REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Okres wypowiedzenia, Zwolnienie z obowiązku świadczenia pracy

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Czy mogę wydłużyć okres wypowiedzenia?

Mam pytanie, czy możliwe jest wydłużenie w umowie o pracę na czas nieokreślony okresu wypowiedzenia. Mnie, jako pracownika interesuje dłuższy termin. Pracodawca też wyraża taką chęć. Czy prawo tego zabrania? 

Okresy wypowiedzenie umowy o pracę na czas nieokreślony

Umowa o pracę na czas nieokreślony uznawana jest za najbardziej pewną umowę, na podstawie której pracownik świadczy swoją pracę. Jednak nawet umowę na czas nieokreślony można wypowiedzieć. Jakie są okresy obowiązujące przy wypowiedzeniu umowy nieterminowej.

Wypowiedzenie zmieniające

Jestem zatrudniona na stanowisku kasjera-sprzedawcy w sklepie ogólnospożywczym na podstawie umowy o pracę na czas nieokreślony. Dowiedziałam się, że pracodawca zamierza przenieść zakład pracy do innej miejscowości. W umowie o pracę miałam jako miejsce wykonywania pracy określoną dotychczasową miejscowość. Czy w takim przypadku pracodawca będzie musiał wręczyć mi wypowiedzenie zmieniające? - pyta Czytelniczka z Makowa Mazowieckiego.

Jakie są okresy wypowiedzenia umowy o pracę?

Okres wypowiedzenia ma jeden najważniejszy cel - ochronę obu stron stosunku pracy. Pracodawca ma możliwość znalezienia nowego pracownika na miejsce zwalnianego. Może dokonać niezbędnych zmian reorganizacyjnych w swojej firmie. Pracownik ma czas na znalezienie nowej pracy. Tym bardziej, iż w przypadku okresu wypowiedzenia trwającego co najmniej 2 tygodnie ma możliwość skorzystania z dni wolnych na poszukiwanie pracy.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA