REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Oddział

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Czy błędny NIP na fakturze wyklucza prawo do odliczenia VAT?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) w swojej interpretacji wyjaśniła, że błędny numer NIP na fakturze nie uniemożliwia odliczenia podatku VAT naliczonego, o ile spełnione są pozostałe formalne warunki odliczenia, a transakcja jest prawidłowo udokumentowana i odzwierciedla rzeczywiste zdarzenie gospodarcze.

Czy faktury z błędnym numerem NIP mogą być podstawą do odliczenia podatku VAT?

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) potwierdził, że podatnik ma prawo do odliczenia podatku VAT w deklaracji JPK VAT, pomimo braku akceptacji przez sprzedawcę noty korygującej dotyczącej korekty błędnego NIP-u nabywcy.

Czy spółka ma prawo do odliczenia VAT z tytułu zakupów dokonywanych przez oddział w Polsce?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) potwierdza, że spółka ma prawo do odliczenia podatku naliczonego VAT dotyczącego zakupów dokonywanych przez oddział w Polsce, ponieważ nabywane towary i usługi są wykorzystywane do wykonywania czynności opodatkowanych.

PZU Życie zmienia definicję Oddział Intensywnej Terapii po interwencji UOKiK

Wszyscy ubezpieczeni, którzy po 1 stycznia 2020 r. otrzymali decyzje odmowne, oparte na braku spełnienia definicji OIT/OAIT, bądź nie zgłaszali wniosków z tego tytułu (pomimo objęcia ich ochroną ubezpieczeniową i podjęcia wobec nich stosownych czynności medycznych nie tylko w ramach oddziałów, ale również pododdziałów), mogą zgłosić roszczenia względem ubezpieczyciela do 31 grudnia 2022 r.

REKLAMA

Oddział i przedstawicielstwo przedsiębiorcy zagranicznego

Przedsiębiorcy zagraniczni z państw członkowskich Unii Europejskiej, państw Europejskiego Obszaru Gospodarczego nie należących do Unii Europejskiej oraz państw nie będących stronami umowy o Europejskim Obszarze Gospodarczym, którzy mogą korzystać ze swobody przedsiębiorczości na podstawie umów zawartych przez te państwa ze Wspólnotą Europejską i jej państwami członkowskimi, mogą tworzyć oddziały i przedstawicielstwa w Polsce bez ograniczeń. Pozostali przedsiębiorcy zagraniczni mogą tworzyć przedstawicielstwa bez ograniczeń, natomiast oddziały z siedzibą w Polsce na zasadzie wzajemności, o ile ratyfikowane umowy międzynarodowe nie stanowią inaczej.

REKLAMA

REKLAMA