte centra handlowe i mniejsze sklepy, mogą być skutkiem wspólnej inicjatywy posłów klubów parlamentarnych PO, PiS, PSL i SP, którzy wyszli z propozycją zakazu pracy w handlu nie tylko w święta, ale i w niedziele.

Problem z deklaracją śmieciową

Problem deklaracji śmieciowej był podnoszony już w chwili nowelizowania ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. Sondaże pokazują, iż niemalże jedna czwarta Polaków nie słyszała o takim dokumencie. Jest to o tyle niepokojące, iż termin składania deklaracji w większości gmin upłynął z końcem maja.

Jak ustawić łóżko w sypialni?

Sypialnia jest miejscem, w którym regenerujemy siły po całym dniu, jednak centrum całej aranżacji stanowi łóżko. Ustawienie łóżka w sypialni powinniśmy dostosować do potrzeb domowników, czasami w jednej sypialni trzeba znaleźć miejsce dla więcej niż jednego łóżka. Na co zwrócić uwagę w czasie ustawiania łóżka?

Jak zaprojektować jadalnię?

Zaprojektowanie funkcjonalnej jadalni nie jest proste, zwłaszcza, gdy mamy małe mieszkanie. Często niewielka powierzchnia mieszkalna ogranicza możliwość zaprojektowania jadalni w oddzielnym pomieszczeniu, rozwiązaniem jest wydzielenie strefy jadalnej w kuchni. Na co zwrócić uwagę w czasie projektowania jadalni?

Blat kuchenny: na jakiej wysokości go montować?

Blat kuchenny powinien przede wszystkim zapewniać wygodną pracę. Wybierając wysokość montażu blatu należy uwzględnić wzrost domowników. Przeczytaj jaką wysokość blatu wybrać dla poszczególnych prac kuchennych.

Biuro w domu

Biuro w domu to duża wygoda. O dobrze urządzonym biurze marzą nie tylko freelancerzy, ale każdy kto przynosi pracę do domu. Sytuacja komplikuje się, kiedy nie dysponujemy wolnym pomieszczeniem, a do pracy możemy wydzielić jedynie wygodny kąt. Podsuwamy kilka pomysłów jak zapewnić sobie niezbędne do pracy: przestrzeń i spokój.

Jak zaaranżować łazienkę łatwą do sprzątania?

Łazienka jest miejscem dość trudnym do sprzątania, do tego jest to niezbyt przyjemna praca, a utrzymanie w niej czystości jest bardzo ważne. Aranżując łazienkę w odpowiedni sposób ułatwimy sobie codzienne sprzątanie łazienki. Jakie materiały i urządzenia wybrać, żeby sprzątanie było przyjemniejsze?

Zażalenie nie tylko dla pokrzywdzonego

Nowelizacja Kodeksu postępowania karnego przyznaje osobie zawiadamiającej o popełnieniu przestępstwa - która nie posiada statusu pokrzywdzonego - prawo do zaskarżania postanowienia o odmowie wszczęcia śledztwa lub postanowienia o jego umorzeniu.

Jak stworzyć elegancką łazienkę za małe pieniądze?

Łazienkę urządza się trudno, ale to wcale nie znaczy, że nie może być ona elegancka. Dodatkowo, żeby wprowadzić do łazienki odrobinę luksusu i stworzyć eleganckie wnętrze wcale nie trzeba wydawać dużo pieniędzy. Co można zmienić za małe pieniądze? Co jest modne?

Budowa domu – jak stworzyć plan inwestycji?

Budowa domu to złożony proces, który musimy dokładnie zaplanować. Zobacz, które z etapów budowy domu są kluczowe oraz jak zaplanować kolejność działania.

Penthouse w apartamentowcu Dune zostanie zaprojektowany przez Macieja Zienia

Maciej Zień podjął współpracę ze Steinem Christianem Knutsenem, prezesem Firmus Group, w ramach której zaprojektuje jeden penthouse w apartamentowcu Dune w Mielnie. Maciej Zień zdecydował się zaprojektować ponad 180-metrowy penthouse z widokiem na morze i na las.

Budowa domu: O co warto zapytać architekta?

Budując dom, jedną z pierwszych osób z którymi konsultujemy własne pomysły jest architekt. Zobacz, o co warto zapytać architekta podczas ustalania szczegółów na temat projektu domu.

Domy parterowe – Projekty gotowe

Projekty domów parterowych to jedne z tych, które są dość często wybierane przez Inwestorów. Ciekawe rozwiązania architektoniczne powodują, że jednokondygnacyjnych domów jednorodzinnych buduje się coraz więcej.

Wizualizacje architektoniczne budowanego domu

Budując dom, z niecierpliwością oczekujemy końcowego efektu. Teraz, aby zobaczyć jak będzie wyglądać dom po zakończeniu budowy, nie musimy czekać do zakończenia całego procesu. Możemy np. zamówić wizualizacje architektoniczne, dzięki którym zobaczymy jak będzie wyglądał nasz dom, jeszcze na etapie jego budowy.

Oświetlenie w łazience – jak stworzyć odpowiedni klimat

Stworzenie odpowiedniego oświetlenia w łazience wcale nie musi by trudne. Przedstawimy kilka wskazówek, jak stworzyć odpowiednie oświetlenie zarówno w pokoju kąpielowym, jak i malej łazience.

Projekt domu jednorodzinnego z wjazdem od południa – aspekt prawny

Budowa domu jednorodzinnego z wjazdem od południa podlega specyficznym prawom, wymaga też zastosowania określonych rozwiązań architektonicznych. Aby wybudować do z frontem od południa, warto wybrać projekt, który pozwoli optymalnie wykorzystać przestrzeń działki, a także jej nasłonecznienie. Budynek powinien być też dopasowany dom wyznaczonych warunków zabudowy. Zobacz, czym kierować się przy wyborze projektu, aby w przyszłości cieszyć się najwyższym komfortem użytkowania domu i ogrodu.

Koniec z obowiązkiem meldunkowym od 2016 roku

Nowelizacja ustawy o ewidencji ludności przesuwa termin zniesienia obowiązku meldunkowego z 1 stycznia 2014 roku na 1 stycznia 2016. Ustawa eliminuje również uciążliwe przepisy związane z zameldowaniem.

Mała łazienka, jak ją urządzić, żeby była funkcjonalna i nieprzytłaczająca?

Mała łazienka to problem, który spotyka większość osób mieszkających w blokach. Istnieje kilka prostych sposobów na optyczne powiększenie łazienki, czyli działań niewymagających ingerencji w układ pomieszczenia. Dzięki ich zastosowaniu można zyskać efekt większej przestrzeni wokół, a także estetycznego wyglądu.

Jak wypełnić wniosek o wydanie warunków zabudowy?

Wniosek o wydanie warunków zabudowy jest jednym z dokumentów, które musimy złożyć w urzędzie chcąc rozpocząć proces budowlany. Podpowiadamy, jak go wypełnić.

Prawo o zgromadzeniach - nowelizacja

Ubiegłoroczne obchody Święta Niepodległości w Warszawie z pewnością na długo zapisały się w pamięci nie tylko mieszkańców Warszawy, ale i milionów odbiorców wszelkich mass mediów. Z przykrością należy stwierdzić, że nie są to pozytywne wspomnienia, które mogłyby zachęcić do uczestnictwa w tych obchodach lub w innych zgromadzeniach organizowanych na terytorium RP.

Zasiłek dla bezrobotnych 2013

Od 2013 r. zasiłek dla bezrobotnych będzie mogło otrzymywać więcej osób. Wszystko za sprawą wydłużenia wieku emerytalnego i zmiany definicji bezrobotnego.

Jak zaprojektować mały ogród?

Projektowanie małych ogrodów nie jest trudnym zadaniem. Wystarczy pamiętać o kilku przydatnych wskazówkach a mały ogród może stać się wizualnie większy. Przeczytaj, jak zaprojektować mały ogród.

Taras w domu jednorodzinnym – jak go dobrze zaprojektować?

Dobrze zagospodarowany taras, poza swoją główną funkcją może pełnić też funkcję np. salonu lub gabinetu. O tym, jak zaprojektować wymarzony taras, aby cieszyć się jego urokiem i opowiada architekt Mariusz Jaworski z Pracowni Projektowej ARCHIPELAG.

Jaki garaż wybrać – w budynku, wolnostojący czy wiatę?

Wybór garażu to kłopotliwe zadanie. Szukając najlepszego rozwiązania, musimy odpowiedzieć sobie na kilka pytań - czy ma to być garaż wolnostojący, wkomponowany w bryłę domu, czy też wiata? Czy potrzebujemy garaż na jeden, czy więcej samochodów? Ile bram wjazdowych powinien mieć garaż? Jak zaprojektować garaż, aby w przyszłości cieszyć się wszystkimi jego zaletami opowiada arch. Anna Prokopowicz z Pracowni Projektowej ARCHIPELAG.

Jak zaprojektować wnętrze domu?

Projektowanie wnętrza domu zazwyczaj zostawiamy profesjonalistom, a może warto zająć się tym samodzielnie? Z pewnością projektowanie wnętrza domu do zadań prostych nie należy, ale daje dużą satysfakcję. Przeczytaj od czego zacząć, żeby stworzyć ładną i funkcjonalną przestrzeń.

Projekt nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji przyjęty

Rada Ministrów przyjęła 21 sierpnia 2012 r. projekt nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji regulujący zasady usług medialnych na żądanie (VOD).

Jak stworzyć dobrą atmosferę w sypialni?

Zgodnie z zasadami feng shui sypialnię uważa się za jedno z najważniejszych pomieszczeń w domu. Każdy spędza w sypialni przynajmniej jedną trzecią swojego życia. W skali roku są to 4 miesiące! Dlatego niezwykle ważne jest stworzenie dobrej atmosfery w sypialni. Przeczytaj, jak to zrobić.

Wąska łazienka – jak optymalnie wykorzystać przestrzeń?

Wąska łazienka wymaga gruntownie przemyślanej aranżacji. Co należy uwzględnić, żeby optymalnie wykorzystać przestrzeń wąskiej łazienki? Jakie zabiegi aranżacyjne można zastosować?

Jak zaaranżować miejsce do nauki?

Zaaranżowanie miejsca do nauki nie należy do najprostszych zadań. Miejsce do nauki powinno być przede wszystkim funkcjonalne i ergonomiczne, ale ważna jest też estetyka uwzględniająca upodobania dziecka. Na co zwrócić uwagę w czasie urządzania pokoju dziecka?

Łazienka z oknem - na co zwrócić uwagę?

Łazienki z oknem w miejskiej, blokowej rzeczywistości jest rozwiązaniem niecodziennym, częściej spotykanym w domach jednorodzinnych. Z pewnością łazienka z oknem jest synonimem luksusu. Na co zwrócić uwagę, gdy chcemy mieć łazienkę z oknem?

Kuchnia i łazienka dla jednej osoby

Kuchnia i łazienka dla jednej osoby daje większe pole do popisu. Aranżacja kuchni i łazienki dla singla uwzględnia potrzeby tylko jednej osoby, czyli jest urządzona zgodnie z jej potrzebami i nie wymaga kompromisów.

Pojemniki na kwiaty – jak wybrać najlepszy?

Pojemniki na kwiaty mogą być wykonane z różnych materiałów. Najczęściej spotykane pojemniki na kwiaty wykonane są z ceramiki, drewna, plastiku oraz metalu. Które będą najlepsze?

Miejsce do przechowywania, czyli schowki, półki i szafy

Miejsce do przechowywania powinno zostać uwzględnione już na etapie projektowym. Myśląc o dobrze zagospodarowanej przestrzeni we wnętrzu domu czy mieszkania wyobrażamy sobie zwykle piękne pokoje, przestronne sypialnie, obszerne hole czy pokoje kąpielowe a marginalizujemy te „nieciekawe” przestrzenie na składowanie.

Nowelizacja ustawy emerytalnej u Prezydenta

Ustawa przewidująca podwyższenie wieku emerytalnego wpłynęła z Senatu do Prezydenta. Komorowski podkreśla, że zamierza rozważyć wszystkie za i przeciw nowej ustawy. Przede wszystkim zbadać ją pod kątem zgodności z ustawą zasadniczą.

Jak urządzić pokój dla niemowlaka?

Jeżeli urządzasz pokój dla niemowlaka warto poświęcić na to trochę więcej czasu i znaleźć meble nie tylko modne, lecz także funkcjonalne, takie które będą „rosły” razem z Twoim dzieckiem. To nie tylko pozwoli zaoszczędzić Twój czas, lecz także uchroni domowy budżet. Jak urządzić funkcjonalny pokój niemowlaka? Czy to w ogóle jest możliwe?

Reforma postępowania karnego przyjęta przez rząd

Rząd przyjął założenia do projektu nowelizacji postępowania karnego. Sędzia częściej będzie orzekał jednoosobowo, a liczba zatrzymań i aresztów zostanie ograniczona.

Planowanie idealnego ogrodu

Idealny ogród to marzenie każdego z nas. Gdy budujemy własny dom możemy od razu zacząć myśleć o funkcjonalnym podzieleniu ogrodu. W zależności od tego, o jakim ogrodzie marzymy, zastanówmy się gdzie umieścić różne komponenty. Altany, oczka wodne, rabaty kwiatowe, ogródki warzywne, tarasy, miejsce do zabaw z dziećmi, kompostowniki czy alejki to podstawowe elementy, które prawdopodobnie znajdą się w naszym ogrodzie. Podpowiadamy jak zaplanować idealny ogród.

Biblioteka w domu

Biblioteka w domu jest odzwierciedleniem współczesnego trybu życia. Nasze pasje mogą być z powodzeniem rozwijane w domu, miłośnicy książek mogą stworzyć w nim bibliotekę. Co warto wiedzieć na ten temat?

Wyznaczanie ścieżek i granic w ogrodzie

Wyznaczanie ścieżek i granic w ogrodzie jest bardzo ważne. Powinniśmy pomyśleć o podzieleniu ogrodu na różne strefy już podczas jego projektowania. Możemy oddzielić rabaty kwiatowe od ogródka warzywnego żywopłotem z lawendy, a taras przysłonić częściowo pnączami. Wszystko zależy od naszej pomysłowości. Nie zapominajmy także o alejkach, które powinny być proste i dość szerokie aby były funkcjonalne. Podpowiadamy jak wyznaczyć ścieżki i granice w ogrodzie.

Planowanie ogrodu, który nie będzie wymagał dużo pracy

Ogród, który nie będzie wymagał długotrwałej pielęgnacji – to szczególnie dobre rozwiązanie dla zapracowanych osób. Możemy tak zaprojektować swój ogród, aby jego utrzymanie było stosunkowo tanie i nie zajmowało nam zbyt wiele czasu. Wszystko zależy od tego, jakie rośliny posadzimy w ogrodzie, jakie rodzaje nawierzchni wybierzemy i jak duży trawnik zaplanujemy. Podpowiadamy jak zaplanować ogród, który nie będzie wymagał od nas zbyt dużo pracy.

REKLAMA