REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Podatki, Obowiązek podatkowy

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Umowa o dzieło – wszystko co musisz wiedzieć

Umowa o dzieło to umowa cywilnoprawna uregulowana przepisami Kodeksu cywilnego. Ile wynosi podatek dochodowy od wynagrodzenia z umowy o dzieło? Kiedy przy rozliczaniu dzieła uwzględnia się koszty uzyskania przychodu? Kto może być stroną umowy o dzieło? Czy można zawierać tego typu umowy między osobami fizycznymi? Czy dzieło podlega zgłoszeniu w ZUS?

Podatki 2021. Jak firmy będą mogły skorzystać z ulgi na robotyzację?

Nowa ulga podatkowa, tzw. ulga na robotyzację ma zacząć obowiązywać już od 1 stycznia 2021 r. Ulga podatkowa na robotyzację będzie dawać prawo do dodatkowego odliczenia 50% kosztów robotyzacji podmiotom prowadzącym działalność przemysłową (produkcyjną). Jak firmy będą mogły skorzystać z nowej ulgi?

Jednorazowa amortyzacja w 2021 r.

Jednorazowych odpisów amortyzacyjnych (od niektórych środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych) do wysokości nieprzekraczającej w roku podatkowym kwoty 50 000 euro mogą dokonywać podatnicy PIT i CIT posiadający status małego podatnika oraz podatnicy rozpoczynający prowadzenie działalności gospodarczej. Limit ten na 2021 rok, po przeliczeniu według średniego kursu euro z dnia 1 października br., wynosi 226 000 zł.

Doradcy podatkowi krytycznie o planowanych zmianach w CIT

Projekt zmian w CIT zaszkodzi dziesiątkom tysięcy polskich firm, bo dodatkowe obciążenia podatkowe sprawią, że będą mniej konkurencyjne na tle firm zagranicznych. Podwójne opodatkowanie spółek komandytowych spowoduje, że taka forma prowadzenia biznesu najprawdopodobniej zniknie z obrotu gospodarczego w Polsce – czytamy w uwagach, które Krajowa rada Doradców Podatkowych przesłała do Ministerstwa Finansów w związku z pracami nad zmianą przepisów o CIT, PIT i podatku ryczałtowym.

REKLAMA

Opodatkowanie spółek komandytowych będzie niższe niż obecnie

Po wprowadzeniu proponowanych przez resort finansów zmian, atrakcyjność spółek komandytowych dla przedsiębiorców i inwestorów wzrośnie; ich opodatkowanie będzie często niższe niż obecnie, szczególnie małych rodzinnych firm - uważa dyrektor departamentu podatków dochodowych Ministerstwa Finansów Aleksander Łożykowski.

Nowe podatki i parapodatki dla firm [VIDEO]

Rekordowy deficyt budżetu państwa powoduje, że zapłacimy nowe podatki i parapodatki. Dlatego powinniśmy jednocześnie redukować obciążenia fiskalne zniechęcające do inwestowania, a Ministerstwo Finansów powinno zapewnić szybsze rozliczanie podatków.

Karuzele VAT - Polska i Estonia wzmocnią współpracę

Walka z karuzelami VAT to jeden z elementów deklaracji o pogłębionej współpracy w walce z przestępczością podatkową podpisanej przez przedstawicieli ministerstw finansów Polski i Estonii w Tallinie. Umowa pozwoli na transfer wiedzy i technologii między państwami, szczególnie algorytmów pozwalających na wykrywanie przestępców podatkowych.

PIT z dochodem z zagranicy. Jakie są sposoby opodatkowania?

Rozliczanie dochodów z pracy najemnej wykonywanej za granicą może odbywać się na kilka sposobów w zależności od sytuacji, w jakich świadczona jest praca. Polski rezydent podatkowy wykonujący pracę najemną za granicą ma obowiązek złożenia deklaracji PIT-36, na której rozliczy wszystkie osiągnięte dochody, oraz ewentualnych załączników PIT-ZG, odrębnych dla każdego państwa, w którym osiągnięte były te dochody.

REKLAMA

Podatek od morskich farm wiatrowych

Wprowadzony zostanie specjalny podatek od morskich farm wiatrowych - takie rozwiązanie przewiduje projekt ustawy o wsparciu dla morskiej energetyki wiatrowej. Podstawą opodatkowania będzie moc zainstalowana danej farmy, stawka opodatkowania będzie iloczynem tej mocy w MW i kwoty 23 tys. zł.

Certyfikat rezydencji podatkowej spółki limited

Chcąc skutecznie przeprowadzić optymalizację podatkową - czyli zgodny z prawem proces obniżenia zobowiązań podatkowych – dla transakcji transgranicznych, bardzo ważne będzie zaopatrzenie się w dokument zwany certyfikatem rezydencji podatkowej. Oto czym jest ten dokument oraz dlaczego jest tak istotny.

SLIM VAT - 10 najważniejszych zmian

Jakie zmiany wprowadza pakiet SLIM VAT? Zasadniczo, jak wynika z uzasadnienia projektu, zmiany proponowane przez Ministerstwo Finansów mają uprościć system rozliczania VAT. Niektóre proponowane zmiany są jednak niekorzystne dla przedsiębiorców i nie mają nic wspólnego z upraszczaniem rozliczeń.

Informacja o cenach transferowych (TPR) - pytania i odpowiedzi

Informacja o cenach transferowych (TPR) zastąpiła dotychczasowe sprawozdania składane na formularzu CIT-TP lub PIT-TP. Ministerstwo Finansów opublikowało zestawienie odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące nowych obowiązków w zakresie raportowania, tj. nowej informacji o cenach transferowych TPR.

Split payment - co należy wiedzieć o podzielonej płatności?

Split payment (mechanizm podzielonej płatności) to szczególne rozwiązanie dotyczące realizowania płatności przy wykorzystaniu rachunku VAT. Instytucja split payment zaczęła obowiązywać w polskim systemie podatkowym od 1 lipca 2018 r. Przyjrzyjmy się najważniejszym elementom podzielonej płatności. Czym jest split payment i kogo dotyczy? Czy split payment jest obowiązkowy? Jak rozliczać się w split payment?

Stawki VAT 23% i 8% zostają z nami na dłużej

Powrót do stawek VAT 22% i 7% zostanie odroczony. Tak wynika z projektu ustawy o zmianie niektórych ustaw w celu przeciwdziałaniu społeczno-gospodarczym skutkom COVID-19. Pozostawienie stawek podatku VAT na dotychczasowym poziomie (23% i 8%) rząd argumentuje koniecznością przeciwdziałania skutkom pandemii COVID-19.

Rozszerzony dostęp do ryczałtu od 2021 r.

Od 2021 roku nastąpi likwidacja większości przypadków, w których z uwagi na rodzaj prowadzonej działalności przedsiębiorca nie może skorzystać z opodatkowania ryczałtem. Dodatkowo, znacznie podnosi się próg przychodowy, którego przekroczenie wyłącza możliwość wyboru ryczałtu jako formy opodatkowania. Tym samym, w praktyce oznacza to wprowadzenie powszechnej dostępności opodatkowania ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych dla działalności gospodarczych osób fizycznych.

Puste faktury – kiedy organ może odmówić odliczenia VAT?

Stwierdzenie nabycia przez podatnika pustych faktur w celu uzyskania korzyści podatkowych upoważnia organy do odmówienia mu prawa do odliczenia VAT. Nie oznacza jednak, że na tej podstawie mogą żądać od niego zapłaty VAT z faktur, które on wystawił. Jak orzekł Wojewódzki Sąd Administracyjny w Łodzi, to, iż przedsiębiorca kupował puste faktury, nie oznacza, że sam takie wystawiał. Organy muszą to udowodnić.

Opłata cukrowa od 1 stycznia 2021 r. – kto zapłaci i w jakiej wysokości?

Regulacje wprowadzające opłatę cukrową (zwaną także podatkiem od cukru lub podatkiem cukrowym) zaczną obowiązywać od 1 stycznia 2021 r. Którzy podatnicy będą zmuszeni ją uiszczać oraz w jakiej wysokości? Jakie sankcje przewidział ustawodawca za brak wpłaty w terminie opłaty cukrowej?

Czy w ramach ulgi termomodernizacyjnej można odliczyć wymianę dachu?

Czy podatnik może skorzystać z ulgi termomodernizacyjnej i rozliczyć w zeznaniu rocznym PIT-37 wydatki na zakupione materiały: blachodachówka, blacha płaska, rynny, gąsiory oraz inne materiały do montażu dachu oraz okna połaciowe wraz z kołnierzami?

Czy sprzedając akcje lub udziały zapłacimy VAT?

Czy za sprzedane akcje spółki giełdowej trzeba zapłacić podatek VAT? W praktyce obrotu gospodarczego na rynku transakcyjnym panuje przekonanie, że sprzedaż udziałów bądź akcji podlega tylko opodatkowaniu od czynności cywilnoprawnych (PCC). Tak jednak nie jest.

Nowy JPK_VAT od 1 października 2020 r. - JPK-7M/JPK-V7K

Z dniem 1 października 2020 r. wejdą w życie przepisy nakazujące składanie przez czynnych podatników VAT nowego dokumentu elektronicznego JPK_V7 (tj. JPK-7M/JPK-V7K). Nowy plik zastąpi dotychczasowe deklaracje VAT i sprawi, że obowiązek składania deklaracji VAT-7/VAT-7K zostanie połączony z obowiązkiem przesyłania plików JPK_VAT.

Szerszy krąg uprawnionych do zwolnienia z podatku od spadków i darowizn

Osoby tworzące rodzinę zastępczą i objęte pieczą zastępczą będą korzystały ze zwolnienia od spadków i darowizn na takich samych zasadach, jak osoby z kręgu najbliższej rodziny. Tak wynika z projektu ustawy o zmianie ustawy o podatku od spadków i darowizn, nad którą pracuje obecnie Senat.

CIT od spółek komandytowych może zniweczyć wiele projektów deweloperskich

Zmiana sposobu opodatkowania spółek komandytowych (tj. objęcie opodatkowaniem CIT) może zniweczyć wiele projektów deweloperskich - ocenia Polski Związek Firm Deweloperskich. Projekt w tej sprawie zakłada, że nowe przepisy wejdą w życie od 2021 roku. Związek postuluje przesunięcie terminu wejścia nowych przepisów o rok.

Nowe wzory deklaracji VAT-8 i VAT-9M od 1 października 2020 r.

Ministerstwo Finansów przygotowało nowy wzór deklaracji do rozliczania wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów (VAT-8) oraz nowy wzór deklaracji do rozliczania importu usług lub nabycia towarów oraz usług (VAT-9M). Nowe wzory deklaracji mają zastosowanie począwszy od rozliczeń za październik 2020 r.

Nowy JPK_VAT a odpowiedzialność karna skarbowa

Za okresy od dnia 1 października br., jednostki samorządu terytorialnego – jako podatnicy podatku od towarów i usług (VAT) – będą obowiązane do składania nowego pliku JPK_VAT. Ma się on składać z dwóch części: ewidencji VAT (zakupów i sprzedaży) oraz deklaracji VAT. Dokonując – pod kątem wchodzących w życie zmian – aktualizacji obowiązujących w jednostce samorządu terytorialnego procedur wewnętrznych dotyczących rozliczeń VAT warto mieć na uwadze również kwestie odpowiedzialności karnej skarbowej.

Jak działania uszczelniające w akcyzie wpłynęły na obrót paliwami opałowymi?

Od 1 września 2020 roku przedsiębiorcy, którzy chcą sprzedawać paliwa opałowe, głównie olej opałowy, muszą zarejestrować się na potrzeby podatku akcyzowego w specjalnym rejestrze Ministerstwa Finansów. Podobne obowiązek dotyczy odbiorców paliw opałowych. - Tego rodzaju działania uszczelniające zweryfikowały rynek obrotu paliwami opałowymi - powiedział zastępca dyrektora departamentu zwalczania przestępczości ekonomicznej w Ministerstwie Finansów Robert Michalski. Jego zdaniem rynek samoreguluje liczbę oferentów paliw opałowych.

Jak rozliczać dochody z zagranicy, które są zwolnione z opodatkowania w Polsce?

Polski podatnik (przedsiębiorca) ma obowiązek rozliczyć się z fiskusem od całości swoich dochodów, włącznie z tymi osiągniętymi poza granicami naszego kraju. Czy zawsze jednak dochody z zagranicy będą łączone z dochodami z działalności gospodarczej uzyskanymi w Polsce? Czy za każdym razem trzeba je wykazywać w deklaracji PIT-ZG?

Aplikacja e-mikrofirma do wysyłki JPK_VAT z deklaracją

Resort finansów udostępnił nową wersję aplikacji e-mikrofirma. Zmodyfikowana aplikacja e-mikrofirma umożliwia obsługę nowego JPK_VAT z deklaracją, czyli nowego JPK_V7M (rozliczenie miesięczne) lub nowego JPK_V7K (rozliczenie kwartalne).

Błędów księgowych czasem nie można uniknąć, ale można się ubezpieczyć od ich skutków

Nieustanne zmiany podatkowe powodują sporo zamieszania w przedsiębiorstwach i jednostkach budżetowych będących podatnikami podatku VAT lub zobowiązanych do raportowania schematów podatkowych. Przepisy podatkowe potrafią budzić wątpliwości i wiążą się z rosnącą liczbą obowiązków po stronie podatnika, z którymi wiąże się ryzyko jego błędu.

Stawki ryczałtu od 2021 r. - co się zmieni?

Od 2021 roku zmienią się przepisy dotyczące stawek ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych. Obecnie funkcjonuje 7 stawek ryczałtu, po zmianie będzie 8 stawek. Dodatkowo, niektóre stawki ryczałtu zostaną obniżone. Sprawdźmy szczegóły tych wszystkich planowanych zmian.

Import towarów w nowej strukturze JPK_VAT

Przez import towarów rozumie się przywóz towarów z terytorium państwa trzeciego (spoza terytorium Unii Europejskiej) na terytorium danego państwa (należącego do Unii Europejskiej). Przywóz towarów z Unii Europejskiej do kraju członkowskiego klasyfikowany jest jako wewnątrzwspólnotowe nabycie towaru lub jako nabycie towaru na zasadach krajowych. Jak wykazać import towarów w nowej strukturze JPK_VAT, która zacznie obowiązywać od 1 października 2020 r.?

Wstrzymanie zwrotu VAT – czy podatnik może domagać się zbadania legalności działań urzędu skarbowego?

Urząd skarbowy wstrzymywał i przedłużał podatnikowi termin zwrotu VAT. Wniósł więc on zażalenie do organu drugiej instancji, ale zanim ten je rozpatrzył, fiskus dokonał zwrotu VAT. Organ odwoławczy uznał więc postępowanie za bezprzedmiotowe i umorzył je. Podatnik jednak nie odpuścił i domagał się zbadania, czy urząd skarbowy miał w ogóle prawo wstrzymywać należny mu zwrot VAT.

Ryczałt dla księgowych i doradców podatkowych od 2021 r. Nowa definicja wolnych zawodów

Od 2021 r. poszerzy się katalog wolnych zawodów w ustawie o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne. W efekcie zmian z opodatkowania w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych będą mogli korzystać także księgowi, doradcy podatkowi czy biegli rewidenci.

Podatki 2021. Koniec spółek z o.o. spółek komandytowych

W Rządowym Centrum legislacji 16 września 2020 r. pojawił się projekt ustawy m.in. zmieniający przepisy ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, który zakłada objęcie spółek komandytowych od 1 stycznia 2021 roku podatkiem CIT. Zdaniem ekspertów uderzy to w wiele rodzinnych firm i spowoduje koniec takiego rozwiązania jak spółka z o.o. spółka komandytowa.

Zmiana proporcji udziałów w zyskach spółki - jakie są skutki podatkowe?

Zmiany proporcji udziałów w zyskach spółki można dokonywać w trakcie roku obrotowego, a także po jego zakończeniu. W przypadku dokonania zmiany w trakcie roku od momentu tej zmiany zaliczki na podatek dochodowy wspólnika wpłacane są zgodnie z nową proporcją.

Ryczałt od przychodów ewidencjonowanych w 2021 r. - jak zmienią się limity?

Od 2021 r. więcej podatników będzie mogło skorzystać z opodatkowania w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych. Ustawodawca zaproponował bowiem podniesienie limitu przychodów warunkującego wybór ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych, a także limitu przychodów uprawniającego do kwartalnych wpłat ryczałtu. Pierwszy limit zostanie podniesiony z obecnych 250 000 euro do wysokości 2 000 000 euro, natomiast drugi z 25 000 euro na 200 000 euro.

Instalacja fotowoltaiczna - kiedy możliwa jest jednorazowa amortyzacja?

Czy podatnik ma prawo do dokonania jednorazowego odpisu amortyzacyjnego od zakupionej instalacji fotowoltaicznej na podstawie art. 22k ust. 7 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?

Ulga na robotyzację od 2021 r. - jakie korzyści w przypadku leasingu?

Wprowadzenie ulgi na robotyzację od 1 stycznia 2021 roku ma spowodować m.in., że będzie więcej robotów w produkcji przemysłowej, zwiększy się wydajności produkcji i zostaną obniżone jej koszty. Będzie można odliczyć 50 proc. kosztów poniesionych na inwestycje w robotyzację, niezależnie od wielkości i rodzaju branży. Nową ulgę będzie można powiązać z finansowaniem urządzenia bądź maszyny poprzez leasing.

Nowy JPK_VAT coraz bliżej – z jakimi pytaniami zmagają się przedsiębiorcy?

Już za kilka dni nowy JPK_V7M i JPKV7K stanie się faktem. Rewolucja zapowiadana od dawna, po kilku odroczeniach, nieodwołalnie wchodzi w życie. Potwierdziło to Ministerstwo Finansów w komunikacie z 16 września b.r., w którym wskazano, że 30 września 2020 r. zostanie wyłączona dotychczasowa bramka REST API służąca do przesyłania plików JPK autoryzowanych podpisem kwalifikowanym i zaufanym, jak również bramka REST API, służąca do przesyłania plików JPK autoryzowanych danymi autoryzacyjnymi.

Estoński CIT niekorzystny dla małych firm [VIDEO]

Gdyby wprowadzono podwójne opodatkowanie spółek komandytowych przedsiębiorcy powinni zastanowić się czy nie skorzystać z rozwiązania znanego u nas jako estoński CIT, ale w rzeczywistym jego modelu - wyjaśnia mec. Grzegorz Baran. Oznacza to, że przedsiębiorca, który się na to zdecyduje powinien założyć w Estonii spółkę z o.o.

Jak dokonywać odpisów amortyzacyjnych metodą degresywną?

Amortyzacja degresywna opiera się na założeniu, że wartość środka trwałego na potrzeby amortyzacji spada szybciej w pierwszych latach jego używania niż w latach kolejnych. A zatem, metoda degresywna amortyzacji charakteryzuje się tym, iż dla każdego roku podatkowego występuje inna podstawa dokonywania odpisów amortyzacyjnych.

Uszczelnianie systemu podatkowego, czyli planowane zmiany w podatkach dochodowych

Przedsiębiorcy muszą przygotować się na znaczące zmiany w zakresie PIT i CIT. Ministerstwo Finansów przygotowało bowiem projekt nowelizacji w zakresie podatku dochodowego od osób fizycznych i osób prawnych. Jej celem ma być uszczelnienie systemu podatkowego. W praktyce oznacza to nowe obowiązki dla przedsiębiorców i potencjalne kary za błędy wynikające z niewłaściwej interpretacji prawa.

Jak założyć podatkową grupę kapitałową (PGK)?

Podatkowa grupa kapitałowa (PGK) stanowi legalny sposób na zmniejszenie zobowiązań podatkowych oraz obowiązków formalnych dla podmiotów wchodzących w skład takiej grupy. Uczestnictwo w PGK wiąże się także z ryzykiem, przez co nie w każdym przypadku rozwiązanie to może być uznane za korzystne. Którzy podatnicy i w jaki sposób mogą utworzyć podatkową grupę kapitałową?

Opodatkowanie spółek komandytowych CIT to nie jedyny pomysł resortu finansów – co jeszcze zawiera projekt ustawy?

Ministerstwo Finansów przedstawiło długo oczekiwany projekt zmian w przepisach o podatku dochodowym od osób prawnych oraz fizycznych. Przedsiębiorców z pewnością najbardziej zaciekawią szczegóły zapowiadanego na rok 2021 opodatkowania CIT spółek komandytowych. Nie są to jednak jedyne zmiany planowane przez resort finansów – podatnikom przybędzie także obowiązków dokumentacyjnych z zakresu cen transferowych, a przejęcia spółek i możliwe dzięki nim rozliczanie strat podatkowych czeka prawdziwa rewolucja.

Doradcy podatkowi apelują do MF o rzetelne konsultacje w sprawie zmian w podatkach

Samorząd doradców podatkowych wystosował do Ministerstwa Finansów apel o rzetelne konsultacje nowych przepisów podatkowych. Na przygotowanie uwag do nowej ustawy wprowadzającej m.in. CIT dla spółek komandytowych resort finansów dał doradcom podatkowym zaledwie 2 dni robocze, co zdaniem KIDP stanowi naruszenie przepisów i dobrej praktyki legislacyjnej.

Prawo do 9% stawki CIT od 2021 r. - limit podwyższony do 2 mln euro

Od 2021 r. więcej podatników skorzysta z obniżonej do 9% stawki podatku dochodowego od osób prawnych (CIT). Podwyższony zostanie bowiem limit przychodów osiąganych w roku podatkowym z obowiązujących obecnie 1,2 mln euro na 2 mln euro. Po zmianie podatek według stawki 9% będą płacić podatnicy, których przychody osiągnięte w roku podatkowym nie przekroczą wyrażonej w złotych kwoty odpowiadającej równowartości 2 mln euro.

Plastic tax od 1 stycznia 2021 r. Powstaje katalog produktów z recyklingu

Podczas Szczytu Unii Europejskiej ustalono, że od 1 stycznia 2021 r. będziemy zobligowani do płacenia tzw. plastic tax w wysokości 0,80 € za każdy kilogram plastiku, który nie został poddany recyklingowi. Pieniądze te będą trafiały do budżetu Unii, prosto z budżetów państw członkowskich. Ministerstwo Finansów rozpoczęło prace nad tym projektem, w celu ustalenia źródeł finansowania tego podatku możliwie jak najmniej obciążając obywateli.

Formularz TPR - które podmioty i do kiedy muszą go złożyć?

Zbliża się termin na sporządzenie i przesłanie formularza TPR dotyczącego transakcji pomiędzy podmiotami powiązanymi w zakresie cen transferowych. Termin został przesunięty do końca grudnia 2020 r. za sprawą przepisów dotyczących tarczy antykryzysowej 4.0, dla tych podatników, których pierwotny termin raportowania za 2019 r. upływał w okresie od 31 marca 2020 r. do 30 września 2020 r.

Podatek od środków transportowych – jakie obowiązki ma podatnik?

Przedsiębiorcy posiadający pojazdy powyżej 3,5 tony powinni zwrócić uwagę na rozliczenia podatku od środków transportowych. Jest to podatek rozliczany lokalnie przez urząd gminy, a nie przez urzędy skarbowe. Dlatego część podatników zobowiązanych do rozliczenia podatku może nie być tego świadoma. Znajomość zasad i obowiązków związanych z rozliczeniem podatku od środków transportowych pozwala na uniknięcie negatywnych konsekwencji realizacji ryzyka podatkowego oraz w pewnych sytuacjach na optymalizację podatkową i poprawę płynności.

Nowe rozwiązania podatkowe dla firm

Zmiany proponowane przez Ministerstwo Finansów dla wielu przedsiębiorców oznaczają zmniejszenie wysokości opodatkowania oraz otwarcie możliwości korzystania z uproszczonego, ryczałtowego rozliczenia podatku.

Sankcje za naruszenie obowiązków w zakresie nowego JPK_VAT

JPK VAT zawierają obowiązkowe informacje podatkowe. Dlatego niezłożenie JPK lub wysyłka pliku z błędami będzie skutkować nałożeniem na jednostkę kary grzywny.

REKLAMA