REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Praca tymczasowa, Wielka Brytania

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Brexit: ubezpieczenie OC czy zielona karta?

Jak będą wyglądać wyjazdy do Wielkiej Brytanii po Brexicie? Kierowcy wystarczy ubezpieczenie OC czy będzie musiał mieć zieloną kartę?

Brexit a EORI. Co musisz wiedzieć?

Z punktu widzenia brexitu kluczowe staje się pojęcie numeru EORI. Czemu ma znaczenie dla transportu i jak go zdobyć?

Jak ubiegać się o odszkodowanie po wypadku przy pracy w Wielkiej Brytanii?

Wypadek przy pracy jest zdarzeniem, które może w każdej chwili przytrafić się każdemu. Jego rezultat może być oczywiście skrajnie różny; od niegroźnego skaleczenia po śmierć. Kwestie rekompensaty przyznawanej ofiarom wypadków regulują przepisy prawne poszczególnych krajów, w których do takowych zdarzeń doszło. Poniżej przedstawiamy najważniejsze zasady dotyczące uzyskania odszkodowania za wypadek podczas pracy na terytorium Wielkiej Brytanii.

Brexit a transfer danych

Okres przejściowy Brexitu kończy się 31 grudnia 2020 r. Na jakich zasadach będą przekazywane dane osobowe między Wielką Brytanią a Unią Europejską? Co z transferem danych od 1 stycznia 2021 r.?

REKLAMA

Jakie prawa ma poszkodowany w wypadku komunikacyjnym w Wielkiej Brytanii?

Wypadek komunikacyjny, jako że jest zdarzeniem losowym, może zdarzyć się w każdej chwili, wszędzie i każdemu. To stwierdzenie jest o tyleż banalne, co niestety prawdziwe. Dodatkowym problemem może być sytuacja, w której wypadek przytrafia się w obcym państwie. Dobrze jest wtedy znać swoje prawa, a to dlatego, aby mieć możliwość uzyskania rekompensaty za doznane szkody. Jak kwestia praw ofiar wypadków komunikacyjnych wygląda w Wielkiej Brytanii?

Rozliczenie VAT – płatność między spółką polską a brytyjską (Część I)

W ramach cyklu dotyczącego rozliczania podatku VAT od płatności między spółką polską a brytyjską, prezentujemy pierwszy temat, w którym to firma brytyjska fakturuje firmę polską.

Certyfikat rezydencji podatkowej spółki limited

Chcąc skutecznie przeprowadzić optymalizację podatkową - czyli zgodny z prawem proces obniżenia zobowiązań podatkowych – dla transakcji transgranicznych, bardzo ważne będzie zaopatrzenie się w dokument zwany certyfikatem rezydencji podatkowej. Oto czym jest ten dokument oraz dlaczego jest tak istotny.

"PPK" w Wielkiej Brytanii z partycypacją na poziomie 80-90% - wywiad

Polskie PPK zostały uregulowane na przykładzie programów długoterminowego oszczędzania funkcjonujących z powodzeniem w innych państwach. Brytyjskie plany kapitałowe zaczęły obowiązywać w 2012 roku i mogą pochwalić się partycypacją na poziomie 80-90% w zależności od wielkości firm. Jakie są warunki uczestnictwa w "PPK" w Wielkiej Brytanii? Na pytania Emilii Panufnik z redakcji Infor.pl odpowiada Malcolm Goodwin, dyrektor odpowiedzialnym za plany kapitałowe w Aviva UK.

REKLAMA

Wysokie spadki w branży HR w czasie pandemii - koniec rynku pracownika

Pandemia koronawirusa w sposób szczególny dotknęła branżę HR. Pierwszym krokiem pracodawców w obliczu koronawirusa było wstrzymanie rekrutacji nowych pracowników. Wysokie spadki odnotowały rekrutacja stałe, których rynek zmalał aż o 30%. Czy to koniec rynku pracownika?

Firma za granicą – niższe podatki, prostsze prawo

Współcześnie liczne grono polskich przedsiębiorców decyduje się na przeniesienie swojej działalności gospodarczej pod skrzydła innego kraju. Czynią tak przede wszystkim dlatego, że mają nadzieje na osiągnięcie tam większego zysku. Czy rzeczywiście przeniesienie firmy za granicę jest opłacalne? Wiele przesłanek wskazuje na to, że tak jest w istocie (pamiętać jednak należy, że zależy to od wybranego państwa). Oto najważniejsze, przekładające się na wyższe zarobki korzyści, jakie płyną z „przeprowadzki” biznesu za granicę.

Optymalizacja kosztów zatrudnienia – jak przetrwać w kryzysie

Działania skoncentrowane na obniżeniu wydatków związanych z powierzeniem pracy są uznawane za optymalizację kosztów zatrudnienia. Ma to szczególne znaczenie w czasie kryzysu, kiedy podmioty zatrudniające poszukują rozwiązań, które pozwolą im przetrwać w trudniejszej biznesowo rzeczywistości. Towarzyszy temu przede wszystkim wybór najkorzystniejszej formy współpracy lub jej zmiana, ale też możliwość czasowego ograniczenia uprawnień osób już zatrudnionych (m.in. przez zawieszenie przepisów wewnątrzzakładowych) czy korzystania z pracowników obcych (najczęściej w ramach pracy tymczasowej lub outsourcingu).

Jak przerobić światła angielskie na europejskie?

Swojego czasu popularne było sprowadzanie samochodów z Wielkiej Brytanii. Auta z wysp mają atrakcyjną cenę i... kilka wad. Jedną z kluczowych wyjaśnia pytanie: jak przerobić światła angielskie na europejskie?

Wsparcie dla brytyjskich firm w związku z COVID-19

Każde z państw europejskich stara się ochronić gospodarkę przed negatywnymi skutkami epidemii koronawirusa. Zakres pomocy jest szczególnie imponujący w Wielkiej Brytanii, gdzie uruchomiono kilkanaście programów pomocy, które mają uchronić przedsiębiorców oraz pracowników przed bankructwem. Poniżej przedstawiamy najważniejsze z punktów, z których skorzystać mogą brytyjscy przedsiębiorcy.

Koszty w spółce limited

Przenosząc firmę do Anglii, warto zorientować się, jak miejscowy urząd podchodzi do kwestii kosztów prowadzenia działalności. Mamy dobre informacje: urząd brytyjski jest zdecydowanie bardziej przyjazny przedsiębiorcy, przez co koszty mogą stanowić solidną pomoc w zmniejszeniu podstawy opodatkowania. W tym artykule przedstawimy koszty w spółce limited, które każdy przedsiębiorca powinien rozważyć.

Relacje UE-Wielka Brytania po Brexicie - warunki umowy o wolnym handlu

12 lutego 2020 r. Parlament Europejski przyjął rezolucję, która stanowi wstępny wkład posłów w zbliżające się negocjacje z rządem brytyjskim w sprawie nowego partnerstwa UE - Wielka Brytania po okresie przejściowym w wyniku Brexitu. Zdaniem PE aby utrzymać bezkontyngentowe i bezcłowe stosunki handlowe, rząd brytyjski powinien zobowiązać się do uaktualnienia przepisów dotyczących np. konkurencji, standardów pracy i ochrony środowiska, w celu zapewnienia „dynamicznego dostosowania” prawa UE i Wielkiej Brytanii.

Umowny brexit do końca 2020 r.

31 stycznia 2020 r. Wielka Brytania opuściła Unię Europejską. Do końca 2020 r. trwać będzie jednak okres przejściowy. Co to oznacza?

Brexit 2020 - co oznacza dla firm?

31 stycznia 2020 r. Wielka Brytania opuściła Unię Europejską. Jakie ma to konsekwencje dla polskich firm?

Polacy w Wielkiej Brytanii po brexicie - status osoby osiedlonej

Wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, które nastąpiło 1 lutego 2020 r., na razie nie zmieni sytuacji mieszkających w tym kraju obywateli UE, ale jeśli będą oni chcieli tam pozostać, muszą złożyć wniosek o status osoby osiedlonej. Rozpoczynający się wraz z brexitem okres przejściowy potrwa do końca 2020 roku. Jednak prawa i status obywateli państw UE (oraz Europejskiego Obszaru Gospodarczego i Szwajcarii) nie ulegną zmianie jeszcze przez kolejnych sześć miesięcy, czyli do 30 czerwca 2021 r. Tego dnia upływa też termin na złożenie wniosku o status osoby osiedlonej.

Informowanie pracowników tymczasowych o zasadach stosowania monitoringu

Monitoring wizyjny może zostać wprowadzony w ściśle określonych przypadkach. W związku z prowadzeniem monitoringu pracodawca ma liczne obowiązki informacyjne.

Polscy przedsiębiorcy a brexit - okres przejściowy do 1 stycznia 2021 r.

Brexit staje się faktem. Wielka Brytania przestaje być członkiem Unii Europejskiej 1 lutego 2020 r. Jednak do końca tego roku będą w Wielkiej Brytanii obowiązywały takie same zasady jak w całej Unii Europejskiej. W okresie przejściowym nie zostaną więc wprowadzone nowe cła, nie będzie ograniczeń w transporcie, ani kontroli na granicy Unia Europejska – Wielka Brytania. Zachowany zostanie także swobodny przepływ osób oraz pracowników, nadal dowód osobisty będzie honorowanym dokumentem podróży. To się może zmienić dopiero od 1 stycznia 2021 r.

W 2020 r. PIP skontroluje outsourcing pracowniczy

Państwowa Inspekcja Pracy zaplanowała na 2020 r. kontrole firm oferujących outsourcing pracowniczy. Chodzi głównie o obchodzenie przepisów o pracy tymczasowej.

Jak wybrać księgowość dla spółki limited

Usługi księgowe, to nie tylko wprowadzenie kilku danych finansowych spółki i kliknięcie przycisku “wyślij”. Na księgowych spoczywa odpowiedzialność za bezpieczeństwo spółki. Nie warto zatem decydować się na pierwszą lepszą firmę, którą znajdziesz w internecie. Jeśli zastanawiasz się nad przeniesieniem firmy do Anglii lub już posiadasz spółkę, z tego artykułu dowiesz się na co zwrócić uwagę przy wyborze księgowego w UK.

Rozliczenie VAT w brytyjskiej spółce limited

Coraz więcej polskich firm przenosi się do Wielkiej Brytanii. W związku z tym, często zobowiązane są do rozliczenia podatku VAT właśnie tam. Brytyjski system podatkowy różni się od polskiego, dlatego ważne jest aby zdać sobie sprawę z tych różnic i uniknąć kosztownych nieprzyjemności. W tym artykule przedstawimy informacje dotyczące poprawnego rozliczenia podatku VAT w brytyjskiej spółce limited.

Podatek od kryptowalut w Wielkiej Brytanii

Brytyjska administracja podatkowa (HMRC) uznała, że kryptowaluty nie są pieniędzmi, jednakże od transakcji z ich udziałem, dokonywanych przez firmy i osoby fizyczne, skarbowi państwa należy się podatek - podał w poniedziałek serwis The Next Web.

Pracownicze Plany Kapitałowe w agencji pracy

Wprowadzenie PPK w agencjach pracy wiąże się z dużymi wyzwaniami. Jakie są kluczowe wyzwania podczas wdrażania i obsługi PPK w agencjach pracy - odpowiada ekspert.

Jakie warunki powinien spełniać lekarz chcący rozpocząć pracę za granicą?

Swobodny przepływ ludzi i usług w obrębie krajów Unii Europejskiej sprawia, że lekarze coraz częściej rozważają rozwijanie swojej kariery zawodowej w szpitalach i przychodniach zlokalizowanych w krajach skandynawskich czy Wielkiej Brytanii. Jakie warunki i formalności powinni spełnić, zanim zdecydują się na tak duży krok, jak wyprowadzka do innego kraju?

Pracownicy tymczasowi wybierają etat

Spada liczba pracowników tymczasowych. Pracodawcy poszukują pracowników na stałe i tymczasowi wybierają etat. Jakie cele stawiają sobie agencje pracy tymczasowej?

Praca lekarzy rodzinnych w Wielkiej Brytanii po brexicie

Wielu lekarzy i przyszłych lekarzy z Polski rozważa wyjazd do Wielkiej Brytanii. NHS planuje zatrudnienie kilku tysięcy specjalistów medycyny rodzinnej. Jak brexit wpłynie na pracę lekarzy rodzinnych w Wielkiej Brytanii?

Twardy brexit to niższe emerytury Polaków pracujących w Wielkiej Brytanii

Twardy brexit spowoduje obniżenie wysokości emerytur Polaków pracujących w Wielkiej Brytanii. Bezumowne wyjście z UE oznacza niewliczanie okresu pracy w Wielkiej Brytanii do stażu emerytalnego.

Zatrudnienie obcokrajowców - problemy

Polacy chcą zatrudniać obcokrajowców m.in. z Białorusi, Mołdawii, Kazachstanu, Chin czy Rosji. Stanowią oni, nie licząc Ukraińców, 10% pracowników tymczasowych w Polsce. Jakie problemy napotykają pracodawcy w związku z procedurą zatrudniania cudzoziemców z Azji i Dalekiego Wschodu?

Pracodawco! Co musisz wiedzieć korzystając z usług agencji pracy tymczasowej?

Polskie przedsiębiorstwa coraz chętniej decydują się na zatrudnienie pracowników tymczasowych. Nic dziwnego, w końcu niesie to za sobą wiele korzyści, m.in. możliwość sprawdzenia kompetencji pracownika przed zatrudnieniem go na stałe w firmie czy pozyskanie dodatkowych rąk do pracy w gorącym sezonie.

Spółka w Wielkiej Brytanii może złagodzić skutki bezumownego brexitu

Otwarcie spółki w Wielkiej Brytanii może ułatwić polskim firmom dostęp do brytyjskiego rynku, jeśli Zjednoczone Królestwo wyjdzie z Unii bez porozumienia. Na złagodzenie negatywnych konsekwencji rozwodu bez umowy mogą liczyć zwłaszcza Ci przedsiębiorcy, którzy zdecydują się na ekspansję biznesową przed datą brexitu.

Ustawa na wypadek twardego Brexitu uchwalona

Sejm uchwalił ustawę przygotowaną na wypadek twardego Brexitu, a więc bezumownego odejścia Wielkiej Brytanii z UE. Nowe przepisy dotyczą między innymi uznawania kwalifikacji zawodowych zdobytych w Anglii, Szkocji, Walii i Irlandii Północnej.

Praca tymczasowa zdominowana przez kobiety

Praca tymczasowa jest zdecydowanie zdominowana przez kobiety. Największą grupę pracujących tymczasowo kobiet w Polsce stanowią Ukrainki i oczywiście Polki. Jakie są przyczyny spadku liczby pracujących tymczasowo Polek?

Uznawanie kwalifikacji zawodowych w przypadku twardego brexitu

Rząd przyjął projekt ustawy regulującej niektóre sprawy związane z uznawaniem kwalifikacji zawodowych nabytych w Wielkiej Brytanii w przypadku tzw. twardego brexitu. W Polsce nie funkcjonował bowiem dotychczas system uznawania kwalifikacji nabytych w państwie trzecim.

Dni wolne od pracy 2019 – Wielka Brytania

Dni ustawowo wolne od pracy w Wielkiej Brytanii to tzw. bank holidays. Najwięcej dni wolnych w 2019 r. jest w Irlandii Północnej, a najmniej w Anglii i Walii. Sprawdź, kiedy w 2019 r. wypadają święta w Anglii, Walii, Szkocji i Irlandii Północnej? Co w przypadku, gdy bank holiday wypada w sobotę lub niedzielę?

Brexit 2019 a przekazywanie danych osobowych do Wielkiej Brytanii

Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych wyjaśnia, w jaki sposób przekazywać dane osobowe z Polski do Wielkiej Brytanii na wypadek brexitu. Obecne zasady przekazywania danych będą obowiązywały tylko do 29 marca 2019 r.

Brexit 2019 - skutki dla polskich przedsiębiorców

Ostateczny kształt Brexitu nadal jest nieznany. Dla polskich firm oznacza to duże zawirowania i niepewność. W przypadku braku porozumienia czyli tzw. twardego Brexitu w szybkim tempie będziemy mieli do czynienia z bardzo dużymi zmianami.

Brexit 2019 a RODO

Decydują się losy Brexitu. Przedstawiamy możliwe scenariusze na jakie muszą przygotować się przedsiębiorcy w kontekście RODO i ochrony danych osobowych.

Sposoby na zatrzymanie pracowników tymczasowych

30 listopada 2018 r. mija 18-miesięczny termin zatrudniania pracowników tymczasowych u jednego pracodawcy użytkownika. Pracodawcy muszą podjąć ważne decyzje dotyczące dalszego zatrudnienia. Mogą np. zdecydować o stałym zatrudnieniu albo skorzystać z outsourcingu pracowniczego.

Zatrudnianie pracowników tymczasowych - dziś upływa 18 miesięcy

Dziś upływa termin 18 miesięcy przy zatrudnianiu pracowników tymczasowych. Jest to termin maksymalnego zatrudnienia pracownika tymczasowego u jednego pracodawcy użytkownika.

Limit zatrudnienia pracownika tymczasowego upływa 30 listopada

30 listopada upływa 18-miesięczny limit długości zatrudnienia pracownika tymczasowego u jednego pracodawcy użytkownika. Nowe przepisy przewidujące ograniczenia czasowe w zatrudnianiu pracowników tymczasowych obowiązują od 1 czerwca 2017 r.

Pracowników tymczasowych zastąpią roboty

Pracowników tymczasowych mogą zastąpić roboty. Praca wykonywana przez człowieka na magazynie w ciągu godziny robotom zajmuje 20 minut. Automatyzacja pracy wpływa na wygenerowanie oszczędności w firmie.

Jak obliczyć wynagrodzenie pracownika tymczasowego za przepracowaną część miesiąca

Pracownicy tymczasowi mogą być wynagradzani za wykonaną pracę w różny sposób, np. stawką miesięczną lub godzinową. Jak prawidłowo ustalić wysokość wynagrodzenia takiego pracownika, jeżeli przebywał na zwolnieniu lekarskim i urlopie wypoczynkowym?

IV Konferencja Prawa Pracy 2018/2019 - podsumowanie

W dniach 17-18 października odbyła się IV edycja Konferencji Prawa Pracy, organizowana przez firmę Russel Bedford. Konferencja poświęcona była przeglądowi aktualnych regulacji oraz planowanych zmian przepisów z zakresu prawa pracy. Patronat medialny nad wydarzeniem objął portal Infor.pl.

Praca tymczasowa - jaka jest jej przyszłość?

Z każdym kwartałem maleje liczba pracowników tymczasowych. Jednak, zdaniem ekspertów, praca tymczasowa w dalszym ciągu będzie funkcjonować, ponieważ polski biznes potrzebuje elastycznych form zatrudnienia.

Jaki zmieni się brytyjski rynek finansowy po Brexicie

Drugi co do wielkości polski bank inwestycyjny i korporacyjny uruchamia swoje pierwsze międzynarodowe biuro w Londynie - jest to jasny sygnał "wotum zaufania" dla Wielkiej Brytanii od zarządzających bankiem Pekao. Czy to oznacza, ze brytyjski rynek finansowy po Brexicie będzie nadal prężnie się rozwijał? Jakie mogą być skutki wyjścia Wielkiej Brytanii z UE dla polskich firm?

Limit pracy u jednego pracodawcy - zmiany od listopada 2018 r.

W listopadzie 2018 r. kończą się limity 18-miesięcznego zatrudnienia pracowników tymczasowych dotyczące zatrudnienia pracownika tymczasowego u jednego pracodawcy użytkownika. Co zmiany te oznaczają dla pracowników?

Zmiany w umowach pracowników i pracowników tymczasowych w listopadzie 2018 r.

22 listopada 2018 r. wszystkie umowy na czas określony przekształcą się w umowę na czas nieokreślony. Zmiany w umowach dotkną również pracowników tymczasowych.

Brexit - jak wpłynie na polski biznes?

Impas w rozmowach pomiędzy Wielką Brytanią a Unią Europejską w sprawie warunków przeprowadzenia Brexitu może wywołać poważne konsekwencje dla wielu polskich firm. Skutki Brexitu będą na pewno odczuwalne zarówno w skali makro, a także mikro - na czym może ucierpieć polski biznes.

REKLAMA